mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 08:53 
Cytuj  
Poczytałem i chyba podjadę dzisiaj albo jutro po ten model:

SONY KDL-55W755C

Tym bardziej, że jest od ręki w Euro.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 09:09 
Cytuj  
a ja wczoraj spóźniłem się o godzinę po ostatnią sztuke tego samsunga co pisałem :| już więcej ich nie produkują, moge zamówic jeszcze jakies ostatki ze sklepów typu Krzak, ale tam cztery stówy drożej. Zdecyduje się chyba na to samo, ale bez zakrzywionego ekranu, czyli http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... 7000.bhtml


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 09:30 
Cytuj  
Nie jest jakoś przeciwny samsungowi bo jednak mocno jadą konkurencje i mają świetne matryce ale w porównaniu do sony to wykonanie samusnga przypomina tandete, a ryzyko awarii zaraz po gwarancji potwierdza praktyka i opinie, Sony odrabia stracony rynek, nie chce mi się czytać ale sprawdź tego polecanego Sony KD-49X8309C.
Zwróć tez uwagę jakie mają parametry w trybie 4K bo często input lag i odświeżanie podają małym druczkiem, a główne dane dotyczą trybu FHD, możliwe że samsung wypadnie lepiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 09:33 
Cytuj  
Cholera muszę przestać szukać bo jeszcze to znalazłem :/

PHILIPS 55PUH6400

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 09:39 
Cytuj  
To samo, poczytaj testy jak wszystko działa w trybie 4K bo odbiega wiele od specyfikacji, która jest podana zazwyczaj do FHD, możliwe że będzie super ale...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:14 
Cytuj  
embe napisał(a):
Nie jest jakoś przeciwny samsungowi bo jednak mocno jadą konkurencje i mają świetne matryce ale w porównaniu do sony to wykonanie samusnga przypomina tandete, a ryzyko awarii zaraz po gwarancji potwierdza praktyka i opinie, Sony odrabia stracony rynek, nie chce mi się czytać ale sprawdź tego polecanego Sony KD-49X8309C.
Zwróć tez uwagę jakie mają parametry w trybie 4K bo często input lag i odświeżanie podają małym druczkiem, a główne dane dotyczą trybu FHD, możliwe że samsung wypadnie lepiej.

no ja patrze na rzeczywiste odświeżanie wertykalne, ten samsung ma 120hz, a SONY który podałeś 100hz - też nieźle. W testach miał wysokie oceny jeżeli chodzi o obraz, jedynie dźwięk słabo wypadał. Co do input laga, to ten samsung ma jeden z najniższych, ten poprzedni miał 21ms, co chyba było rekordem, ten też coś w okolicach tego, bardzo je polecają dla graczy. Sprawdza jeszcze tego Soniaka.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:24 
Cytuj  
sprawdz w jakim trybie ma te 21ms.
jesli w game mode to oznacza, ze wszystkie 'polepszacze' sa wylaczane i obraz traci na jakosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:41 
Cytuj  
Wziąłem jednak SONY KDL-55W809C i SOUNDBAR SONY HT-CT80.
W przyszłym roku i tak będę brał konsolę dla dzieciaków jak wyjdzie nowa Sony to akurat będzie ładnie wszystko współgrało :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:42 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
sprawdz w jakim trybie ma te 21ms.
jesli w game mode to oznacza, ze wszystkie 'polepszacze' sa wylaczane i obraz traci na jakosci.

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ju7500 no pewnie tak jest, bo poza game mode ma 120ms input


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 10:46 
Cytuj  
to jak masz mozliwosc polecam przetestowanie najpierw.
dla mnie game mode jest naprawde brzydki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2016, 14:39 
Cytuj  
Nie zagłębiałem się w temat ale jest mega burdel w testach, często game mode to tryb obniżający rozdzielczość, innym razem zmniejszanie laga ale kosztem czego ?
Jak jest z konsolami najnowszymi i współpracą z 4K ?

