mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 10:02 
Cytuj  
Zluzuj zwieracze Marek, nikt tu o Google (i innych) nie zapomina, tu Apple było użyte tylko jako przykład, tego co robią wszystkie end-user korpo w komputerowym / mobilnym computing biznesie, a nie jako napiętnowanie stricte Apple.

Google, Apple, Microsoft i kilka innych korpo idzie tu ręka w rękę. Różnicowanie między nimi to jak między anginą a grypą.


Ostatnio edytowano 21 sty 2014, 10:03 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 10:03 
Cytuj  
@Piszpan
dobre !

btw. to na androidzie jest CM który jako jedyny chyba ma szyfrowane smsy :wink:
https://whispersystems.org/blog/cyanogen-integration/


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 10:13 
Cytuj  
sula napisał(a):
Różnicowanie między nimi to jak między anginą a grypą.

Roznica jest wlasciwie diamteralna. Angina to zakarzenie bakteryjne, a grypa wirusowe (;.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 10:25 
Cytuj  
Lol to wiem, ale zmienie to niewiele. Jedno i drugie to 5-7 dni wyjęte z życiorysu ;p

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 10:50 
Cytuj  
Sula - a moim zdaniem roznica jest diametralna. Dodaj do faktu inwigilacji praktyki monopolistyczne google, a szczegolnie fakt, ze praktycznie kilka dziedzin zmonopolizowali. O tym pisalem. Apple/microsoft przy google to malutkie niegrozne szczeniaczki, jak google zechce to juz teraz potrafiloby uksztaltowac takiego consumera na sobie odpowiadajacy styl.
Zauwaz, ze sam stwierdziles, ze wszystkie firmy inwigiluja - sprobuj teraz znalezc w necie podobny obrazek jaki wkleil Piszpan tylko dotyczacy google.. ;)

Deshroom - nie dziwie sie, czytalem o programikach potrafiacych przegladac fotki/smsy na smartfonie androidowskim. Oczywiscie mozna sie przed tym dodatkowo zabezpieczyc, ale jaki procent jest tego swiadomy i ilu to robi?
Malo kto, bo przeciez google to ta dobra firma, ktora nigdy w zyciu by nie inwigilowala , a konkurencja jest zla.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 11:01 
Cytuj  
dlatego złotym środkiem jest win8


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 11:45 
Cytuj  
embe - jak tylko google uzna win8 za godnego przeciwnika, przeszkode w monopolizacji kolejnego sektoru to podobnej klasy "obrazki" zaczna sie pokazywac tylko zamiast "apple" znajdziemy tam "microsoft".
Najlepsze, ze wiekszosc tego jest tworzona przez zwyklych szarych ludzi, zupelnie niezwiazanych z google, za to w 100% przeswiadczonych, ze google to ta "dobra" firma walczaca ze zla konkurencja.
I tak 30 000 wolontariuszy z calego swiata pomagalo google zrobic mapy. Za free. Bo to dobre google. A przeciez sa tylko wyznawcy apple..
Dla mnie google to cisi marketingowi geniusze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 12:08 
Cytuj  
ciężko się to czyta.

przecież smsy przegląda ("podsłuchuje") się na poziomie BTSa, a nie telefonu czy OSa. jakbym chciał zacząć dyskutować to musiałbym zacząć od tego co to jest prąd :wink:
Marek ja bardzo żałuję, że nie ma tu prawdziwego ignore. zaglądam tam i zawsze żałuję ... słabość :(
W każdym zdaniu musisz napisać jaki android jest hujowy, przecież nikt nie pisze tu że IPHONE jest hujowy bo ludzie korzystający z androida zwykle nie są takimi fanatykami żeby go bronić na każdym kroku - co mnie obchodzi opinia obcych ludzi, mam co lubię i tyle.
zawsze będę miał androida bo lubię


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 12:13 
Cytuj  
Venan napisał(a):
embe napisał(a):
...musisz w/w rzeczy robić by fonik działał przyzwoicie...
Bullshit. Mam teraz trzeci telefon z andrutem i żadnego z nich nie rootowałem. Jak ktoś się za dużo A.Słodowego w dzieciństwie naoglądał to rootowanie jest dla niego, ale na pewno nie jest wymagane aby telefon działał przyzwoicie a wręcz czasami daje odwrotne efekty.
Zgodzę się że większość wczesnych konstrukcji z zielonym robotem cierpiało na hardware z dupy i w porównaniu do iphone to żal dupę ściskał, no ale stara dobra zasada mówi że za cenę czinkoczento to się ferrari nie dostanie.

