mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 00:13 
Cytuj  
Nizszej polki ? To mamy troche inne zdanie o tym, imho kartami z nizszej polki sa karty typu fx5200. Dla mnie ona moze obslugiwac i standardy na najblizsze 100 lat a i tak za uja jej nie kupie. Predzej kupie gf4ti i bede gral starsze w gry niz ogladal slajdy na gownie tego typu, i zaloze sie ze kazdy gracz z jakims doswiadczeniem tak zrobi. To tak jak moja matka kupila ostatnio noze w markecie, za 20zl zestaw nozy stojak itp, rozne ksztalty, giga wybor, ale chuj z tym jak sa tak tandetne ze predzej zaostrze lyzke niz to gowno.

Nie wiem w jakim sklepie pracujesz, ale to musi byc jakas biedronka czy cos takiego, bo to oczywiste ze laik jak przyjdzie kupowac grafe sprawdzi numerek, ile ma mozliwosci, a dopiero po odpaleniu na niej gry zacznie sie zastanawiac dlaczego ma 10 fps


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 00:19 
Cytuj  
Ja nie mowie ze twoja karta jest nizszej polki tylko ze ona bedzie nizszej polki.
Jak mowiles sprzedasz pewnie za rok ta karte....no za rok to ona nie bedzie obslugiwac pewnego % gier na rynku. A za ta sama cene bedzie mozna kupic to samo co masz teraz (osiagi) ale z WGP, wiec kto to kupi?.
Ktos na bank ale nie za taka sama cene jak jej klon z nowym modulem.
WTF? Ciezko to tak pojac? :har:

EDIT:Nie bedzie ona obslugiwac nowego engine Unreal-a(Unreal 3 Engine) i wszystkich gier zrobionych na nim. Uwierz mi widzialem prezentacje z E3 i to lamie szczeke.
EDIT2:Oczywiscie Unteal 3 engine "oficjalnie" jeszcze bedzie obslugiwac dx9, ale co jak co byle jaka gra na nim zrobiona juz nie bedzie (dam se reke uciac)


Ostatnio edytowano 22 mar 2005, 00:24 przez Pieszczoch, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 00:21 
Cytuj  
osiagi ? hmm no ja czegos nie rozumiem, porownaj sobie osiagi gf4ti z gf fx5200, albo gf3 z gf4mx.

edit: Taaa wiem, tez widzialem ta prezentacje, ale zanim bym pogral w unreala bym poczekal z rok az sprzety beda wystarczajaco mocne by go porzadnie odpalic. To nie jest gra by odpalic przejsc, a rozkoszowac sie nia :) Po takim tez czasie pojawia sie gdzies gry na tym silniku


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 00:30 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
osiagi ? hmm no ja czegos nie rozumiem, porownaj sobie osiagi gf4ti z gf fx5200, albo gf3 z gf4mx.


Dobra powiem to jak malemu "dziecku".
Masz MSI GeForce NX6600GT 128MB PCI-Express za troche wiecej niz 900zl.
Wychodzi nowy windows i standard graficzny.
nVidia mowi sobie "WTF? I still wanna sell teh l33t Video Cards", i pakuje w twojego "MSI GeForce NX6600GT 128MB PCI-Express" obsluge WGP i sprzedaje za taka sama cene i to pewnie w okolicach daty premiery nowego win 64, albo kto wie moze nawet ciut taniej.
Juz? :P

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 01:23 
Cytuj  
Dziecku, coz dziecko widac wiecej doswiadczenia ma w sprawach sprzetu komputerowego bo powoli twoje argumenty padaja, zreszta nie ja jedyny tak twierdze. Moze doswiadczenie doroslej osoby ogranicza sie do obslugi kasy fiskalnej i jakiejs wiedzy o marketingu? Coz, osoby z talentem marketingowym zwykle nie maja owego do komputerow :( jednak maja duza wiedze o wszelkich czarach i pieprzeniu o sprawach niemozliwych.

