mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:05 
Cytuj  
musi - e-ink wygląda jak papier (Xanth Ci już tłumaczył), nie świeci, nie wali po gałach, nie meczy wzroku, nie wypalają się piksele etc. Ale potrzebujesz światła dziennego do czytania.

Są specjalnie bajery które umożliwiają czytanie w nocy - ja mam coś takiego - ta szybka ma dwa poziomy świecenia (działa na 1 baterię AAA):
http://www.amazon.co.uk/Sony-PRS-ACL1-e ... 522&sr=8-7

pdf nie ma DRM, można to kopiować na milion sposobów. Do tego epub to też sony + adobe, więc nie robiliby sobie konkurencji. PDF już teraz jest na straconej pozycji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:11 
Cytuj  
no niech wyglada jak papier - ale w takim badz razie wole kupowac papierowe ksiazki :)

czytam ebooki od 8-9 lat i urzadzenia, z ktorych korzystam maja spelniac 3 warunki. ma sie na nich dobrze czytac, maja 'swiecic' w nocy, maja sie miescic do kieszeni spodni, kurtki, marynarki.
jesli to o czym piszecie 'symuluje' kartke papieru - to wole wydac na pachnaca ksiazke, a nie urzadzenie, ktore DLA MNIE nie jest uzyteczne.
o cenie nie wspominajac.
i ok - nie da sie czytac pdf'ow na palmach, ale nie jest problemem ich przekonwertowanie.

pdf na straconej pozycji? tzn. na 'readerach' zrezygnuja z obslugi pdf'ow?
czy nagle miliony uzytkownikow pc przestana z niego korzystac?
cos pieprzysz marek ciut :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:12 
Cytuj  
Mark, Bebook nie ma defaultowego formatu, czyta wszystko (a dokladnie, to pdf, mobi, prc, epub, lit, txt, fb2, doc, html, rtf, djvu, wol, ppt, mbp, chm, bmp, jpg, png, gif, tif, rar, zip, mp3) ;)
Ja na codzien uzywam PRC z Mobipocketa i jest git. PDFy tez ladnie wygladaja. I wiecej mi do szczescia nie trzeba :)

Mendol, kazdy woli papierowe ksiazki. Ale jesli mam 4 tysiace ksiazek w wersji elektronicznej, z czego okolo 500 do przeczytania "juz", to powodzenia z zakupami. I z wielkoscia szafy w pokoju. Dlatego wole e-ink, czyta sie dokladnie tak jak papier. A na jakikolwiek wyjazd biore jednego Bebooka, zamiast walizki ksiazek ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:17 
Cytuj  
no ja mam 20k w wersji elektronicznej.
i co wiecej dziekuje (serio) za opis tych urzadzen, bo po prostu wiem, ze nie sa dla mnie i nie widze sensu ich kupowania.
dopoki nie bedzie mozna bebuka zwinac w rulonik i schowac do kieszeni - to nie ma dla mnie sensu kupowanie go.
bo na palmie przeczytalem pare tysiecy ksiazek i jest zajebiscie :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:22 
Cytuj  
no OK. Ja np. bardzo nie lubię czytać na LCD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:25 
Cytuj  
A ja mam dosc malych ekranow, monitorow i walenia swiatlem po oczach.
Zreszta, kto nie mial okazji pomacac, ten nie zrozumie. U mnie juz caly dzial IT zapisal sobie e-inka na liscie zakupow must have po tym, jak dalem im pomacac Bebooka ;)

X.

PS. PDF na Bebooku
Obrazek
(kiepskie swiatlo, bo nie chcialo mi sie gornej lampy zapalac)

i ten sam fragment w PRC
Obrazek


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 22 kwi 2010, 19:40 przez Xanth, łącznie edytowano 3 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:39 
Cytuj  
A to mój:
Obrazek

i wersja ze świecącą szybką - wyłączoną:
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 kwi 2010, 19:50 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:43 
Cytuj  
Jako, że zaczyna robić się ciepło i poważnie zastanawiam się nad podróżowaniem SKM do biura zamiast samochodem (zaczynają się remonty znacznych ulic bo budują większe lotnisko :( ) to rozglądam się właśnie za BeBook.

Za ile to można kupić i jaką wersję Wy macie? Widziałem już za ~800 pln ale jest też jakiś news o wersji z WiFi i innymi wodowytryskami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:45 
Cytuj  
No wlasnie szkoda, ze Bebook One jest tylko w wersji czarnej. Oczy sie mniej mecza przy czytaniu jesli ramka ma maly kontrast z powierzchnia tekstu.

X.

PS. Oyci3c, Bebook One (6") w Vobisie, Komputroniku i iSpocie jest za 1099 zet, Bebook Mini (5") za 899 zetow.
Jest jeszcze eClicto sprzedawane przez Kolportera, ale to jest rebrand Cybooka (wczesniejsza generacja Vizplexa) przeznaczony do czytania ksiazek przez nich sprzedawanych (odradzam).

PS. Nie kupuj e-inka z wodotryskami typu wifi, 3G czy inne tego typu bzdury drenujace baterie. To ma byc elektroniczna ksiazka, nie laptop, a glowna zaleta e-inka jest wlasnie jego czas na baterii (liczony w tygodniach).


