mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 mar 2005, 00:34 
Cytuj  
Najslabszy punkt to grafika. W przyszlosci dorzuc sobie wiecej RAMu. Powinno dzialac przyzwoicie.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2005, 00:34 
Cytuj  
uhh imo przeplaciles, kilka dni temu zmienialem sprzet za 2601zl ;) kupilem:

AMD 64 3000+ Socket 939
Gigabyte GA-K8NF-9 nForce4 SATA Raid FW GBLan
2x512MB DDR 400 Elixir
MSI GeForce NX6600GT 128MB PCI-Express
WD Caviar SE 120GB [taa wiem moglem sata ;] ale sporo sciagam, potem kupie]

Tylko po co kupiles na socket 754, przeciez to wymiera ;/ bylo kupic na 939, bys mial sprzet na kilka lat. starczylo doplacic te kilkaset zlotych, a teraz bys odczowal roznice, a i za kilka lat, jakby trzeba bylo zrobic upgrade.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2005, 12:22 
Cytuj  
no kilkaset... co tam, nie zapłace za mieszkanie :D a może jeszcze dokupie ram`u i nie opłace studiów... hmmmm :P Jak narazie mi wystarczy :] Nie gram w jakieś sprzętożerne gry, więc wole sobie zostawić te kilkaset[O_O] zetów w kieszeni :P


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2005, 16:09 
Cytuj  
Chodzi mi o to ze zainwestowal bys w troche lepszy sprzet dal te +400zl, a potem za rok bys nie musial znowu upgradu robic.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2005, 20:27 
Cytuj  
Jakbym miał robić upgrade... czlowieku, myślisz, że kiedy ostatni raz robiłem upgrade mojego sprzętu :D Przypomne... duron 800mhz, riva tnt2 32mb, 256 sdram :lol: niiigdy nie było upgrade`a :D :D od 2001... wyobrażasz sobie? :D

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2005, 23:09 
Cytuj  
No wlasnie ;] dlatego musiales placic tyle za nowy komp ;]
Ja bym wydal napewno mniej, ale ojciec sie uparl ze chce mojego wiec dal 700zl na nowy ;]

edit: aha stanowczy upgrade robie raz na 2-3 lata, koszta rozne ;] zalezy co kupie


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 00:00 
Cytuj  
Co do kompa explotion to dobry zakup pod wzgledem plyty i ramu.
Zwlaszcza ramu, naskladalem sie kompuperow w cholere dla firmy, znajomych itd na ramach Kingston i Geil i zadne sie nie spalily czy musialy byc serwisowane.
Asus to Asus ;) Wiadomo.
Grafika.....no sorry ale zamiast tych 256mb, wybralbym ati 9550XT Gigacube 128mb (wsrod ATI ta firma jest jak Gainward wsrod GeForce).
Wiem ze masz swoje wydatki itd ale wyszloby ciebie chyba 100zl drozej z tym Gigacube, a bys mial duzo lepszy performance.

A teraz komp Ashton, ja na twoim miejscu zamiast kupowac PCI-E na dx9.0c poczekalbym na prognozy rynku i wydanie 64bitowego windowsa.
Czemu? A no wlasnie temu, ze niewiadomo kiedy bedzie nowszy dx, jak niedlugo wyjdzie nowszy to zostales na lodzie z karta graficzna za 700~zl.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 00:37 
Cytuj  
Na lodzie ? :) heh watpie w uj gier jest w ktore chcialem pograc a ciely na poprzednim. Zreszta, jak odpalilem Brothers in Arms w 1024x768 full detale malo nie dostalem orgazmu ;] Teraz hl2 sciagnac :) Co do win 64bit to wyjdzie za miesiac - dwa, nie pozniej. Zreszta juz mialem zainstalowanego rc2, ale sterow od neo nie obslugiwal mi :<
Jedynie zaluje ze nie kupilem plyty z sli, no ale nic ;p i tak jestem biedny wiec na 2ga karte by mnie nie bylo stac ;p a jak znajde prace to nie bedzie mi az tak zalezalo na cenach ;]

Co do kingstonow to nie raz widzialem jak przy podkrecaniu sie palily, wiec nie uwazam ich za dobre.

edit: Co do plyty, zgadzam sie ;] ale niestety zly socket wybral, afaik na 939 kosztuje nie wiele wiecej procesor. Ja wlasciwie tez w pospiechu wybralem plyte, bo kupowalem po testach na ktore sie spoznilem i tak z powodu przegladania netu ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 00:54 
Cytuj  
Mysl co chcesz, ale komputer zawsze mozna kupic pozniej.
Zwlaszcza ze ten okres czasu jest najgorszy w kupnie nowego kompa.
Naprawde mogles poczekac i sie przekonac kiedy bedzie nowy dx, czy w tym roku czy w nastepnym i kupic karte obslugujaca go za te 700~.

