mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2005, 12:07 
Cytuj  
Witam.. Mam problem i proszę was o pomoc. Chciałem sobie zainstalować forum.. zainstaklowałem i wszystko było pięknie ale nagle forum poprostu przestało działać.. Napisałem maila do admina który odpisał mi dokładnie to:
-------------------------------------------------------------------------------------
Prosze o zmiane chmod na 755 dla public_html oraz szybka aktualizacje
oprogramowania do najnowszej wersji.
-------------------------------------------------------------------------------------
Pytanie 1 - Jak to zrobic??
Pytanie 2 - Jak mam aktualizowac oprogramowanie?

Zainstalowałem forum już z 5 razy i tworzyłem nowe bazy danych i nowych użytkowników. Wszystko się instaluje pięknie i fajnie.. Po wpisaniu prawidłowych danych wyskakuje mi napis:

Konto administratora zostało utworzone. W tej chwili podstawowa instalacja jest zakończona. Zostaniesz przeniesiony do strony, która pozwoli ci zmienić wszelkie ustawienia forum. Pamiętaj o sprawdzeniu Konfiguracji Głównej i zmianie tych opcji, które tego wymagają. Dziękujemy, że wybrałeś phpBB 2.

No i tutaj zaczyna się problem.. Bo ja klikam przycisk ZAKOŃCZ INSTALACJE to mi wyskakuje napis:

Odnalezienie "adres strony" było niemożliwe. Sprawdx poprawność nazwy a następnie spróbuj ponownie.

Nie wiem o co chodzi skoro wszystko zrobiłem tak jak trzeba

Prosze was o pomoc.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2005, 12:15 
Cytuj  
Prosze o zmiane chmod na 755 dla public_html oraz szybka aktualizacje

np wincommanderem najprosciej


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2005, 12:24 
Cytuj  
Ale jak :) ?? I czy to tyczy się wszystkich katalogów czy tylko public_html a reszta ma zostać bez zmian??

EDIT: mam flasha fxp

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 20:16 
Cytuj  
To troche pójscie na łatwizne ale mozesz sprobowac http://bb.netfreehost.com/new_forum.php <- zakładasz forum w phpbb przez www, zadnych instalacji, kombinowania - ustalasz tylko dane profilu admina (login i hasło) adres (xxx.netfreehost.com) i nazwe forum. Później czekasz ok 2 dni na hasło (tak było w moim wypadku) i masz gotowe, puste, gotowe do skonfigurowania forum w phpbb.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 22:56 
Cytuj  
1. chodzi bys dal komende 'chmod 755 public_html', mozesz po polaczeniu sie na ftp z total commandera, mozesz przez shella (o ile masz mozliwosc) albo jakims programem ftp (ale nie wszystkie daja taka mozliwosc).

2. Pewnie chodzi adminowi bys zrobil upgrade skryptu forum.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:18 
Cytuj  
z problemami tutaj:
http://www.phpbb.pl/forum/viewforum.php?f=2
http://www.phpbb.pl/forum/viewforum.php?f=3
nowy phpbb:
http://www.phpbb.pl/download.php?d=419
aktualizacja forum:
http://www.phpbb.pl/forum/viewtopic.php?t=22470

Ashton napisał(a):
1. chodzi bys dal komende 'chmod 755 public_html', mozesz po polaczeniu sie na ftp z total commandera, mozesz przez shella (o ile masz mozliwosc) albo jakims programem ftp (ale nie wszystkie daja taka mozliwosc).

czlowieku zlituj sie, on dopiero jest poczatkujacy :)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:33 
Cytuj  
Poczatkujacy poczatkujacym ale chyba wie co to komenda ;]
Ehh gdzie te czasy gdzie nie instalowali ci windowsa w sklepie, i musiales wszystko sam od poczatku instalowac (u mnie nawet karty do skanera nie podlaczyl sklep i musialem sie nauczyc w wieku 9-10 lat jak toto podlaczyc ;))

Rzad zamiast dawac przedmiot informatyka, dla gimnazjow (i podstawowek?) powinien zabronic preinstalacji windowsow, napewno by dalo to lepsze efekty ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 mar 2005, 12:15 
Cytuj  
Hehe akurat instalowałem sobie windowsa sam a nie w sklepie.. Nawet komputer skłądałem sam... Co to komenda to wiem.. Ale jak ją wywołać?? (teraz juz wiem)... A co do informatyki.. To fakt zbędny przedmiot.. Cały rok uczyliśmy sie BAZ DANYCH.. nic innego :)... Jedyne ciekawe rzeczy które wyniosłem z tej lekcji to skaner drukarka.. żart :).. Ale w pierwszej klasie nauczyciel nauczył nas różnych ciekawostek na temat google :).. I to jedyna cenna lekcja jaką miałem kiedykolwiek z informatyki


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.