mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 16:30 
Cytuj  
Może jak zaczną robić gry optymalizowane pod Ryzen czyli więcej rdzeni i wątków plus ich jakieś tam rozwiązania to będzie dobrze, ja jestem ciekaw co pokarzą Ryzen 5 bo to ma być przecież procesor do walki z i5 czyli do gier, niby architektura ta sama ale w intelu tez jest wiele procesorów za 3-4k i w grach nie są lepsze od np i7-7700K.
Zresztą powoli ludzie wbijają w 4k, a tam cpu w całym zestawie już tak wielkich fps nie robi.

Najważniejsze że jest konkurencja i intel nie będzie już dyktował nowych cen za kolejne 5% wydajności.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 3 mar 2017, 16:31 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 16:31 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
No tczewiak pierdoli ostre głupoty z xeonami. Liczą się nowe procki a nie kurwa z dziesiątej ręki.

Dla biedaków jak ja są second handy poserwerowe. 2670 brałem za 500zł kilka miesięcy temu. W bulkach chodzą nawet po 250zł już.

Cytuj:
I jednak jak ktoś składa stację roboczą to z reguły liczy się z kosztami. Sky is the limit to raczej rzadki scenariusz.

Raczej nie znasz realiów. 1000$ za procek to nie jest duży wydatek na zachodzie jeśli ten ma służyć zarobkom - zwróci się w pierwszym miesiącu. Dla zastosowań profesjonalnych ryzen nie ma racji bytu i to jest NIESTETY fakt. Żadna poważna firma nawet nie spojrzy na to gówno. To może być co najwyżej produkt trafiony dla polskich januszy weselnych jadących na kradzionym adobe premiere.
Dla zastosowań learning-pro ma sens dla studenta jeśli nie gra. Jeśli gra to niestety - ryzen odpada według OBECNYCH testów. Ale w przypadku takiego studenta to lepiej będzie mu kupić tego używanego xeona, a do gier innego peceta.

No właśnie. Dzisiaj uświadomiłem sobie do końca mój scenariusz testowy, którego w żadnej mierze nikt nie pokrywa.
1. Odpalone MINIMUM 15 zakładek w chrome + 2 zakłądki z YT w fullhd.
2. Odpalone minimum 5 zakładek w firefox.
3. Odpalone dodatkowe chromium z kilkoma zakładkami w trybie prywatnym z podglądem na twitcha.
4. Teamspeak3.
5. OBS.
6. IRC.
7. Jakaś wymagająca gra w 1440p.
8. Netflix w fullhd lub 4k.
9. Jakieś IDE (już chuj - nawet niech to będzie gówno beans czy eclipse, ale najlepiej jakby odpalili android studio jetbrainsów).

I tutaj jest potencjał do testów - jak zachowa się gra z punktu 7 w takim przypadku.
Kto kurwa w dzisiejszych czasach korzysta z high end procesorów jak z upośledzonej konsoli - jednym monitorze i jednej grze, bez dodatkowych aplikacji?
Te obecne testy są zupełnie z dupy, bo właśnie nie pokazują potencjału w multitaskingu obecnych komputerów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 16:34 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dla biedaków jak ja są second handy poserwerowe. 2670 brałem za 500zł kilka miesięcy temu. W bulkach chodzą nawet po 250zł już.
Ale to chyba te pierwsze wersje, które dupy nie urywają, v2 i v3 to już cena solidna nawet za śmieciowe na allegro.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 16:44 
Cytuj  
embe napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Dla biedaków jak ja są second handy poserwerowe. 2670 brałem za 500zł kilka miesięcy temu. W bulkach chodzą nawet po 250zł już.
Ale to chyba te pierwsze wersje, które dupy nie urywają, v2 i v3 to już cena solidna nawet za śmieciowe na allegro.