a jak znajde prace to nie bedzie mi az tak zalezalo na cenach ;]

Nie bede jakis personalnych wywodow walil itd. ale jak zaczniesz pracowac to TYM bardziej bedziesz uwazal na co kase wydajesz. Bo tak brutalnie mowiac pieniadze rodzicow sie wydaje lekko myslnie, natomiast swoja kase sie szanuje. Ofkors pierwsza wyplata w zyciu bedzie wydana odrazu :wink:

Nastepnie kingston.....heh pokdrecanie AMD,P4,Geil,ATI,GF i wszystkich rodzajow i marek sprzetow sie pala jak nie dasz odpowiedniego chlodzenia. Slyszales o pozlacanych powlokach na RAM z radiatorami?
A tak btw to (znowu brzydko nie mowiac) glupota jest podkrecanie ramu, poprostu sie kupuje ram z ilescia mhz odpowiednimi do plyty lub wiekszym jak planuje sie kiedys zakupic szybsza plyte.
W dodatku spalony kingston = 2 tygodnie bez ramu, w koncu maja dozywotnia gwarancje, jak i Geil i chyba twinmoss (nie jestem pewien).

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 02:15 
Cytuj  
Zly okres czy nie, mialem wybor teraz albo w ogole ;p zreszta jakbym troche poczekal moj sprzet pewnie by stracil jeszcze na wartosci i w ogole nie mialbym jak splacac ;p

Zreszta czekac mozna caly czas, po co kupowac komputer jak za 10 lat beda x razy szybsze ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 02:37 
Cytuj  
Co do kwestii kiedy kupic kompa to bardziej sprecyzuje dzisiejsza sytuacje.
Dx9 juz chyba jest ponad 2 lata (czyli zbliza sie nowy dx), wtedy sie nie kupuje drogich kart jezeli "dowiemy" sie ze np. w tym roku wyjdzie nowy dx.
Wychodzi odzew P4 i windows 64-bitowy, wiec beda zmiany nie tylko na rynku prockow. Takze prawdopodobnie spadnie cena tanich kart agp do 500zl.
PCI-E jest nowe, nowe=drogie/drozsze.

Jedyny plus na dzisiaj to silna zlotowka na rynku (wiadomo wybory beda nowego rzadu). Wiec na dzien dzisiejszy zaoszczedzic mozna 10-30% kasy na sprzecie.
Minus w tym plusie jest taki ze ta premiera windowsa i P4 bedzie dalej w okresie mocnej zlotowki.

EDIT: W tym roku najlepiej jest kupic imo komputer w okresie czerwiec-lipiec jak zlotowka bedzie stala conajmniej tak dobrze jak dzisiaj, oraz prognozy/daty/premiery beda juz lepiej znane na rynku komputerowym.
To chcialem napisac zebys w miare wiedzial o co mi chodzilo.

Jednak dobrze rozumiem kupno komputer teraz albo wcale :wink:
Ale co jak co nie uwierze, ze nie napaliles sie na nowego kompa i w pewnym sensie lekkomyslnie dobierales sprzet.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 13:14 
Cytuj  
Dobieralem, ale mialem malo czasu ;] A ja serwisy o sprzecie przegladam tylko jak mam cos kupic ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 18:13 
Cytuj  
LOOOL odpaliłem sobie AvP2 na starym kompie na full detalach i mi sie płyte zaczeła topić :lol: Wlasciwie nie wiem dokladnie co sie stalo, ale coolery do wymiany, bo nie działają, i cały pokój zawalony siwym dymem :wtf: chyba go wyrzuce... :P

Polecam HL2 :wink: booooski :lol: [FarCry`a tez ściągnij :P, i może jeszcze prince of persia: warrior within :] ]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 21:53 
Cytuj  
DirectX 10 nie bedzie. Nastepuje zmiana nazwy i byc moze profilu tego pakietu. Nowa nazwa to Windows Graphics Foundation (WGP). Karty na nowym chipsecie ATI R520 beda juz go obslugiwac (nie wiem jak u NVIDII). Podobno WIN 64 domyslnie bedzie wyposazone w WGP 1.0.

