mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 11:37 
Cytuj  
Po zainstalowaniu win 8 w zeszlym tygodniu moge stwierdzic kilka rzeczy:

1. Szybciej sie uruchamia niz win7
2. Metro to tylko rozbudowane menu start, które wyświetla się odrazu po zalogowaniu. Pulpit dalej jest jak w win7.
3. Dostałem boosta w grze battlefield 3. Z jakis przyczyn mam wiecej fpsow niz na win7.(jak bede miał czas to oblukam inne)
4. Kafelki dla mnie bomba. Moim zdaniem dobre posunięcie ze strony ms.

Jak narazie to tyle. Będzie więcej uwag to sie podziele.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 11:49 
Cytuj  
Tylko błagam niech to nie będzie cykl na temat "Wyższość świeżego systemu nad zainstalowanym dwa lata temu."

Ja sprzedałem Win7 razem z pecetem a na lapku mam sprawę otwartą bo system aktywny ale nie do powtórzenia wiec pewnie kupie kiedyś 8. Na dziś 2 instalacje w VMware chodzą spoko ale mi się nie podoba. Classic Shell jest brzydki :wink:


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 15:51 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Jak ktoś jest zadowolony z 7-ki to nie polecam zmiany na nowszą wersję, sztuka dla sztuki.


A dziękować za info, to nie zmieniam.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 17:59 
Cytuj  
A ja mam coraz bardziej mieszane uczucia. Pobawilem sie troche, zainstalowalem to to: http://www.stardock.com/products/start8/ i coraz bardziej jestem ZA. Jeszcze tylko potestuje mozliwosc upgradu z Win7, jesli przejdzie bezbolesnie, to sobie zrobie (oczywiscie poki co, bawie sie na VMware).

X.

PS. Przemyslalem sobie Metro w wersji serwerowej i dochodze do wniosku, ze to jednak nie jest taki glupi pomysl. W koncu coraz wiecej jest roznego rodzaju tabletow, a i z Note po RDP latwiej jest pukac palcem niz celowac rysikiem. Szczegolnie, ze zazwyczaj jak cos sie dzieje, to jestem z dala od notebooka ;)


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 18:08 
Cytuj  
Ja się coraz bardziej waham i chętnie poczytam o perypetiach związanych z przejściem z Win7 na Win8. Kto wie, może też się skuszę ;).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 19:31 
Cytuj  
Ja ogółnie żadnych perypetii nie miałem.
System jak system. Napewno działa nieco szybciej niż Win 7, bardziej responsywny i troche oczyszczny ze smiecia.

Ale to w dalszym ciagu tylko lekko ulepszony Windows 7.
Metro nie sprawdza sie na PC.
Aplikacje metro w tej formie tez nigdy nie sprawdza sie na PC (nie supportuja chociazby drag& drop...).
Większość aplikacji PC dalej bedzie pisana w .NET/Win32/Desktop mode i dalej beda dzialac w Win 7.

Innymi slowy. Jak ktoś nie lubi eksperymentować w nowinaki/nie ma ochoty to zmiana na Win 8 nie ma najmniejszeg sensu.

W Windows 9 Microsoft najpewniej wycofa sie z pomyslu pchania metro na PC, WinRT przejdzie kompletną metamorfoze a Windows 8 wszyscy zapomną, że taki system wogóle na Desktopach istniał.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 22:43 
Cytuj  
Kilka pytań:

1) Podobno win8 nie ubija procesu po zamknięciu tylko go zamraża, to dotyczy tylko aplikacji metro czy typowe aplikacji windowsowe też? Wpływa to jakoś negatywnie na performance?

2) Czy w zastosowaniach profesjonalnych i edukacyjnych ustępuję w czymś win7? Jakieś problemy z bibliotekami programistycznymi, maszynami wirtualnymi, ograniczenia, ułomności względem siódemki?

