mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2014, 22:28 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
A nie wiem, jakoś miałem wrażenie zawsze ze szybciej system chodzi :) ale dopiero po zmianie na ssd jest kosmos :)


Od czasu Visty Windows nie wymaga regularnych reinstallek w celu odmulenia systemu, więc tylko traciłeś czas, a ewentualne zauważalne różnice to efekt placebo. Albo mając jeszcze dysk talerzowy zapomniałeś co to defrag (co było by dziwne bo domyślnie system ma defragmentacje ustawioną w harmonogramie, oczywiście automatycznie wyłącza ją jeżeli wykryje, że jest postawiony na SSD)

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2014, 07:49 
Cytuj  
Z 2 tygodnie temu zainstalowalem nowe sterowniki NVIDIA (mam GeForce GTX470 Gigabyte 1280MB) i po pewnym czasie zauwazylem ze po pierwszym odpaleniu gry (wtedy Divinity OS) komputer zaliczal kompletna zwieche, widoczny byl tylko ostatni obraz i nic nie dalo sie juz zrobic (nie dzialal ctrl+alt+del, ani alf+F4 etc).

Po restarcie komputera i ponownym odpaleniu gry problem nie wystepowal. Nastepnego dnia to samo.

Z czasem zaczelo sie to dziac takze przy World of Tanks ale jak powyzej restart pomagal.
Teraz ktorej gry bym nie odpalil to jest po 10-20 sekundach zwiecha i restart nie pomaga, tj. zwiesza sie za kazdym razem. Zainstalowalem wiec jeszcze nowsze sterowniki i bez zmian.

Zastanawiam sie czy to wina sterownikow czy raczej karta sie sypie albo procesor? Objaw wystepuje tylko gdy odpalam ktoras z gier (czyli przy wiekszym obciazeniu procka/karty graficznej).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2014, 07:55 
Cytuj  
Odpal intel burn test i sprawdź na max obciążeniu procka czy się nie wysypuje.
Temperatury w normie ? Zasilacz porządny ? Jak masz i umiesz się posługiwać miernikiem to sprawdź napięcia podczas obciążenia. Ewentualnie sprawdź w innym kompie grafikę, żeby wykluczyć czy to o nią chodzi.


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 31 lip 2014, 12:30 
Cytuj  
Pytanie z cyklu tych głupich.

Jak TV ma tuner DVB-T to będzie odbierał TV bez dekodera? :p

(sprzedaje mój uszkodzony tv i jakiś się mnie pyta...)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2014, 12:46 
Cytuj  
tuner to taka stara nazwa, jeśli ten dekoder jest mpeg4 to będzie odbierał naziemną cyfrowa tv, jeśli popularny w starszych tv mpeg2 to nie


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 07:23 
Cytuj  
Mały problem:
Po ostatnim oddaniu lapa do serwisu (w celu wymiany gniazda ładowania) coś dziwnego się zaczęło dziać (przy czym nie twierdzę, że te fakty muszą być powiązane).
System np. potrafi pobierać listę plików w folderze przez 5 minut (na dysku HDD, na SSD wszystko póki co wygląda ok). Mogę oglądać serial i przy 3cim odcinku zetnie się w połowie i zawiśnie cały komp na kilka minut, a równie dobrze takie sytuacje zdarzają się zaraz po włączeniu filmu (totalny random). Stawiałbym w tym wypadku, że to problem z HDD.
Zna ktoś jakieś fajny software do diagnozy dysków, ewentualnie ma inny pomysł co to może być?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 07:25 
Cytuj  
HD Tune.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 16:43 
Cytuj  
Mam pewien problem. Komputer po jakimś czasie działania zaczyna mi się strasznie ścinać, do wczoraj tego nie było, ale wczoraj wieczorem się zaczęło. Zrobiłem format dysku i nic, więc podejrzewam że to wina chłodzenia. W biosie temperatura procka skacze mi do ponad 70 stopni (zaznaczam, w BIOSie), więc chyba wymiana jest konieczna. I tu pojawia się pytanie, poleciłby ktoś jakieś chłodzenie do procka i7 3770K, płyta główna asus P8 H77-M (jest to mała płyta główna, kości pamięci są blisko procka więc chłodzenie zbyt duże być nie może)?


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 17:50 
Cytuj  
Jak w biosie skacze do 70 to może któreś zaczepy od chłodzenia się poluzowały, bo raczej to nie wina wyschniętej pasty o ile była nałożona prawidłowo. Tyle to powinien mieć w obciążeniu na tym boxie.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 17:56 
Cytuj  
cóż, jeden z zaczepów jest rozjebany :/ czyli tak czy siak muszę kupić nowy cooler. komputer mam od półtora roku, pastę trzeba wymienić czy nie?


