mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 08:40 
Cytuj  
zamawialem przez daktyl.com i moge polecic, paczki szybko laduja w polsce + po ktoryms tam zamowieniu dostalem calkiem spore upusty.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 09:16 
Cytuj  
dziwny problem. Mojej starszej komp restartuje sie po wlaczeniu gg lub odpaleniu poczty na tlenie lub gg i jakiejkolwiek poczty. Robi sie black screen i albo trzeba go restartowac recznie albo system sam sie restartuje w momencie zawiechy. Zformatowany z nowym systemem, te same objawy?

Wtf?
zintegrowana grafa pada?
ram?
procek sie przegrzewa?


_________________
oumn da lololegend

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 10:03 
Cytuj  
Z innej beczki, moj odtwarzacz mp3 (Iriver e50) sie popsul. Chyba...
Wedlug zapewnien producenta bateria trzyma kolo 50h o ile pamietam, ale to akurat nie wazne bo aktualnie pada mi po jakies 6h(jak nie mniej). Nie dawno cos sie z nim spieprzylo i nie mam pojecia dlaczego. Dlugosc trzymania baterii spadla juz jakis czas temu(ale nie AZ TAK), dokladniej odkad wymienilem sluchawki na nauszniki AKG, ale zwalilem to poprostu na to ze musi wiecej mocy dawac na takie sluchawki, niz na zwykle pchelki.
Odtwarzacza nie mam nawet roku, wiec to troche wkurwiajace.
Da sie cos z tym zrobic? Czy poprostu bateria padla mi juz na amen?;c

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2010, 10:31 
Cytuj  
NERD KING napisał(a):
zamawialem przez daktyl.com i moge polecic, paczki szybko laduja w polsce + po ktoryms tam zamowieniu dostalem calkiem spore upusty.


Nieźle wygląda szkoda tylko że nie przyjmują zamówień.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2010, 21:09 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
znaczy sie to by miala byc praktycznie zamiana za free ;]


Jak za free to brać, bo jednak gtx460 wydajniejszy. Tylko wymaga lepszego zasilacza. :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2010, 11:21 
Cytuj  
Właśnie mam pytanie o zasiłkę , bo chcę zmieniać na początku przyszłego roku, dotychczas używałem Tagana ale teraz tyle jest ich na rynku, co byście poradzili pod GF 580 + Q9550 , szukam czegoś o mocy 700-800W.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 22:40 
Cytuj  
Poszedłem dzisiaj do komputronika bo chce zmienic karte graficzna i procesor na lepsze.

Koles mi powiedzial, ze jesli juz procesor (zaznacze, ze prosilem go o niska cene i dobra jakosc ;)) rzucil mi jakis procesor z czterema rdzeniami za 1000zl, jako, ze sie nie znam w tym temacie to... to rzeczywiscie tyle kosztuje? Ja mam w tym momencie Intel Core 2 Duo E6550 @ 2.33GHz

A co do karty graficznej, w tym momencie mam gf9800gt chcialbym wymienic na cos mocniejszego.

Mozecie cos fajnego polecic? Cos co da kopa w porownaniu do tego co mam teraz. Tak jak napisalem, cos taniego i dobrego (szkoda mi wydac wiekszej kasy na sprzet).

Moja plyta glowna - http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... d3_20.html


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 22:48 
Cytuj  
Takie coś http://www.skapiec.pl/site/cat/1/filtr/ ... _0_0_0_0_0

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 22:59 
Cytuj  
dlaczego amd nie intel?


_________________
oumn da lololegend

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 23:05 
Cytuj  
Atherius napisał(a):


Chyba podalem zla plyte glowna... musze sprawdzic jaka mam :(


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2010, 23:11 
Cytuj  
Double post...

To mi pokazał, że mam CPU-Z

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... s3_20.html


_________________
Obrazek

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:03 
Cytuj  
@up:

GFX - gtx 275 - uzywke wyrwiesz za 350-400zl, po lekkim podkreceniu wydajnosc jest na poziomie gtx 460.

CPU - tu zalezy ile chcesz wydac, na twoim miejscu kupilbym e8500 (3.16ghz stock) i wykrecil na 4.0ghz, uzywka z allegro to 350-450zl, wydajnosc po podkreceniu jest na tyle dobra, ze jesli chodzi o gry to quady na s775 / i5 staja sie nieoplacalne

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx- ... 19250.html
http://allegro.pl/e8400-c0-ew-e0-moc-ja ... 85956.html

lacznie z wysylka zmiescisz sie w 800zl, a gwarantuje, ze bedziesz zadowolony.

jesli chcesz wydac wiecej to imo nie oplaca sie inwestowac w stara platforme, dozbieraj troche i po nowym roku zainwestuj w sandy bridge, wg wstepnych benchmarkow sa do 30% szybsze zegar w zegar od i7

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:15 
Cytuj  
poszukuję najtańszego (poniżej 3.5 stówki) rozwiązania, które umożliwiłoby mi automatyczne odtwarzanie zawartości nośnika (zdjęcia, animacje, filmy) o zadanych godzinach.