3) W sumie ze startu używam jednie skrótów oraz pola do tekstowego wyszukiwania, czy win8 stracił coś poza startem? Jako osoba mało używajaca startu czy będę na to narzekał?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 22:53 
Cytuj  
Z aplikacjami Metro jest tak jak w smartfonie. Jesli zrzucisz w tlo, to sie suspenduje, a jak bedzie potrzebna pamiec, to zostanie ubita. Oczywiscie mozesz zamknąc recznie. Z aplikacjami okienkowymi jest tak jak w tradycyjnym win, albo zamykasz krzyzykiem, albo masz na pasku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 22:55 
Cytuj  
thx. Da się jakoś utworzyć skrót do Komputera na pulpicie? Właściwie jak dodać skrót do aplikacji na pulpit?
Wrzuciłem win8 na vboxa i poza tym problem to jest w miarę ok.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:02 
Cytuj  
Da sie. Otworz "moj komputer" z Metro i tam na lewym pasku klik na "komputer" i przeciagajac na pulpit robisz skrot.
A poza tym zainstaluj sobie triala z http://www.stardock.com/products/start8/ , od razu zycie staje sie prostsze (a 5$ to wg mnie zaden pieniadz jak za takie ulatwienie) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:24 
Cytuj  
jeszcze raz dzięki :P

rzeczywiście dobry ten stardock, nawet jak się korzysta z metro to bez startu pulpit jest mało funkcjonalny.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:59 
Cytuj  
Jak dodać pasek quick launch i rzeczy takie jak 'pokaż pulpit'

http://www.eightforums.com/tutorials/50 ... s-8-a.html

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 00:18 
Cytuj  
Mam wrażenie że win8 wymaga tyle modyfikacji żeby być równie sprawny co win 7 że prędzej go spierdolę niż zmoduję do poziomu win7 xD

PS: Co do startu od stardocka, zauważyłem jedną wadę, nie da się przeciągnąć ikonki z paska skrótów w starcie na pulpit.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 08:42 
Cytuj  
pytanie po co. modowanie 8 to wyjdzie zbugowane 7
a można przeciągnąć w ogóle w 8?
zaraz sprawdze. ktoś pisał że coś drag&drop nie wszędzie


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 08:46 
Cytuj  
Darmowy odpowiednik start8 stardocka -> http://winforum.eu/Temat-Menu-start-Win ... -Windows-8


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 08:54 
Cytuj  
Wlasnie sobie skonfigurowałem poczte... ozesz, co za badziew ten wbudowany w Metro program mailowy. Co z tego, ze umie korzystac z exchange, jesli nie umie obslugiwac kont typu POP3 i W ZADEN sposob nie mozna go konfigurowac i personalizowac? Nawet kurde nie mozna czcionki ustawic, nie mowiac o szerokosci listy folderow czy wielkosci i polozenia okna odczytu. Nic nie mozna! :/

X.

PS. Chyba, ze mozna, a ja nie znalazlem. Ale w takim wypadku musi to byc baaardzo gleboko ukryte :/


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 09:00 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
pytanie po co. modowanie 8 to wyjdzie zbugowane 7
a można przeciągnąć w ogóle w 8?
zaraz sprawdze. ktoś pisał że coś drag&drop nie wszędzie

W aplikacjach Metro nie ma Drag&Drop.

Wielkosci okienek w Metro nie mozna konfigurować bo dostępne sa trzy wielkości (full screen i side nie wiem ile to jest 1/5 ?). A pozatym w Metro nie ma okienek :lol:


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 09:39 
Cytuj  
iniside napisał(a):
A pozatym w Metro nie ma okienek :lol:


To może system powinien się nazywać Metrows ablo Windows(NOT).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 09:58 
Cytuj  
zainstalowalem przedwczoraj win8 i poki co calkeim spoko-wszystko chodzi. do tego menu zamiast paska start sie przyzwyczailem - poustawialem sobie wszystko elegancko i nie wiem nawet czy bardziej mi sie to nie podoba niz tradycyjne menu windowsowe.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**
Avatar użytkownika

Posty: 399
Dołączył(a): 16.11.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 16:35 
Cytuj  
Pytanie: Nie mam Oryginalnego windowsa 7 na swoim kompie. Zainstalowalem triala windows 8. Czy moge kupic org upgrade kit ze strony windowsa i rzucic na obecny "trialowy system" czy nie przejdzie i musze szukac za 350 zl pelnego oema?


_________________
Pawson#2704

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.