mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 12:16 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
@Tor

nie masz na Kindlu problemu z polskimi znakami i z konwersją z PDF/RTF/DOC na ( Mobi chyba ma Kindle ? )


Jak na razie nie mialem takich problemow. Konwertowalem jakims programikiem mobile costam, z rtf i pdf to formatu czytanego na Kindle'u. Jedyny problem jaki jest to przy konwertowaniu nie wszedzie sa dobrze skrojone akapity. Czasem linia wystaje za akapit. Sam program tez troche dretwy, albo ja cos robie zle. Modyfikowalem tekst pod katem przerw miedzy liniami, czcionki ale nie przenioslo sie to do e-readera. Na szczescie mozna to zrobic bezposrednio z urzadzenia. Klawiaturka zbedna to fakt. Co do wykonania to jest bardzo solidne, przyjemny w dotyku plastik (konkurencja nie robi z plaastiku?), nie ma luzow, nic nie treszczy. Ciezko mi sie przyczepic do czegos. ePubow nie czyta, ale mnie dla mnie to zadna wada. Zamierzam czytac wlasne pliki plus cos z Amazon czasem. Mam wersje bez 3g, dla mnie rowniez zbedny bajer. Ze skorzanym etui i przesylka wyszlo rowno 200$. Teraz dolar troche zdrozal.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 12:43 
Cytuj  
Wersja tylko z WiFi z przesyłka do polski 151$ dziś sprawdzane ( bez etui ) dolar 3.03 więc i tak nie jest źle.

Konkurencja ( Sony ) ma z aluminium z tyłu lekko gumowane z tyłu ( 650 ) ogólnie jak trzymałem jedno i drugie w ręku to zakochałem się totalnie w Sony tym bardziej że ten nowy dotykowy ekran jest świetny, no i Sony czytając opinie jednak jest o wiele mniej awaryjny ,jedyny minus dla mnie to cena, jakby kosztował 900 a nie 1040 PLN to bym nawet sekundy się nie zastanawiał nad nim tylko już dziś składał zamówienie na Sony.

Jeszcze jeden plus dla sony za otwartość, można bez problemu zakupić książkę np w Empiku i używać bez potrzeby "crackowania"

@Tor na mobileread masz parę innych programów do konwersji.

Acha i jeszcze jedno dziś składając zam na amazon.com dostawa w styczniu, nie tylko ja dostałem taką odpowiedź dzis z amazon.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 14:25 
Cytuj  
Wchodzimy w okres swiateczny, widac rozchodza sie szybko. Nie watpie, ze sa lepsze czytniki od Kindla, ale mnie duzo wiecej do szczescia nie potrzeba. Za te kase to bardzo dobre urzadzenie. No i biore poprawke, ze to prezent, nie bede krecil nosem. hehe

Co do kursu dolara to trzeba przyjrzec sie przelicznikowm bankow. W momencie zakupu dolora mial sredni kurs 2.85PLN. Konwersja z visy w mbanku wyszla po 3PLN. Takze, trzeba brac na to poprawke.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2010, 11:58 
Cytuj  
Dobra tam, zaryzykowałem tego soniarza, jak dojedzie i obadam go dokładniej to coś skrobnę może :P

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2010, 19:00 
Cytuj  
Czy ja dobrze zrozumiałem: takiego pliku html czy txt nie mozna bezposrednio wrzucić na Kindle tylko najpierw trzeba konwertować? A jak u innych czytników?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lis 2010, 19:04 
Cytuj  
Regis napisał(a):
A jak u innych czytników?

Bebook One czyta bez problemu doc, rtf, html, txt. Z dedykowanych formatow prc, fb2 i epub. Najnowszy firmware bardzo poprawil wyswietlanie, szczegolnie docow i rtfow, z ktorymi poprzednio bywaly problemy. Oczywiscie pl znaczyki i rozne czcionki to norma.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2010, 11:26 
Cytuj  
Sony ( PRS-650 ) nie czyta ;)czyta za to BBe Book, ePub, PDF , TXT , RTF czyli wszystkie jakie mnie interesują ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2010, 12:47 
Cytuj  
Regis napisał(a):
Czy ja dobrze zrozumiałem: takiego pliku html czy txt nie mozna bezposrednio wrzucić na Kindle tylko najpierw trzeba konwertować? A jak u innych czytników?

Mozna, poczytaj na stronie wspierane formaty. Konwersje robi sie po to, zeby miesc mozliwosc dopasowania sobie tekstu, formatowania, czcioneki, linespace do rozmiarow czytnika.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2010, 13:00 
Cytuj  
Właśnie że nie można. Tak wyczytałem na stronie Świat Kindla że nie czyta plików html. Cytat: "DOC, DOCX, RTF, HTML – Kindle również nie czyta tych formatów. Konieczna jest konwersja, która jednak przebiega całkiem dobrze".