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 22 kwi 2010, 19:52 przez Xanth, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:49 
Cytuj  
A BeBook Neo?

http://di.com.pl/news/31155,0,BeBook_Ne ... olsce.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:51 
Cytuj  
A Neo to dotyk i wifi. Po cholere ci to w ksiazce (poza zżeraniem baterii)? Zacznij z tego korzystac, to zaczniesz liczyc baterie w dniach, a nie w przeczytanych stronach ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 22 kwi 2010, 19:52 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:52 
Cytuj  
Żeby szybko otworzyć jakiś pr0n jak siedzę na kiblu? :(

Nie no faktycznie, zbędne.

Thx.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 19:53 
Cytuj  
no sam widzisz Xanth - w PRC już jest dużo lepiej - tekst jest ładnie wyjustowany. Ja sobie wszystko konwertuję na lrf-a, trwa to 2min na kompie, a wygląda dużo lepiej.

Ostatnio nawet dołączam okładki do "moich książek".

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 21:27 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jako, że zaczyna robić się ciepło i poważnie zastanawiam się nad podróżowaniem SKM do biura zamiast samochodem (zaczynają się remonty znacznych ulic bo budują większe lotnisko :( ) to rozglądam się właśnie za BeBook.

Za ile to można kupić i jaką wersję Wy macie? Widziałem już za ~800 pln ale jest też jakiś news o wersji z WiFi i innymi wodowytryskami.


Ebook readery juz nie sa fe? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 22:20 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Jako, że zaczyna robić się ciepło i poważnie zastanawiam się nad podróżowaniem SKM do biura zamiast samochodem (zaczynają się remonty znacznych ulic bo budują większe lotnisko :( ) to rozglądam się właśnie za BeBook.

Za ile to można kupić i jaką wersję Wy macie? Widziałem już za ~800 pln ale jest też jakiś news o wersji z WiFi i innymi wodowytryskami.


Ebook readery juz nie sa fe? :P


Papierowe książki zawsze win ale nie chce mi się ich targać do kolejki.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2010, 23:41 
Cytuj  
Jak sie do tego ma Que? Do tej pory nie mialem okazji korzystac z e-inkowcow, a kase juz na readera uciulalem. Wstrzymac sie moge do konca lipca, dostep do fajfoklokowych sklepow tez mam. Tylko male wskazowki niezbedne :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 07:47 
Cytuj  
Icekk napisał(a):
Jak sie do tego ma Que?

Que? Fail roku IMO. Ekran 10.7" z dotykiem, z Wifi, BT i 3G (czyli o dlugim czasie baterii zapomnij), z obsluga tylko PDFow, EPUBow, TXT i MS Office za 650$... chyba ich pojebalo.

Fakt, byc moze ich technologia wyswietlania tyle kosztuje (to nie jest Vizplex e-ink), ale i tak gruba przesada. W takim wypadku wole naprawde zwykly e-ink za 300$ i z czasem baterii liczonym na przeczytanie 7000 stron.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 15:18 
Cytuj  
Cytuj:
W takim wypadku wole naprawde zwykly e-ink za 300$ i z czasem baterii liczonym na przeczytanie 7000 stron.


A który jest najlepszy z tych tańszych ? Tak do 7-8 stówek ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 16:45 
Cytuj  
Dana napisał(a):
A który jest najlepszy z tych tańszych ? Tak do 7-8 stówek ?

Z e-inkiem nie ma takiego. A do 1k to tylko Hanlin/Bebook (V5/Mini - 899). Powyzej 1k tez Hanlin/Bebook (V3/One - 1099). A powyzej 2k to juz oczywiscie co ci pasuje ze stajni iRexa ;)
Mozesz tez pomyslec o Sony PRS (rozne modele), ale licz sie z tym, ze Sony ma uboga liste obslugiwanych formatow i nie ma oficjalnej obslugi pl ogonkow.

X.

PS. Za 7 stowek kupisz Jetbooka, ale to nie e-ink (choc podobnie wyglada) tylko lcd.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 19:45 
Cytuj  
Sony obsługuje wszystko co trzeba i kosztuje niecałe 500zł (przynajmniej ja tyle zapłaciłem w przeliczeniu na złotówki za model PRS-505). PDF, rtf, epub, lrf, lit, html, pliki graficzne (nawet nie wiem jakie i tak tylko wstawiam okładki więc program sam mi konwertuje) etc. etc. Jak jakiegoś formatu brakuje to konwersja z jednego na inny trwa minuty więc przepłacanie 2x tyle za obsługę jakichś dziwnych wol czy ppt naprawdę nie ma sensu (już pomijając to, ze i tak na torrentach etc. są TYLKO pdfy, doc-e, rtfy ewentualnie txt).

Dorobienie ogonków na PRS-ach to 5 minut roboty i działa świetnie.

tu jest dokładnie co obsługuje Sony PRS:
DRM-free Text: BBeB Book (LRF), PDF, TXT, RTF, ePub. Typefaces in PDF files formatted for 216 x 280 mm (8.5 x 11 inch) pages may be too small to read comfortably. Such files can be reformatted for the Reader screen size with Adobe Acrobat Professional, but not by Adobe Reader software. The Reader does support Microsoft Word DOC format. The 'CONNECT Reader' application uses Word to convert the .DOC files to RTF before sending them to the Reader.
DRM-protected Text: BBeB Book (LRX); Secure PDF and ePub.
Audio: MP3 and DRM-free AAC (except on the PRS-300)
Image: JPEG, GIF, PNG, and BMP (Loading an animated GIF will freeze the Reader)


Ostatnio edytowano 23 kwi 2010, 20:00 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 912 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.