mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2011, 14:41 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
ale w normalnym sklepie w waszyngtonie. będę tam tylko kilka dni nie chce żadnych wysyłek


Chwila, lecisz do Washyngtonu i nie wiesz jaki aparat kupić? zgroza stary.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2011, 14:43 
Cytuj  
Trudno zeby desh orientowal sie w ofercie w obcym kraju. Ale moze ktos zorientowany w nowosciach sledzi temat i wie, co oplaca sie kupic za oceanem.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2011, 16:23 
Cytuj  
sprawa nieaktualna , kolega mieszkający w usa mi wszystko wyjasnił

podaje linki może się komuś przyda:
http://www.walmart.com/
http://www.bestbuy.com/

(NEX 3 jest w obydwu na półce w mieście w którym chciałem)

najlepszy online to podobno:
http://www.newegg.com/


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 17:38 
Cytuj  
potrzebuje teraz kupic jakis kompakt dla zony - maly, ma robic w miare dobre zdjecia, zmiescic sie w kieszeni torebki :)
jakis tani i sprawdzony sprzet mozecie polecic? (do 500-600zl).
ewentualnie firme?


Posty: 1
Dołączył(a): 3.02.2012
Offline
PostNapisane: 3 lut 2012, 16:14 
Cytuj  
Witam ukradziono mi ostatnio ukochany aparat muszę, więc na prędko kupić coś nowego(miałem samsunga). Mam na oku aparat cyfrowy Sony DSC-HX100V. Czy może macie z nim jakieś doświadczenia? Czy to dobry wybór? Bardzo proszę o pomoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2012, 18:25 
Cytuj  
Co Cię podkusiło do szukania porady na forum o grach mmo ? :o


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2013, 21:49 
Cytuj  
Zastanawiam się nad lustrzanką z tym ,że nie sony.
Na 1 lustro zastanawiam się nad Canonem 600D ma ktoś ? albo poleci coś innego w tym przedziale cenowym ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 lip 2013, 23:03 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Zastanawiam się nad lustrzanką z tym ,że nie sony.
Na 1 lustro zastanawiam się nad Canonem 600D ma ktoś ? albo poleci coś innego w tym przedziale cenowym ?


IMHO bierz pod uwagę ergonomię, nie producenta. Zdjęcia zrobisz takie same niezależnie czy to będzie Nikon czy Canon, ale wygoda przy użytkowaniu jest różna u różnych producentów a to w sumie dość istotne co wygodniej się trzyma i obsługuje.
Ewentualnie pomyśl, może wystarczy Ci zwykły bezlusterkowiec z wymienną optyką :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 lip 2013, 06:06 
Cytuj  
Napis na aparacie nie ma żadnego znaczenia, to, że pisze tam Sony nie znaczy, że jest gorszy od innych. Sony przejęło Konike-Minolte i trzepią całkiem niezły sprzęt pod własną nazwą. A matryce od Sony lądują we wszystkich aparatach konkurencji. Wszystkie lustra o porównywalnej cenie i tak mają mniej więcej te same parametry.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lip 2013, 15:43 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
(...) Wszystkie lustra o porównywalnej cenie i tak mają mniej więcej te same parametry.

To prawda, ale warto się zastanowić, które "parametry" bardziej nam pasują bo kupno body o zwykle wejście w jaki system na dłużej (jeśli kogoś wciągnie). Me obecnie używa Nikona D7000, zakupiony z 2 ręki ale z małym przebiegiem ;)

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2013, 01:10 
Cytuj  
Trzeba sie zastanowic, do czego bedzie sie uzywac aparatu i wybrac taka puszke/obiektyw, ktora spelni nasze wymagania w interesujacym nas przedziale cenowym (co nie zawsze jest latwe z uwagi na czesty przerost ambicji nad wiedza/umiejetnosciami i mase "znawcow tematu" na roznych forach - rowniez na tym).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2013, 06:41 
Cytuj  
Na początku ciężko mówić o wymaganiach bo z reguły chce się mieć wszystko - świetną jakość, duży zoom, mega szeroko, ultra jasno ;-)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lip 2013, 17:17 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Trzeba sie zastanowic, do czego bedzie sie uzywac aparatu i wybrac taka puszke/obiektyw, ktora spelni nasze wymagania w interesujacym nas przedziale cenowym (co nie zawsze jest latwe z uwagi na czesty przerost ambicji nad wiedza/umiejetnosciami i mase "znawcow tematu" na roznych forach - rowniez na tym).

