mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 20:57 
Cytuj  
Witam,
Od jakiegos czasu mam straszne problemy z siecia a objawy są następujące:
- siec działa dosc sprawnie lecz co jakis czas (30seec-1min) pojawia się lag (kilkusekundowy)który polega na tym ze przestaja do mnie dochodzic jakiekolwiek pakiety (po ostatnim tescie ze sciaganiem clienta wowa eu bety zauwazylem ze upload idzie tylko blokuje mi pakiety odbierane).
- z tego co zaobserwowałem dotyczy to wszystkich typów pakietów niezależnie od protokołu transportowego,
- jako ze mam przypisane 2 karty sprawdzałem to na 2 kompach i na obu jest to samo,
- jesli podpinam laptopa w pracy problemów z siecią brak - wszystko smiga jak trzeba,
- lagi sa permanentne - co oznacza ze niezaleznie od godziny zawsze sa - co wyklucza raczej obciazenia sieci które np o 4 rano nie powinny wystepowac,
- co do łacza to łącze pdzierzawione od prywatnego providera 256kbps a on od profuturo - siec połozona na szkielecie swiatlowodowym zarzadzana do tej pory nienagannie ,
- kontaktuje się z firma juz 2 tygodnie a oni mowia ze niemaja pojecia co to moze byc a mnie krew zalewa, moze ktos z was ma pomysł co to moze byc, bo o ile www jeszcze jakos smiga ftp tez to przezyje to granie w mmorpy nie musze chyba mowic ze odpada.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 21:32 
Cytuj  
No jak laptop dziala, a 2 komputery normalnie to zaloze sie ze cos "lewego" sciagneles. Proponuje zainstalowac windowsa jeszcze raz jak nie wiesz co podejzanego ostatnio mogles sciagnac.
Jeszcze alternatywa jest program Ad-aware i jakis anty wirus zeby sie upewnic ze nic poza instalka windowsa nie pomoze.

Cytuj:
co wyklucza raczej obciazenia sieci które np o 4 rano nie powinny wystepowac

To zdanie udowadnia jak ci sie WoW podoba :D Addicting game.

PS.No jeszcze to moze byc problem nie z dostawca a urzadzeniem poprzez, ktore do niego jestes polaczony. (Hub? Switch?)

EDIT: "lewego" czyli mam na mysli jakis syf, a nie cos nielegalnego.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 21:41 
Cytuj  
To nie windows. 2kompy to znaczy 1 normalny i laptop i problemy z siecia mam w domu. Ten sam laptop na ktorym siec sie psuje w domu w pracy smiga.

Mam antyvira, norton internet secura, ad-aware i jeszcze pare innych programow a moj komp jest najbardziej zeskanowanym kompem chyba u mnie w miescie.

Co do switcha to mowilem zeby go sprawdzili i mieli to dzis zrobic.

Jak dla mnie to albo switch albo cos z konfiguracja na serverze choc firma upiera sie ze nie, ale oni to inna bajka bo od 3 tygodni pisze maile i dzwonie a nawet sie nie pofatygowali do mnie, gdybym mial konkurencyjna firme dostepna w bloku nawet bym sie nie zastanawial ale niestety niemam.

Prosze o rade ponieważ może dla kogoś z was (wiem ze jest kilku administratorow w comunity) te objawy beda wskazywaly na cos oczywistego czego ja nie dostrzegam co moge tez podpowiedziec dwojemu "fachowemu" adminowi. Lub powiedzą choc gdzie szukac przyczyny,

Pozdrawiam

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 21:55 
Cytuj  
slimaq - u mnie to bylo spowodowane przeciazeniem sieci wewnetrznej providera, dokladnie rurki wyjsciowej(siec astercity). Pingi mialem po 40-50ms, i nagle , wlasnie co od 10s do 2 minut mialem laga na 1-5 sekund. Spowodowane to bylo za waska rurka na swiat, caly problem lezal u providera. Moim zdaniem pomecz ich o to. Jeszcze mozesz sprawdzic, podlaczajac drugi komputer na switchu i przesylac sobie dane pomiedzy nimi. Wtedy bedziesz wiedzial na pewno

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2005, 22:15 
Cytuj  
To wydaje sie sensowne tez o tym myslalem jedna rzecz ktora mnie zastanawiała to to że w momencie laga niemoge nawet bramki spingowac (pakiet icmp idzie ale nie wraca - i to niezaleznie czy mam firewalla czy nie wiec to nie u mnie blokuje - no pazatym na innych sieciach jest oki i na tej bylo do czasu...)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.