mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 mar 2010, 21:23 
Cytuj  
Czym najlepiej wyczyscic laser w wiezy? Bo piosenki zaczynaja mi chaczyc ;c. Czy to moze z innego powodu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2010, 21:28 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Czym najlepiej wyczyscic laser w wiezy? Bo piosenki zaczynaja mi chaczyc ;c. Czy to moze z innego powodu?


Kup płytę czyszczącą.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2010, 00:36 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Kup płytę czyszczącą.

i zajedź soczewkę


zdejmujesz soczewkę i przeczyszczasz ją z kurzu zmoczonym wacikiem do uszu od wewnętrznej i zewnętrznej strony


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2010, 11:06 
Cytuj  
Czy ktoś z was spotkał się z urządzeniem będącym połączeniem tabletu i myszki. To znaczy takiej myszki, którą trzyma się jak pióro/długopis i można używac na dowolnej powierzchni.

Szukam, ale nawet nie wiem jak się to może nazywac.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 mar 2010, 12:43 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Kup płytę czyszczącą.

i zajedź soczewkę


zdejmujesz soczewkę i przeczyszczasz ją z kurzu zmoczonym wacikiem do uszu od wewnętrznej i zewnętrznej strony


To probowalem, problem w tym, ze za cholere nie moge sie do niej dostac :|

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2010, 12:54 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Czy ktoś z was spotkał się z urządzeniem będącym połączeniem tabletu i myszki. To znaczy takiej myszki, którą trzyma się jak pióro/długopis i można używac na dowolnej powierzchni.

Szukam, ale nawet nie wiem jak się to może nazywac.

http://www.pen-mouse.com/

Jesli do rysowania, to tez sa. Nazywa sie to... Pen-Mouse lub I-Pen ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2010, 13:41 
Cytuj  
mam glosniki Inspire T6100, dzialaja bedac podpietymi do zintegrowanej,wielokanalowej karty muzycznej. niby dziala mi dolby - jak podejde do ktoregos z tylnych satelitow, to slysze,ze cos tam z nich leci za dzwiek w grach, ale na pewno nie wyglada to tak,ze podczas ogladania filmu z dzwiekiem dolby czy grajac w gre jestem w stanie stwierdzic "o,glos dochodzi zza mnie". czy da sie to jakos jakims programem usprawnic? fajnie byloby wiedziec w fps, ze ktos za mna strzela np. da sie to zrobic programowo (aplikacja ze sterownikami do karty muzycznej nie daje rady tego ustawic), czy trzeba jednak karte muzyczna wymienic?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 mar 2010, 21:26 
Cytuj  
ok nie polecam plyt asusa - z ostatnich partii, ktore przyjechaly do polski, nie dziala praktycznie co druga plyta.

kupilem jakiegos gigabyte, raid wstal bez problemu, za to pojawil sie inny.

c2d e8600 w idlu 42st, w grach ~54st, ale za to cooler zalmana zapieprza na 2400 obrotow i generalnie troche juz halasuje.
potrzebuje jakis cpu fan, ktory bedzie cichy i zapewni w miare normalne temperatury - podobno arctic cooling freezer 7 pro rev.2 daje rade?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 22:16 
Cytuj  
ja mam pytanie do ludzi co podkrecali procki intela z rodziny Exxxx , czy mozliwe jest podkrecanie bez zwiekszania napiecia ? , mam zasilacz modecom 400W , 3/4 ludzi jedzie po marce modecoma jak po lysej kobyle , ale ja wczesniej mialem modecomy 200W-350W , jeden wytrzymal 4 lata drugi 5 , wiec punkt widzenia...jednak nigdy nie podkrecalem komponentow
i chcialbym poznac bardziej detalne informacje na ten temat ...skoro zasilacz jaki posiadam wysokich lotow nie jest

reasumujac

- czy podnoszenie napiecia zawsze musi isc w parze z oc procka?
- mam mobo gigabyte , w bios jest opcja robust graphic booster , podobno robi semi-oc karty graficznej , ktos sie bawil i widzial roznice?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 22:40 
Cytuj  
Co do podkrecania prockow i podnoszenia napiecia to jest roznie, jesli trafisz dobry model to czesto mozna niezle krecic bez podnoszenia, ja trafilem na e2180 co mozna bylo ustawic na 3ghz i obnizyc mu napiecie.
Zasilacz nawet crapowaty wytrzyma przy oc procka, ale jak zapodasz oc pamieci, chipsetu i grafy to zobaczysz tylko dym i to czesto nie tylko z zasilacza.

