mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 08:18 
Cytuj  
Dobra łycha mówisz.. :D Nie kuś, żona i tak mnie już opieprza, że za dużo z lojerami piję :P

Szczerze mówiąc to nie wiem czy jestem odpowiednim źródłem wiedzy - zestaw od EK WB jest moim pierwszym jaki złożyłem. Dużo zaś czytałem i mam 2 znajomych (jeden w Gdańsku, drugi w Hamburgu), którzy zjedli zęby na WC więc sporo się nasłuchałem i napatrzyłem na ich robotę. Jeśli masz pytania to pisz - jeśli sam nie będę mógł odpowiedzieć to zapytam znajomych.


_________________
For the pony!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 08:34 
Cytuj  
Jak chcesz będę miał sporo części do LC na sprzedaż w dobrych cenach (przechodzę na mały komputer chłodzony powietrzem). Blok CPU, chłodnica 420, pompka, węże, złączki itp :P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 08:44 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Jak chcesz będę miał sporo części do LC na sprzedaż w dobrych cenach (przechodzę na mały komputer chłodzony powietrzem). Blok CPU, chłodnica 420, pompka, węże, złączki itp :P


Odnośnie używanych węży i złączek.. Jest taki jeden temat na xtremerigs, gdzie paru starszych używa słownictwa, które większość ludzi uznaje za nieparlamentarne. Biorąc pod uwagę, że szczelność i dopasowanie jest tu kluczowe, to się nie dziwię. Blok, co innego. Chłodnica? Hm..


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 09:04 
Cytuj  
Nigdy nie kupuję używanego sprzętu. W szczególności tak newralgicznego. To niehigieniczne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 09:10 
Cytuj  
Sądzę że większość ludzi ze sceny powie Ci tak: albo 3k albo kup kilka używanych części za 1000zł. Ogólnie węże to szczegół. Ale takie rzeczy jak złączki, topy, bloki itp. Jak najbardziej można kupić używane, nie mają żadnych ruchomych części, wystarczy tylko ocenić czy nie są uszkodzone.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 09:18 
Cytuj  
Przy cenie 30 zl za mbr PrimaFlexa i 19 zl za ACF fitting G1/4 nadal uważasz za logiczne kupowanie używanych węży i złączy? Przy wodowaniu zestawu za kilka(nascie) tysięcy? GGHF :lol:


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 09:28 
Cytuj  
Pompki się zużywają, zaczynają hałasować przecież z czasem. Tak samo wiatraczki.
Chłodnica jest delikatna więc nie chce mi się pierdolić ze sprawdzaniem, odsyłaniem, czekaniem na kolejną okazję - uważam, że ten czas jest wart więcej niż 1000zł.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 09:34 
Cytuj  
Taa, gościu oszczędzający na parówkach w usa ma w dupie tysiaka.
Przecież jak jest używane i dobre to jaki problem, przecież to nie jest używane z wodą z kranu, więc nie ma zużycia typowego.

Mi tam nigdy się nie chciało pierdzielić w wodne chłodzenie ale i nie miałem potrzeb na hiper kręcone kompy, zresztą wychodzę z założenia że jak komp napieprza cały czas i często sam to wodne chłodzenie nie jest bezpieczne nawet jeśli tylko 0,01% szansy na awarie, zwykłe jak się zrypie to zasilacz wyłączy wszystko i spokój, a w wodnym może dojść do drugiego czarnobyla :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 09:43 
Cytuj  
embe napisał(a):
Taa, gościu oszczędzający na parówkach w usa ma w dupie tysiaka.

Chyba mylisz mnie ze swoją młodością.
Nie mam w dupie tysiaka, ale jak mam się pierdolić z tym kilka dni to szybciej tego tysiaka zarobię...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 11:26 
Cytuj  
Cóż jak używasz złączek Bitspowera zamiast jakiegoś gówna to cena nie jest już taka różowa. Co do pompek, potrafią działać latami, a używaną można kupić zmodowaną, tzn z lepszą elektroniką. Tak czy siak nie polecam LC jeśli myślisz tylko o niskich temperaturach. Nowe procki mają glut pod IHSem i już takie podatne na LC nie są. Poza tym LC to sztuka dla sztuki. Ja wpakowałem 10k i w sumie nie jestem zadowolony z wizualnego efektu (musiałbym wpakować jeszcze z 1k żeby dokończyć build a i tak by dupy nie urywał). Dlatego teraz wracam do AC a następne podejście do LC zrobię z 20k w kieszeni i bardzo przemyślanym projektem.

