mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 14:57 
Cytuj  
Pomyślałem sobie że fajnie byłoby ponagrywać sobie filmiki z gierek. Ot tak żeby kumple mogli się poslinić :-)
Jak pomyślałem tak zrobiłem. Ściągnąłem sobie Fraps'a jako jeden z bardziej popularnych programów...
Poszukałem na naszym forum czy ktoś już może miał takie 'widzimisie" i znalazłem jeden topic pod forum WoW'a, niestety nie dokładnie traktujący o moim problemie. Ale mniejsza z tym! Zacząłem dzisiaj nagrywać krótkie sentencje avi przy pomocy Frapsa (Darmowa wersja ma tylko 60sec)! No i nie podoba mi się :-(

Tutaj mam prośbe do was, jako lepiej poinformowanych w temacie. Czy są programy które nagrywają sentencje video z lepszą kompresją niż Fraps? Chodzi mi o to że 60sec filmiku AVI waży jakieś 80MB. Najlepszy byłby program który nagrywa w rozszerzeniu WMV lub MOV z dobrą kompresją. Nie bardzo chce mi się kombinować z rekomresją pod np: Virtual Dub'em. Wolałbym soft który nagra mi od razu filmik z gry przy średniej jakości i normalnej wadze pliku. Znalazłem kilka trailerów na HDD, niektóre ważą 12MB przy długości prawie 2min (pliki MOV)!
Ponoć Fraps korzysta z wszystkich kodeków które są zainstalowane w systemie. Niestety nie widze tej opcji w programie. Mam zainstalowany cały pakiet kodeków do Virtual Duba i dodatkowo bodajże Gordiana...

Czy da się coś takiego zrobić i przy pomocy jakiego programu?

Drugie pytanie: Czy firmy developerskie tworzące gry również korzystają z takiego softu? Czy może używają bardziej wyrafinowanych sposobów? To takie pytanie ze zdrożnej ciekawości ;-)

Pozdrawiam...

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2005, 16:26 
Cytuj  
A nie przeszkadza ci straszne swapowanie dysku podczas nagrywania filmikow? Z kompresja byloby jeszcze gorzej :< Jak masz XP to mozesz uzywac Windows Movie Makera - tam kompresja do WMV wyglada bardzo prosto.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 01:46 
Cytuj  
to ja ci odpowiem tyle co wiem, bo kiedys chcialem ... po kolei.

Zgrywanie czegokolwiek i robienie kompresji w locie nawet w naszych czasach jest niemozliwe, dlaczego? Bo mamy za slabe maszynki do tego. Np. taki wow zabiera powiedzmy 80% mocy wiekszosci maszyn, zostaje 20% , ktore nie jest przystosowane do takiej czynnosci jak kompresja w locie... Niestety, masz 2 mozliwosci :

duzy twardy i zgrywanie frapsem czy innym softem bez kompresji - pozniej dopiero robienie jej w innym programie ( adobe premiere, chyba nawet w virtual dubie sie da)

kupic sobie karte np. bardzo wyspecjalizowanej firmy Pinnacle, ktora to posiada oddzielny chip do kompresji w locie. Stosowane to jest przy zgrywaniu materialow video z kamer itp, ale mysle , ze spokojnie nadaloby sie i do zgrywania ekranu.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 02:04 
Cytuj  
Dzięki za info........ chyba zostane przy Frapsie i będę potem kombinował albo w Movie Makerze albo w Virtual Dubie...

Pozdrawiam...

EDIT:
Jak wygląda sprawa w programach BB FlashBack i GameCam? Są szybsze, albo zabierają mniej zasobów? Jeżeli ktoś używał to prosze o info...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.