W kazdym badz razie, jako dziecko nie wiem wszystkiego, a moja wiedza ma inny kierunek niz sprzet. Moja dziecinna psychika wystraszyla sie twoich czarow, i zasiegnalem opini starszego kolegi, ktory przy (a moze i z ;)) sprzecie spedzil nie jedna noc. Zaintrygowaly go twoje wypowiedzi i chcialby odpowiedziec, jednak jest okropnie stary i biedaczek nie ma sil na zalozenie konta na forum wiec cytuje:
Cytuj:
> Mysl co chcesz, ale komputer zawsze mozna kupic pozniej.

Tia i zawsze bedzie cos nowego, kolejne trzesienie na tajwanie etc.
Nie ma co czekac, kupujesz, wymieniasz, tak toczy sie rynek. Po wafla sie meczyc rok, w kolo macieju.

> Naprawde mogles poczekac i sie przekonac kiedy bedzie nowy dx, czy w tym roku czy w nastepnym i kupic karte obslugujaca go za te 700~.

Ale po co ? Za ta cene pewnie dostanie jakiegos nastepce dx5200 co i tak nie bedzie sie wyrabiac przy wszystkich efektach oferowanych przez dany dx. W dodatku zgodnosc z wyzszym dxem nie gwarantuje nawet lepszej wydajnosci w nizszych, a np. nvidia juz pokazala co potrafi w tej materii wlasnie z seria fx. Numer z Halo i dx9 tez byl niezly.

> Slyszales o pozlacanych powlokach na RAM z radiatorami?

Eeee jakich pozlacanych powlokach ? Znam zlocone styki jak to robi m.in. wspomniany Kingston, a powod znamy z lekcji fizyki (a moze raczej chemii, nevermind).

> W dodatku spalony kingston = 2 tygodnie bez ramu, w koncu maja dozywotnia gwarancje

Wieczysta gwarancja to nie to samo co dozywotnia gwarancja.

> A tak btw to (znowu brzydko nie mowiac) glupota jest podkrecanie ramu

Oj duzo jest tych glupich ludzi. Wystarczy tylko sobie przypomniec jak sie rzucili jak sie okazalo, ze Elixiry PC2100 z TW ida nawet @198MHz. Pozniej byly Samsungi itd. Chociaz fakt, ze ostatnimi czasy ciezko jest o dobry ram, ktory bylby w ogole sprawny i trzymal default.

>wtedy sie nie kupuje drogich kart jezeli "dowiemy" sie ze np. w tym roku wyjdzie nowy dx.

6600 GT jest droga karta ? Typowy middle-end, jedna z tych kart ktora oplaca sie brac pod wzgledem cena/osiagi.

> PCI-E jest nowe, nowe=drogie/drozsze.

Kiedy ostatnio patrzyles w cenniki ? ;)

> Czemu? A na cholere graczowi karta na ktorej nie bedzie obslugiwany WGP?

A na cholere graczowi grafika, ktora bedzie przyslaniac akcje.

> Slyszales moze o Gf2 lub Gf4 ale MX? To byly stare karty albo mowiac jezykiem gazet "ubozsze" lub "okrojone" wersje "GT" lub "Titanium", jednak lekko "udoskonalone" tylko po to zeby dzialaly pod nowy dx.

Okrojone ? To inna architektura. Przeczytaj specyfikacje, zrob jakis prosty test i patrz co sie bedzie dzialo. Jak dla mnie bzdura kompletna.

> Jak mowiles sprzedasz pewnie za rok ta karte....no za rok to ona nie bedzie obslugiwac pewnego % gier na rynku.