To jesteś szczęściarzem, koło mnie siedzi gość z tym najnowyszm galaxy 2 czy 3 nie znam się i też się patrzył na mnie jak na idiotę jak mu mówiełem przed kupnem żeby zrobił research... teraz mu telefon muli, musial jakies apki poinstalować żeby coś usuneły itd dalej jest coś nie tak...
Kolejnym fonem będzie ifon.... już sobie kupił ipada bo ma dość użerania się z androidem.
Szczerze to ja bym osobiście chciał wiedzieć, że moge sobie kupić andka i nie bede mial problemów zamiast być "skazanym" na jedną firmę. Póki co to android jest jeszcze daleki od bycia systemem powiedzmy dla mnie, nie chce posiadać wiedzy tajemnej na temat jak się obchodzić z telefonem żeby działał, typu musisz mieć andka 4 coś tam i raz w tygodniu ładować baterię w nocy, wtedy on usunie jakies pliki i telefon bedzie szybciej dzialal, on ma dzialac nie wazne kiedy laduje i jak laduje tak samo, era windowsa 98 mineła...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 12:46 
Cytuj  
Deshroom - to nie czytaj tez postu DirectC. Albo walnij mu ignora!! Totalny wytresowany fanboj google odbierajacy kazdy negatywny post w stosunku google jako atak na nienaruszalna swietosc, za to przyklaskujacy (patrz kilka postow wyzej - "dobre!") zwyklemu prostackiemu obrazkowemu trollingowi..
A co do SMSow to chodzilo mi o przegladanie tych zapisanych w telefonie, a nie podsluchiwanie w czasie wysylania. A tu juz os ma wszystko do rzeczy.


zawsze będę miał androida bo lubię - rotfl i tyle w temacie :lol:


Ostatnio edytowano 21 sty 2014, 12:52 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 12:51 
Cytuj  
Jakbym miał do czynienia tylko z Samsungiem to pewnie też bym uciekł do archaicznego, acz szybkiego i bezproblemowego ajfona. Na szczęście są inne firmy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 13:26 
Cytuj  
niestety HTC One MAX, nie mieści się za złotówkę w moim biednym firmowym planie taryfowym :(


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 13:40 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
...nie chce posiadać wiedzy tajemnej na temat jak się obchodzić z telefonem żeby działał, typu musisz mieć andka 4 coś tam i raz w tygodniu ładować baterię w nocy, wtedy on usunie jakies pliki i telefon bedzie szybciej dzialal, on ma dzialac nie wazne kiedy laduje i jak laduje tak samo, era windowsa 98 mineła...

Zapomniales o koniecznosci grzebania w telefonie przez pol roku zeby w ogole smsy odczytywal, musu zbudowania oltarzyka dla google zgodnie z warunkami umowy korzystania z androida... a no i tego ze kazdy telefon z androidem robi tak naprawde samsung i absolutnie wszystkie kosztuja tyle co najdrozsze ifony.

Mark ja tam nie widze blokad np na parodie Google BlackMail z CH. ;)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 13:51 
Cytuj  
Musze sobie kiedyś kupić dla lansu http://allegro.pl/zlota-nokia-6310i-i3879117477.html


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 13:56 
Cytuj  
ravushimo - a tam pół roku, zaboleq spryciarz w 3 tygodnie się prawie uporał i doprowadził telefon do stanu używalności ;)

