mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 12:01 
Cytuj  
Jeśli masz możliwość sprawdzenia przed zakupem to plazma używana będzie dobrym wyborem do oglądania kina/seriali czy tv. Wyższe modele Panasa lub Pioneer. U moich rodziców stoi 4-letnia i obraz dalej świetny. Nowe to już wymierający gatunek.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 12:07 
Cytuj  
No model 3 letni. Panasonica właśnie ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2014, 18:06 
Cytuj  
porównaj sobie obraz z nowszymi LCD/LEDami i kup ten TV w którym obraz lepiej Ci przypadnie do gustu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 10:31 
Cytuj  
Zastanawiam sie na ktorymś z tych.
http://www.morele.net/telewizor-philips ... 88-631309/
http://www.morele.net/telewizor-blaupun ... ny-645765/
http://www.morele.net/telewizor-philips ... 8h-619700/
(i jakiś pierdyliart innych o podobnej wielkości i cenie)
Ktoś cokolwiek słyszał o TV od Blaupunkt? ;)

Druga sprawa, co z TV od lekkich nonamów na naszym rynku jak TCL, Orion jakiś Sencor? Warto w ogóle na tymi się zastanawiać? Według specyfikacji nie odstają od znanych producentów, a biją ich znacząco ceną ;). Podejrzewam, że i tak większość z nich leci na matrycach od Samsunga czy innego molocha ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 10:41 
Cytuj  
Blaupunkt to świetna niemiecka firma, popularna u naszego zachodniego sąsiada jak dawniej grundig, siemens, aeg, telefunken itd, obecnie to brand chińszczyzny jak większość mniejszych podobnych firm, na poziomie philipsa, samsunga, lg i innych w tej cenie sprzętów.

noname nie kupiłbym ze względu na tragiczna jakość i nie wiele niższą cene

masz tu kozaka ownującego jakością inne :)
http://www.morele.net/telewizor-panason ... 60-557115/


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 10:58 
Cytuj  
Czym był Blaupunkt to wiem. Świetny sprzęt grający przede wszystkim. Nie wiem czy teraz :p

A co do ownującego. Widziałem go, chyba długo im na magazynach leży :DD

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 13:11 
Cytuj  
raczej tak, jak gdzieś stoi w sklepie to zagadać i pewnie stówę czy może więcej opuszczą, ostatnie dobre plazmy, lcd z tej jakości obrazem to raczej 1500+, no i plazma radzi sobie rewelacyjnie z gorszą jakością materiału, np jakie polsaty hd na tym wyglądają sporo lepiej


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 13:54 
Cytuj  
No akurat ta plazma ma rodzielczość 1024 x 768 :p

Generalnie zastanawiam się nad plazmą i faktycznie 50 cali kosztuje 1700-2000. Wiem, że to dużo lepszy wybór pod kątem gier, ale rozmiar mnie przeraża.

Właśnie, jak jest z tym input lagiem, trzeba wydać gruby hajs na LCD, żeby był minimalny?:[

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 15:08 
Cytuj  
Wiem że niska rozdziałka i do bluray to zdecydowanie jakiś lcd 1080p, do tego z podświetleniem led i jest super ale 42" to trochę za mało.
Zresztą podałeś trzy crapowe model lcd, na których typowy obraz z jakiś polsatów hd będzie wyglądał słabiutko, a na tej plazmie będziesz zadowolony i to w tych samych pieniądzach.
Jak będziesz szukał czegoś droższego i lepszego to też się zastanowimy na tym.

jeśli obraz z polsatu/cyfry itp na tej plazmie będzie gorszy od w/w lcd to stawiam ci piwo :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 15:41 
Cytuj  
Nie znam się więc rzuciłem 3, które wydawały się sensowne :D

Nie wiem ile chce wydać, wiem, że chce "prosty" tv bez wifi, smart tv etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 15:54 
Cytuj  
no to te philipsy są ok


