mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 23:23 
Cytuj  
Cos mi kaleczy dane pobierane z sieci :lol: [pliki od 200mb].
Przyklad: zassalem archiwum o rozmiarze 670mb [na moim laczy zajelo to ponad 12h], rozpakowuje je i przy koncu [ok.97%] wyskakuje blad crc.
wlasnie zdarzylo mi sie to juz 6x z kolei.

/sprawdzalem i naprawilem bledy na dysku /zdefragmentowalem dysk programem diskeeper /sprawdzilem dysk zaktualizowanym antivirem i spybotem - nic nie znalazlo [czytalem ze niektore zlosliwe kody kalecza umyslnie pliki sciagane z neta]

-po tych zabiegach crc nadal wyskakuja ze swiezo sciagnietych plikow

*nie wiem czy to wazne ale bledy zawsze wyskakuja przy data2.cab

/z gory dzieki za zainteresowanie sie tematem/pomoc :(


Ostatnio edytowano 6 kwi 2005, 13:54 przez oxidize, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 00:23 
Cytuj  
Sciagnij program 7-zip i zobacz czy dalej bedziesz mial bledy w algorytmach (CRC).

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 01:50 
Cytuj  
:( bawilem sie tym wczesniej <szukalem programy naprawiajace zepsute archiwa> ... funkcja damage file to bujda, sa marne szanse ze archiwizer naprawi uszkodzony plik.


Ostatnio edytowano 6 kwi 2005, 02:37 przez oxidize, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 02:11 
Cytuj  
Jesli Ci sie wali przy 97% to obetnij ostatnie 4% pliku i sciagnij je jeszcze raz. Obciac mozesz programikiem Cutoff - poszukaj w necie. Wez pod uwage, ze zrodlo moze byc zepsute (skoro 6 razy sciagales i masz ciagle zle).

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 02:30 
Cytuj  
Chodzi o to ze sciagalem 6 roznych plikow z 6 roznych miejsc [kazdy spakowany i zsetupowany ;) instalshieldem - z tad data2.cab] inaczejnie nie zwracal bym sie do was z tym problemem

Coval napisał(a):
Jesli Ci sie wali przy 97% to obetnij ostatnie 4% pliku i sciagnij je jeszcze raz.
w jaki sposob moge dociagnac te 4% pliku?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 02:57 
Cytuj  
Nie wiem jak sciagasz te pliki, ale kazdy polinteligentny downloader to potrafi. Praktycznie wszystkie FTPy, torrenty, nawet www (ja sie wspomagam Getrightem).

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2005, 08:35 
Cytuj  
Faktycznie flashget posiada opcje import broken file [i kilka innych, ktorymi nigdy sie nie interesowalem] /wczesniej uzywalem DAPa /Dzieki za pomoc, niestety wywalilem uszkodzone pliki :/


edit.
polecam program getdataback, dzieki niemu mozna przywrocic wykasowane pliki [nawet po kilku formatach].

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2005, 20:28 
Cytuj  
nadal przesladuje mnie ten problem...
cokolwiek sciagne z neta (nie ma tutaj juz zadnej reguly od ilu mega) ~paczke albo instalke ...podczas wypakowywania/instalacji wywala blad crc

sprawdzalem sume md5 sciagnietych plikow, jest identyczna jak w oryginale... a blad crc mimo wszystko nadal jest...
czy ktos wie o co w tym wszystkim chodzi?
czego to moze byc wina? ram? dysk?

/sorrki za podwojnego posta ale musialem odswiezyc temat.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2005, 20:52 
Cytuj  
Jezeli dzieje sie tak z wiekszoscia plikow to albo:
Masz walniety ram niestety (zapusc na noc memtesta)
Albo masz plyte MSI KT4V ze starym biosem.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 08:18 
Cytuj  
crc jest sprawdzane po każdym rozpakowanym pliku. Więc jak plik data2 zajmuje 600MB i zaczyna się od 5% kończy na 93% to trzeba uciąć 96% bo błąd równie dobrze może być na początku tego pliku jak i pod koniec.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 14:47 
Cytuj  
to niekoniecznie musi być problem z ramem
równie dobrze karta sieciowa może być jebnięta, albo sterownik do modemu
a co do błędów crc to miałem tylko raz, okazało się że archiwum było kompresowane rarem >3.x a ja miałem winrara 2.x ... po uaktualnieniu archiwizatora wszystko grało jak należy

a może to po prostu windows XP daje ciała jak zwykle ?