Modecom to taki sam crap jak wiele niby markowych zasilaczy, ktore padaja tak samo czesto, wiec wywalajac mase kasy na zasilacz warto poczytac ile jest postow na forach o awariach pseudo firmowych przykladowo chieftecow, ktorych spora wiekszosc to crap jak i modecom.

Ja krecilem procki dlugo na fortronie, potem mialem chiefteca, ktory padl po miesiacu, teraz mam niby kiepskiego OCZ i jade na nim dwa lata.

Czytalem gdzies ze lepiej nie bawic sie w oc grafy biosem plyty, od tego masz proste programiki czesto firmowe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 22:51 
Cytuj  
Żeby było bardziej obiektywnie (dla chiefteca).

e2180 @ 3,20 GHz, 1,39V (nie jestem pewien jak jest w biosie, cpu-z pokazuje od 1,36 do 1,44), chieftec GPS 450AA-101 A. Tak się trzyma stabilnie od kilku lat.

Do tego jest 8800 gts od evga, fabrycznie overclocked o ile to ma jakieś znaczenie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 22:56 
Cytuj  
Mozesz krecic bez zmiany napiecia. Jak trafisz na mur, to wtedy trzeba podniesc napiecie. Oczywiscie, nie mozna przekraczac granicy bezpieczenstwa. Dla kazdej serii prockow jest inna. Najlepiej nie ruszac napiec, bo to skraca zywotnosc sprzetu. Przynajmniej takie mam wlasne zdanie.

A zasilacz warto kupic dobry, bo i tak sluzy na lata. Ja mam BeQuieta przez jakies 5 lat. Jedyny problem, to po 35 miesiacach zaczal lekko terkotac wiatrak (gwarancji mialem 36 miechow). Wymienili mi od reki na nowy zasilacz z nowej serii (bo nie mieli juz starszej) o wiekszej mocy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 00:15 
Cytuj  
mur czyli zapewne chodzi o fsb wall ...czym to sie objawia ze sie na niego natrafia ?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 01:45 
Cytuj  
Mur jest wtedy, kiedy komputer nie jest stabilny albo nie chce sie w ogole uruchomic. Wtedy nalezy podniesc napiecie albo wrocic do nizszego, stabilnego zegara.

*

Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2006
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 11:46 
Cytuj  
mysle o zmianie grafiki, aktualnie posiadam ASUS EN9600GT MG/HTDP/512MD2
myslalem nad ASUS EAH5770 CuCore/2DI/1GD5
ewentualnie dorzucic 150 zl i ASUS ENGTX260 GL+/2DI/896MD3

czy ma sens taka zmiana? ewentualnie czy jest sens dokladac te 150 zl do 260gtx
posiadam E2140 1600Mhz @ 3000Mhz, 4 gb Ram
w gre wchodzi roz. 1440x900
Dziekuje


_________________
... I AM DEATH, THE DESTROYER OF WORLDS ...
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 12:04 
Cytuj  
Nie warto doplacac do GTX260.
http://nvision.pl/Test-PowerColor-Radeo ... ils-4.html

Na dodatek:
1. Procek zapewne bedzie ograniczal obie karty.
2. Przy 1440x900 na obu kartach wszystko bedzie smigac ultra plynnie na maks. detalach.