v1 x2 nadal urywa dupę ryzenom w zastosowaniach profesjonalnych właśnie. Tu jest pies pogrzebany.
Oczywiście żadna firma nie weźmie używki, ale studenciak już tak.
Tak samo żadna firma nie weźmie ryzena, bo jest słabszy niż dużo droższe xeony obecnej generacji, ale dla pro segmentu liczy się już każda sekunda w wydajności i nikt nie będzie się szarpać o durne 500-1000$ oszczędności na sprzęcie przy kosztach całej inwestycji.

edytka: o w pizdu. Jeszcze miesiąc temu w chuj tych 2670 było na rynku, a teraz wszystko poschodziło i już po 550zł chodzą :(
edytka2: http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2 ... SwXyVYKDrQ
ES v3 za ~1200zł. Do tego mobo za 800zł (niestety tutaj trzeba kupić niebrandowaną płytę) i wciąga się nosem:
Obrazek

Ja bardzo chciałem żeby ten AMD się udał. Liczyłem, że naciągnęli nieco wyniki w porównaniu do 6900K, ale tak o 10-20%, a nie o 80%. Dla mnie więcej rdzeniów mogłoby się przydać, ale no cóż - ryzen do gier się nie nadaje, a był promowany przez CEO amd jako procek dla hardcore gamers... Teraz zaczęła się śpiewka, że trzeba czekać na optymalizację i... że to procesory dla pro. Chyba dla pro w cygańskim taborze. A jak mam czekać to równie dobrze mogę czekać na kolejną generację intela i tak do usranej śmierci ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 17:41 
Cytuj  
Ja nie napinam się na wydajność nie dłubię w video i 3D, przydałaby mi się większa wydajność przy gównianie zoptymalizowanym adobe Ps i Lr ale tam liczy się zazwyczaj zegar i Ryzen nie robi szału, jednak ja mam obecnie i5-4570 i jak patrzę na wyniki nie kręconych nowych i5/i7 to sensu nie widzę tak samo jak i Ryzen, za to Xeon fajnie wygląda tylko że używek mało no i zakup używanego to zawsze znak zapytania co z nim ktoś robił.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 17:45 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ja nie napinam się na wydajność nie dłubię w video i 3D, przydałaby mi się większa wydajność przy gównianie zoptymalizowanym adobe Ps i Lr ale tam liczy się zazwyczaj zegar i Ryzen nie robi szału, jednak ja mam obecnie i5-4570 i jak patrzę na wyniki nie kręconych nowych i5/i7 to sensu nie widzę tak samo jak i Ryzen, za to Xeon fajnie wygląda tylko że używek mało no i zakup używanego to zawsze znak zapytania co z nim ktoś robił.

Wczoraj w nocy pojawił się bench w PS najnowszym i właśnie Ryzen mocno posysał.
Ja gram i jednocześnie robię pierdyliard rzeczy (jak wymienione wyżej) dlatego mocno na tanią alternatywę do 6900K liczyłem (póki co to najlepszy procek do moich zastosowań).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 18:25 
Cytuj  
Ryzen :(

I am dissapoint.


Na plus, że jednak trochę lepiej niż Buldożer w swoim czasie. No i w sumie tani jak na osiem prawdziwych rdzeni.


Trochę racji, że w grach mocno multi-threaded takich jak np. Crysis 3 wydajność jest fajna, no, ale ile jest takich gier i jaka będzie ta wydajność jak np.1-3 rdzenie będą obciążone czymś innym?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 19:13 
Cytuj  
Testy testami, a w praktyce to zawsze inaczej wychodzi https://www.youtube.com/watch?v=BXVIPo_qbc4


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 19:49 
Cytuj  
Tylko tczewiak ilość używanych xeonów w obiegu to ile? 0,01% ogólnej sprzedaży? Porównujmy Tyzena do jego bezpośredniego konkurenta a nie xeona z drugiej ręki. I w tym teście ryzen wygrywa z 8 rdzeniowymi intelami. Ryzenami do gier będą wersje 4 i 6 rdzeniowe i te wersje powinny się lepiej kręcić. Przy mniejszej cenie i podobnej wydajności mogą być lepszą opcją niż Intele. Na to musimy jednak trochę poczekać.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 21:28 
Cytuj  
embe napisał(a):
Testy testami, a w praktyce to zawsze inaczej wychodzi https://www.youtube.com/watch?v=BXVIPo_qbc4


