mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 21:26 
Cytuj  
Bez wgryzania w temat. Mozna wyswietlic 60FPS w 120Hz. Po prostu monitor/tv bedzie odswiezal (wyswietlal) kolejno po 2 takie same klatki, zanim przejdzie do nastepnej (innej juz). Przy 500 FPS na 120Hz zobaczysz fizycznie tylko 120 odwiezen ekranu (wiec 500 FPS nie zobaczysz).

Czasami w grach obraz tnie sie w polowie i zeby temu zaradzic trzeba wlaczyc V-sync. Tutaj jest typowe zjawisko kiedy mamy wiecej FPS niz Hz odswiezania ekranu. Zanim ekran zdazy odswiezyc 1 klatke, to karta juz mu podaje nastepna i w efekcie widac pol 1 klatki, a pol nastepnej (ciecie przez srodek ekranu).

Przynajmniej tak to rozumiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 21:35 
Cytuj  
Nie wiem czy nie zobaczę, pamiętam tylko komendę cg_drawfps 1 w której pokazywało 500 fpsów ;P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2010, 22:05 
Cytuj  
Co do napisów w mkv to sobie poradziłem: trzeba zgrać smi albo sub ;)

Szukam czegoś do szybkiej konwersji audio w mkv - tv nie obsługuje DTS..
Próbowałem Total Video Converterem z x264+dts do x264+ac3, ale taka konwersja trwa 5h ;F
Z kolei jak wybieram tylko ścieżkę audio to oddziela mi ją od pliku ;(

Da się zmienić samo audio w mkv bez zabawy na wyodrębnianie ac3 a potem znowu muxowanie do mkv? Jakiś szybkomuxujący, magiczny programik ktoś poradzi? ;F

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2010, 22:13 
Cytuj  
Niestety nie ma nic takiego co nie wymaga czasu.
Sprawdz sobie czy nie ma jakiegoś firmware z z demux dts bo często po czasie to dodają, ja miałem tak w media tanku ze po miesiącu dopiero dostali licencje na dts i włączyli sprzętowe dekodowanie, u ciebie wystarczy demux do wave.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 19:26 
Cytuj  
ok, kolejny problem z moim radkiem - wyglada na to,ze karta ma jakis problem z odswiezaniem: korzystajac z komputera co jakis czas przy przelaczaniu okien/przewijaniu stron itp tak jakby wyskakuja mi "czarne paski" na ulamek sekundy. dzieje sie to na obu monitorach. chcialem nagrac to zjawisko frapsem,ale sie nie zapisuje,stad moj wniosek, ze moze to byc wina samego sygnalu przesylanego do monitorow. spotkal sie ktos z czyms takim i wie jak to fixnac?

edit: odkrylem, przy dual screenach dzieje sie tak,gdy karta zmienia czestotliwosc taktownia pamieci. musze tylko znalezc sposob na ustawienie jej na stale i powinno byc ok :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 22:58 
Cytuj  
Rufen, co mi na steamie pisałeś? bo grałem w ac2 i kurwicy dostałem jak mi dźwięk na cały pokój wybuchł że na steamie msg mam ;P

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 23:10 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Rufen, co mi na steamie pisałeś? bo grałem w ac2 i kurwicy dostałem jak mi dźwięk na cały pokój wybuchł że na steamie msg mam ;P

hehe szybko pytasz - szybko odpowiadam ;d
dzwiek w steamie dla wiadomosci mozna wylaczyc - co polecam. chcialem sie podpytac o ustawienia Twojego 3dmarka, bo dziwnie wyszly mi wyniki porownujac do Twoich ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 23:15 
Cytuj  
Sobtainer, Embe - to właśnie doskonale rozumiem, chcę się tylko upewnić.

Teraz pytania pomocnicze by mieć argumenty w rękawie potrzebne mi do dyskusji na innym forum:
standard BD/HDMI (bo filmy BD też będą 3d) - o jakiej częstotliwości obraz jest standardowo wysyłany z odtwarzacza BD? nie jest to przypadkiem tak jak w DVD 24/30Hz?
To samo odnośnie PS3 - jaka częstotliwość obrazu jest na wyjściu z PS3? Nie jest to przypadkiem 50/60Hz?

moze ktoś ma jakiegoś linkzora?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2010, 23:19 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Rufen, co mi na steamie pisałeś? bo grałem w ac2 i kurwicy dostałem jak mi dźwięk na cały pokój wybuchł że na steamie msg mam ;P

hehe szybko pytasz - szybko odpowiadam ;d
dzwiek w steamie dla wiadomosci mozna wylaczyc - co polecam. chcialem sie podpytac o ustawienia Twojego 3dmarka, bo dziwnie wyszly mi wyniki porownujac do Twoich ;)


default.

