mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 10:48 
Cytuj  
Widze, ze producenci Płyt głównych i pamięci ładnie sie dogadują. Juz wczesniej zapowiedzieli, ze kończą wojny cenowe w płytach głownych (ze nieby taka rywalizacja jest niezdrowa).
Teraz mimo supportu przez skylake zarówno DDR4 i DDR3L, praducenci chyba jeszcze nie wydali ani jednej płyty na tańsze DDR3L. Producenci pamięci też produkują droższe DDR4 (mowa o desktopowych nie laptopowych wersjach) i w dupie mają tańsze DDR3L.
Nikt sie nie wychyla, wszyscy w cichej zgodzie liczą pieniążki.

Zaraz sie okaże, ze za wzrost wydajności 10% na nowej platformie zapłacimy 30-40% więcej ;/


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 10:49 
Cytuj  
ja tam kompa zmienie, jak camelot wyjdzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:02 
Cytuj  
Camelot to ma na sokowirówce chodzić nawet. Ja zmieniam pod koniec lata, co by sie nie działo, to mnie tegoroczne machlojki producentów i słaba złotówka dobijają.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:03 
Cytuj  
no tak, tylko po co

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:07 
Cytuj  
Bo 6 letni, zdycha troszke juz. W Wieśka juz nie pogram w pełnej krasie itd. SSD sobie chce sprawić i nowy system, a nie mam zamiaru go stawiać, zeby za rok (w koncu bede musiał) pod nowa platforme to wszystko ustawiać. Zbyt leniwy jestem, wole raz a porządnego kompa i system na lata.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:09 
Cytuj  
a no to jak 6 latek to juz czas :)
moj ma ze 3 ale na razie wszystko chodzi, ssd dokupilem i styka.
w camelota bede chcial grac na highest uber samplix aax40, wiec pewnie trzeba bedzie zainwestowac ;)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:31 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Bo 6 letni, zdycha troszke juz. W Wieśka juz nie pogram w pełnej krasie itd. SSD sobie chce sprawić i nowy system, a nie mam zamiaru go stawiać, zeby za rok (w koncu bede musiał) pod nowa platforme to wszystko ustawiać. Zbyt leniwy jestem, wole raz a porządnego kompa i system na lata.


No właśnie mam podobny dylemat, siedzę na starym i5 2500K (4.5GHz), i się zastanawiam czy to już nie najwyższa pora na upgrade. Ale patrząc np na test Wieśka na pclabie to wymiana procka + mobo dała by mi przyrost ~4fps w cenie ponad 1.5k. Wiem, że są gry gdzie procek ma większe znaczenie, ale jest ich raczej niewiele. Poważnie w zastosowaniach ogólnych taki niewielki skok wydajności procków był w ostatnich latach?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:35 
Cytuj  
2500K to najlepsze co wyszło intela w ostatnich latach, wszyscy siedza na podkreconych i nie chcą płacić za kolejne generacje tego samego. Ja niestety mam leciwego i5 750 (całe szczescie ze sie ładnie nakręcił( i to juz serio domaga sie wymiany ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:36 
Cytuj  
ja mam chyba [email protected] i ciagle daje rade.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:39 
Cytuj  
Od biedy to na i7 pierwszej generacji ludzie jeszcze siedzą (~7 lat), sob chyba ma takiego dinozaura i daje radę. Raczej prędko takiego przeskoku jak kiedyś z p4 na c2d nie będzie.


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:49 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
No właśnie mam podobny dylemat, siedzę na starym i5 2500K (4.5GHz), i się zastanawiam czy to już nie najwyższa pora na upgrade. Ale patrząc np na test Wieśka na pclabie to wymiana procka + mobo dała by mi przyrost ~4fps w cenie ponad 1.5k. Wiem, że są gry gdzie procek ma większe znaczenie, ale jest ich raczej niewiele. Poważnie w zastosowaniach ogólnych taki niewielki skok wydajności procków był w ostatnich latach?

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... GHz&id=804
Jak masz podkręconego do 4.5GHz to nie ma sobie co głowy zawracać wymianą.
Ja mam i7-2600K z moim chłodzeniem udało się podkręcić stabilnie tylko do 4.4GHz. :har:

Są co prawda teraz takie potworki:
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... Hz&id=2366
18 rdzeni :o , tylko nie wiem czy to coś daje w grach? Większość gier pewnie obsługuje 4 rdzenie max.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2015, 11:54 
Cytuj  
Bron boze nie sprzedawaj tego 2500K! Zmieniaj GPU i dokladaj RAMu i ciesz sie, ze kupiles najlepszy procesor od lat :-). Ja swojego wymienie jedynie, gdy AMD wystawi cos sensownego (oby). Problem jest taki, ze moja plyta Z68 moze miec problemy z czyms nowszym jak R9 290.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 08:47 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja mam chyba [email protected] i ciagle daje rade.


