mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 12:38 
Cytuj  
zmienilem ostatnio sprzet i mam takie pytanie : na ile na boxowym wiatraczku mozna podkrecic bezpiecznie E5400 z default 2,7 Ghz ?
mobo Gigabyte G31M-ES2L


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 12:59 
Cytuj  
Highlander, memory dumping to raczej nie jest komunikat bledu, a czynnosc jaka wykonuje Win7 po wystapieniu krytycznego bledu. Czyli zrzuca zawartosc pamieci do pliku (mozna pozniej przejrzec w celu znalezienia zrodla bledu, albo cos uratowac, jesli to bylo wazne).

Takze najlepiej nastepnym razem zrob zdjecie cyfrowka i tu wklej (chociaz z reguly ciezko cokolwiek ustalic).

Aldatha, nie ma takiej reguly. 30% na luzie powinno sie dac, a dalej to juz zaleznie od egzemplarza i stabilnosci. Niektore wymagaja mocnego podbicia napiecia (wyzsze temperatury).

Podkrecaj po kawalku, pozniej odpalaj cos do testowania stabilnosci (Memtest+ i Prime czy co tam wolisz) i sprawdzaj temperatury. Przy mocnym OC wazne zeby sprawdzac temperatury pamieci i mostka polnocnego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 13:20 
Cytuj  
dzieki , na probe dalem mu 3 Ghz i byl stabilny , a pytanie o gorna granice stad ze widzialem ludzi co potrafili wykrecic 4,4 Ghz , choc ze stabilnoscia bylo roznie :) ...tak czy inaczej , niezly kop w porownaniu do Athlona 2800 a zre 1/3 pradu mniej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 13:34 
Cytuj  
generalnie to przy podkrecaniu sie probuje, podrecasz caly czas po troszku, np. co 100 Mhz.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 15:48 
Cytuj  
Aldatha, 4.4 GHz krecisz na rekord - taka pokazowka. Do codziennej pracy nie zalecam takiego przetaktowania. Komp sie robi glosny, w pokoju sie robi goraco. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 19:06 
Cytuj  
mysle ze 4,2 Ghz to gorna granica przy dobrym chlodzeniu , przy 1,5 V jeszcze jakos te procki pracuja wyzej nie koniecznie . Dzieki jeszcze raz za tip , pytalem orientacyjnie , nigdy nie podkrecalem zadnego z moich podzespolow a z komputerami mam juz do czynienia z 17 lat :) , niemniej slyszalem ze w serii E5200-E5400 wstyd nie brac +30% performance prawie ze za free :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 19:08 
Cytuj  
nie masz ogolnie co zylowac w gore bo i tak w sumie juz pozniej wiele to nie daje. 3.1 albo 3.5 max.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 19:12 
Cytuj  
Ja właśnie się zastanawiam nad 4ghz na i7 moim. Muszę to przemyśleć i się dobrze przygotować teoretycznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 21:50 
Cytuj  
a co tu przemyslac ? cisnij skurwysyna.

Ja mam 3.91 wiecej nie dalem rady, bo juz grzalka sie robila ostra

Jakiego masz dokladnie proca ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 21:59 
Cytuj  
Loki napisał(a):
a co tu przemyslac ? cisnij skurwysyna.

Ja mam 3.91 wiecej nie dalem rady, bo juz grzalka sie robila ostra

Jakiego masz dokladnie proca ?


i7 920 na mobo p6t deluxe v2 z ninja 2 na pokladzie, 4 wentyle, wymiana powietrza zajebista. Spoko spoko, znajde chwile i zadzialam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 22:01 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Loki napisał(a):
a co tu przemyslac ? cisnij skurwysyna.

Ja mam 3.91 wiecej nie dalem rady, bo juz grzalka sie robila ostra

Jakiego masz dokladnie proca ?


i7 920 na mobo p6t deluxe v2 z ninja 2 na pokladzie, 4 wentyle, wymiana powietrza zajebista. Spoko spoko, znajde chwile i zadzialam.


920 sie fajnie kreca z reguly.
Przywal mu na starcie 3,8 sprawdz co sie dzieje, a potem cisnij wyzej ;)

http://forum.purepc.pl/Socket-1366-1156-f112/Core-I7-Bloomfield-lga-1366-t252989.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 22:51 
Cytuj  
tylko ze jak robisz o/c proca to czesto leci taktowanie magistrali pci-E / agp
podnosi sie +v na pamieciach , jest roznica kiedy pieprznie procek za 200 zl a kiedy szlag trafi i7 , chociaz pewnie sob jest tak dziany ze zrobi tylko smutna minke i poleci po nowego nehalema :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 lut 2010, 22:55 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
tylko ze jak robisz o/c proca to czesto leci taktowanie magistrali pci-E / agp
podnosi sie +v na pamieciach , jest roznica kiedy pieprznie procek za 200 zl a kiedy szlag trafi i7 , chociaz pewnie sob jest tak dziany ze zrobi tylko smutna minke i poleci po nowego nehalema :wink:


przestan, trzebaby porzadnie spierdolic sprawe zeby Ci proc jebnal.