Ta, 0.0001% ;P Dotychczas bylo duzo przykladow ;)

> EDIT:Nie bedzie ona obslugiwac nowego engine Unreal-a(Unreal 3 Engine) i wszystkich gier zrobionych na nim. Uwierz mi widzialem prezentacje z E3 i to lamie szczeke.
EDIT2:Oczywiscie Unteal 3 engine "oficjalnie" jeszcze bedzie obslugiwac dx9, ale co jak co byle jaka gra na nim zrobiona juz nie bedzie (dam se reke uciac)



Jako osoba bedaca dosyc zwiazana z seria unreal pozwole sobie zaczekac z siekierka w rece :P

Pajda aka FWS, b3d group :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 03:42 
Cytuj  
No to lecim:
Na poczatek to sprostuje ze dzieckiem cie nie nazwalem, tylko napisalem ze wytlumacze jak dziecku aka najprosciej jak potrafie. Widocznie masz jakis uraz ze slowem "dziecko".

> Mysl co chcesz, ale komputer zawsze mozna kupic pozniej.

Tia i zawsze bedzie cos nowego, kolejne trzesienie na tajwanie etc.
Nie ma co czekac, kupujesz, wymieniasz, tak toczy sie rynek. Po wafla sie meczyc rok, w kolo macieju.



Kupic pozniej, ale nie w kolko odkladajac termin kupna. Jak juz mowilem najlepszy okres w tym roku zapowiada sie na czerwiec-lipiec. Wtedy beda juz pierwsze oraz wyczerpujace recenzje/testy itd. sprzetu (dokladniej procesorow oraz kart graficznych jak wyjdzie WGP z nowym windowsem) i windowsa 64.
Wiec znowu mowiac jak najprosciej potrafie, odnosilem sie do "kupna" pozniej z daty pierwszego kwartalu na drugi kwartal tego roku.


> Naprawde mogles poczekac i sie przekonac kiedy bedzie nowy dx, czy w tym roku czy w nastepnym i kupic karte obslugujaca go za te 700~.

Ale po co ? Za ta cene pewnie dostanie jakiegos nastepce dx5200 co i tak nie bedzie sie wyrabiac przy wszystkich efektach oferowanych przez dany dx. W dodatku zgodnosc z wyzszym dxem nie gwarantuje nawet lepszej wydajnosci w nizszych, a np. nvidia juz pokazala co potrafi w tej materii wlasnie z seria fx. Numer z Halo i dx9 tez byl niezly.


Skad takie przypuszczenie? Roznie dobrze moze wyjsc (jak juz napisalem) taki sam GF tylko z obsluga WGP za taka sama cene. Nie raz tak bywalo z dx, tylko roznica ta byla ze karta miala inna nazwe.


> Slyszales o pozlacanych powlokach na RAM z radiatorami?

Eeee jakich pozlacanych powlokach ? Znam zlocone styki jak to robi m.in. wspomniany Kingston, a powod znamy z lekcji fizyki (a moze raczej chemii, nevermind).

Tutaj chyba zle ulozylem zdanie, zdarza sie. Sorry, mialem na mysli radiatory pokryte powloka miedzii/srebra/zlota (miedziane/posrebrzane/pozlacane).
My bad.


> W dodatku spalony kingston = 2 tygodnie bez ramu, w koncu maja dozywotnia gwarancje

Wieczysta gwarancja to nie to samo co dozywotnia gwarancja.


Jezeli czepiasz sie ze wieczysta gwarancja to nie gwarancja na zawsze to jestes w bledzie.
Jezeli chodzi ci ze nie uzylem terminu jakiego uzywaja w sklepie (wieczysta) to zmien argumenty na probe osmieszenia mojej osoby.


> A tak btw to (znowu brzydko nie mowiac) glupota jest podkrecanie ramu

Oj duzo jest tych glupich ludzi. Wystarczy tylko sobie przypomniec jak sie rzucili jak sie okazalo, ze Elixiry PC2100 z TW ida nawet @198MHz. Pozniej byly Samsungi itd. Chociaz fakt, ze ostatnimi czasy ciezko jest o dobry ram, ktory bylby w ogole sprawny i trzymal default.

