mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2005, 12:48 
Cytuj  
Mój zasilacz już ledwo wyrabia i wyczynia różne takie dziwne rzeczy dlatego postanowiłem kupić nowy. Jednak jako, że sie nie znam na zasilaczach... - szukam jakiegoś dobrego i cichego zasilacza 300 - 350W, gdzieś za 80-90 zł (wiem, że za tę ceneto..., ale cuż mam niski budżet ;)). Z góry dzięki za pomoc.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2005, 17:32 
Cytuj  
Wstrzymaj sie z zakupem bo wymienisz na taka sama szmire, ktora po 2miesiacach bedzie dzialala identycznie.

Tanim i sensownym wyborem bedzie: http://allegro.pl/show_item.php?item=39391522


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 10:15 
Cytuj  
jakieś inne propozycje?


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 10:55 
Cytuj  
Tak. Wstrzymaj sie nawet jeszcze trochę dłużej i weź to samo, ale z aktywnym PFC. Kosztuje jakies 200zł, ale naprawdę warto mieć święty spokój.


_________________
Browar

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 16:21 
Cytuj  
Tylko ciekaw jestem ile jeszcze mój code(gen)-shit wyrobi... .

A tak BTW. może ktoś miał podobny problem, mianowicie jak komputer podziała troche, gdzieś z 3-4 h zasilacz zaczyna mi nagle cholernie głośno działać - jakby jego łopatki (może coś innego) tarły o coś. Po wyłączeniu komputera i włączeniu go po około 5 min. wszystko wraca do normy. Miał ktoś coś podobnego?


PS: albo chociaż powiedzcie mi w jaki zasilacz (firma, model) warto zainwestować


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 16:39 
Cytuj  
Pewnie lozysko (o ile tam jest lozysko wogole) sie zuzylo i wiatrak rzezi.
Dobre i wzglednie tanie zasilacze robi: Chieftec, co juz Ci napisali :).

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 17:17 
Cytuj  
Rozbierz zasilacz, wyjmij watrak, odklej naklejke (tą pod którą jest ośka), oczyść na tyle, na ile się da, wpuść tam dwie krople oliwy z oliwek i szczelnie zaklej. Powinno pomóc spokojnie na jakieś 6-9 miesięcy.


_________________
Browar

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 17:31 
Cytuj  
Alex napisał(a):
wpuść tam dwie krople oliwy z oliwek

A za tydzien zacznie ci smierdziec ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 18:56 
Cytuj  
Dzięki Alex zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, jak znowu nie zacznie "charczeć" to masz u mnie piwo :)
Obrazek ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 19:23 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Alex napisał(a):
wpuść tam dwie krople oliwy z oliwek

A za tydzien zacznie ci smierdziec ;)

X.


Powiedz to kilu wiatraczkom u mnie w domu. Jakoś traktuje je tak od lat i mam egzemplarze nawet po 5-6 takich kuracjach. Zawsze starcza prawie na rok.


_________________
Browar

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 23:54 
Cytuj  
Mi jak wiatrak skrzeczy to wale w obudowe w miejscu nad nim i juz nie skrzeczy :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 00:53 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Mi jak wiatrak skrzeczy to wale w obudowe w miejscu nad nim i juz nie skrzeczy :D


a myslalem, ze tylko ja tak robie :lol:


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 02:02 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Mi jak wiatrak skrzeczy to wale w obudowe w miejscu nad nim i juz nie skrzeczy :D


a myslalem, ze tylko ja tak robie :lol:


na początku u mnie też działało :roll:


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 02:06 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
na początku u mnie też działało :roll:


Bah! Trzeba mocniej walic!

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 11:32 
Cytuj  
niestety Dhoro ma racje - po pewnym czasie czestotliwosc uderzania oraz odglosy z tym zwiazane przekroczyly nawet halas z zasilacza i nie pozostalo nic innego jak wymienic... :har:


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2005, 23:15 
Cytuj  
Taak, ja niestety mam podobny problem, wymienilem ostatnio plytke glowna i procesor pod EQ2, Abit VT7 i Cel D 2.4 aktualnie @ 3.1 ...

Mialem zasilaczyk Codegen 300W ktory udalo mi sie wysadzic po podniesieniu zasilania na procesor...

..i tu zaczyna sie moj dramat, Codegen wbrew pozorom byl bardzo cichutki (brak PFC i brak czujnika podnoszacego obroty "w stresie"), tak zaopatrzylem sie w:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... 50ATX.html

..w stresie chodzil tak ze slyszalem go przez sluchawki odkrecone na 3/4 glosnosci :/ potem przyszedl czas na:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... 350BB.html

...ktorego mam do dzis, coz w stresie tez zachowuje sie jak odkurzacz, heh moze to brzmi smiesznie ale strasznie brak mi mojego Codegen'a ktorego odkupilem uzywanego od kolegi za rownowartosc 30PLN ;)

---

Nie wiecie czy robia jeszcze jakiekolwiek ciche zasilacze (w hm, rozsadnej cenie) poza:
-ModeCom z reczna regulacja (poroniony pomysl imho)
-999W super firmy za 600PLN z diodka w wiatraczku >GRATIS!<

...czy jesli chce miec cisze i spokoj to musze mu dobudowac kilka miedzianych grilli albo zalozyc WC? Pomysly?? ;)

PS. Nie podkrecanie nie wchodzi w gre :-?

