mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 18:25 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Powinienem mieć w szafie, a też trójmiasto ;)


To sprawdź proszę. Potrzebuję dwóch takich samych układów (ten sam model, producent, taktowanie i latency).


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 20:34 
Cytuj  
ile czasu można przechowywać zwykłe baterie AA/AAA?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 20:42 
Cytuj  
Zwykła bateria cynkowo-węglowa ma stałą utratę pojemności ale jest mniej wrażliwa na temperatury, jak sprawdzałem raz stany magazynowe po roku przechowywania zwykłych panasonic i sony to byłą tragedia, za to alkaliczne dobrze trzymają nawet po dwóch latach ale są wrażliwe na temperatury.
Dlatego często promocyjne baterie zwykłe są tak śmieciowe bo to leżaki magazynowe.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 21:27 
Cytuj  
SPrawa wygląda tak, że jak mam plan zasilania wysoka wydajność to wszystko chodzi zajebiście, ale jak mam słuchawki to wyraźnie słychać brzęczenie jak ruszam myszką.
Na idlu 0% CPU, jak ruszam myszką to do 4-5% rośnie.

Jak mam tryb zrównoważony albo oszczedzanie energii to na nic nie robieniu mam 5-10% zużycia procesora i jak myszką napierdalam po pulpicie szybko to mi rośnie zużycie procesora o jakies 20-30% co się wiąże z scinkami podczas gierek.

Miałem tak jakis czas temu. W sumie nic specjalnego nie zrobilem i było dobrze(nic nie brzeczalo). Teraz znow system jest zjebany. Jak neta przekopywałem to ludzie pisali zeby zmieniac Hz w myszce, słuchawki do front panelu dać, jakis kabel od zasilacza monitora wyjebac itp. Ale u mnie nie wiadomo czemu raz jest dobrze, a raz nie. Help


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 21:34 
Cytuj  
Ale nie możesz sprawdzić jaki proces obciąża cpu i postarać się go wywalić ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2017, 15:40 
Cytuj  
NIe widać w menadżerze zeby jakis proces zuzywał jakoś specjalnie wiecej zasobów co dziwi bo zuzycie skacze od tych 0-5% do 15-30% gdy napierdalam myszka brekdensy na pulpicie. Jak mam sortowanie od zuzycia to powinienem cos zauwazyc a tu nic.
Jak dam w opcjach zasilania wysoka wydajnosc(performance) to jest gitarka tylko, że słychać to brzęczenie gdy ruszam myszką ;/

Na anglojezcznym necie doczytałem się, że to Ground loop. Jakieś pomysły co moge zrobic?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2017, 17:00 
Cytuj  
Dawniej jeśli słychać było myszkę w głośniku to oznaczało że zrypana karta dźwiękowa i nie ma uziemienia poprawnie zrobionego, spotkałem się też że problem znikał po podłączeniu kompa do poprawnie wykonanej instalacji elektrycznej z uziemieniem.
To że zmienia się razem z planem zasilania to kwestia pewnie poziomu zasilania wzmacniacza audio ale to tylko przypuszczenie.

Ostatecznie jeśli tego nie wyeliminujesz to pozostaje kupić dźwiękową na karcie albo korzystać zewnętrznego wzmacniacza/ampli bo wtedy masz cyfrowe wyjście niewrażliwe na takie zakłócenia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2017, 20:45 
Cytuj  
ODpalilem gpu i cpu stress. Na gpu slychac takie jakby bzyczenie os a na cpu stały wysoki ton(niewazne jaki plan zasilania). Wczesniej na takiej samej konfiguracji tego nie miałem. Czy to oznacza, że cos mi sie jebie w pc(pytanie co)?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2017, 21:30 
Cytuj  
italios napisał(a):
ODpalilem gpu i cpu stress. Na gpu slychac takie jakby bzyczenie

Cewki / coil whine. Standard, nie jest to nic groźnego, czasami pomaga wymiana zasilacza, lub (podobno) zostawienie na noc odpalonej gry w której masz 100/200 fps
https://youtu.be/jtXAuIJchps?t=2m19s
https://youtu.be/HP73edpQwgc?t=1m29s

Przy Cpu może być to samo (sekcja zasilania na mobo?) ale pewności nie mam

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 16:47 
Cytuj  
Jest jakiś myk który pozwoli mi uzyskać dostęp do regulacji jasności w Windowsie 10 w desktopie tak jak w laptopie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 16:51 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Jest jakiś myk który pozwoli mi uzyskać dostęp do regulacji jasności w Windowsie 10 w desktopie tak jak w laptopie?


nie chcę Cię martwić ale fixa do swojego laptopa lenovo z readeonem szukałem ze 2 lata :P Wygląda tak (nie działała regulacja jasności w starym laptopie, była widoczna, pasek się przesuwał ale jasność pozostawała maksymalna)

http://imgur.com/XeJJzWb

trzeba zmienić wartość tego zaznaczonego parametru.