jak sie ma jakiegos badziewnego amd to pozniej tak jest ;P

edit:
a nie ty masz xeona, nie wiem. sprawdz sobie w serwisach ile powinienes miec. xeon raczej do i7 nie podlatuje wiec nie wiem co chcesz porownywac tutaj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 00:51 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
RufeN napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Rufen, co mi na steamie pisałeś? bo grałem w ac2 i kurwicy dostałem jak mi dźwięk na cały pokój wybuchł że na steamie msg mam ;P

hehe szybko pytasz - szybko odpowiadam ;d
dzwiek w steamie dla wiadomosci mozna wylaczyc - co polecam. chcialem sie podpytac o ustawienia Twojego 3dmarka, bo dziwnie wyszly mi wyniki porownujac do Twoich ;)


default.

jak sie ma jakiegos badziewnego amd to pozniej tak jest ;P

edit:
a nie ty masz xeona, nie wiem. sprawdz sobie w serwisach ile powinienes miec. xeon raczej do i7 nie podlatuje wiec nie wiem co chcesz porownywac tutaj.

http://img219.imageshack.us/img219/5961/3dmarkvantage.jpg ogolny wynik nie jest zly, ale totalnie kleka moj procek w porownaniu z Twoim w tescie z fizyka, musze zobaczyc,czy cos da sie z tym zrobic :/


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 11:47 
Cytuj  
Jakbym zapodał 3ghz u siebie, to by było z 5k wiecej jeszcze :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 12:51 
Cytuj  
Cytuj:
xeon raczej do i7 nie podlatuje wiec nie wiem co chcesz porownywac tutaj.

xeon to taki i7 tylko nizej taktowany + chyba potrzebuje nizszych napiec i bardziej toleruje wysokie temperatury


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 13:01 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
Cytuj:
xeon raczej do i7 nie podlatuje wiec nie wiem co chcesz porownywac tutaj.

xeon to taki i7 tylko nizej taktowany + chyba potrzebuje nizszych napiec i bardziej toleruje wysokie temperatury

mhm, dokladnie. ja tego kompa uzywam przez kilkadziesiat godzin w tygodniu do pracy,restartujac go pare razy w miesiacu, wiec zdecydowalem sie na xeona - gry nie sa dla niego priorytetem. moze kiedys wymienie procka na czysto pod gierki,jak zmontuje osobnego PC do "do pracy" ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 15:23 
Cytuj  
Zna ktoś może w Poznaniu lub okolicach dobry serwis naprawiający laptopy Toshiba?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2010, 12:10 
Cytuj  
Czy: Microsoft Windows Server 2003 CAL 5 Device PL OEM

Będzie działał dla Microsoft Server SBS 2003 Standard?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2010, 12:17 
Cytuj  
Watpie. SBS 2003 to zupelnie inny produkt niz 2003 i jest inaczej licencjonowany.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2010, 12:28 
Cytuj  
No tak ale nie ma żadnych innych licencji CAL dostępnych stąd moje pytanie :/

EDIT: ha, jest: http://zakupy.onet.pl/12391345-ms-windo ... ferta.html

EDIT 2: tak Xanth miałeś rację, różni się znacznie najbardziej ceną x3 hehe. No nic. :(

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 10:50 
Cytuj  
Da sie jakos w wordzie ustawic zeby za kazdym razem jak wezme 'zapisz jako' otwieral mi folder w ktorym ostatnio zapisywalem pliki? Nawet po zamknieciu worda?

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 08:09 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Da sie jakos w wordzie ustawic zeby za kazdym razem jak wezme 'zapisz jako' otwieral mi folder w ktorym ostatnio zapisywalem pliki? Nawet po zamknieciu worda?



mam niemieckiego worda akurat przed nosem ale mysle ze dobrze przetlumacze:
Narzedzia (?) >> Opcje >> Zapis plikow (?) >> pierwsza linijka (u mnie) dokumenty. Jak zmienisz ta sciezke, to powinno tez zmienic w "zapisz jako...".


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 14:30 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Czy: Microsoft Windows Server 2003 CAL 5 Device PL OEM

Będzie działał dla Microsoft Server SBS 2003 Standard?

Czy przypadkiem w 2003 licencja nie zezwalała na trick z podłączeniem terminalowym poprzez dowolnego klienta, a licencje stanowiskowe to były po prostu licencje na korzystanie z klienta? Wiem, że tak działała pewna firma i było to ponoć całkiem legalne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.