nigdy nie twierdziłem, ze jakiekolwiek zauważalne blokady są. Dlatego uważam ich za mistrzów marketingu. Wychowali sobie stado fanbojów w stylu Deshrooma (który już wie, że do śmierci tylko android) nie tracąc a nawet zyskując na publicznym wizerunku. Podczas gdy apple/microsoft co chwila są na publicznym pręgierzu za byle bzdurę.
Po prostu google jest dobre i każdy o tym wie, zła konkurencja to apple/microsoft. Trendy jest pisać, że google jest dobre i piętnować złą konkurencję. Cała reszta zachowań jest mniej lub bardziej passe, ewentualnie na twarz się dostanie "ty apple fanboju" od ~30 000 zwolenników dobrego wujka googla.. za free ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 14:31 
Cytuj  
Ja podchodzę do telefonu z mniejszymi emocjami i dlatego wymagam by po zakupie nie siedzieć kilka dni i wgrywać, grzebać, ustawiać, dlatego jak kupowałem na prezent ostatnio to wybrałem za 500zł htc desire 300 i telefonik jak na 2014 rok śmiga aż miło.
Jak ktoś chce to samo kupić ze znaczkiem ajpla to proszę bardzo jego kasa, jednak odradzam samsungi ponieważ są drogie i niedopracowane, u nas samsung ma więcej fanbojstwa niż ajple.
O ile można fanbojowac jak marek na punkcie ajpla to rozumie, jednak z samsungami to dajcie se siana, mega wiocha.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 14:37 
Cytuj  
ja nie fanbojuję - przynajmniej nie w takim stopniu jak inni. Nigdzie nigdy nie napisałem, ze tylko iphony do końca życia i już!

Jak wyjdzie coś równie bezproblematycznego i zawsze śmigającego, niepierdolącego się co jakiś czas i niewymagającego ode mnie jakiejkolwiek aktywności w rodzaju grzebania po forach i naprawiania tego co się zdążyło w ostatnim tygodniu wykrzaczyć i do tego czymś mnie ten aparacik urzeknie to czemu nie. Sony Xperia Z np. wygląda jak dla mnie zajebiście, i gdyby był na iOS-ie to brałbym z miejsca. Niestety jest na tym samym zawodnym chłamie co szajsungi.
Ja smartphona traktuję tak jak toster. Ma działać zawsze i wszędzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 14:51 
Cytuj  
Doinformuj sie zatem odnośnie androida i jak działa na różnych fonach, akurat w sony jest ok i nie wymaga dłubania jak przy samsungu, podobnie nokia i htc, nawet LG daje rade z tego co wiem, tu kuleje jedynie samsung bo zwyczajnie jest niedopracowany.

Ja iOS nie wybierałem nigdy ponieważ miał spore i ma obecnie drobne upierdliwości, kolejny fon htc z androidem przechodzi przez moje ręce i wymaga wyłącznie wpisania loginu i hasła gmail by działał i dał mi dostęp do wszystkiego co potrzebne bez ograniczania i dłubania.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 16:35 
Cytuj  
Taka motorola milestone 1 nadal działa, gdy szajsung s2 po roku działa jak gówno. Android jest bardzo dobrym systemem - problemem jest swawola producentów sprzętu, którzy wypuszczają gówno w hardware, a do tego robią własne modyfikacje systemu. Szajsung to po prostu najniższa klasa telefonów na androidzie - na równi z tanią chińszczyzną, a zazwyczaj poniżej tej granicy. Wykonanie jest po prostu fatalne. Dziwię się, że ludzie używający szajsungów łapią się potem na kolejne modele. Mam s2 od nowości i nigdy kurwa więcej. Wracam do htc albo sobie motkę z usa sprowadzę. Ewentualnie iphone o ile 6 będzie na poziomie 4s (bo 5 to raczej niewypał na poziomie szajsunga).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2014, 17:01 
Cytuj  
Ale dlaczego się dziwisz? skoro mi działa sgs2 bardzo dobrze to dlaczego mam nie kupić note 2 czy 3. może nie jest genialny, ale najtańszy z dużym ekranem.

to prawda że musiałem w nim grzebać, ale mam go w lata i jestem bardzo zadowolony. działa idealnie. tak wiem że konieczność grzebania to wada.

multiwindow, wyjmowana bateria, karta sd, b. duży ekran.
dużo telefonów nie ma tych opcji mimo że są lepsze jakościowo. mówiłem już dlaczego te opcje sa dla mnie ważne. rysik to dodatek który też ma tylko samsung.

samsung jest brzydki i słaby jakościowo ale i tak go kupię.
nie psuje się i da się ogarnąć. np one max nie ma multiwindow, rysika i wyjmowania baterii, jest dużo droższy od note2.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.