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 17:00 
Cytuj  
W ogólnie nie mam tych wartości w stacjonarnym PC ;/. Problem jest taki że chce mieć inną jasność ekranu w dzień gdy jest jasno oraz inną wieczorem gdy jest ciemno. wrzuciłem f.luxa ale on zmienia barwy a nie jasność ;/

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 20:31 
Cytuj  
Pytanie odnośnie steam big pciture.
Mam dwa monitory oraz podłaczony TV pod HDMI. Normalnie korzystam z rozszerzonego pulpitu. Pytanie co muszę zmienić aby steam big picture odpalał się na TV a nie na monitorze oznaczony jako główny? Muszę ustawić TV jakoś główny pulpit czy da się to jakoś obejść?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 490
Dołączył(a): 12.03.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2017, 08:53 
Cytuj  
W steamie nie da sie ustawic ekran uwyswietlania, dopiero w samym big picture to ustawiasz. O ile tego nie zmienili, rok temu jak chcialem dirty bomb na drugim ekranie odpalac to musialem do big picture wchodzic (ktory swoja droga sam zmienia glowny pulpit).


_________________
WoW - retired ...?
AoC - failed
Aion - never even started

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2017, 21:13 
Cytuj  
Proste pytanie jako, że będę ogarniał coś dla siebie.

Jak teraz sprawa wygląda z SMS vs WWW.

Konkretnie chodzi mi o wysyłanie SMS z potwierdzeniem rejestracji a dana osoba ma odpisać OK i takowy SMS trafia na serwer potwierdzając daną osobę ustawiając ją w kolejce.

Ktoś coś w tym temacie obecnie działał?

Jeszcze nie wiem w jakiej technologii napiszę całość ale to nie ma większego znaczenia bo akurat obsługa SMS może odbywać się w czymkolwiek niezależnym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2017, 23:22 
Cytuj  
smsapi.pl - można oczywiście taniej - karta prepaid, modem hujwej, sterowniki i jedziesz ręcznie ;)
lub jeśli premium to chyba http://cashmobile.pl/us%C5%82ugi-sms-pr ... ubskrypcje).html


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 01:27 
Cytuj  
Ok oblookam.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 08:27 
Cytuj  
Pytanie odnośnie podłączenia pada od PS4 do kompa po USB. Mam ponad 5 metrów. Czy mogę kupić coś takiego http://www.x-kom.pl/p/313464-kabel-usb- ... 0-10m.html
I do tego podłaczyć kabel micro-usb pada od playa i to będzie śmigać? Bluetooth nie daje rady niestety powyżej 4 metrów i nie wiem dlaczego. Mógłbym po USB tego BT adaptera trochę bliżej umieścić ale to już wolę chyba na kablu pograć.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 08:30 
Cytuj  
Mam takie coś 10m w domu ale nigdy nie używałem. Bardzo mi się nie chce ale mogę zrobić test - nie pamiętam tylko gdzie się przestawia żeby na kablu komunikacja była kablem bo domyślnie to ładuje ale komunikuje się i tak przez BT


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 09:31 
Cytuj  
jaki jest w Polsce najbardziej popularny serwis internetowy z ogloszeniami o prace?
Przyznam sie, ze powoli aktualna sytuacja zaczyna mnie irytowac, pracujaca zona przy dwojce malych dzieci to jednak idiotyczny pomysl.
Od miesiecy chodzi mi po glowie, by przyjac jakas live-in nianie - i chyba w koncu zaczne szukac po ogloszeniach. Najwyzej mi pol domu wyniesie (nowy tv bym sobie kupil :P)
Bede szukal jakiejs kobiety - do opieki nad dwojka dzieci (6 i 3 lata). Oferuje pokoj, wyzywienie, tygodniowke do uzgodnienia.
Trzeba wstac rano (ok. 7), zrobic sniadanie, zaprowadzic dzieci do szkoly/przedszkola, ok. 15 odebrac, upichcic cos do jedzenia dzieciom. My wracamy o ~18. Poniedzialek/sroda - corka ma basen/taniec - wiec trzeba to ogarnac. Wieczory/weekendy wolne. Urlopy, itd. do uzgodnienia.
Jakby ktos slyszal/widzial o kims kogo moze polecic to PM pls. Imho dosyc dobra okazja dla wieczorowych studentek czy nudzacych sie a chcacych dorobic emerytek.


Ostatnio edytowano 31 sty 2017, 09:33 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.