No coz jak bawisz sie w dyskutowanie ze mna to nie wycinaj pojedynczych zdan co maja calkowicie inny sens bez zdania poprzedniego.
Ale co jak co i tak mysle ze to jest glupota. Dokladniej teraz mowiac, myslalem ze co jak co pisze tak oczywiste posty ze mnozna sie domyslec, chodzilo mi o podkrecanie RAMu typowo nie przeznaczonego do overclockingu.
Prosze link pierwsza lepsza strona wyjeta z google opisujaca RAM specjalnie dla overclockingu, ale taki RAM to chyba 1 na 1000 polakow moze sobie pozwolic. :wink:

>wtedy sie nie kupuje drogich kart jezeli "dowiemy" sie ze np. w tym roku wyjdzie nowy dx.

6600 GT jest droga karta ? Typowy middle-end, jedna z tych kart ktora oplaca sie brac pod wzgledem cena/osiagi.

Tak jest, a dokladniej drozsza. Ale nie w tym sens. Jak juz wyzej opisalem mozna poczekac z kupnem kart zanim wiecej spraw na rynku nie bedzie wyjasnionych (tzn. daty/testy/ceny itp). Ale przypominam ze nie czepiam sie tego ze kompa kupil teraz. Bardziej mi chodzilo o cene chociaz tej karty. Jezeli znasz sie na sprzecie i rozwoju rynku gier (technologii) to dobrze wiesz ze mogl kupic karte do 500zl i by pociagnela wszystko przez 1 rok.
Sam kupilem grubo ponad 2 lata temu r9600Pro 128mb 400@380 4 potoki i 128 bit. Za cene 980zl i najnowsze gry teraz mi zarywaja jak wrzuce rozdielczosc 1600x1200 z i bez AA;AF, oraz na rozdzielczosci 1280x1024 z AA:AF bez juz gram sobie spokojnie na max detalach (ew. Brothers in arms oraz SW:Republic Commando, zero lagow).
Wiec mam na wlasnej skorze argument ze moglby na dzien dzisiejszy kupic karte do 500zl i szalec na sprzecie porzadnie, poniewaz w moim przypadku rozdzielczosc 1600x1200 wymaga lornetki w FPP, wiec pewnie wiele osob tez nie gra na takich ustawieniach. :o


> PCI-E jest nowe, nowe=drogie/drozsze.

Kiedy ostatnio patrzyles w cenniki ? ;)

Tu zwracam honor, bo dawno nie porownywalem cen PCI-E i AGP, jest minimalnie drozsze.

> Czemu? A na cholere graczowi karta na ktorej nie bedzie obslugiwany WGP?

A na cholere graczowi grafika, ktora bedzie przyslaniac akcje.


Bez sensu zdanie.


> Slyszales moze o Gf2 lub Gf4 ale MX? To byly stare karty albo mowiac jezykiem gazet "ubozsze" lub "okrojone" wersje "GT" lub "Titanium", jednak lekko "udoskonalone" tylko po to zeby dzialaly pod nowy dx.

Okrojone ? To inna architektura. Przeczytaj specyfikacje, zrob jakis prosty test i patrz co sie bedzie dzialo. Jak dla mnie bzdura kompletna.


Jestem juz troche zmeczony i nie bede szukal w sieci bo ciezko porownac GF3Ti z GF4Ti bo to stare bylo. Ale z tego co pamietam to GeForce3 Ti500 byl prawie identyczny w osiagach od Geforce 4 Ti4200, a glowna roznica miedzy nimi byla ze ta pierwsza posiadala dx8.0, a ta druga dx8.1, a roznica miedzy jedna a druga premiera byla okolo 6 miesiecy? Niepamietam dokladnie (przypomne ze GeForce3 Ti500 wyszedl duzo pozniej od np. GeForce3 Ti200).
Czyli _znowu_ mowiac najprosciej jak moge, w tamtym zdaniu chcialem uzasadnic to co sie stanie niedlugo, mianowicie jego karta to tak jak wtedy GF3Ti500, starszy soft dobra cena ale niedlugo wychodzi GF4Ti4200 z nowszym softem w podobnej cenie _oraz_ z up to date obsluga dx.

