mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 10:48 
Cytuj  
Jak się sprawdza tablet jako zamiennik lapka? Poczta, www, edycja dokumentów w niewielkim zakresie? Zrobiło się ciepło i lapek grzeje jak leżę na łóżku. hehe Co jeszcze oprócz jabłek warto z wyższej półki zakupić?


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 13:04 
Cytuj  
asusa transformera prime

imo tablet jest wlasnie stworzony do przegladania stron w lozku i na klopie


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 14:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
(...) Poczta, www, edycja dokumentów w niewielkim zakresie? Zrobiło się ciepło i lapek grzeje jak leżę na łóżku. hehe Co jeszcze oprócz jabłek warto z wyższej półki zakupić?

Imo japko ;). Ekran 10 cali jest za mały do komfortowej pracy i imo nie ważne czy mowa o wordzie, autocadzie czy matlabie. Praktyczne wykorzystanie tabletu to www, poczta, poczytać książkę. Asus ma słabszy wyświetlacz i zbliżoną cenę. Nowych wersji transformera nie ma co brać pod uwagę bo będą jeszcze droższe. Ofk zostaje sprawa systemu operacyjnego. Jednak w przypadku zastosowania o którym pisałeś nie ma to kompletnie znaczenia. Imo jeśli masz ograniczone środki to asus TF101 jeśli możesz wydać ok 2-2.5 ipad.
Ps. Tańsze bym olał ze względu na wyświetlacze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 14:27 
Cytuj  
Cena podobna, o te parę stów zabijał się nie będę, zwłaszcza że kupię na firmę i wyjdzie mi ~60% ceny. :> Pogrzebałem chwilę i ipad 3 vs asus prime daje mniej więcej remis. Może kupie japko, tylko wyjść z tym będzie wstyd. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 17:12 
Cytuj  
oba tablety sa na zblizone cenowo i technicznie. transformerowi brakuje tylko tak wyjebanej rozdzielczosci jak w ipadzie, ale z drugiej strony ma troche lepsze kolory i kontrast. prime ma tez wiekszy wyswietlacz a mimo tego jest cienszy i lzejszy, jest tez wydajniejszy i nie grzeje sie tak. ta stacja dokujaca to tez fajny bajer - z powodzeniem moze zastapic lapka do pisania, przegladania stron jak sie znudzi dotyk

jakbym mial miedzy tymi wybierac to skupilbym sie na systemie - ktory mi bardziej odpowiada. imo dyskwalifikujacym minusem ios jak jest brak obslugi flasha, co jest po prostu zalosne. np streamow nie da sie ogladac (czasami byly zewnetrzne aplikacje, ale zadna mi nie zadzialala)


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 18:33 
Cytuj  
Stacja z klawiaturą to tylko bajer. 10 cali jest za małe żeby pisać na tym coś więcej niż maile.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2012, 18:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Cena podobna, o te parę stów zabijał się nie będę, zwłaszcza że kupię na firmę i wyjdzie mi ~60% ceny. :> Pogrzebałem chwilę i ipad 3 vs asus prime daje mniej więcej remis. Może kupie japko, tylko wyjść z tym będzie wstyd. ;)


rotfl, uroki mieszkania w europie wschodniej :) Może zaklej japko, by koledzy z dzielni nie widzieli? :D

gufnowapnjasz - pominąłeś w ogóle kwestię dostępnego oprogramowania. Na androida oprogramowania skierowanego pod tablety jest tyle co kot napłakał (oczywiście można uruchomić programy pod smartphony ale chyba nie o to chodzi..). Co lepsze chyba raczej nie zapowiada się na zmiany w tej kwestii. Na iOS-a trochę tego jest :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 14:29 
Cytuj  
Amazon wyprzedaje Certified Refurbished Kindle Fire 140 $ może kogoś zainteresuje oferta ważna jeszcze tylko 17h. http://www.amazon.com/gp/goldbox/discussion/ARRGQEEMLV4PT/ref=xs_gb_ARRGQEEMLV4PT?pf_rd_p=441937901&pf_rd_s=right-1&pf_rd_t=701&pf_rd_i=20&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=006MKMSZ7XTEFS1J39D3

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2012, 14:48 
Cytuj  
I wysylaja tylko do US.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 17:54 
Cytuj  
Argos - Motorola XOOM 10.1", 32GB, android 3.0 (ponoć upgradowalny do 4.0) za 249GBP. Imho bardzo dobra oferta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2012, 21:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Argos - Motorola XOOM 10.1", 32GB, android 3.0 (ponoć upgradowalny do 4.0) za 249GBP. Imho bardzo dobra oferta.