Tez polecam test samemu bo można się wpakować w jakieś bzdurne opinie i testy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2016, 12:45 
Cytuj  
Ja tam przeboje z tym telewizorem. Ostatecznie kupiłem http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... =recViewed

Wpadłem wczoraj do Euro AGD z zamiarem kupienia samsunga JU7000. Okazało się, że w sklepie pracuje mój stary znajomy jako doradca od telewizorów i powiedział, że nie sprzeda mi Samsunga w życiu, bo to gówno. I rzeczywiście, włączył mi samsunga i tego Soniaka obok siebie na tych samych kanałach i różnica jest olbrzymia w jakości obrazu.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lip 2016, 20:00 
Cytuj  
embe jak oceniasz Hisense?
Ceny są strasznie kuszące. Warto?

http://www.richersounds.com/product/tv- ... se-65k5510

800GBP za 65' w 4K to super deal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2016, 20:44 
Cytuj  
Nie mam pojęcia, marka nieobecna na naszym rynku, szukaj testów jakiś dokładnych.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2016, 12:17 
Cytuj  
Ja miałem wczoraj okazje porównać LG OLED 4K z Samsung QD LCD LED 4K i z Panasonic LCD LED FHD, wszystkie 55", materiałem promo 4K z filmu star trek.
Z odległości 1 metra samsung ownował ale czym dalej tym lepszy stawał się lg, a przy odległości 3m jedynie dostrzegalne różnice to czerń na plus w lg i różnice w barwie kolorów na plus w samsungu, jednak panas też nie odstawał za wiele i tak gdzieś z 2m dawał podobną jakość, a po kalibracji pewnie nie byłby gorszy, o różnicach cenowych nie muszę wspominać.
Jak dla mnie OLED nie robi szału, jak się go postawi pomiędzy innymi źle ustawionymi to robi wrażenie ale reszta dobrze ustawiona czy po kalibracji daje to samo.

Nie wiem co o tym myśleć ale OLED rozwijają od 16 lat i jakoś nie wychodzi im to za dobrze, a rezygnacja samsunga z dużych matryc oled zastanawia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 11:03 
Cytuj  
http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED77G6P-oled-4k-tv
LG rozkręca się w temacie, cena przystępna :)
Dziwne że samsung wycofał się z dużych oled.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 11:44 
Cytuj  
ooo dobra cena.

btw. embe - jak myślisz, który ze standardów HDR odniesie sukces? W ogóle jak oceniasz ten cały HDR - ostatnio o tym głośno, bo konsole dostały wsparcie HDR.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 11:48 
Cytuj  
No pewnie, 20k $ co to jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 12:00 
Cytuj  
Cena kosmiczna dla zwyklego czlowieka, ale 55 calowe LG mozna juz za 6k kupic. Mam na stanie z 50 sztuk jakby ktos chcial ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2016, 13:04 
Cytuj  
HDR w TV to proteza dla wad jakie mają gówniane technologie w matrycach, przecież to tylko szeroki zakres tonalny, czyli co dokładnie daje, nic ponieważ takie matryce powinny być zawsze ale jak się robi gówno 6bit masowo gdzie zakres tonalny na ciemnych i jasnych nie istnieje to można zacząć wciskać to pod nowa nazwą.
Ale jest jeszcze HDR dla materiału stworzonego w HDR i tam mamy podobny kicz jak w fotografi czyli mega podbicie luminancji na cimenych i jasnych tonach, wygląda uroczo ale ile można się tym jarać, szybko się nudzi i odpycha.

Jak się przyglądniesz na dyskusje kilka lat temu, który ze standardów 3D odniesie sukces to masz odpowiedź odnośnie HDR :)

Na dzień dzisiejszy OLED w formacie 4K można uznać za wzorzec obrazu w TV, a czy będzie miał dodatkowo HDR i czy materiały będą w tym przygotowywane to nie wiem bo teraz to atrakcja marketowa gdzie klient szuka szczeny na podłodze jak zobaczy kamerę jadącą po lecie gdzie wszystko jebie po oczach podbitymi kolorami.
To tak samo jak więcej ludzi jara się podbitym basem w sprzęcie audio niż wiernie go oddającym.

Oczywiście mogę się mylić jak i wielu może uznać że napisałem głupoty :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.