mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2005, 20:22 
Cytuj  
Jakoś nie lubie zakupów przez net. Wole iść do sklepu i zabrać sprzęt od ręki.
Zwlaszcza, że przyzwyczailem sie do sieci Sirius [mój 1 PSX stamtąd :cry: ]
gdzie są naprawde niezle ceny. I przedewszystkim genialna obsluga. Wyslalem mail z pytaniem o ten sprzęt który podalem wyżej. Odpowiedź dostalem w 8 minut :lol: . Procesor nie pasowal do plyty gl. glosniki baardzo mocno odradzil, i zaproponowal jakis tam dysk na promocji. Polecam Siriusa :wink:


_________________
Obrazek
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 00:27 
Cytuj  
Ja bym na Twoim miejscu nie kupowal karty dzwiekowej, zamiast tego wolalbym kupic dobra plyte glowna z 8-mio kanalowa, wbudowana dzwiekowka.

Odradzam rowniez zakup napedu Lite-On. Polecam zamiast: Nec DVD+/-RW ND-3520A - 239 zl.

Z przeoczonych rzeczy warto wspomniec rowniez o:
Zasilacz: Chieftec 410 W - 190 zl
Chlodzenie procka: ArticCooling Freezer A64 -90 zl

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 00:35 
Cytuj  
Co do Lite-On, to kazdy pewnie ma odmiienne zdania.
Ja mam za soba pare lat stycznosci i 4 nagrywarki tej firmy, ktore konczyly np. oddaniem do biura (do dzis zipie 24x Lite-On).
Tez mam b.dobra opinie o Crativ-ach.

Natomiast znajomy ma opinie negatywn na temat nagrywarek Lite-On.

Wiec tak naprawde to lepiej pobawic sie samemu. Oczywiscie z drozszych polecam na 100% Pioneer.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 06:49 
Cytuj  
Liteony chyba się poprawiły. Tzn. nagrywarki CD-R Liteona zawsze były jedne z najlepszych na rynku. Natomiast z DVD-R bywało różnie.
Generalnie da sie z tym żyć.... ale dla siebie kupiłem NEC-a. Różnica w cenie ~20zł, a na cholerę mi problemy ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 11:46 
Cytuj  
Z napedami Lite-On i LG jest jak z pudelkiem czekoladek - nigdy nie wiesz co trafisz. :D

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:21 
Cytuj  
O! Nec, ich produkty z kategorii nagrywarki/odtwarzarki DVD to mistrzostwo swiata :o
Glosnosc startu tego czegos rowna sie ze startem odrzutowca, komputer caly sie telepie, chwila niepewnosci i tak! Dochodzimy do finalu, zawiodla nas korekcja bledow i nie mozemy odtworzyc kolejnej plyty z drobna ryska. Wytrzymalem tylko tydzien, zaraz potem wlozylem LG i problemy minely :)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:40 
Cytuj  
no nie wiem Asmax, ja już wyrosłem z jarania się sprzętem, osiągami, benchmarkami, pomiarami głośności i temperatury oraz overclokingu. Teraz jak kupuję sprzęt to mam wymagania by działał i nie robił problemów.

Do tego podejście mam zdrowe. Przed kupnem pierwszej nagrywarki DVD-R (dla brata) wszedłem na forum cdrinfo i zadałem szybkie pytanie. Dostałem odpowiedź Pioneer/Nec. Rozejrzałem się w cenach sklepów komputerowych, zadzwoniłem do braciak który przyjechał i w ramach oszczędności skoczyliśmy na giełdę komputerową w Wwie gdzie zapłaciliśmy 50zł drożej za nagrywarkę niż w sklepie :lol: :lol: ale mniejsza z tym ;)
Dla siebie niedawno kupiłem jakiegoś NEC-a dual layer i jestem bardzo zadowolony (chociaż dual-a jeszcze nie sprawdzalem).

Za to LG to firma od której juz zawsze będę trzymał się z daleka. Siadł mi kiedyś (z 3-4 lata temu) napęd CD. Kupiłem nówkę LG w najbliższym sklepie komputerowym (bo tylko LG mieli) i musiałem chłam po tygodniu użytkowania odsprzedać na allegro bo czytnik robił wszystko (grzał wodę na herbatę, symulował szum morza, warczal na sąsiadow) tylko z odczytem płytek miał "drobne" problemy. Więc z bólem serca ale poszedł na allegro za ~30% wartości.

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 14:50 
Cytuj  
No nie wiem - ja mam 3 napędy LG (czytnik DVD, nagrywarka i zwykły cd na innym kompie) i jestem jak najbardziej zadowolony - jak dotąd zero problemów wszystko działa pięknie - jak widać zależy na co sie trafi.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 15:07 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no nie wiem Asmax, ja już wyrosłem z jarania się sprzętem, osiągami, benchmarkami, pomiarami głośności i temperatury oraz overclokingu. Teraz jak kupuję sprzęt to mam wymagania by działał i nie robił problemów.


A co to ma do bechmarkow, pomiarow glonosci i temperatury? Mowie po prostu, ze nie wyobrazam sobie pracowac na takim czyms jak Nec. Korekcja bledow - kompletnie do dupy, nie radzi sobie nawet z mala ryska. Mam wyciszony komputer, bo za duzo halasu mam poza mieszkaniem, a ten Nec to po prostu katorga. Ja od sprzetu wymagam, zeby byl cichy i dobrze sie sprawdzal. Nec mnie niestety zawiodl 2x. Kiedys mialem odtwarzacz CD - 8x. Wytrzymalem z nim chyba 3 lata, ale po wlozeniu pierwszego Teaca nasuwalo mi sie pare slow. "Z czym ja sie kur* meczylem".


