mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Asus Xonarx DX czy altnernatywa Creativa?
Xonar DX 63%  63%  [ 5 ]
Alternatywa Creatvia 38%  38%  [ 3 ]
Liczba głosów : 8
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 sty 2011, 23:52 
Cytuj  
Przymierzam się do zakupu karty dźwiękowej za około 200zł, do grania między innymi w BF BC2. Używam słuchawek koss ur-40, głośniki pomińmy ;p

Napisałem na forum PClaba ale dali linka do artykuły, integry vs karty dźwiękowe, nie powiedzieli nic konkretnego.

Liczę teraz na odpowiedzi z własnego wrażenia, co polecacie itp.

Myślałem nad asus xonar dx/d1 a co do creativów to się nie orientuję.


Ostatnio edytowano 31 sty 2011, 18:36 przez Xender, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 01:58 
Cytuj  
Ale co oczekujesz od końcowego efektu czyli samego dźwięku w grze zwłaszcza że masz słuchawki ?
Przecież poprawnie działająca integra bez wadliwych elementów da ci taki sam dźwięk jak karta za 50, 100, czy 500zł.
Chyba że oczekujesz korekcji i emulacji jakiś surround lub innych firmowych wynalazków producentów gier, które często są nawet ciekawe zwłaszcza w grach ale tu już pasuje wiedzieć co się chce dokładnie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 02:08 
Cytuj  
Liczę na jak najlepsze pozycjonowanie, ciekawe efekty środowiskowe itp. Całe życie spędziłem z integrą, to moja pierwsza przesiadka na coś lepszego więc dla mnie temat jest trochę obcy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 09:42 
Cytuj  
e troche przesadzasz embe.
roznica pomiedzy zintegrowana karta a nawet takim sb xfi music jest naprawde duza, nawet dla mnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 09:46 
Cytuj  
Jakis czas temu przesiadlem sie z SB Audigy 2 ZS na Xonara DX. Lekka poprawa w jakosci odtwarzanego dzwieku, pozycjonowanie na sluchawkach mniej wiecej na tym samym poziomie, czyli dobrze. Dalbym 5/6. Do wspolczsnej integry porownania nie mam, ale kiedys miedzy ukladami ac97 a takim SBLive byla przepasc.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 12:50 
Cytuj  
Integrę mam taką: Realtek ALC 883

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 12:54 
Cytuj  
roznice uslyszysz wedlug mnie to raz.
dwa mozliwosc konfiguracji i ustawien dzwieku jest o wiele lepiej zrobiona w sofcie creativa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 13:11 
Cytuj  
Soft Creative'a jest na pewno bogatszy w mozliwosci konfiguracji, ale w Xonarze tez jest ok. Powiedzialbym ze Creative wpakowal wiecej bajerow, w wiekszosci przypadkow zbednych.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 13:19 
Cytuj  
nie widzialem tego w xonarze, porownuje tylko creativa z zintegrowanym audio :)
i niby sie wydaje, ze jest wiecej bajerow, ale z czasem okazuja sie one dosc przydatne :)
przez ostatnie pol roku korzystam niestety z realteka na plycie (xfi music wlozylem do htpc) i widze roznice ;/
poczawszy od softu, konfiguracji po sama jakosc i efekty w grach.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 13:29 
Cytuj  
a jak się karty obu producentów sprawują w win7? Jakie modele creative polecacie? Oraz jak się ma sprawa z EAX HD, sensowny bajer czy nie, jak działa jego emulacja w xonarze?

Creatvie ma jeszcze jakieś bajery których nie posiada Xonar?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 16:01 
Cytuj  
Nie wiem jak z xonarem, ale creative xifi w win 7 w końcu rozwiązał mój problem z nieobsługiwaniem 5.1 w filmach i muzyce. Tutaj jednym klikiem upstreamujesz na wszystkie głośniki (integra nie miała opcji). Więc po prostu jest wygodniej z kartą dźwiękową pod win7 niż z zintegrowaną :P
Jeśli celujesz głównie w odsłuch ze słuchawek, myślę że lepszym rozwiązaniem mimo wszystko byłby zakup słuchawek 5.1-7.1 na USB z wbudowaną dźwiękówką (np. wyższa półka steelseries czy logitech). Masz po prostu pewność że wszystko będzie ładnie pod ten model skonfigurowane.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 16:03 
Cytuj  
wg mnie dobrym i w miarę tanim rozwiązaniem jest integra + połączenie cyfrowe do amplitunera oraz dobre słuchawki na USB


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 16:15 
Cytuj  
Proponuje przestac dzielic sie pomyslami, bzdur nikt nie chce czytac.

@Koles Na W7 64 bit nie ma problemow ze sterownikami/softem do Xonara DX. A co do EAX HD to kwestia ile gier ktore cie interesuja to wspiera. XOnar dobrze emuluje EAXa, ma tez fajne opcje dzwieku przestrzennego dla filmow jesli ogladasz na zestawie stereo.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 16:19 
Cytuj  
dzisiaj tez mi kumpel polecil xonara.
z tego co piszesz sprawuje sie calkiem dobrze tor?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 16:22 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Proponuje przestac dzielic sie pomyslami, bzdur nikt nie chce czytac.


a ja proponuję nie kupować bzdur w stylu xonar


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 16:23 
Cytuj  
Przyznam, ze pozytywnie mnie zaskoczyl. Kupowalem opierajac sie tylko na reckach w necie. Jakosc odtwarzanego dzwieku to jego duzy plus. Do tego fajny bajer do filmow ogladanych na stereo, o ktorym pisalem powyzej. Scena nabiera przestrzeni. W grach nie ustepuje mojej poprzedniej karcie. Sa ustawienie predefiniowane do gier.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2011, 19:16 
Cytuj  
Czyli w tej kategorii cenowej xonar i creative plasują się podobnie, plus przestrzenny dźwięk na głośnikach stereo na karcie asusa?

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2011, 00:22 
Cytuj  
Heja.

Asus vs Creative. Muzyka vs gry(filmy). Jeśli chcesz mieć najlepszy dźwięk przestrzenny w grach czy filmach to Creative. Asus jedynie na swój sposób emuluje to co Creative ma natywnie. To taki skrót myślowy. Xonar to odkrycie jeśli chodzi o przetwornik analogowo-cyfrowy. Jakość dźwięku stereo jest na tak dobrym poziomie, że można go wykorzystywać nawet jako źródło do więcej niż budżetowych systemów audio. Żadne ulepszenia programowe nie mają znaczenia przy takim użytkowaniu, bo to tak jakbyś chciał słuchać płyt cd z podkręconym basem na wzmacniaczu.

Nie wiem czy Creative ma taki bajer jak Asus, czyli przestrzenne słuchawki jako opcja programowa. Ale z tego co pamiętam z recenzji to - tak. Jeśli bierzesz pod uwagę słuchanie muzyki, a muzykę masz głównie w postaci mp3 to nie sugeruj się jakością muzyki z karty, i tak pewnie nie usłyszysz różnicy na różnych kartach.

Pozdro.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 22:17 
Cytuj  
A jaki model creativa brać do 200zł do gier?
Co rozumiesz przez technologie które creatvie ma natywnie? EAX? On za dużo z przestrzennością nie ma, to tylko efekty środowiskowe - echo itp.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2011, 23:18 
Cytuj  
Z tego co wczytałem EAX odpowiada za efekty w środowisku 3d? Odbicia dźwięku, echo itp? Zgadza się? Creative pod względem przestrzennego dźwięku posiada coś jeszcze czego nie ma asus?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.