mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2005, 20:01 
Cytuj  
Otóż pierdykneła mi w kalendarz nagrywarka CD-R. Kupiłem sobie nową ofcourse, tak jak zawsze liteona (chyba 3 czy 4 z rzędu).
Oczywiście odpalam starego nero a ten nie widzi nagrywarki.
Odpalam Nero InfoTools - nagrywarka jest jak byk. DVD-R też jest jak byk widoczne.
Nic tam - już tak kiedyś miałem przy padnięciu poprzedniej nagrywary. Instalują nową wersję special promotion nero działającą tylko z moją nagrywarką z dołączonej płytki. Od razu po zainstalowaniu system windowsa mi oznajmia, że w tej aplikacji jest znany błąd i należy udać się po pomoc na stronę www.nero.com.
Tak tez uczyniłem. Ściągnąłem wersję nero 6606 (dołączona do nagrywarki to 6600) oczywiście wersja demo. Problem w tym, że to pierdaczone demo nie chce się uruchomić, po prostu pyta po odpaleniu o kod a klawisz "demo" istnieje tylko jest nieaktywny....

No i generalnie tak:
6600 dołączona z płytą - nie działa - próbowałem nagrywać to wywaliło błąd
6606 wersja demo z oficjalnej strony - demo się nie chce uruchomić

kilka starych wersji które miałem i które sobie ściągnąłem z huba nie widzą mojej nagrywarki (chociaż w narzędziu infotool wszystko już widzą) i nic nagrać nie mogę.

Co z tym robić bo mnie kurwica łapnęła straszna jako, że męczę się z tym już 3 godzinę rozpierdalając ledwo zipiący system kolejnymi nerami. Do tego forum cdrinfo ledwo co działa i nie mogę się tam wyżalić ani poprosić o pomoc :/

Oszaleć można z tym gównem, jak nie nero to co? Do kopiowania płytek mam cloneCD który mnie w zupełności zadowala, potrzebuję mały program który mi umożliwi nagranie CD-ka z HDD jako 'dane" (windowsowskie drag&drop mnie nie zadowala).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2005, 20:48 
Cytuj  
Mialem podobnie. Nero z cd wywalal sie w maliny, zassalem z www.nero.com nowa wersje, podalem lewy klucz (bo moj mu nie pasowal) i juz. Jak producent zmusza do takich mykow, to ja nie mam nic przeciwko. Szczegolnie, ze oryginal mam na cd z prawem do aktualizacji.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2005, 20:51 
Cytuj  
Sprobuj sciagnac update. Powinno wtedy dzialac.

If we are talking about Updates, we mean updates within a version: e.g. from Nero 6.0.0.1 to Nero 6.0.0.3. Updates only renew already existing programs. The previous range of functions is preserved but brought up to date.

http://www.nero.com/en/nero-up.php


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2005, 11:51 
Cytuj  
próbowałem updatować ale to co ściągałem to była nowa wersja nero która nagrywała się na starą wersję (tą oryginalną z CD dołączonego do nagrywarki) i prosiła o kod, mimo, że na stronce jak byk widniało, że to free update.

W każdym bądź razie na hubie osiedlowym znalazłem piracką wersję nero - ściągnąłem, zainstalowałem i śmiga.
Generalnie hasłem reklamowym piratów niezadługo stanie się "Nie chcesz mieć kłopotów, kup naszą piracką wersję"