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 16:26 
Cytuj  
Ja mam w ogole pecha do nagrywarek, samsunga mialem to wlasciwie czytal wszystko co wypalilem, i kupilem, wszystko co porzyczylem od kogos juz nie..
LiteOn dvdrw czytal tylko to co on wypalil, inne to zaleznie od humoru.
Naped LG mialem, czytal wszystko najs, ale musialem oddac siorce.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 19:56 
Cytuj  
Kazdej firmie zdarzaja sie lepsze i gorsze modele czy egzemplarze, ale z mojego doswiadczenia najczesciej nieszczesliwe przypadki trafiaja sie przy LG, Lite-On itp. Najlepsze doswiadczenia z CD mialem z napedami ASUSa, obecnie mam tylko CD-RW Yamaha ze szklana optyka (LG daje plastik). Plastik z biegiem czasu znieksztalca soczewki. Z innej beczki, z TEACami zawsze mialem problemy, chociaz to podobno dobra firma.

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 22:42 
Cytuj  
ja mam nagrywarke lg już od 3 lat, prawie codziennie coś nagrywam i zero problemów. Za to czytnik LG to już inna bajka ;] jak zacznie czytać, to nie slychać wlasnych myśli, i kursor na ekranie sie na pół minuty zacina :lol:


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 23:13 
Cytuj  
Swoja droga, te ciecie chyba da sie jakos wylaczyc, afair w linuxie nie ma takiego czegos.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2005, 23:27 
Cytuj  
NEC jest bardzo dobra firma, co produkuje bardzo dobry, a czasami zahaczajacy o hi-end sprzet.
Jednak nie na rynku komputerowym :\


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 19:03 
Cytuj  
Troche odgrzebuje, ale co tam.

Tutaj jest tescik tej wypalarki DVD NECa.

http://www.pc-max.pl/?load=shownews&pid=307

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 mar 2005, 09:11 
Cytuj  
no to radzę poczytać jeszcze cdrinfo.pl - gdzie okaże się że tenże NEC jest jedną z najlepszych istniejących teraz na rynku wypalarek DVD.

W weekend kupiłem jakieś płytki DVD-R firmy Mediastore - no i klapa. Bios chyba tego badziewia nie obsługuje albo obsluguje tylko z prędkością 4x. Aż taki pro nie jestem by w biosie zmienić dopuszczalne prędkości nagrywania. Na 10 płyt nagrałem 2 i to nie wiem czy ich nie wypierdolić z racji tego, że na pozostałych 8 nic się nie dało nagrać. Do tego podczas nagrywania można było zagłuszyć odkurzacz lub wiertarkę.
Mediastore - 1 płytka 1.99zł.

Wczoraj kupiłem esperenze (poczytałem trochę cdrinfo.pl i generalnie nie było większych zastrzeżeń do tych nośników) - 1.39zł sztuka. Nagrałem 5 płytek bez żadnych problemów. Do tego nagrywarka wydawała tylko cichutki szum podczas nagrywania, tak że musiałem przy pierwszej płytce sprawdzić kontrolkę czy w ogóle pracuje.
No i Bios w pełni obsługuje te płytki co prawda 16x było niedostępne, ale miałem do wyboru: 1x, 2x, 4x, 8x.

Generalnie na cdrinfo jeszcze rok temu były polecane nagrywarki: Pionnera i Nec-a. Oczywiście wyjątki polecały Liteona, Sony, itd.
Z tym, że Liteon dostał metkę "nagrywarka nie dla idiotów" - co dla mnie oznacza to samo co "uważaj - problematyczna, ale po kilku przeróbkach/flashach i tygodniu instalowania nawet działa". Zdecydowanie wolę sprzęt dla idiotów - podłączam, instaluję i wszystko gra. Ani jedna osoba nie polecała nagrywarek LG. Może coś się zmieniło w tej kwesti, ja jednak na razie wolę produkty takich firm jak LG, Samsung omijać szerokim łukiem.

<Samsung robi niezłe monitorki LCD>

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 mar 2005, 09:48 
Cytuj  
Zmieniło się. O ile nagrywarki CD LG były do dupy a LiteOn rewelacyjne to przy DVD to się zmienia. W tej chwili używam nagrywarki LG, zero problemów, wszelkie nonamy za 80 gr spokojnie wypala, czy to dvdr+ czy -.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2005, 15:26 
Cytuj  
Dobra... kupiłem se kompa :P

AMD Athlon 64 3200 box
ASUS k8n nForce3-250, ddr400, sata, raid, lan, atx
Kingston 512mb 400mhz ddr
samsung 80 gb 7200 rpm, S-ata
Radeon 9550 256mb ddr 128bitLG DVD+/- 16x, dvd+rw 8x,cd...

Nie wyszło drogo

I jak narazie czekam aż go zmontują :P


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2005, 15:37 
Cytuj  
Gadaj ile :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2005, 15:42 
Cytuj  
hehe :P
coś koło 2300. tam są jeszcze głośniki, oprogr., myszka, klawiatura, ...blablabla..., razem z monitorem 2 871,39 :]


_________________
Obrazek
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.