Moim zdaniem celem LC jest zbudowanie czegoś takiego:
http://www.million-dollar-pc.com/system ... 2-gold.htm

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 11:38 
Cytuj  
Myślę tylko o tym, aby było cicho. Ja procka nawet nie kręcę mimo, że mam k. Z gpu podobnie - kręcić nie będę (zresztą 1080 zbytnio się nie da nawet).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:01 
Cytuj  
Daj spokój sobie z LC w takim razie. Kup sobie wyciszoną, solidną i dobrze chłodzącą obudowę np Silverstone FT05 + Noctua D15.
Ja właśnie na taki zestaw przesiadam się teraz z LC.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:09 
Cytuj  
Obudowę mam NZXT H440 - jedna z najlepszych do bycia cicho. To nie jest tak, że zaczynam od zera. Po prostu chcę się pozbyć kolejnych decybeli.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:17 
Cytuj  
Przecież nie kręci nic w kompie, więc buda za 150zł, chłodzenie proca za 200zł, jeden wiatrak w budzie robiący poprawną cyrkulacje za 50zł, do tego zasilacz zamocowany żeby wyciągał ciepłe powietrze z rejonu cichej grafy i ma bezszumny komp.
Nie przesadzajcie, jakby to był komp dziesięć lat temu na amd i jakieś nv 8800gtx to można by kombinować bo tam smażyło się wszystko, ewentualnie jak ktoś robi oc wszystkiego w kompie i często musi odprowadzić nawet 500W.
Normalny komp bez oc jest chłodny i nie powinien szumieć na powietrznym chłodzeniu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:21 
Cytuj  
Kwestia dla kogo szum jest odczuwalny. Mój ma teraz około 37-40dB przy obciążeniu i dla mnie to jest głośno. 32dB w idle to też całkiem sporo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:53 
Cytuj  
U mnie szum tła 6-7dB w dzień, odgłos samochodu przejeżdżającego przy otwartym oknie to 12-14dB, przy budzie mam 8-9dB, przy wylocie z tyłu 10-12dB, w obciążeniu na max 14-16dB, pomiar u bratanka z nv970 podobnie ale w obciążeniu 22-24dB i można by coś cichszego zastosować bo strix w stresie jest dość głośny.
Z tego można spokojnie zejść niżej bo nie szukałem cichszych wiatraków,
W obu przypadkach komplet buda, chłodzenie, zasilacz, wiatraki to silentium czyli opcja średnio budżetowa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 12:58 
Cytuj  
Mamy chyba inną metodę pomiarową. U mnie cisza w pokoju to 17dB. Jak nic nie jedzie, okno zamknięte, nic się nie rusza.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 13:09 
Cytuj  
Ja mam miernik dB, ustalasz tło i wskazuje ci potem poziomy, ty pewnie fonem mierzysz, no to przekładając to na miernik z fona gdzie są inne częstotliwości to będzie tak ( teraz mierzone :) ) :
odgłos samochodu przejeżdżającego przy otwartym oknie to ~36dB, przy budzie mam ~22dB, przy wylocie z tyłu ~24dB, w obciążeniu na max ~28dB

no i chu.. wie jak jest faktycznie, kompa za cichego można uznać jak z odległości metr nie wydaje dzwięku, a to można na AC osiągnąć niskimi nakładami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 13:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Myślę tylko o tym, aby było cicho. Ja procka nawet nie kręcę mimo, że mam k. Z gpu podobnie - kręcić nie będę (zresztą 1080 zbytnio się nie da nawet).


Robiłem dokładnie z tego samego powodu. Co więcej, odkryłem, że internal LC mnie nie zadowala i jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest LC external - do którego zmierzam. Widziałem, słuchałem, sprawdziłem - tego chcę. I nie trzeba do tego 10k w kieszeni, chyba że ktoś sobie chce tęczowe ufo walnąć, a nie kompa.


_________________
For the pony!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 13:34 
Cytuj  
Ja raczej jestem zwolennikiem obudów typu CaseLabs gdzie masz tyle miejsca że nie potrzebujesz zewnętrznych chłodnic bo masz specjalne strefy dla radiatorów. Także jakieś trzy chłodnice 360 albo 420. Wentylatory eloop, same SSD...

Jedna chłodnica to koszt od 300 do 500zł. Pompka 300zł, top i radiator do pompki to kolejne 300zł. Rezerwuar 300zł. wentylatory 60-70zł. złączki 300-400 zł. Dobry blok na cpu też od 200 do 400zł. Co do GPU to 500zł za blok przy czym co generacje kart musisz kupować nowy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.