Co masz do ekspertów z mmorpg.pl?

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2013, 20:55 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Co masz do ekspertów z mmorpg.pl?


Nic w sumie. Wiekszosc z nich jest dosc wszechstronna - wiedza wszystko o wszystkim i bardzo chetnie doradzaja innym. Jak tu cos do nich miec?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lip 2013, 14:09 
Cytuj  
A tak pisząc poważnie w kwestii lustrzanek to oczywiście można "najpierw wiedzieć co się chce focić" po czym spojrzeć na ceny i dojść do wniosku, że wszystko co dobre kosztuje po kilka tys pln (optykę mam na myśli). Wówczas jeśli nie jest się tczewiakiem kupuje się "średnie" lustro z kitowym obiektywem i z reguły na tym się kończy. Niestety kupowanie czegokolwiek naprawdę dobrego mija się z celem jeśli się tym sprzętem nie zarabia. Nawet używany porządny sprzęt jest w chuj drogi. Dla tego imo uwaga o tym, żeby na początek przyjrzeć się obecnym na rynku systemom nie jest taka zła.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 17 lip 2013, 15:17 
Cytuj  
Obecnie to lepiej się zastanowić czy faktycznie lustro ma sens. Zaawansowany kompakt czy EVIL daje naprawdę świetną jakość obrazu a pod względem mobilności bije dSLR na głowę.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2013, 07:22 
Cytuj  
Havok, Yuurei +1

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 03:50 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Obecnie to lepiej się zastanowić czy faktycznie lustro ma sens. Zaawansowany kompakt czy EVIL daje naprawdę świetną jakość obrazu a pod względem mobilności bije dSLR na głowę.


Jak bedziesz dalej tym tokiem rozumowal, to ip4 "styknie" Ci do zdjec (jeszcze bardziej mobilny niz kompakt i niewiele mu ustepuje jakosciowo), do tego bedzie +2 od Marka. Lustro i kompakt to 2 rozne swiaty i wybor musi byc swiadomy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 07:11 
Cytuj  
Buka - tak szczerze to ja od jakiegoś czasu przestałem brać ze sobą aparat i korzystam z komórki. A jeszcze kilka lat temu brechtałem z ludzi pstrykających fotki komórkami.
Dla amatora taka jakość w zupełności wystarczy - zresztą poczytaj o tym najnowszym wynalazku Sony oraz obejrzyj sobie jakie to coś pyka zdjęcia. Bije na łeb połowę półprofesjonalnego sprzętu, a nie sądzę by ktokolwiek z tego forum potrzebował coś lepszego.
Fotkę dziecka bawiącego się na plaży do wstawienia na facebooka zrobisz nawet tosterem.

Zresztą nie jestem wyjątkiem - wystarczy rozejrzeć się wokoło i sprawdzić czym aktualnie ludzie pstrykają fotki.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 09:40 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Yuurei napisał(a):
Jak bedziesz dalej tym tokiem rozumowal, to ip4 "styknie" Ci do zdjec (jeszcze bardziej mobilny niz kompakt i niewiele mu ustepuje jakosciowo), do tego bedzie +2 od Marka. Lustro i kompakt to 2 rozne swiaty i wybor musi byc swiadomy.


Ja rozumuję tym tokiem i dlatego od dobrych paru miesięcy D700 leży na półce a w większości przypadków korzystam z X-E1 i korci mnie aby dokupić do tego X100s albo GRD V. Kompakty to już nie są tylko aparaty, które powyżej ISO200 szumią niemiłosiernie. Oczywiście też swoje kosztują. Co do świadomego to w pełni się zgadzam.
DSLR nie rozwiąże wszystkich problemów, czasami wręcz przeciwnie. Bezlusterkowce tymczasem dają podobną jakość a rozmiarowo są sporo poręczniejsze.
Tak, iP4 też do pewnego typu zdjęć by mi wystarczał gdyby nie kilka rzeczy, których mu brakuje a są mi potrzebne.

Niestety ślepe zapatrzenie w lustrzanki ciągle funkcjonuje. Na równi z tym, że zdjęcia trzeba robić w trybie M bo inaczej nie jest się profi a przecież lustrzankami tylko profesjonaliści fotografują ;-)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.