Niby wszystko fajnie, ale na gry powaznie wykorzystujace nowa technologie przyjdzie pewnie poczekac z 1 rok. Imho spokojnie mozna kupowac karty graficzne DX9 i sie nie przejmowac. Najwyzej w nowych FPPach nie uswiadczysz kilku bajerow.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 22:37 
Cytuj  
HL2 ciagle szukam, far cry ma dobra fabule? Bo o grafike pytac sie nie musze ;] PoP pewnie sciagne, ale najpierw sands of time przejde (ktory byl dolaczony do grafy) ;]
A zanim dojde to i tak band of brothers mnie wiezi ;]
Swoja droga, zastanawiam sie czy by nie kupic Tribes 3, z trailera wyglada to to jakby bylo "Unreal Tournament 2" ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:12 
Cytuj  
Jak troche zeszlismy z tematu:

Polecam Punishera (noweg) jeden z najlepszych TPP w jakie gralem.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:19 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Niby wszystko fajnie, ale na gry powaznie wykorzystujace nowa technologie przyjdzie pewnie poczekac z 1 rok. Imho spokojnie mozna kupowac karty graficzne DX9 i sie nie przejmowac. Najwyzej w nowych FPPach nie uswiadczysz kilku bajerow.


No ja wspomnialem wlasnie o drozszych kartach, czyli powyzej 500zl (drozszych nie drogich). Poniewaz karty do 500zl a nawet do 400zl pociagna spokojnie wszystko na prawie max detalach ale nie w max rozdzielczosci jeszcze przez ten rok. Cos kolo high details i rozdzielczosc 1024x768-1280x1024.

Co do nowej nazwy modulu graficznego, to wlasnie nie bylem do konca pewny samej nazwy itd. wiec napisalem "nowszy" dx :wink:

A jak Coval rozwial moje watpliwosci co do nowego standardu grafiki WGP, to juz po wydaniu win 64 i 64bitowych procesorow intela mozna w okresie czasu (jaki napisalem wyzej czerwiec-lipiec) porownac amd64 i intele64 co do cen i osiagow.
Wtedy to sie okaze czy nabywcy amd64 zrobili oplacalny zakup czy tez nie :wink:
W koncu obie firmy robia znakomite procesory i jako zwolennik intela zawsze porownuje dokladnie z amd. Po tej premierze bede wiedzial czy kupic intela64 czy amd64 albo wogole jeszcze poczekac ten 1 rok.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:22 
Cytuj  
To ja tez sie dopisze. :D

Z gier (z lamiaca szczeki grafa) Chronicles Of Riddick: Escape From Butcher Bay i caly czas czekam na Battlefield 2.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:29 
Cytuj  
Do 500zl ? uhh to ty musisz miec sprzedawcow specjalizujacych sie bardziej w lockpickach i systemach alarmowych ;]

A co do drozszych (i ofkoz silniejszych) kart, to one tanieja w takich sytuacjach, ale tez nie tak mocno. Nie zapominajmy o zagorzalych graczach fpp w mp, ktorym zalezy glownie na fps'ach.
Moj NX6600GT kosztowal cos ponad 900zl, za rok jak bedzie tamto wymagane pewnie w sklepie bedzie kolo 600-700zl, na allegro pojdzie za kolo 500. Za rok pewnie moja sytuacja finansowa sie poprawi, i pewnie kupie cos lepszego, jezeli bedzie to wymagane, z 2giej strony wtedy pewnie kupie 2 karty i plyte na sli ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 23:45 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Do 500zl ? uhh to ty musisz miec sprzedawcow specjalizujacych sie bardziej w lockpickach i systemach alarmowych ;]

A co do drozszych (i ofkoz silniejszych) kart, to one tanieja w takich sytuacjach, ale tez nie tak mocno. Nie zapominajmy o zagorzalych graczach fpp w mp, ktorym zalezy glownie na fps'ach.
Moj NX6600GT kosztowal cos ponad 900zl, za rok jak bedzie tamto wymagane pewnie w sklepie bedzie kolo 600-700zl, na allegro pojdzie za kolo 500. Za rok pewnie moja sytuacja finansowa sie poprawi, i pewnie kupie cos lepszego, jezeli bedzie to wymagane, z 2giej strony wtedy pewnie kupie 2 karty i plyte na sli ;]


1.Nie slucham zadnych sprzedawcow, bo nie musze. Mam dostep do hurtowni.
2.Chyba nie do konca mnie zrozumiales. Wychodzi nowy standard graficzny to twoja karta nie spadnie o 200-300zl, ale bedzie karta nizszej polki. Czemu? A na cholere graczowi karta na ktorej nie bedzie obslugiwany WGP? Zwlaszcza ze za taka cene (jaka ty bedziesz krzyczal) bedzie conajmniej zblizona osiagami karta obslugujaca WGP. Slyszales moze o Gf2 lub Gf4 ale MX? To byly stare karty albo mowiac jezykiem gazet "ubozsze" lub "okrojone" wersje "GT" lub "Titanium", jednak lekko "udoskonalone" tylko po to zeby dzialaly pod nowy dx.
I wlasnie takiego nVidia Gf-a zrobi, udoskonali twoj na WGP i sprzeda taniej niz kupiles, a co najlepsze juz w kwietniu to chyba zrobi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.