mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2014, 22:52 
Cytuj  
no i korzystaja moze z tego co najwyzej analitycy. kadry? nie sądze...

po prostu imo lepiej pouczyc sie czegos innego.

chyba, ze potraktowac to jako wstep do czegos innego.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 07:00 
Cytuj  
Masz rację dlatego godzinę dziennie spędzam nad Ruby :) Ot takie postanowienie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 07:20 
Cytuj  
to jest tylko moje zdanie, w sumie możesz podpytać bardziej ogarniętych uzyszkodnikow. Jeśli masz dostep w pracy to pewnie warto podłapać SQL trochę. Prędzej pojawia się w wymaganiach dla zwykłych zjadaczy chleba.

Sam trochę bawiłem się Pythonem, ale jakos przeskoczyłem na Jave ;p ale nie mowie, ze cos wielce w niej już umiem zrobić ;d


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 07:46 
Cytuj  
@up

Na stanowisku analityka korzystałem z danych z baz SQL - więc podstawy są.

Teraz jeśli chodzi o dane to tylko podstawowe formułki, bardziej mówiłem o nauce dla siebie :)

Wykupiłem nową domenę o pewnej (znanej) grze figurkowej, chciałbym przygotować tam stronkę z możliwością prowadzenia kampanii, zapisywania wyników scenariuszy itp. pomysł jest ale umiejętności brak. Na szczęście tutaj nie ma takiego ciśnienia ze strony community jak przy dayz.pl ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 08:01 
Cytuj  
tia, kumam.

tak z ciekawości tylko zapytam, z analityka przeszedles bardziej w kierunku HR?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 11:16 
Cytuj  
Yep :)

Teraz całkowicie inna firma i branża (dosyć fmcg :)) i nadal dział Personalny z tym, że bardziej administracja :)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2014, 14:06 
Cytuj  
@up wszyscy.
Dzięki :p

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 22:15 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
mi VBA sie nie chce tykac, wyglada prymitywnie i scierwiasto. Poza tym malo kto z tego korzysta.
A jak faktycznie cos potrzeba zrobic to google itp. troche ogarniecia i da rade rozwiazac problem.

pewnie musi tez byc jakas alternatywa ;] w openoffice itp. mozna uzywac innych rzeczy.

vba poza koropszczurstwem nigdzie sie nie przyda. imo


Jak korzysta się z rozbudowanych arkuszy ekselowskich, to vba się przydaje, a jakże. Można to zaprzęgnąć do wyciągania danych z SAP'a, że nie wspomnę już o generowaniu raportów pdf, prezentacji ppt, automaili... Możliwości jest naprawdę b. dużo, jak się komuś chce i jest kreatywny to ułatwi sobie robotę i zgarnie dodatkowy czas wolny w pracy na inne ciekawsze rzeczy. ;)


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2014, 17:50 
Cytuj  
Albo na nowe zadania, zalezy od przelozonego ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2014, 08:42 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
Highlander napisał(a):
mi VBA sie nie chce tykac, wyglada prymitywnie i scierwiasto. Poza tym malo kto z tego korzysta.
A jak faktycznie cos potrzeba zrobic to google itp. troche ogarniecia i da rade rozwiazac problem.

pewnie musi tez byc jakas alternatywa ;] w openoffice itp. mozna uzywac innych rzeczy.

vba poza koropszczurstwem nigdzie sie nie przyda. imo


Jak korzysta się z rozbudowanych arkuszy ekselowskich, to vba się przydaje, a jakże. Można to zaprzęgnąć do wyciągania danych z SAP'a, że nie wspomnę już o generowaniu raportów pdf, prezentacji ppt, automaili... Możliwości jest naprawdę b. dużo, jak się komuś chce i jest kreatywny to ułatwi sobie robotę i zgarnie dodatkowy czas wolny w pracy na inne ciekawsze rzeczy. ;)


Fakt, prosty i całkiem użyteczny język. Pamiętam jak kiedyś na studiach miałem napisać program z wizualizacją graficzną perkolacji w porowatym ciele. Jeden dzień na naukę, drugi na napisanie i był na czas. hehe Gdyby wziął się w jakimś innym języku to pewnie utknąłbym jebiąc się z jakimiś pierdami.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2014, 08:57 
Cytuj  
Dokładnie, dlatego większość rzeczy piszę w Delphi :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2014, 10:14 
Cytuj  
vba jest ok bo jest wewnatrz excela i jest szybki, ale z powyzszych powodow nie widze powodu masterowac cos takiego niz podejsc do tego: mam problem i pozniej szukam jak go rozwiazac. Raczej tez nie pracuje na az tak rozbudowanych arkuszach by mnie sie to bardzo przydalo. Moze kiedy indziej.

btw. nie lepiej takie exeliki wrzucic do sql servera czy cos?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2014, 11:42 
Cytuj  
I konwertować to żeby miało określoną strukture, ręce i nogi w bazie? Więcej jebania niz zysku w praktyce (bo pewnie nie mozesz sobie zagwarantować ze dane otrzymasz w takiej strukturze jaka ci potrzebna z kazdym razem).
A jak dane masz OK, to znaczy ze są już wypluwane z jakiejś bazy, czyli nie ma tam nic do roboty.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 09:08 
Cytuj  
Jakiś czas temu na którymś z portali hardware'owych widziałem review takiego gadgetu do mocowania w obudowie kart graficznych - rodzaj łącznika usztywniającego szynę karty, mocowanego do przeciwległego fragmentu obudowy (w tamtym przypadku była to chyba zatoka na dyski). Potrzebowałbym właśnie coś takiego ale za Chiny nie mogę nic znaleźć - czy ktoś może widział coś takiego w sprzedaży? Mam strasznie długą kartę, która pod ciężarem własnym wygina mi się w porcie PCIE i odkształca - ewidentne przeoczenie producenta.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 09:36 
Cytuj  
powercolor takie coś robi, może gdzieś znajdziesz

sznurówką sobie podwiąż :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 09:43 
Cytuj  
Ja kiedyś podstawiałem ołówek - srsly, jak nie masz obudowy z oknem i nie mui być wszystko picuś glancuś to zrób sobie taką prowizorkę i będzie się sprawdzać bardzo dobrze. :D


_________________
@polygamia

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 13:27 
Cytuj  
modyfikowałem komputer i (po wgraniu systemu, wgraniu wszystkich sterów) teraz, po włączeniu przeglądarki, internet zwalnia do 1mBita. Po wyłączeniu znów przyspiesza. Mam IE i Chrome i na obydwu jest tak samo. Nawet na YT samo wczytanie strony trwa długo, ale filmiki zazwyczaj ładują się normalnie. Zazwyczaj. To samo tyczy się torrentów. Jak przeglądarka włączona to ściąga wolno - jak wyłączę to przyspiesza. Internet mam bodaj 54mBity, max download jaki osiągnąłem to 1,4mBajta.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 15:51 
Cytuj  
Co znaczy "modyfikowałem" komputer? Co konkretnie nabroiłeś?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 19:16 
Cytuj  
Zmieniłem dyski twarde, ram, grafę. I musiałem od nowa postawić system.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 cze 2014, 20:59 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Zmieniłem dyski twarde, ram, grafę. I musiałem od nowa postawić system.


Płyta główna pozostała ta sama? Może nie wgrałeś/zaktualizowałeś sterowników do obsługi zintegrowanej karty sieciowej?


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.