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:06 
Cytuj  
- karty sieciowej nie uzywam
- w czasie instalacji windows czesto wywala bledy o braku plikow na cd
- czesto crc plikow jest ok a mimo to jest blad
- czasami wywalaja sie programy
- winrar jest wpozo, blad niezgodnosci wersji tez mialem jeden raz
- komp jest wolniejszy
wogole cos sie ciagle w nim jeb..

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:52 
Cytuj  
może płyta gł. pada ?
być może taśma od HDD/CDROM jest niedociśnięta ?
zasilacz jest sprawny ?
szukałbym raczej problemów ze sprzętem (przetestuj czy ci HDD nie pada)
może ram jak już wspomniano - nic nie można wykluczyć

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:59 
Cytuj  
joshe, tak niedocisnieta tasma do HDD czy CDRomu na pewno powoduje bledy CRC. A o zasilaczu ktorego modnie jest wstawiac do kazdej rady tez duzo juz slychac - to bardzo wazny komponent, wiele problemow moze wlasnie wynikac z jego kiepskiej marki, ale niedlugo to glosno chodzacy wiatrak bedzie tak dzialac z powodu Codegena :lol:

Jezeli nagle wystepuja bledy CRC najprawdopodbniej walnal Ci sie ram, mozna tez myslec o wirusach ale to jak i cala plyta glowna padnieta jest malo prawdopodobne.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:18 
Cytuj  
no wiesz ... tak samo jak zasilacz tak i ram można powiązać z każdym problemem ;)

owszem mam standard zasilacz w obudowie... ale utrzymuję czystość w niej (co wydłuża żywotność sprzętu)
rada na dzisiaj: odkurz wszystko w budzie, powyciągaj , odkurz/przeczyść
a co do taśmy, to nie widze w tym nic śmiesznego jak mi kolo (pracując w serwisie przez chwilkę) wjechał z kompem i mówi że dane które ma na kompaktach sie nie odpalają - przyjdź pan za godzinkę (miał obluzowaną taśmę w slocie IDE na płycie)
nie można bagatelizować niczego albowiem nawet położenie kubka z herbatą na obudowie może zresetować kompa ;) (joke of kors, ale postawię symboliczną złotówę że wydażył się podobny numer) :)

edit: kurde, moja ortografia przeżywa kryzys :(

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:21 
Cytuj  
Moze inaczej bo do Ciebie chyba to nie dociera - wiesz w ogole co to sa bledy CRC i w jaki sposob powstaja? Tak - to masz bardzo prosta odpowiedz dlaczego w 90% notorycznych CRC errorach wine ponosi padniety ram. Nie? Tak myslalem.

A odkurzenie kompa czy poprawienie tasmy to tak samo trafna rada jak na polamana reke doradzic apap.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:32 
Cytuj  
jak na polamana reke doradzic apap.

Eee, zawsze glowa nie boli, to juz cos.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:36 
Cytuj  
o crc wiem szczerze mówiąc na jakiej zasadzie działa , bo pisałem koder i dekoder CRC
skąd się wywodzą błędy crc ? z przekłamania ściąganych bitów danych
dlaczego ? m.in z powodu zakłocenia przesyłanego sygnału , awari sprzętu , bądź software'u którego zadaniem jest korekcja błędów
sorry, ale uczęszczałem na zajęcia z transmisji danych i wiem doskonale o czym mowa
skąd mam wiedzieć czy nie ściągał chłopak przez walnięte proxy bądź skopany program do downloadu ?
podkreślam że nie można niczego wykluczyć, natomiast pomoc techniczna online to dla mnie zawsze jest zagadka bo nie mogę włożyć łapy do środka komputera :/

no offence oczywiście

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:42 
Cytuj  
hehe...czesto czyszcze kompa :D:lol: /niedawno przeczytalem na innym forum ze koles mial problem z instalacja windy, bsod-y i inne, okazalo sie ze mial zrabany ram (mimo ze na bluescreenach nie bylo nic o ramie)...

JOSHE sciagam roznymi metodami, zawsze sa bledy...
wirow nie mam. Po sformatowaniu problem nadal sie powtarza.

...i powtarzam mimo ze crc jest wpozo to winda wywala bledy


Ostatnio edytowano 16 wrz 2005, 15:22 przez oxidize, łącznie edytowano 3 razy
****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:42 
Cytuj  
a mi kompjuter buczy. bardzo głosno buczy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.