> Jak mowiles sprzedasz pewnie za rok ta karte....no za rok to ona nie bedzie obslugiwac pewnego % gier na rynku.

Ta, 0.0001% ;P Dotychczas bylo duzo przykladow ;)


Nie przesadzajmy, akurat te najlepsze pod wzgledem graficznym gry nie beda obslugiwac dx9, zwlaszcza ze beda pisane pod 64bitowy (czy juz mowilem ze te najlepsze gry pod wgledem grafiki? :P) system, a jak juz mamy 64bity to "teoretycznie" wszystko chodzi szybciej, wiec czemu nie wykorzystac w najlepszych grach najlepszej technologii dostepnej na rynku?
Poprostu nie pogra sobie w pewne "potwory: grarficzne.

> EDIT:Nie bedzie ona obslugiwac nowego engine Unreal-a(Unreal 3 Engine) i wszystkich gier zrobionych na nim. Uwierz mi widzialem prezentacje z E3 i to lamie szczeke.
EDIT2:Oczywiscie Unteal 3 engine "oficjalnie" jeszcze bedzie obslugiwac dx9, ale co jak co byle jaka gra na nim zrobiona juz nie bedzie (dam se reke uciac)


Jako osoba bedaca dosyc zwiazana z seria unreal pozwole sobie zaczekac z siekierka w rece :P


No ja na bank odpuszcze sobie multiplayer. Cos mysle ze nawet karty (wtedy jak wyjdzie gra) za 1500zl+ moglyby lagowac jak na ekranie jest 10 osob.
Ale single-player zagram, zwlaszcza ze kazdy mowil to samo na temat doom 3.

Phew skonczylem.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 18:14 
Cytuj  
Czy mam uraz z wyrazem dziecko? Nie, jak widzisz sam znizylem sie do poziomu dziecka, bys mogl uwazac siebie za doroslego i rozmawialo nam sie lekko :)

Cytuj:
> Wiec znowu mowiac jak najprosciej potrafie, odnosilem sie do "kupna" pozniej z daty pierwszego kwartalu na drugi kwartal tego roku.

Jezeli chodzi o ten konkretny czas to moze, aczkolwiek nvidia jeszcze nie calkiem odeszla od cyklu wiosna/jesien. Wydaje, sie ze warto poczekac, ale takich momentow jednak juz kiedys bylo i z pewnoscia w przyszlosci jeszcze beda. Moim zdaniem nawet pol roku to jest sporo czasu, na tyle duzo, ze szkoda czekac.

> Skad takie przypuszczenie? Roznie dobrze moze wyjsc (jak juz napisalem) taki sam GF tylko z obsluga WGP za taka sama cene. Nie raz tak bywalo z dx, tylko roznica ta byla ze karta miala inna nazwe.

W przypadku Ati moze, nie zajmuje sie tymi kartami akurat. W przypadku nvidii ciezko znalezc taki przypadek. Jedynie wspomniany gf3ti500 pod wzgledem osiagow defaultowych mozna brac pod uwage, jednak uklady sa inne, swoje tez robi ilosc wydzielanego ciepla, a roznica w dxach to tylko 8 i 8.1. Poza tym cenowo tez nie bylo tak rozowo. Natomiast przyklad fx, albo nawet tanich ati dx9 + Halo, ze nie zawsze jest na co czekac mimo interesujacych rokowan.