Przypadek użycia następujący:
Ustawiam w odtwarzaczu o której godzinie ma się włączyć i wyłączyć. Gdy nadchodzi godzina zero odpala się, automatycznie wczytuje zawartość nośnika (załóżmy że jest to pendrajw) i zaczyna ją odtwarzać w kółko. O zadanej godzinie wyłącza się i sytuacja powtarza się od początku.

Format danych to standardowo: img (jpg/png), video (skompresowane avi xvid/divx) lub jakikolwiek format pokazu slajdów, w którym można zawrzeć zdjęcia oraz animacje.
Mile widziane efekty przejścia w trakcie zmiany odtwarzanych plików.

Nie wiem czy odtwarzacze multimedialne mają taką możliwość. Zwłaszcza że chodzi o rozwiązanie najtańsze, którym jest asmax playbox, bowiem chyba nic tańszego nie ma na rynku.
Zastanawiałem się nad zwykłym odtwarzaczem dvd z usb, ale wątpię aby miały możliwość automatycznego rozruchu oraz odczytywania plików chociażby z zadanej playlisty.

Innym rozwiązaniem byłby komputerek klasy nettop bądź używany laptop. Pomimo że jest to kuszące, z racji dużej konfigurowalności, ale odpada, bo mógłby przy tym ktokolwiek grzebać (no i sam koszt wraz z energooszczędnością).


Biorąc pod uwagę powyższe, mógłby mi ktokolwiek podsunąć propozycję odtwarzacza który spełniłby założenia ?
W ewentualności czy asmax playbox posiada możliwość autoodtwarzania o ustalonej godzinie ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:49 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Aldatha napisał(a):
mam problema

uzywam karty tl-wn422g rev 1 ktora obsluguje tryb soft AP

problem w tym ze jak przelaczam adapter w ten tryb to nie mam neta
, wpisywanie danych z ipconfig na sztywno nic nie dalo , karta wysyla jakies ramki ale zadnej nie odbiera

chcialem podlaczyc zewnetrzne urzadzenia WIFI do tego soft AP jak moje PDA czy psp ale wszystko sie konczy na wykryciu ap , nie pobiera nawet IP

da sie cos z tym zrobic czy bez routera czy innych gowien sie nie obejdzie?



Po 1 nie napisałeś jaki system. W Viscie tego nie zrobisz ale już piszę co i jak.

W kompie z którego korzystasz powinienec mieć dwa adaptery (twoja karta WiFi i karta sieciowa przez którą masz dostęp do neta). Musisz zbridgować to połączenie (wifi z sieciówką) i potem urychomić TWCU gdzie skonfigurujesz to gówienko pod USB jako Access Point(W TWCU będziesz mial opcję zbridgowania tego adaptera).


bawilem sie tym mostkowaniem i niestety bez rezultatu bylo , konflikt ip , karta nie rozglaszala wifi po domu, w koncu kupilem router + access point i wszystko smiga

anyway thx


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 16:13 
Cytuj  
NERD KING napisał(a):
@up:

GFX - gtx 275 - uzywke wyrwiesz za 350-400zl, po lekkim podkreceniu wydajnosc jest na poziomie gtx 460.

CPU - tu zalezy ile chcesz wydac, na twoim miejscu kupilbym e8500 (3.16ghz stock) i wykrecil na 4.0ghz, uzywka z allegro to 350-450zl, wydajnosc po podkreceniu jest na tyle dobra, ze jesli chodzi o gry to quady na s775 / i5 staja sie nieoplacalne

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx- ... 19250.html
http://allegro.pl/e8400-c0-ew-e0-moc-ja ... 85956.html

lacznie z wysylka zmiescisz sie w 800zl, a gwarantuje, ze bedziesz zadowolony.

jesli chcesz wydac wiecej to imo nie oplaca sie inwestowac w stara platforme, dozbieraj troche i po nowym roku zainwestuj w sandy bridge, wg wstepnych benchmarkow sa do 30% szybsze zegar w zegar od i7


Widać nie przeglądałeś testów wydajności gier z ostatniego roku. Praktycznie wszystko to porty z konsoli = obsługa więcej niż 2 rdzeni, byle jaki quad na default łyka e8400 @ 4ghz, czasy 2-rdzeni już się skończyły. Także nie wprowadzaj ludzi w błąd.
I za te "350-450zl" ma już spokojnie quada.

Gtx275 za tyle nie kupi na allegro, to są ceny ale modelu gtx260.

