mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 18:31 
Cytuj  
Aha. Było jeszcze coś o Sandbox w kwestii antywira chyba gdzieś poruszane ,albo coś źle pamiętam.

No never mind.W każdym razie faktycznie wąski problem raczej w przypadku twojego sandbox-a heh

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 19:36 
Cytuj  
hehe, haters vs fanbois

realnie

pc hardware > mac hardware
pc os < mac os




btw, google play? srsly? a nie durex play?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 20:23 
Cytuj  
Ja już pisałem że mi jest bez różnicy czy rdzeni mam 16 czy 1, czy mam 4GB RAM-u czy 4MB SRAM-u. Dopóki to co chcę zrobić przy pomocy kompa/tabletu/telefonu działa płynnie, niezawodnie, nie haczy, nie tnie się, nie stwarza zbędnych problemów, nie wiesza się to jestem zadowolony.
Akurat iOS potrafi płynnie i bezproblematycznie działać na o wiele słabszym sprzęcie niż np. android. Czy to wada apple? Czy apple w związku z tym powinien obniżyć cenę swoich tabletów/smartphonów? Bo udało im się zrobić mniej zasobożerny system? Serio pytam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 20:31 
Cytuj  
Jedyne co jest fajne w MacOS to wyglad. REszta zasysa pale. (unixowym korzeni nie licze jako zalete, bo to oczywista oczywistosc unixowego systemu).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 21:30 
Cytuj  
Przeciętny użytkownik potrzebuje komputera do:

a)facebooka
b)przeglądania poczty przez przeglądarkę
c)serfowania po necie
d)odpalenia programu biurowego (word i podobne), a znam takich co używają już tylko google docs.
e)oglądania filmów
f)słuchania muzyki
g)wrzucenia zdjęć na dysk i potem na facebooka

I wszystko to zrealizuje bez problemu na każdym systemie (macos,linux,windows), jeżeli opanuje obsługę paru ikonek (według mnie najbardziej intuicyjne domyślne środowiska graficzne mają teraz linuxy). Nie ma co się rozwodzić, który system w tym przypadku jest lepszy, bo dla zwykłego użytkownika to bez znaczenia i tak w żaden sposób nie zużyje zasobów kompa. No i nie da się obronić tezy, że któryś system bardziej nadaje się do realizacji wyżej wymienionych celów od innych.

No pokażcie mi gdzie macos lepiej się sprawuje w tych punktach od innych systemów? 8) Intuicyjność? W każdym systemie można umieścić 4 ikonki na pulpicie.

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy warto płacić x patyków za maca czy kupić toshibe z windowsem/zainstalować linuxa za 1000-1400 zł, bo w środku bebechy są te same.

Jedyne inne atuty maca głoszone przez fanboyi na każdym kroku to soft dla promila specjalistów : programistów tworzących soft pod jabłko, grafików i dźwiękowców- czyli argument żaden, bo co nas to obchodzi.

a do gier to wiadomo pc.

tyle, aż się dziwie że coś tu napisałem. :lol:


Ostatnio edytowano 22 kwi 2012, 21:40 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 21:36 
Cytuj  
White Trox napisał(a):

Jedyne inne atuty maca głoszone przez fanboyi na każdym kroku to soft dla promila specjalistów : programistów tworzących soft pod jabłko, grafików i dźwiękowców- czyli argument żaden, bo co nas to obchodzi.


Jedyny soft dla dźwiękowców jaki kojarzę na Maca a którego nie ma na PC to Logic, który jest... stary. I nie ma niczego, czego nie miałyby inne programy. Graficznie pewnie jest podobnie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 21:41 
Cytuj  
Maja klawiature specjalna dla PSowych pr0sów, no i PCciarze nie maja nych wszystkich skrótów z command+cokolwiek.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 21:55 
Cytuj  
teraz doczytałem
Cytuj:
Jak mi zasilacz della się rozjebał - przejechałem fotelem po kablu - to koszt wymiany NIEGWARANCYJNEJ - 30zł.

Za 30 zeta to można kupić co najwyżej podróbę na allegro i w tej cenie będzie się różnić od oryginału conajmniej brakiem jakiegoś filtru - zakłócenia (sprawdzone 8) ).
Zresztą weź sobie do łapy zasilacz za 30 zł i oryginalny od lapa - na bank poczujesz różnice w wadze i to nie jest tak, że do oryginału wsadzają ciężarki- po prostu muszą być spełnione jakieś narzucone normy.

Chociaż w normalnym użytkowaniu może to nie przeszkadzać, sam używam takiego z allegro na co dzień.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2012, 22:21 
Cytuj  
Jakby nie bylo, nowka sztuka zasilacz Della 90W to niecale 100 zet netto*.

X.

* Z cennika dla mnie. Nie wiem ile kosztuje z ulicy.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 07:51 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Jedyne inne atuty maca głoszone przez fanboyi na każdym kroku to soft dla promila specjalistów : programistów tworzących soft pod jabłko, grafików i dźwiękowców- czyli argument żaden, bo co nas to obchodzi.

Kiedyś to może i była prawda. Ale odkad bebechy makow sa takie samie jak PC, wiekszosc ludzi bedzie wybierać Windowsa z prozaicznego powodu o łatwiejszy inter-op..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 08:30 
Cytuj  
Jako ciekawostke: mamy w firmie 6 ludzi z macbookami, kazdy z nich ma dualboota (macos+windows). Po grzyba im windows, jesli macos jest taki rewelacyjny?

X.