PS2. Urzekla was moja historia? :D


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 00:21 
Cytuj  
Pierwsza sprawa to jaka suma dysponujesz?

Sam interesowalem sie ostatnio zasilaczami, bo szukalem czegos dla siebie (UT2004 mi sie wieszal od czasu do czasu na P4 2.4 Ghz z Radoslawem 9500 pro).

Jesli chodzi o najcichsze zasilacze, wylaczajac pasywne, to polecam:

BeQuiet BQT AMD/P5 S1.3
(zwroc uwage na pogrubienie, poprzednia wersja P4 nie jest przystosowana do nowych plyt).
Bajery: regulacja 3 zewnetrznymi wiatrakami z obudowy; kreci wiatrakami jeszcze 3 minuty po wylaczeniu kompa; ekranowane kable oraz obudowa

Przykladowe ceny:
350 W - 299 zl
420 W - 369 zl
Za 50 zl wiecej dostaniesz super bajer podswietlenie wiatraczkow :D.

Nie chce mi sie rozpisywac, ale rownie cichy (podobno) jest jeszcze Tagan.
Bardzo ciekawym zasilaczem jest TOPOWER 420W NF TITANIUM. Jest to zasilacz polpasywny (pierwszy taki). Do 55% obciazenia nie korzysta z zadnego wiatraka. Powyzej wlacza 1 cichy wiatrak. Niestety, pierwsza partia byla mala i zostala wycofana (podobno cos poprawiaja w nim). Nowa dostawa ma byc na poczatku lutego.

Na koniec jeszcze zaznacze, iz jesli chcesz miec prawdziwa cisze, to kup zasilacz z zapasem mocy (zeby nie musial pracowac pod duzym obciazeniem). Ogolna zasada jest taka, ze bardziej obciazone zasilacze maja gorsza wydajnosc. W efekcie oddaja wiecej ciepla.

P.S. Jak latwo sie domyslic ja zakupilem BeQuiet BQT AMD/P5 S1.3 420W.
P.S.2 Chieftec jest dla mnie za glosny. Moj ojciec ma wersje 420W z 2 wiatrakami. Chociaz kosztuje srednio o 100 zl mniej - cos za cos.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 18:51 
Cytuj  
Suma? Hmmm, na poczatku bylo to 90PLN na logica, potem +50 -140 za chiefteca - uh z kazdym wlaczeniem EQ2 coraz bardziej miekne finansowo.. tyle ze przy pewnej cenie bardziej bedzie sie oplacalo kupic pelnego P4 i go nie podkrecac heh..

Anyways dzieki za text moje wrazenia po poczytaniu benchmarka sa takie:

-BeQuiet - drogi.. ;/
-Tagan - nie glupi.. (ale 28 DBa!)
-Topower - najlepszy imho ;) do tego niedrogi..

Coz mam nadzieje ze ten top jest taki ladny jak go opisuja na benchu..
http://sklep.benchmark.pl/pelny_15405.html
Ktos z czytajacych ma/mial bliskie ( ;) ) doswiadczenia z Topowerkiem moze?


Na koniec jeszcze...:
http://sklep.benchmark.pl/pelny_15451.html
...ciekawe jak sie buda grzeje przy >tym< ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 20:55 
Cytuj  
*double post* ban that Tuxing spammer at last for common sense's sake!


Chyba mam nowego faworyta :D chociaz wrodzona podejrzliwosc mowi mi ze cos z nim musi byc nie tak skoro ma taki stosunek mozliwosci/cena :/

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15785.html


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 20:58 
Cytuj  
Slyszalem (nie mialem okazji samemu sie przekonac), ze pasywne zasilacze maja temperature wnetrza nawet 60-80c. Stad tez ich krotsza zywotnosc. Szczegolnie pasywne malo znanych firm (gorzej wykonane) grzeja sie niemilosniernie. W dodatku nie wyciagaja powietrza z obudowy, pogarszajac temperature w calej budzie.

Calkowicie pasynego kompa to mozna zlozyc do internetu, czy biura, ale nie do grania. Chyba ze ktos jest bogaty, to wtedy polecam obudowe Zalmana z pasywnym chlodzeniem na wszystkie elementy kompa (nie jest to chlodzenie wodne).

http://www.frozencpu.com/cas-208.html?mv_pc=414

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.