<podobnie miałem z HL2, mam oryginała, a grałem z pirata bo oryginał się krzaczył, długo uruchamiał itp., a pirat śmigał jak szalony>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lut 2005, 09:37 
Cytuj  
kurwa zacytuję z innego forum bo nie chce mi się opisywać od nowa. Albo ja głupieję na starość bo jako pierdek 10 lat temu podłączałem nagrywarki do komputerów i nie miałem żadnych problemów (za pierwszą nagrywarkę 2x dałem 1200zł - pamiętam do tej pory), a teraz problem normalnie mnie przerasta:
Kod:
Otóż w szczycie głupoty zainstalowałem cudeńsko microsoftu pod nazwą dodatek SP2 łatający wszystkie dziury w systemie itd.
Mniej więcej w tym samym czasie zmuszony byłem do kupna nowej nagrywarki CD-R bo stara uderzyła w kalendarz (chociaż ma jeszcze rok gwarancji, ale uznałem, że wydanie 100zł za nówkę jest bardziej opłacalne niż ujadanie się z serwisem gdzie będą chcieli złoma ratować).
Więc do windowsa XP SP2 podłączam nową nagrywarkę.
Oczywiście tak jak to teraz jest w modzie stare NERO (było na płytce z poprzednią nagrywarką) zainstalowane na kompie od roku nie działa. Nie widzi mojej nagrywarki. Tzn. w INFO pokazuje mi moją nagrywarkę itd. ale jak dochodzi do nagrywania i wyboru nagrywary to udaje, że nic nie ma.
Nic tam, poprzednim razem też tak miałem. Instaluje nowe cudowne nero w pełni oryginalne i działające tylko z moją nową cudowną nagrywarkę. Jest....
Od razu po zainstalowaniu dostaję komunikat, że moje oryginalne nero ma problemy z SP2, ale problem jest znany i rozwiązany wystarczy udać się na stronkę www.nero.com
co też czynię, ściągam jakiś 30MB badziew, co się okazuje, że ten patch to nowa poprawiona wersja nero która oczywiście żąda kodu bo inaczej oferuje tylko demo. Te demo to też teoretycznie bo niby przycisk DEMO jest ale taki jakiś wygaszony i klikanie na nim nie nic nie daje.
Wkurzony wlazłem na hub osiedlowy i ściągnąłem piracką wersję Nero (no cóż oryginały są tak zabezpieczone, że się nie działają). Zainstalowałem już rano, nagrałem 1 płytkę i poszedłem do pracy.
Tego samego dnia (wczoraj zresztą) włączam komputer, wszystko OK, nagrałem kilka CD, wszystko OK (oprócz tego, ze te nowe nero to straszna chujowizna ale może kwestia przyzwyczajenia). Odinstalowałem jedną grę w międzyczasie bo było mało miejsca na C:
Zaczynam oglądać film i zonk.
Co 20s filmik staje w miejscu, proces bezczynności 99%, bestplayer 0%, 2s freezu, rusza i znowu po kilku sekundach freez (przy normalnym procesie oglądania mam bestplayer 12%, proces bezczynności reszta%). naciskam na start - freez, naciskam na wszystkie programy - freez.
Nic kompa nie obciąża - w czasie freezu mam 99% na procesie bezczynności.
HDD-ki praktycznie nie pracują.
sprawdzam netstata bo może jakiś wirus żyłuje kompa - 0 połączeń.
Dla pewności odpinam kabel sieciowy - dalej to samo.
Resetuję kompa - windows XP startuje chyba z 5minut...
Zaczynam oglądać film to samo, z tym, że częstotliwość takich freezów rośnie. Tzn. film przycina coraz częściej, po 5minutach robi to co 3s. Pracować na kompie prawie się nie da bo to cały komp tak freezuje.

Wyłączam kompa. Odłączam nagrywarkę. Startuję kompa. Wszystko OK.

Jakieś pomysły? Sugestie? 


Co się dzieje ze stronką www.cdrinfo.pl? ktoś wie?

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2005, 10:07 
Cytuj  
Odinstaluj wszystkie kodeki: divx, xvid, itp.. Sciagnij nowsze wersje jesli takowe sa i zainstaluj. To powinno byc to. Chyba dokladnie to wina divx jesli dobrze pamietam.
Jesli nie pomoze to dodatkowo nowe sterowniki do plyty glownej sciagnij i zainstaluj.

EDIT: Sprawdzilem na stronie divx-a, wersja 5.2.1 ma juz ;) Support for Microsoft Windows XP Service Pack 2.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2005, 10:24 
Cytuj  
No jeśli ludzie tylko i wyłącznie do odtwarzania filmów łądują wszystkie codeki to tak jest i bez sp2. Ja używam tylko i wyłącznie ffdshow + ac3filter + matrixmixer i nigdzie, czy to z sp2 czy bez nie miałem z tym problemów.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lut 2005, 11:54 
Cytuj  
to nie wina codeków, to nie wina filmu - po prostu cały komp mi zamiera na pewien czas a najlepiej to widać jak się włączy film (obraz i dzwięk stają w miejscu) lub puści mjuzik (podobnie).
Cokolwiek innego się robi też są hocki-klocki - głupiego worda otworzyć to idzie w minuty, a jak piszę to mi literki wyskakują z opóźnieniem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.