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 18:02 
Cytuj  
jak kupisz jakiegos taniego spartana to wystarczy spokojnie, pasta w komplecie lub jest nałożona już na radiatorze


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 18:02 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
cóż, jeden z zaczepów jest rozjebany :/ czyli tak czy siak muszę kupić nowy cooler. komputer mam od półtora roku, pastę trzeba wymienić czy nie?


No raczej starej nie będziesz zbierał i od nowa rozsmarowywał. ;> Czego nie kupisz to będzie lepsze od boxa.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 18:44 
Cytuj  
http://proline.pl/?p=SPC+SPARTAN+PRO+HE924

myślałem nad takim, do płyty pasuje, wymiary ok, cena też. opinie na prolinie całkiem dobre więc chyba wezmę ten.


_________________
steam: Deathel

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 18:59 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
http://proline.pl/?p=SPC+SPARTAN+PRO+HE924

myślałem nad takim, do płyty pasuje, wymiary ok, cena też. opinie na prolinie całkiem dobre więc chyba wezmę ten.

Nie kupuj niczego z plastikowymi częściami montażu, prędzej czy później pęknie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 19:00 
Cytuj  
bierz spokojnie


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 19:39 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
EloNis napisał(a):
http://proline.pl/?p=SPC+SPARTAN+PRO+HE924

myślałem nad takim, do płyty pasuje, wymiary ok, cena też. opinie na prolinie całkiem dobre więc chyba wezmę ten.

Nie kupuj niczego z plastikowymi częściami montażu, prędzej czy później pęknie.


To chłodzenie jest tak lekkie, że spokojnie da radę i nic się nie powygina, połamie.
Stary ja mam ninje3 i tam dopiero jest wszystko napięte jak baranie jaja, montować samemu to niezłe wyzwanie.
Także EloNis spokojnie kupuj bez obawy.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 22:34 
Cytuj  
dobra, dzięki wielkie za info. jutro jadę kupić :)


_________________
steam: Deathel

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 09:56 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
Mały problem:
Po ostatnim oddaniu lapa do serwisu (w celu wymiany gniazda ładowania) coś dziwnego się zaczęło dziać (przy czym nie twierdzę, że te fakty muszą być powiązane).
System np. potrafi pobierać listę plików w folderze przez 5 minut (na dysku HDD, na SSD wszystko póki co wygląda ok). Mogę oglądać serial i przy 3cim odcinku zetnie się w połowie i zawiśnie cały komp na kilka minut, a równie dobrze takie sytuacje zdarzają się zaraz po włączeniu filmu (totalny random). Stawiałbym w tym wypadku, że to problem z HDD.
Zna ktoś jakieś fajny software do diagnozy dysków, ewentualnie ma inny pomysł co to może być?


Ściągnąłem HD Tune, oprócz znalazł calibration warning (związane z zawieszaniem się dysku, count rośnie o 1 za każdą zawiechą).
Problemem jednak okazuje się temperatura, która w trakcie pracy osiąga nawet 66 stopni, co dla dysku jest zdecydowanie za dużą wartością.
Z tego co czytałem, może to być związane nawet ze zmianą sterowników karty graficznej (co ostatnim razem robiłem, zarówno przed oddaniem kompa do serwisu jak i po) - karta może się mocniej grzać i podwyższać tym samym temperaturę dysku.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? Spróbuję dziś zainstalować starsze sterowniki do grafiki, ale nawet podczas grania, kiedy grafika nagrzewała siebie i cały komp dość mocno, nigdy wcześniej nie miałem takich problemów... Jakieś inne propozycje co mogę jeszcze sprawdzić/zrobić?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 10:14 
Cytuj  
Dotknij go łapą czy na prawdę jest taki gorący, bo czujniki często przekłamują.
Co do temp. w budzie to musisz poprawić cyrkulację powietrza, dołóż jakieś zasysające i wydmuchujące wentylatory.


_________________
@polygamia

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 10:22 
Cytuj  
To laptop - stąd ten problem. Nie jest jakiś mega gorący, ale 60 stopni to też nie temperatura, która parzy.
Zastanawiam się, czy w serwisie przy wymianie gniazda i "czyszczeniu" (jak to nazwali) nie spierdolili czegoś, przez co się przegrzewa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.