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 20:49 
Cytuj  
1200-1300zł max?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 22:04 
Cytuj  
plazma rozkurwia , wczesniej mialem lcd 40 cali sony a teraz plazme 52 cale i lcd to moze deep throat zrobic plazmie i lykac poslusznie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 06:10 
Cytuj  
świadczy to jedynie o tym, że LCD który miałeś był na max-a chujowy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 06:32 
Cytuj  
chyba cie pogielo marek tym razem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 06:33 
Cytuj  
nie tym razem tylko od zawsze.
Odkąd porównywałem sobie obraz plazma - najnowsze LEDy w salonie to twierdzę z całą pewnością, że plazmy mogą znikać z rynku. Co zresztą robią.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 06:34 
Cytuj  
w salonie? ja pieprze.
albo jestes slepy albo naprawde glupi, skoro piszesz takie rzeczy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 06:39 
Cytuj  
no to widocznie, ja, moja żona, córka i 99% klientów przedkładających najnowsze LCD na LEDach nad plazmy jest ślepa. Albo tak jak już mi tłumaczyłeś - plazma wymaga salonu w domu o odpowiednich warunkach (poczynając od temperatury poprzez skład powietrza do zaciemnienia okien) oraz odpowiednich profesjonalnych ustawień pod każdy kanał TV i wtedy pokazuje pazur.
Organoleptycznie posługując się swoimi gałkami ocznymi stwierdziłem, że wolę zaoszczędzić 200GBP i kupić TV na którym obraz wygląda dużo ładniej na defaultowych ustawieniach niż sugerować się jakimiś postami nerdów SPRZED DEKADY. SPRZED DEKADY bo aktualnie na hdtv.com.pl polecają LEDy a nie plazmy.
Zresztą dyskututowaliśmy już o tym conajmniej dwukrotnie - jest sens pisać jeszcze raz to samo? Zaraz wpadnie torbisiek który przesiadł się z CRT Pobieda na plazmę i twierdzi, ze jest bosko, aldatha już swoje napisał to go poprze, oyciec przykuśtyka na końcu (bo kulawy) - pewnie też ma plazmę, bo w trójmieście nic innego nie sprzedawali, a do tego nie odpuści okazji by mnie zwyzywać ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 06:48 
Cytuj  
tak, widocznie ty, twoja zona, corka i klienci sa slepi.
bo jak rozumiem wiesz o dse, cloudingu, bandingu w lcd, o braku czerni, rownomiernego podswietlenia matrycy, kiepskiego skalowania sygnalu sd w porownaniu do plazm.
o naturalnych kolorach, plynnosci nie wspominajac.
akurat spudlowales w chuj w tym przypadku, bo miesiac temu zamienilem swoja stara plazme na lcd. i poczytalem wiecej niz 'troche' na ten temat, wyplakalem sie juz w poduszke i wiem, ze zrobilem najwieksza glupote w zyciu.
napisz wiec po prostu, ze chciales zaoszczedzic 200 funtow, jestes zadowolony z lcd i tyle.
na hdtv polecaja to co sie sprzedaje i o co pytaja ludzie. gdybys poczytal dokladnie, to bys widzial, ze osoby ogarniete i majace czas, nadal wybieraja plazmy.
ale prosze cie, nie pisz wiecej takich bzdur, bo juz nawet moja cierpliwosc do ciebie sie konczy tutaj.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 08:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
1200-1300zł max?


Myślałem, że w takiej kupie coś pod moje potrzeby, ale doszedł jeszcze problem input laga... :o. (tv nie ma być głównie pod multimedia, czyli gry+filmy)
Tak do 1800 max chciałbym wydać i serio zastanawiam się na tymi plazmami 50 cali ;x

http://www.morele.net/telewizor-lg-50pb ... ny-640354/
Coś takiego czy coś podobnego w podobnej cenie. Martwi mnie jedynie rozmiar, 50 cali niby fajne jest, ale jak na moje warunki (36 metrowa kawalerka) to troche moloch.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.