ja jak dostalem kompa, to po zlozeniu go od razu zrobilem o/c jakies w miare.
Toz to grzech nie krecic ;)

no i co ma v na pamieciach do procka ?

swego czasu sekcje zasilania foxconna uwalaly procki, ale to wina plyty. Teraz juz jest spokoj z tego co wiem

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 07:44 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
tylko ze jak robisz o/c proca to czesto leci taktowanie magistrali pci-E / agp
podnosi sie +v na pamieciach , jest roznica kiedy pieprznie procek za 200 zl a kiedy szlag trafi i7 , chociaz pewnie sob jest tak dziany ze zrobi tylko smutna minke i poleci po nowego nehalema :wink:


He he. Jestem kawalerem, po prostu :). Co 2 lata jak wymieniam kompa, to zawsze sobie mówię, że to ostatni :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 11:36 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
a kiedy szlag trafi i7 , chociaz pewnie sob jest tak dziany ze zrobi tylko smutna minke i poleci po nowego nehalema :wink:


Nie znam się do końca, ale żeby spalić te nowsze procki intela to trzeba naprawdę chcieć i się postarać. Bo raz, że wytrzymują wysokie w chuj temperatury a dwa, że jak już się za mocno rozgrzeją to płyta główna sama wywala błąd i restartuje/wyłącza kompa.

Chyba, że im by się jebnęło z nienacka jakieś hardcore'owe napięcie, ale to trzeba być już kretynem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 12:50 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Nie znam się do końca, ale żeby spalić te nowsze procki intela to trzeba naprawdę chcieć i się postarać. Bo raz, że wytrzymują wysokie w chuj temperatury a dwa, że jak już się za mocno rozgrzeją to płyta główna sama wywala błąd i restartuje/wyłącza kompa.

Chyba, że im by się jebnęło z nienacka jakieś hardcore'owe napięcie, ale to trzeba być już kretynem.

Procek może wytrzymać, ale pieska płyta może strzelić.
Sam mam intelowską pytę pod c2d E6400.
Chipset grzeje się jak parówa na piecu i w życiu bym nie śmiał podkręcać tego nawet o 100mhz.

Dla wiadomości podam że chipset nagrzewa się do ponad 80°C
A wydawałoby się że intel wytwarza sensowne podzespoły, poza cpu. Nic bardziej mylnego.

A ilu to domorosłych overclockerów pierwszy sprzęcior kręciło na chama przy tajwańskich zasilaczach ? :)
Ja usmażyłem tylko 2 procki, ale to stare dzieje.
Dzisiaj już nie kręcę sprzętu. Cenię sobie ciszę i dłuższą żywotność ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 13:16 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Cenię sobie ciszę i dłuższą żywotność ;)


Amen to that.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:02 
Cytuj  
mozna podkrecac w zakresie zapasu mocy procesora , czyli w wiekszosci przypadkow o te 10% , tylko ze dla overclockerow podniesienie fsb o 66mhz to nawet nie o/c , oni celuja w duzo wyzsze wyniki . Pytanie czy przyrost +30% czestotliwosci pracy cpu daje rzeczywiscie wymierne korzysci jak przyrost minimalnego fps o 10 klatek przykladowo , moim zdaniem czesciej nie niz tak


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:14 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Razoth napisał(a):
Nie znam się do końca, ale żeby spalić te nowsze procki intela to trzeba naprawdę chcieć i się postarać. Bo raz, że wytrzymują wysokie w chuj temperatury a dwa, że jak już się za mocno rozgrzeją to płyta główna sama wywala błąd i restartuje/wyłącza kompa.

Chyba, że im by się jebnęło z nienacka jakieś hardcore'owe napięcie, ale to trzeba być już kretynem.

Procek może wytrzymać, ale pieska płyta może strzelić.
Sam mam intelowską pytę pod c2d E6400.
Chipset grzeje się jak parówa na piecu i w życiu bym nie śmiał podkręcać tego nawet o 100mhz.

Dla wiadomości podam że chipset nagrzewa się do ponad 80°C
A wydawałoby się że intel wytwarza sensowne podzespoły, poza cpu. Nic bardziej mylnego.

A ilu to domorosłych overclockerów pierwszy sprzęcior kręciło na chama przy tajwańskich zasilaczach ? :)
Ja usmażyłem tylko 2 procki, ale to stare dzieje.
Dzisiaj już nie kręcę sprzętu. Cenię sobie ciszę i dłuższą żywotność ;)


no jak sie ma gowniana plyte to wiadomo ze sie nie kreci, to raz.

Dwa - cisza bla bla ja mam wymaksowanego proca i komp jest praktycznie nieslyszalny. Zywotnosc ? no faktycznie bo zamiast 20 lat, proc pozyje Ci 15.

No dobra moze przesadzilem z zywotnoscia, ale predzej wymienisz proca na nowego, niz Ci padnie ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:20 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
joshe napisał(a):
Cenię sobie ciszę i dłuższą żywotność ;)


Amen to that.


A co ma do tego cisza? przecież kręcenie i7 na poziomie 4ghz z konkretnym chłodzeniem na procku nie ma nic wspólnego z hałasem. Co innego gpu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.