EDIT: Radeon z linku jest wersja podkrecona, ale zwroc uwage na temperatury. We wlasnym zakresie bedziesz mogl podkrecic referencyjna karte (co raczej przy Twojej rozdzielczosci nie bedzie konieczne).

**

Posty: 216
Dołączył(a): 17.12.2009
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 15:35 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Mozesz krecic bez zmiany napiecia. Jak trafisz na mur, to wtedy trzeba podniesc napiecie. Oczywiscie, nie mozna przekraczac granicy bezpieczenstwa. Dla kazdej serii prockow jest inna. Najlepiej nie ruszac napiec, bo to skraca zywotnosc sprzetu. Przynajmniej takie mam wlasne zdanie.

A zasilacz warto kupic dobry, bo i tak sluzy na lata. Ja mam BeQuieta przez jakies 5 lat. Jedyny problem, to po 35 miesiacach zaczal lekko terkotac wiatrak (gwarancji mialem 36 miechow). Wymienili mi od reki na nowy zasilacz z nowej serii (bo nie mieli juz starszej) o wiekszej mocy.


Procesory zabija temperatura a nie napięcie.

Coval napisał(a):
Mur jest wtedy, kiedy komputer nie jest stabilny albo nie chce sie w ogole uruchomic. Wtedy nalezy podniesc napiecie albo wrocic do nizszego, stabilnego zegara.


Fsb wall występuje wtedy, kiedy nie możesz zbootować komputera w pewnym przedziale fsb a powyżej lub poniżej tej wartości jest to możliwe.

Gratuluje wiedzy rodem z chipa, lol.


_________________
eve@Martilius 20.01.2010

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 18:26 
Cytuj  
Nie ma za co. Wszystkich rozumow nie pozjadalem. :roll:

Wieksze napiecie = wieksza temperatura.

EDIT:

"Tzw. FSB wall (procesor nie jest w stanie pracować z tak wysokim FSB)"
"„FSB wall” to maksymalna wartość szyny systemowej, przy której CPU nie jest już w stanie działać, bez względu na to jakim napięciem go potraktujemy."
"Therefore, we performed another experiment aimed at finding the maximum FSB frequency for our CPU, i.e. its FSB Wall. As we found out, the maximum FSB speed for our processor was 540MHz. After that the system would lose stability. So, we can state the new processors have pretty high FSB Wall."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 21:21 
Cytuj  
ram zostaw , jak gry potrzebuja wiecej niz 4 gb to znaczy ze przeciekaja i przegryza sie przez kazda ilosc pamieci systemowej , a grafika to 5750 -5770 to bedzie dobry upgrade w stosunku do tego co masz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 216
Dołączył(a): 17.12.2009
Offline
PostNapisane: 15 mar 2010, 21:41 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Nie ma za co. Wszystkich rozumow nie pozjadalem. :roll:

Wieksze napiecie = wieksza temperatura.

EDIT:

"Tzw. FSB wall (procesor nie jest w stanie pracować z tak wysokim FSB)"
"„FSB wall” to maksymalna wartość szyny systemowej, przy której CPU nie jest już w stanie działać, bez względu na to jakim napięciem go potraktujemy."
"Therefore, we performed another experiment aimed at finding the maximum FSB frequency for our CPU, i.e. its FSB Wall. As we found out, the maximum FSB speed for our processor was 540MHz. After that the system would lose stability. So, we can state the new processors have pretty high FSB Wall."


Co ty gadasz. :-?

A jak dają do testów napięcie po 2v na cepa i chłodzą azotem to masz -100* i gdzie twoja teoria, większe napięcie=większa temp. ?
Przy dobrym wc można sobie pozwolić na bezpieczne dawanie napięć, o których na ac można zapomnieć.

A co do fsb wall'a (z czego ten cytat ? wikipedia..?) to może on występować w pewnym przedziale np. 400-450mhz a powyżej tej wartości płyta może bootować i działać stabilnie. I wcale to nie musi być maksymalna wartość fsb jaką osiągnie dana płyta.


_________________
eve@Martilius 20.01.2010

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.