Twoje porady są cenne ale zachowaj je dla siebie. :]

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 16:37 
Cytuj  
Owszem, sa gry w ktorych boost od dodatkowych dwoch rdzeni bedzie robil duza roznice, ale z mojego punktu widzenia (wyraznie napisalem 'na twoim miejscu kupilbym') c2d wykrecony do 4.0 nadal jest bardzo dobra opcja przy malym budzecie.

co do gtx 275 - podalem linka do allegro - jest wystawiony za 350zl, na forach typu pclab / purepc ludzie wystawiaja je za okolo 400zl (mowa o uzywkach oczywiscie)

podalem takie komponenty, bo uwazam, ze jesli chce zostac przy starej platformie to nie ma sensu wydawac 1100zl na q9550 bo w tej samej cenie ma i7 950, ktory zjada go na dzien dobry. To samo z karta, kupowanie hd5870 tez nie ma sensu, bo procesor bedzie bottleneckiem - no chyba, ze kupi cos pokroju tego q9550 ale wydajac 2k na upgrade s775 na prawde warto zastanowic sie nad nowa platforma, tym bardziej ze za rogiem jest sandy bridge, ktory tak jak pisalem wczesniej jest do 30% szybszy zegar w zegar niz i7

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 16:40 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
byle jaki quad na default łyka e8400 @ 4ghz


swoja droga to juz jest skrajne pierdolenie, pokaz mi benchmarki gdzie byle jaki quad na defaulcie (q660? q8200?) zjada e8400@4ghz w grach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 16:48 
Cytuj  
Poczytaj sobie http://nvision.pl/Ile-rdzeni-procesora- ... ils-1.html

Miałem wydajnego 2-rdzeniowca, który dostał porządnie w pizdę jeśli chodzi o o/c, przesiadłem się na Q6600 (później zmiana na 45nm) i bad company 2, gta4 nagle stało się grywalne, także to jest oparte na faktach autentycznych a nie tylko linki. :]

No i po co wydawać więcej kasy na 2 rdzenie skoro nawet taniej można mieć 4. Żeby tego e8400 wykręcić na 4ghz będzie musiał zainwestować w porządnie chłodzenie, koszty wzrastają, dodatkowo nie każda płyta główna poradzi sobie z podbiciem proca do tych 4 gigsów (o braku gwarancji na osiągnięcie tego wyniku już nie wspomnę). Każdy quad jakiego miałem (~6 ich było) działał na obniżonym napięciu przy ~3ghz także ocnąć też go sobie można.

To jak polecanie fury z napędem na przód, kiedy 4x4 jest w tej samej cenie, dla mnie to jest pierdolenie. :P
Poza tym nie tylko w grach odczuje przyrost mocy.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 17:18 
Cytuj  
Napisales, ze byle jaki quad na defaulcie zjada [email protected], a podajesz linka do testu, w ktorym proce testowane sa na takim samym zegarze, w dodatku raczej niskim, bo 2,66ghz. Przy 4ghz wyglada to zupelnie inaczej, problem polega na tym ze trzeba puscic takiego q6600 trzeba miec na tyle szczescia, zeby kupic go w dobrej rewizji, miec jako taka plyte glowna i dorzucic 150zl na wydajne chlodzenie, a operacja podkrecenia e8400 to 10 minut, nawet na starych plytach (mialem msi p35 neo-f, czyli calkiem niedzisiejszy chipset, plyta nie miala nawet obslugi raid), stabilnie, na boxowym chlodzeniu, ze znosnymi temperaturami. Poza tym, zgadzam sie z toba, ze quady generalnie sa lepszym wyborem, ale moim zdaniem, w przypadku autora pytania czyli przy starym sockecie i ograniczonym budzecie lepiej pojsc w dobrze podkrecoengo c2d, quada moglby lyknac, owszem, ale z wyzszej polki, ale wtedy bardziej oplacaloby mu sie juz wejscie w nowa platformie, czego chyba nie chce robic, przynajmniej to wynika z jego posta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 18:00 
Cytuj  
Link był jako lektura, dokładnych testów trzeba by poszukać.

Obrazek

Jakby to przeskalować na 2,66ghz vs 4ghz to daje głowę, że quad byłby dalej wydajniejszy. No i fakt, że masz wykatowanego 2 rdzeniowca na 4ghz, który ma w najlepszym wypadku wydajność porównywalną z 4 rdzeniowcem, na których masz w chuj zapasu. I to wszystko przy podobnej cenie. Dziwny tok myślenia.

Co do pokręcania to chyba byle jaka płyta główna nie osiągnie fsb na poziomie ~450mhz a tyle potrzeba do osiągnięcia 4ghz na e8400.
Q6600 podkręca się na 3ghz "naturanie", bo to tylko przestawienie szyny na 333mhz a to supportują wszystkie płyty nie licząc jakiś zabytków.

Cod o rewizji to Q6600 był 2-ch wersjach, B3 - chujowa, i G0 - ulepszona, tą pierwsza na prawdę bardzo ciężko trafić, także z tym trafieniem dobrej wersji nie ma problemu.

Także reasumując zakup 2-rdzeniowca w cenie jaką podał NERD KING to ogromne nieporozumienie.
Mogłem kupić za 300zł i5 650, 32nm, 2 rdzenie - 4 wątki, ale po prostu nie chciałem tracić wydajności z przesiadki z quada na s. 775. :<

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.