mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:31 
Cytuj  
jedna rzecz.

po wymianie X2 6000+ na i5 660 kot przestał spać na górnym wywiewie komputera.

leci zimne a nie cieple powietrze :roll: (proc chodzi na 3.5)

wczesniej scythe ninja teraz noctua coś tam (oba bardzo wydajne i ciche)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:34 
Cytuj  
No ja odlaczylem wentylator ze scythe'a i procek stabilnie w stressie mial 59 stopni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:37 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
yabaddi napisał(a):
joshe napisał(a):
Cenię sobie ciszę i dłuższą żywotność ;)


Amen to that.


A co ma do tego cisza? przecież kręcenie i7 na poziomie 4ghz z konkretnym chłodzeniem na procku nie ma nic wspólnego z hałasem. Co innego gpu.


jesli chodzi o gpu wystarczy wrzucic jakies accelero i tez masz cisze ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:44 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No ja odlaczylem wentylator ze scythe'a i procek stabilnie w stressie mial 59 stopni.
w lato sa problemy ale tez sie zastanawiam co wyłaczyć z moich wiatraków bo noctua ma dwa

nie moge przesadzić bo na karcie mam wolny 12cm noctua wiec musi być przewiew w budzie


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:45 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
No ja odlaczylem wentylator ze scythe'a i procek stabilnie w stressie mial 59 stopni.
w lato sa problemy ale tez sie zastanawiam co wyłaczyć z moich wiatraków bo noctua ma dwa


sam mam noctue, przeciez te wiatraki sa ciche ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:45 
Cytuj  
tak ale ja mam 7 noctua :wink:

wciagajace 2
wywalajace 2
cpu 2
karta 1

i 8 inny jakis w zasilaczu corsair


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:49 
Cytuj  
jaka masz bude ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:52 
Cytuj  
Pamietajcie, ze te wszystkie ultrahiper chlodzenia nie dezintegruja energii, tylko odbieraja i rozpraszaja w powietrzu. Takze podkrecanie jest kompromisem miedzy wydajnoscia a iloscia generowanego ciepla. To cieplo trzeba wyciagnac z budy wiatrakami (ewentualnie wodne, a pozniej chlodnice wiatrakami). Wiatraki generuja halas. Oczywiscie, kazdy ma inne subiektywne podejscie do ciszy i halasu.

Z chlodzeniem rowniez jest kompromis miedzy kosztem wypasionego chlodzenia a przyprostem wydajnosci. Na pewnym etapie lepiej kupic szybszy procek niz dalej inwestowac w wypasione chlodzenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:54 
Cytuj  
Loki napisał(a):
jaka masz bude ?
antek p182 przed upgradem wygladało to tak http://public.bu-fu.org/deshroom/p182.jpg

teraz podobnie ale chłodzenie cpu i płyta inna
no i dolny wiatrak tez noctua teraz

ogólnie szumi mimo ze wszystko na ultra low, powietrze szumi nie wiatraki


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:57 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Pamietajcie, ze te wszystkie ultrahiper chlodzenia nie dezintegruja energii, tylko odbieraja i rozpraszaja w powietrzu. Takze podkrecanie jest kompromisem miedzy wydajnoscia a iloscia generowanego ciepla. To cieplo trzeba wyciagnac z budy wiatrakami (ewentualnie wodne, a pozniej chlodnice wiatrakami). Wiatraki generuja halas. Oczywiscie, kazdy ma inne subiektywne podejscie do ciszy i halasu.

Z chlodzeniem rowniez jest kompromis miedzy kosztem wypasionego chlodzenia a przyprostem wydajnosci. Na pewnym etapie lepiej kupic szybszy procek niz dalej inwestowac w wypasione chlodzenie.


no tak, ale jak nie ma lepszego procka ? ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 14:59 
Cytuj  
hm. ja mam w obudowie tylko 2 dodatkowe wiatraki.
bez problemu i wysokich temperatur c2d [email protected].
nie do konca widze sens posiadania w obudowie wiekszej liczby wiatrakow, jesli ktos nie zajmuje sie 'zawodowo' kreceniem. a wtedy i tak stosuje inne metody chlodzenia :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:04 
Cytuj  
jakas wypasna obudowe ale w rozsadniejszej cenie mozecie polecic?

chce dokupic na dniach drugiego hdd, podkrecic jeszcze troche procka (pewnie zmienie chlodzenie z boxowego) i pomyslalem,ze ta moja stara noname miditower przerobiona pilka do metalu i kombinerkami, aby nowy zasilacz do niej wszedl moglaby zostac juz czyms zamieniona.

komputer stoi pod biurkiem w narozniku pokoju, wiec wyglad nie jest wazny. moze byc duza,nie mam problemow z miejscem fajnie, zeby posluzyla dobre pare lat, bo wieksza wymiana bebechow i tak sie do mnie zbliza wielkimi krokami (wychodza w koncu fajne gry, w ktore chce grac w high).

