mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 14.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2005, 18:15 
Cytuj  
To moja aktualna konfiguracja:
Komputer:
System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack. 1
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Płyta główna:
Typ procesora AMD Athlon XP, 2100 MHz (12.5 x 168) 2600+
Nazwa płyty głównej MSI KT4V (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT400
Pamięć fizyczna 256 MB (PC2700 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u AMI (02/12/03)
Ekran:
Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 (128 MB)
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce4 MX 440

Moj problem polega na tym, ze komputer sam sie resetuje lub po prostu staje w miejscu. Problem ten jest bardzo irytujacy :| Wyobrazcie sobie, ze na moim serverze pojawia sie kolejki i co pare minut komputer sam mi sie zresetuje :| Problem pojawia sie nie tylko gdy gram WoWa. Wystepuje rowniez przy np. Wolfenstein Enemy Territory . Tylko podczas grania. Raz zresetowal sie podczas wlaczania systemu. Nie moglem sformatowac dysku. Musialem robic to az 5 razy, bo gdy juz prawie dochodzil do konca, moj komp sie resetowal. Wyskakiwal znany Blue Screen informujacy o bledzie. Wczesniej nie mialem problemow z komputerem. Ostatnio wymienialem wiatraczki, wiec to pewnie nie problem chlodzenia. Bede wdzieczny za kazda pomoc.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 19.01.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2005, 18:20 
Cytuj  
Miałem podobny problem. U mnie okazało sie ze karta graficzna w zamknietej obudowie za bardzo sie nagrzewa. Najpierw sciagnołem najnowsze sterwoniki do niej (z uwagi na to ze wczesniej pojawiały sie miejscami artefakty) a nastepnie zdjołem boczna obudowe gdyz moj komputer lezał w dosc zabudowanym miejsc i nie było zbyt dobrej cyrkulacji powietrza. Mi pomogło.


_________________
kek ?


Posty: 4
Dołączył(a): 14.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2005, 18:55 
Cytuj  
Bylbym wdzieczny gdybys powiedzial na czym Twoj problem polegal dokladniej. Nie obrazilbym sie rowniez gdybys napisal do mnie na gadu-gadu.
To moj numer:xxxx

Czy wczesniej miales problemy z komputerem? Ja swoj komputer mam od okolo 1.5 roku i nigdy wczesniej nie mialem podobnych niedogodnosci :| Jak bylo w Twoim przypadku?


Ostatnio edytowano 30 maja 2005, 19:57 przez Redagast, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2005, 05:23 
Cytuj  
mi sie raczej wydaje , ze to wina malej ilosci ramu ..

wow ma tendencje do marnowania ramu i zlego gospodarowania nim ...
ostatni patch jeszcze poglebil ten problem ( mam na mysli wersje US bo o patchu eu niemam pojecia)

ja mialem podobne problemy przy 512 ramu
teraz gdy podciagnalem go 1gb juz jest cool

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lut 2005, 08:53 
Cytuj  
a ja bym obstawiał ze to zasilacz
Ten AMD to podkręcany? Jak to to może najwyższa pora zrezygnować z overclockingu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lut 2005, 13:36 
Cytuj  
Mozna obstawiac:
1. Zasilacz - przy wiekszym obciazeniu nie wyrabia.
2. Temperature na procku, grafice - przy obciazeniu wzrasta przecietnie o 10-15 stopni.
3. RAM - radze sprawdzic programikiem MemTest.

Ogolnie radzilbym zapuscic jakis programik obciazajacy (Stress test) rozne elementy kompa i zobaczyc przy czym sie wiesza. Sprobuj takze zmienic drivery od karty graficznej. Oczywiscie, reinstalka systemu nie zaszkodzi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.