Polecasz Androida? oO


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 18:11 
Cytuj  
Cenowo bardzo dobra oferta. Jak ktoś nie ma kaski na ipad-a to lepiej zadowolić się taką Motorolą niż jakimś chińskim szrotem. Tu i tak większość iOS-a na oczy nie widziała, a nie mając porównania spokojnie zadowolą się androidem - podszlifują, połatają i będą się cieszyć.

Nowa oferta (z tego co widzę, wyprzedaż niesprzedanych tabletów na androdzie w pełni):
http://www.carphonewarehouse.com/mobile ... teId=47868

Galaxy Tab 2 7" 16GB za 199GBP.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2012, 21:27 
Cytuj  
7" to dobre na telefon a nie tablet, nie kupować nic co jest mniejsze niż 10.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 19:10 
Cytuj  
Dziś odebrałem swojego PlayBooka, 7" to idealna wielkość gdy się podróżuje, a i przy normalnym korzystaniu strony jak najbardziej da się czytać. Jutro akurat czeka mnie 6h jazda Polskim Busem więc potestuję sprzęt, ale co można już powiedzieć to bardzo solidne wykonanie, świetny ekran i ciekawe sterowanie. W miarę przyzwyczajony do 3 funkcyjnych klawiszy z Andka miałem mały problem do przestawienia się do zerowej ilości klawiszy, ale w sumie system jest mocno intuicyjny i teraz wygląda to całkiem fajnie. Nie mówiąc o tym że sam system idealnie pasuje do tabletu, gdzie Android był imho przerośniętym systemem z telefonów.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 19:16 
Cytuj  
Jak na PlayBook OSie wyglada sprawa z popularnym oprogramowaniem? W sensie, do ebookow, do office, do poczty?

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 19:53 
Cytuj  
Niestety z ilością softu jest jeszcze średnio, generalnie w OS 2.0 doszedł oficjalny klient maila, ale nie używam bo łącze via Bridge z fonem BB i mam to samo co w nim czyli kontakty, maile, zadania, notatki, kalendarz, etc. Do ebooków jest już trochę softu ale jeszcze nie testowałem, więc dopiero jutro będę mógł coś powiedzieć. Office to standardowo Docs to Go, Smart Office 2, chyba Microsoft365 via web i parę innych.
Na dzień dzisiejszy brakuje jeszczę troche softu, jak choćby nadal brak oficjalnego klienta DropBoxa, na szczęście jest Files & Folders które ludzie sobie chwalą a obsługuje wszystkie chmury. Liczę na to że deweloperzy wraz z nowym OS, emu Andka i przy dość niezłym zachęcaniu RIM wezmą się za portowanie i pisanie nowych apek, bo sprzęt i system naprawdę są świetne.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 21:28 
Cytuj  
Dzieki za info.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 13:29 
Cytuj  
Do ebooków znalazłem appkę za 2,5zł - czyta epub, mobi i działa bardzo ładnie. Filmy z napisami też się da oglądać, ale narazie nie ma oficjalnego supportu dla mkv i trzeba zmieniać rozszerzenie, gorsza sprawa że ac3 jest nie wspierane więc na razie większość filmów jest bez dźwięku.

http://goodereader.com/apps/playbook/pl ... roid-apps/

Pod tym adresem jest w cholerę przekonwertowanych i działających appek z Androida, więc generalnie nie jest źle, tylko trzeba się bardziej postarać przy niektórych aplikacjach :) O grach nie mówię bo tych jest masa i teraz większość dużych graczy wypuszcza też na PlayBooka.
Bateria trzymała mi jakieś 6,5h i było jeszcze z 16% przy podświetleniu na ~50%. System działa megapłynnie, system gestów jest genialny i nie brakuje fizycznych przycisków. Mając smartfona BB można zbridgować sprzęty i korzystać z zasobów tel na tablecie + net, a także używać telefonu jako myszki i klawiatury dla PB.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 17:57 
Cytuj  
Nie ma edita..?

Anyways właśnie przetestowałem Google Maps w wersji 6.7.01 i Drag Racing i działają prawie że idealnie - Drag Racing nie wyświetla reklam ;) a co najciekawsze multi działa. W przypadku Google Maps działa sama mapa, jak i nawigacja 8) Jedyny minus że aplikacje androidowe trzeba wgrywać z kompa.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 maja 2012, 19:38 
Cytuj  
Jakiś rozsądny tablet dla teścia - 10", android 4.0, jakaś normalna rozdzielczość nie rażąca oczu pixelami?
Jestem mu winien laptopa, a jako, że teściu potrzebuje go tylko do grania w spidera więc zastanawiam się nad jakąś chińszczyzną - dla niego to nawet lepiej ;)

Szczególnie, ze ja sobie zamówie bezpośrednio u producenta więc powinien mnie wynieść ze 120-150USD (już z przesyłką DHL).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.