podoba mi sie ta buda Desha,albo Sobtainera, ale nie jestem przekonany do pakowania takiej kasy w obudowe - ofc jesli na prawde warto to jestem sklonny dac sie naciagnac na "nietanie" rozwiazania ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:05 
Cytuj  
dobra juz wiem, nie mialem na jednym wiatraku na cpu ultralow przejsciówki.

teraz jest spoko czyli 7 wiatraków noctua na ultra low, pasywna płyta, na karcie tylko noctua.

specjalnie wybrałem taka karte i przymocowalem wiatrak sciagaczami z obi
http://www.itx.ba/images/stories/Recenz ... cooler.jpg


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:09 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
jakas wypasna obudowe ale w rozsadniejszej cenie mozecie polecic?

chce dokupic na dniach drugiego hdd, podkrecic jeszcze troche procka (pewnie zmienie chlodzenie z boxowego) i pomyslalem,ze ta moja stara noname miditower przerobiona pilka do metalu i kombinerkami, aby nowy zasilacz do niej wszedl moglaby zostac juz czyms zamieniona.

komputer stoi pod biurkiem w narozniku pokoju, wiec wyglad nie jest wazny. moze byc duza,nie mam problemow z miejscem fajnie, zeby posluzyla dobre pare lat, bo wieksza wymiana bebechow i tak sie do mnie zbliza wielkimi krokami (wychodza w koncu fajne gry, w ktore chce grac w high).

podoba mi sie ta buda Desha,albo Sobtainera, ale nie jestem przekonany do pakowania takiej kasy w obudowe - ofc jesli na prawde warto to jestem sklonny dac sie naciagnac na "nietanie" rozwiazania ;)


Zalman GS1000SE.
18kg wagi, czuc moc i respekt ;) hehehe

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:10 
Cytuj  
Desh, Noctua imo jest troche przesadzona jezeli chodzi o same wiatraczki. Ja kupilem Nosiblockery ktore kreca 1000rpm i doslownie nie slysze kompa. 8 wentylatorow to troche duzo imo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:13 
Cytuj  
Z obudow z tanszej polki polecam: Fractal Design R2.
http://www.cooling.pl/fractal-design-de ... 52170.html

EDIT. Fractal Design 15 kg wagi. Antec P183 15 kg wagi. Waga to dobry wskaznik wyciszenia budy. Wszystko powyzej 10kg powinno byc przyzwoite. Z reguly tanie budy waza mniej niz 5kg (cienka blacha, siateczki z blachy, zero dodatkow, wyciszen itp.).


Ostatnio edytowano 9 lut 2010, 15:19 przez Coval, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:13 
Cytuj  
no ja miałem od tych pozostałych moze nie było z coolerem. takie niebieskie przejsciówki. juz załozyłem na drugi i mam wlasnie na 900 czy 1000 wszystko
strasznie hałasował ten drugi od coolera

sprawdzilem temp w cod na single.

cpu do 30 idle 16 !
płyta do 30
karta do 60 idle 45


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:19 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Z obudow z tanszej polki polecam: Fractal Design R2.
http://www.cooling.pl/fractal-design-de ... 52170.html

EDIT. Fractal Design 15 kg wagi. Antec P183 15 kg wagi. Waga to dobry wskaznik wyciszenia budy. Wszystko powyzej 10kg powinno byc przyzwoite. Z reguly tanie budy waza mniej niz 5kg (cienka blacha, siateczki z blachy, zero dodatkow, wyciszen itp.).


to juz lepiej dorzucic te 70 zl i brac zalmana ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:19 
Cytuj  
No to niezle Ci chlodzi. Ja mam stress i7 na poziomie 55, iddle 44. GPU 84-88, plyta 40.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 15:20 
Cytuj  
sory za double posta ale mam pytanie do Covala

mam płyte GA-55A-UD5 i dla mnie chyba jest troche za mądra. jak się włacza po zmianie sprzetu to jakby komp sprawdzał sie i włacza sie ze 3 razy. tzn za 2 czy 3 raze pokazuje sie tapeta biosu (sam sie włacza i wyłacza z odstepem kilku sekund)
dodatkowo na początku po złożeniu (ze 2 tygodnie temu) i dzisiaj po wyjęciu dysku który podpiąłem na 5 minut do IDE zamiast CDROM pokazuje sie check sum bios error i restore bo to dual bios
ustawienia biosu sie nie zresetowały

zdarzyło sie tylko 2 razy

wszytko gra i jest cacy ale trochę nie rozumiem co to za technologia teraz - to normalne ?


@Sobtainer
ale Ty masz i7 ja wymieniłem głównie płytę reszta ekonomicznie :wink:


_________________
psn


Ostatnio edytowano 9 lut 2010, 15:23 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.