> Tutaj chyba zle ulozylem zdanie, zdarza sie. Sorry, mialem na mysli radiatory pokryte powloka miedzii/srebra/zlota

Hmm ok, ale sensu duzego w pokrywaniu powloka nie widze. Na wlasciwosci termoprzewodzace to praktycznie nie wplynie bo taka powloka byla by zbyt cienka. Chyba, ze radiatory te sa robione poprzez nakladanie warstw (powlok) na plytke cienka allu i wtedy byly by grube, nie wiem nigdy nie lamalem ich, ale wydawalo mi sie, ze radiatory na ram sa odlewami. Co najwyzej pomysl jakiegos marketingowca ?

> Jezeli czepiasz sie ze wieczysta gwarancja to nie gwarancja na zawsze to jestes w bledzie.

Hmm moze cos sie zmienilo, jak zaczynalem to mi tlumaczono, ze gwarancja wieczysta jest wazna do czasu wycofania danej lini produktow z produkcji i wsparcia.

> Ale co jak co i tak mysle ze to jest glupota. Dokladniej teraz mowiac, myslalem ze co jak co pisze tak oczywiste posty ze mnozna sie domyslec, chodzilo mi o podkrecanie RAMu typowo nie przeznaczonego do overclockingu.
Prosze link pierwsza lepsza strona wyjeta z google opisujaca RAM specjalnie dla overclockingu, ale taki RAM to chyba 1 na 1000 polakow moze sobie pozwolic.

Nie zmienia to jednak faktu, ze Elixir to tani oem nanya, a samsung stal sie droga marka do podkrecania dopiero po wspomnianym przykladzie (bodajze pc2700 to bylo). To nie byly produkty przeznaczone specjalnie do podkrecania, nie wyroznialy sie cena... a jednak jak sie okazalo co potrafia ludzie sie rzucili i krecili ile wlezie.

> Tak jest, a dokladniej drozsza. Ale nie w tym sens. Jak juz wyzej opisalem mozna poczekac z kupnem kart zanim wiecej spraw na rynku nie bedzie wyjasnionych (tzn. daty/testy/ceny itp). Ale przypominam ze nie czepiam sie tego ze kompa kupil teraz. Bardziej mi chodzilo o cene chociaz tej karty. Jezeli znasz sie na sprzecie i rozwoju rynku gier (technologii) to dobrze wiesz ze mogl kupic karte do 500zl i by pociagnela wszystko przez 1 rok.

Widzisz, ja dlugo nie pracowalem w sklepie. Dlatego tez bardziej mnie interesuje middle-end, a nie low-end ktory najczesciej biora klienci. Z mojego punktu widzenia warto doplacic. Wiadomo, ze aby byc zawsze na biezaco z efektami i dobra wydajnoscia trzeba topic mase forsy. Mozna tez zmieniac karty na najnowsze low-endy obslugujace wszystko jak radzisz. Ja jednak wychodze z zalozenia, ze lepiej jest wziasc cos sredniego co poradzi sobie ekstra ze wszystkim aktualnie, a w przyszlosci zapewni tez swietny framerate jezeli zrezygnuje sie z niektorych nowinek. Przejscie z dx8 na dx9 jest dobrym przykladem takiej sytuacji.

>> A na cholere graczowi grafika, ktora bedzie przyslaniac akcje.
> Bez sensu zdanie.

Sek w tym, ze nie. Firmy takie jak nvidia, ati, intel czy amd juz dawno zainteresowaly sie sporym, ciagle dynamicznie rosnacym rynkiem esportowym. Mocno go promuja i staraja sie w nim jak najlepiej zaistniec. Maja jednak spory problem zwiazany z odmiennoscia oczekiwan klienta. Najlepszym przykladem niech bedzie wprowadzenie static meshy, jakby nie patrzec spory krok do przodu pozwalajacy osiagnac swietne efekty wizualne w grach. Mimo to ich zastosowanie spodkalo sie z ogromnymi falami krytyki ze strony graczy, ktorym nadmiar przeszkadza. Istnieje wiec duzy rynek graczy, ktory jezeli trendy sie utrzymaja stanie sie glownym rynkiem docelowym dla firm produkujacych sprzet, ktory jednak ma inne priorytety i ktoremu nie wcisnie sie takiego np. budzetowego fxa.