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2010, 14:15 
Cytuj  
Wczytywalem pdfy i txt. Pisales o txt i html. Nie wiem jak te ktore wymieniles, ale pewnie masz racje.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 12:09 
Cytuj  
To może ja wtrące swoje 3 grosze: po długim wertowaniu internetu ostały sie 3 czytniki - Kindle3, Boox60S i PocketBook 602. W końcu wygrał PocketBook. Kindle odpadł przez to że jest robiony dla Ameryki i czeka cie zabawa w konwertowanie prawie wszystkiego + problem ze stronami kodowymi. Boox jest najlepszy na polski rynek - czyta każdą stonę kodową i mnóstwo formatów a PocketBook to taki nowy Boox. Narazie czyta tylko UTF-8 ale dostałem zapewnienie z firmy że jest to nowe urządzenie i napewno będą updaty firmwaru które rozszerzą go o inne strony kodowe . No i czyta książki z wirtualo i empiku. Poza tym PocketBook ma nowsza wersję Vizplexu. Za Kindle przemawiał tylko lepszy wyświetlacz ale wygląda na to że różnica między Pearlem a nowym Vizplexem jest minimalna.
Jedyna naprawdę niepokojąca rzecz to to, że Amazon wchodzi na rynek Niemiecki a stąd blisko do Polski.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 13:48 
Cytuj  
Regis napisał(a):
Poza tym PocketBook ma nowsza wersję Vizplexu. Za Kindle przemawiał tylko lepszy wyświetlacz ale wygląda na to że różnica między Pearlem a nowym Vizplexem jest minimalna.


Hmm no patrz a z tego co ja wyczytałem w sieci to pearl jest właśnie nowym epapierem od Vizplexu ale pewnie wszystkie stronki sie mylą ;)
Co do obietnic od producenta to wiemy wszyscy jak to wygląda w praniu ;)


Napisz potem jak ci sie będzie sprawować :)


Cyt. "PocketBook Pro 602 pozwala cieszyć się publikacjami cyfrowymi jak nigdy dotąd. 16-stopniowa skala szarości, wysoki kontrast i duża rozdzielczość e-papieru, zapewniają niepowtarzalny komfort czytania"

czyli dokładnie jak pearl.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 16:03 
Cytuj  
Regis napisał(a):
W końcu wygrał PocketBook.


I jak to sie sprawuje? I gdzie mozna zakupic? :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 17:49 
Cytuj  
No właśnie kupiłem ale dotrze kurierem w ciągu 2 dni roboczych, czyli pewno najwcześniej w poniedziałek. Zobaczymy jak to wygląda w realu. A kupić można na czytio czy e-czytnik.pl. Ja kupiłem na e-czytnik.
W związku z tym przeglądam trochę rynek epubów ale u nas jest to jeszcze w powijakach. Sporo darmowej klasyki ale moja ulubiona sf to bida z nędzą.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 12:34 
Cytuj  
chce kupic ebook readera w prezencie swiatecznym dla ojca - wykladowca na polibudzie, bardzo duzo materialow ma z netu, kupuje pdfy jakies tam specjalistyczne w usa itp teraz prawie wszystko drukuje,bo "zle mu sie czyta z ekranu monitora" - czy kindle bedzie dobrym rozwiazaniem dla takiego uzytkownika? czy lepiej cos innego w podobnej cenie? (moze cos z wiekszym wyswietlaczem, a drozsze)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 14:31 
Cytuj  
Ogólnie jak na PDFy to kindle DX by raczej musiał być :S na 6" będzie mało ( tak słyszałem )



Ja tylko powiem że swojego Soniacza zamówiłem na Pixmanii pomimo obaw i złej opinii i jestem w szoku, wczoraj paczka nadana z Francji --- dziś u mnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 14:32 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
chce kupic ebook readera w prezencie swiatecznym dla ojca - wykladowca na polibudzie, bardzo duzo materialow ma z netu, kupuje pdfy jakies tam specjalistyczne w usa itp teraz prawie wszystko drukuje,bo "zle mu sie czyta z ekranu monitora" - czy kindle bedzie dobrym rozwiazaniem dla takiego uzytkownika? czy lepiej cos innego w podobnej cenie? (moze cos z wiekszym wyswietlaczem, a drozsze)


Wykladowca pewnie by wolal cos wiekszego, blizszego formatowi A4:
http://www.amazon.com/Kindle-DX-Wireles ... B002GYWHSQ
http://www.pocketbook-shop.de/index.php ... =6&lang=en
http://wiki.mobileread.com/wiki/Daily_Edition

Ale podejrzewam ze zwyklym Kindlem tez nie pogardzi ;) Tylko sprawdz czy nie potrzebuje obslugi DRM w PDF, bo tego zaden Kindle nie ma (w innych readerach tez nie jest o to latwo chyba).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:11 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Ja tylko powiem że swojego Soniacza zamówiłem na Pixmanii pomimo obaw i złej opinii i jestem w szoku, wczoraj paczka nadana z Francji --- dziś u mnie.


Ile łącznie z przesyłką wydałes?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:16 
Cytuj  
Pytanko - Sony PRS-350SC nie bedzie miec problemow z polskimi znakami? (EPUB, PDF)

I czy trzeba uskuteczniac jakas partyzantke w rodzaju wgrywania zmodyfikowanego firmware / nowych fontow zeby polskie znaki wlaczyc, czy dziala po wyjeciu z pudelka?

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... 1666257813


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:20 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Ile łącznie z przesyłką wydałes?


1283 PLN za czytnik, etui skórzane i UPS Express i powiem tylko że jestem z niego już diabelnie zadowolony :)

EDIT:

@up trzeba albo wgrywać fonty albo flashowac na inne firmware ale i jedno i drugie robi się błyskawicznie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.