PS. Ci ludzie to handlowcy, nie uzywaja nic bardziej specjalistycznego od offica.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 08:32 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Za 30 zeta to można kupić co najwyżej podróbę na allegro i w tej cenie będzie się różnić od oryginału conajmniej brakiem jakiegoś filtru - zakłócenia (sprawdzone 8) ).
Zresztą weź sobie do łapy zasilacz za 30 zł i oryginalny od lapa - na bank poczujesz różnice w wadze i to nie jest tak, że do oryginału wsadzają ciężarki- po prostu muszą być spełnione jakieś narzucone normy.

Poleasingowy kupowałem - 27zł chyba zapłaciłem - oryginał.
Przy macu nie mam takiej możliwości i muszę kupować chińską podróbkę za cenę, za którą miałbym NOWY oryginalny zasilacz della.
Jeszcze mnie nie popierdoliło żeby cztery stówy dawać za zasilacz...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 08:39 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jako ciekawostke: mamy w firmie 6 ludzi z macbookami, kazdy z nich ma dualboota (macos+windows). Po grzyba im windows, jesli macos jest taki rewelacyjny?

X.

PS. Ci ludzie to handlowcy, nie uzywaja nic bardziej specjalistycznego od offica.


Mam podobnie chociaż używam wirtualnej maszyny do Windows. Do czego? Subiekt i CRM. Całą resztę wykonuję na Macu :-)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 11:58 
Cytuj  
sula napisał(a):
Absolutnie wszystkie te rzeczy są w PC też. Takie nie wiem co ten post miał świadczyć.
...
Najbardziej mnie rozbawiło "możliwość sprawdzania stanu baterii" - lol ty myślisz ,że nie ma tego na poza Macami?
Btw instant sleep / wake też na PC jest - także nie bardzo czaję o co ci chodzi z tym bootowaniem lul
...
EDIT: Mógłbym prosić o wycięcie tych postów nt. Mac i PC i przeniesienie do innego threadu (jakiegoś o Apple albo nowego typu PC vs Macbook czy coś) bo się burdel i off-top robi. Dzięki z góry.


Chodzilo mi o zewnetrzny wskaznik baterii, nie na ikonke w systemie. Jezeli takie gadzety montuja w PC to nie widzialem jeszcze.
Raz kolejny, nie widzialem PC'ta ktory to robi. Ostatnie pare lapkow jakie widzialem potrzebowaly z 10-15 sekund.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 11:59 
Cytuj  
exodus napisał(a):
sula napisał(a):
Absolutnie wszystkie te rzeczy są w PC też. Takie nie wiem co ten post miał świadczyć.
...
Najbardziej mnie rozbawiło "możliwość sprawdzania stanu baterii" - lol ty myślisz ,że nie ma tego na poza Macami?
Btw instant sleep / wake też na PC jest - także nie bardzo czaję o co ci chodzi z tym bootowaniem lul
...
EDIT: Mógłbym prosić o wycięcie tych postów nt. Mac i PC i przeniesienie do innego threadu (jakiegoś o Apple albo nowego typu PC vs Macbook czy coś) bo się burdel i off-top robi. Dzięki z góry.


Chodzilo mi o zewnetrzny wskaznik baterii, nie na ikonke w systemie. Jezeli takie gadzety montuja w PC to nie widzialem jeszcze.
Raz kolejny, nie widzialem PC'ta ktory to robi. Ostatnie pare lapkow jakie widzialem potrzebowaly z 10-15 sekund.


Razoth napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Pewnie zaraz sula napisze, że mu system wstaje w 30s. Ja się przynam że mój się ładuje z 5min, bo mi się nie chce co rok robić reinstalki, odrobaczać, czyścić rejestru itd... Ciekawe czy iOS po kilku latach działania też tak zwalnia - na razie brak mi doświadczenia :)


Porównujesz prosty jak konstrukcja cepa system operacyjny na telefony komórkowe, przeniesiony na siłę do tabletów do pełnoprawnego systemu operacyjnego na komputery osobiste? Oszalałeś?

http://www.seattlerex.com/the-death-of-os-x/
http://www.seattlerex.com/linux-apple-a ... nsumerism/

Tutaj są dwa bardzo dobre teksty wieloletniego użytkownika Apple dotyczące Mac Os X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 12:50 
Cytuj  
exodus napisał(a):
Chodzilo mi o zewnetrzny wskaznik baterii, nie na ikonke w systemie.

Kazda bateria Della od lat ma pasek diodowy wskazujacy poziom naladowania:

Obrazek

X.

PS. XPSy poszly dalej. 4 lata temu wygladalo to tak:

Obrazek

Teraz wyglada tak ;)

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 18:58 
Cytuj  
Taaa, bezpieczny system...
http://www.cultofmac.com/161822/apple-s ... t-quarter/

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 20:01 
Cytuj  
Tyle, że do niedawna jeszcze aby sobie zainstalować jakieś świństwa trzeba było to potwierdzić wpisując hasło przy autoryzacji administratora. Ludzie ściągali zainfekowane iWorks z torrentów (ja by nie mogli darmowego triala pobrać ze strony Apple), podawali hasło i potem płacz. Pojawił się, o ile dobrze pamiętam, tylko jeden wirus, który nie potrzebował nadania mu praw administratora aby zagnieździć się w systemie.
Pewnie, z czasem będzie coraz tego więcej z racji rosnącej popularności i coraz większego hate'u na firmę.
No i co wkurwiające to czas w jakim Apple potrafi łatać niektóre dziury. Potrafią przebijać Microsoft z opieszałością ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 17:23 
Cytuj  
A tak wracajac do Win8. Dziwi mnie ze MS tak bardzo promuje Metro (ktore będe uważał za najbardziej chujowe rozwizanie na PC), a nie potrafi skopiowac paru innych użytecznych ficzerów z Mac OS X.. (Expose, Dock).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 21:06 
Cytuj  
Może są opatentowane przez Mac-a i za dużo by to kosztowało MS?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.