> Jestem juz troche zmeczony i nie bede szukal w sieci bo ciezko porownac GF3Ti z GF4Ti bo to stare bylo.

Wczesniej pisales o 2 i 4, o mx i ti. Moglbys sie do tego ustosunkowac ?

> Nie przesadzajmy, akurat te najlepsze pod wzgledem graficznym gry nie beda obslugiwac dx9, zwlaszcza ze beda pisane pod 64bitowy (czy juz mowilem ze te najlepsze gry pod wgledem grafiki? ) system, a jak juz mamy 64bity to "teoretycznie" wszystko chodzi szybciej, wiec czemu nie wykorzystac w najlepszych grach najlepszej technologii dostepnej na rynku?

Sadzisz, ze producenci zrezygnuja z kompatybilnosci wstecznej w przypadku api grafiki ? Dotychczas byly tylko pojedyncze takie przypadki, zdazalo sie, ze producent wymiekal i jednak dawal odpowiedni tryb zgodnosci.
Co do 64bit to akurat ten temat odstawiam bo go nie podejmowalem. Sam patrze w przyszlosc co z tym bedzie. Chociaz z drugiej strony jak narazie widzialem tylko rezygnacje z takowych gier.

> No ja na bank odpuszcze sobie multiplayer. Cos mysle ze nawet karty (wtedy jak wyjdzie gra) za 1500zl+ moglyby lagowac jak na ekranie jest 10 osob.

Dlatego w grach istnieje cos takiego jak r_picmip, chociaz faktycznie aktualne ut2kx wypada nieco blado pod wzgledem takich mozliwosci. Jednak cos tam zawsze bedzie, a jak sytuacja bedzie bardzo zla to gracze sami dopuszcza wiecej.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 19:20 
Cytuj  
Mozemy juz ta rozmowe chyba przerwac, poprzedni post pisalem 1h :o
Ja jedynie sprostuje 2 sprawy.
Nie polecam low-end kart, normalnie polecalbum karty w cenach i mozliwosciach jak moj r9600pro 2 lata temu. Jednak ze wgledu na dzisiejsza date oraz jedna wielka niewiadoma na rynku kart polecam cos bardziej tanszego. Tylko po to zeby nabywca nie mial przykrego zaskoczenia.
Druga sprawa co do tych MX i Ti to bardziej mialem zamiar podkreslic "tricki" nVidii. Kazdy chyba pamieta lupowane masowo GF4mx (te pierwsze) co obslugiwaly dx7, a taki GF3 posiadal dx8 :wink:
Tak samo z ATI, ogolnie obie firmy sa siebie warte....

Oczywiscie ten OT imo bedzie bardzo przydany dla wielu osoob. Szkoda tylko ze nie duzo osob tutaj dyskutowalo. Im wiecej opinii tym lepiej, najgorzej w sprawie komputerow jest posluchac jednej osoby, a tymbardziej tylko sprzedawcy :wink:

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2005, 19:41 
Cytuj  
K, z mojej strony takze eot.
Moral z dyskusji - Dreczcie ludzi na stronach o sprzecie, a nie sprzedawcow ktorzy i tak musza tlumaczyc ludziom jak wyglada wejscie euro (sytuacja jak zamawialem sprzet w sklepie ;))

od Pajdona:
Cytuj:
Do uslug, jezeli ktos chcialby kiedys podyskutowac na jakis temat moze do mnie smialo walic. Najdluzsza dyskusje prowadzilem chyba tylko 3 lata :P
Przy okazji pozdrawiam czytelnikow tego forum, moze kiedys sie tu zarejestruje ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.