Z tego filmu to można wywnioskować, że to, co Intel robi na 8 rdzeniach, Ryzen robi na 16 rdzeniach, i jeszcze przegrywa.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 22:07 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
embe napisał(a):
Testy testami, a w praktyce to zawsze inaczej wychodzi https://www.youtube.com/watch?v=BXVIPo_qbc4


Z tego filmu to można wywnioskować, że to, co Intel robi na 8 rdzeniach, Ryzen robi na 16 rdzeniach, i jeszcze przegrywa.


Ryzen ma 8 rdzeni i 16 wątków.




Ciekawi mnie jedna rzecz, czemu po wyłączeniu SMT Ryzen ma magicznie 4 rdzenie 0_0

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 22:27 
Cytuj  
Tu nie chodzi czy jest lepszy ( a szkoda bo by gimbaza była bardziej zadowolona ) tylko że benchmarki benchmarkami, a rzeczywistość jest inna, jeśli teraz R7 1700 radzi sobie z i7-7700 to jest zadowalająco mimo że poniżej oczekiwań ale to są procesory, które mogą być wybierane do pracy jako tania alternatywa dla intela, a ceny premierowe są równe intelowskim po tej drobniutkiej obniżce, wiec będzie jak widać walka cenowa i dobrze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 00:33 
Cytuj  
Widzę, że w komputroniku dość korzystnie cenowo wychodzi:


Intel Core i5-7600K 1 129 zł
Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 604,90 zł
Corsair Vengeance LPX 16GB Black [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM] 548 zł
Toshiba P300 1TB 218,90 zł
GOODRAM Iridium Pro 240GB 388,50 zł
SilentiumPC Vero L1 600W 206 zł
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 149 zł
SilentiumPC Aquarius AQ X70W Pure Black 250 zł
Palit GeForce ® GTX 1060 DUAL 6GB GDDR5 1 269 zł
Montaż komputera 49 zł
4 812,30 zł

Zmieniając kartę na:
PALIT GeForce ® GTX 1070 DUAL 8GB GDDR5 VR Ready 1 929 zł
Łącznie: 5 472,30 zł
w sumie to samo co https://www.morele.net/komputer-morele- ... 00-774305/


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 08:56 
Cytuj  
Wszystko ok tylko jeśli ma być konkretne kręcenie to lepsze chłodzenie kup.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 09:14 
Cytuj  
a polecisz cos ?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 10:02 
Cytuj  
Swoją drogą, miał ktoś dysk na M.2 ?
https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung ... bw-797121/

Warto?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 13:33 
Cytuj  
Ja miałem w laptopie i z tego co pamiętam to są dużo wolniejsze złącza niż zwykłe SATA.

Nie pamiętam już ale upewnij się.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 14:16 
Cytuj  
Tu nie chodzi o samo złącze M.2 tylko o typ samego dysku i jego interfejs, na M.2 możesz mieć trzy rodzaje ssd, tak w skrócie bo jest tego więcej.
Dyski zwykłe są robione na SATA i na M.2, za to są obecnie dwie odmiany szybkich dysków NVMe na PCIe, oba wpinasz do złącza M.2, oczywiście są jeszcze dyski wciskane w slot PCI ale to inny temat.

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung ... bw-976306/
https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung ... bw-797121/
porównaj sobie te dyski, jeden szybszy na TLC, drugi wolniejszy na MLC, z czego różnice między TLC i MLC obecnie już się zacierają, dawniej TLC to był szmelc.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 15:05 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a polecisz cos ?


To ja się podłączę do pytania co byście polecili do i7 7700k z chłodzenia ? skoro ten Silentium odpada (a moze wystarczy dodatkowy wiatrak tam tylko dolozyć ?) to czy Scythe obleci ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2017, 15:46 
Cytuj  
Z chłodzeniem wam nie pomogę, szukajcie jakiś testów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.