No bo to jest b. dobry procesor. Ja w budzie mam i7 3770 i też sobie radzi. Wymiana procesora jakoś zupełnie mi się teraz nie widzi. To samo z ramem.

Co innego grafika, nie mogę się doczekać niereferencyjnych GTX 980 TI


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 08:53 
Cytuj  
Ja mam i5-2400 i patrząc w najbliższą przyszłość to nawet osobom z 2500k opłaca sie myśleć nad wymianą proca na coś nowego. Nie chodzi tylko o zużycie energi czy większą wydajność. Między SB a Haswellami jest spora różnica. Dodatkowo Haswelle robią spory użytek z szybszego ramu i np różnica miedzy 1600 a 2133 jest około 15%. Dodajmy do tego, że nowe karty nvidi bardzo lubią nową architekturę.

Nie zpaominajmy o tym, że wraz z wyjściem DX 12 mocny proc będzie bardzo mile widziany. Nvidia i Microsoft zrobią bardzo wiele aby DX12 był taki jakim go od samego początku malowali. SLI ma dostać kopa i w końcu działać tak jak powinno. Oczywiście nadal dużo zależy od programistów silnika - taki AS:Unity bardzo nie lubi SLI np ale to ogólnie mocno skaszaniona gra.

Dzięki mocnemu CPU można śmiało połasić się na SLI lub pomyśleć o najmocniejszych kartach. Przynajmniej do czasu kiedy karty z 6GB ramu będą kosztowały rozsądne pieniądze. Na obecną chwilę tylko 980 Ti i TitanX zapewniają na tyle dużą wydajność aby pograć w 4K.

Oczywiście nawet i5-2500K po OC w takim GTA błyszczy i osiąga niewiele gorszy wynik od nowego Haswella po OC. Trzeba czekać na win10 i DX 12.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 09:09 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Na obecną chwilę tylko 980 Ti i TitanX zapewniają na tyle dużą wydajność aby pograć w 4K.


Heh, no ja nie mam wyjścia bo zmieniłem monitor na nowy (4K) i obecna karta na Wieśku poległa :P Oby nie przywalili zaporowej ceny na te karty..


_________________
For the pony!

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 09:31 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Nie zpaominajmy o tym, że wraz z wyjściem DX 12 mocny proc będzie bardzo mile widziany.

Tylko jeżeli twórcy gier będą starali się wykorzystać tą moc CPU jakoś.

W przypadku jakiejś dzisiejszej gry gdyby ją całkowicie przeportować na DX12 to wymagania względem CPU powinny spaść. To co się zmieni jednak imho to wraz z DX12 2rdzeniowe procesory w grach AAA ostatecznie odejdą do lamusa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 09:45 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Na obecną chwilę tylko 980 Ti i TitanX zapewniają na tyle dużą wydajność aby pograć w 4K.


Heh, no ja nie mam wyjścia bo zmieniłem monitor na nowy (4K) i obecna karta na Wieśku poległa :P Oby nie przywalili zaporowej ceny na te karty..


Serio myślisz, że ta karta da radę w 4k? :> Do tej rozdzielczości to tylko titan x w sli (który też nie zawsze daje radę..), chyba że zadowolisz się konsolowymi 30 fps ale wydawać tyle floty, żeby nie mieć zadowalającej płynności to trochę słabo. Jeszcze przez jakiś czas nie będzie grafiki, która spokojnie poradzi sobie z 4k, która będzie musiała w porównaniu do full hd wyrenderować 4 razy!! więcej pikseli.
Zresztą sobie zobacz, chyba że chcesz na tym grać w coś pokroju pillars of eternity. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 09:50 
Cytuj  
Dawno tak nie było zeby nowe karty graficzne dostały czkawki na grze


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 09:51 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Serio myślisz, że ta karta da radę w 4k? :> Do tej rozdzielczości to tylko titan x w sli (który też nie zawsze daje radę..), chyba że zadowolisz się konsolowymi 30 fps ale wydawać tyle floty, żeby nie mieć zadowalającej płynności to trochę słabo. Jeszcze przez jakiś czas nie będzie grafiki, która spokojnie poradzi sobie z 4k, która będzie musiała w porównaniu do full hd wyrenderować 4 razy!! więcej pikseli.


GTX 980 TI ma być drugą kartą do tandemu SLI, myślę że w takim zestawieniu dadzą radę ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2015, 09:52 
Cytuj  
Antec Signature S10 - nowa sztandarowa obudowa

http://pclab.pl/news64124.html


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.