mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 08:12 
Cytuj  
Aby w miare rozsadnie pograc w WoWa wywalam jak najwiecej procesow z systemu. Niektore ewidetnie nie sa mi potrzebne (skype, gg, matlab), ale co do niektorych mam pewne watpliwosci, wiec zapytowywuje.

Majac Kerio Personal Firewall widze 3 procesy uruchomione przez ten program:
kpf4ss.exe
kpf4gui.exe
kpf4gui.exe
Po pierwsze, czemu GUI jest uruchomione dwa razy? Po drugie, czy jak wywale GUI w ogole to nie okaze sie ze po wylaczeniu gry bede mial 3 miliardy trojanow w systemie.

svchost.exe - mam tych procesow kilka. Nie wiem do czego sluza, ale niektore z nich zajmuja calkiem sporo pamieci. Gdzies przeczytalem, ze to wirus, ale nie wykrywa go MKS. Co to i po co to i czy moge wywalic? Nic sie nie stalo jak wywalilem, ale moze cos sie tam teraz mieli w tle.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 08:17 
Cytuj  
svchost - to zbiór procesów systemowych. Jest programik (teraz nie pamiętam) który rozbija ten zbiór na podprocesy. W środku może być wirus ale niekoniecznie. Całego svchosta nie skillujesz ;).

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 08:23 
Cytuj  
Ta, wlasnie to zrobilem i sie zrebootowalo wszystko :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 08:31 
Cytuj  
w miare ladnie svchost masz rozpisane w http://www.winpatrol.com/
w zakladce services masz rozpisane wszystkie procesy. W opcji info jest zakladka do wlaczania i wylaczania przy starcie, wiec nie muszisz grzebac w uslugach
Program do podgladu procesow to prcview http://www.xmlsp.com/pview/prcview.htm

Edit:
ja z windowsa to mam tylko kilka procesow
klient dns, dhcp, audio, com+ a reszte mam wylaczona i korzystam z uslug firm trzecich. np: Konfiguracja sieci bezprzewodowej mam wylaczona bo mam inny program do wi-fi :D
edit2 oczywiscie ten proces list X. jest lepszy
ja mam taki minimal zestaw:
"http://malek69.ma.funpic.de/mini.jpg" <--- ctrl+c ctrl+v
oczywiscie do grania moge wylaczyc antivir, tylko on tak malo zajmuje, ze sie nieoplaca


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/


Ostatnio edytowano 20 maja 2005, 13:43 przez malek69, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 11:04 
Cytuj  
Sciagnij sobie "Proces Explorer" z http://www.sysinternals.com
Swietny darmowy sofcik, pokaze ci wszystko o procesach w twoim systemie (jaka aplikacja go uruchamia, z jakich zasobow korzysta itp.)

X.

PS. svchost to uslugi systemowe, spokojnie mozesz powylaczac wiekszosc, takie jak np. harmonogram zadan czy pomoc techniczna (moj komputer/zarzadzaj/uslugi)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 15:09 
Cytuj  
kerio odpala dwa procesy gui, bo.. tak ma
mialem podobnie i nic nie moglem na to poradzic.. teraz mam sp2 i zyje w przeswiadczeniu, ze zapora z windy przejmie role kerio :roll:


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 maja 2005, 15:24 
Cytuj  
Constantin napisał(a):
teraz mam sp2 i zyje w przeswiadczeniu, ze zapora z windy przejmie role kerio :roll:

To sie obudz i sciagnij Sygate PF ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2005, 12:39 
Cytuj  
Ja mam jeden problem. Otóż po pk. kilkunastu minutach łażenia po necie (czy grania po sieci) pojawia się właśnie błąd svhost.exe i że pamieć nie może być written. Cokolwiek nacisne sieć już nie będzie działać. Jedynie mogę go zostawić, ale to mi troche przeszkadza a i tak po półgodzinie sieć nieźle zamula. Według kasperskiego nie mam wirusów.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2005, 13:01 
Cytuj  
Błąd wygląda tak:

svchost.exe- błąd aplikacji

Instrukcja spod "0x77413146" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x78c925b1" Pamięć nie może być "written".

Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji
Kliknij przycisk Anuluj, aby rozpocząć debugowanie programu.

Tak to wygląda. Mam ten błąd schowany, ale jak odpaliłem Mu to wyskoczył naprzód. Chciałem wejść na mmorpg.pl przez IE ale ten nie działa( na szczescie bez zarzutu działa Mozzila Firefox).
Kolega doradził mi żebym sformatował dysk, i chyba niedługo tak zrobię, ale pytam się czy jest jakaś możliwość wyjścia tego bez formatu??


_________________
Obrazek

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 maja 2005, 13:45 
Cytuj  
Wypadalo by zaczac od sprawdzenia, czy nie masz przetaktowanego procesora, pamieci, grafiki. Potem wypada sprawdzic jakims programem czy nie masz uszkodzonej pamieci. Moze to tez byc wina sterownikow, np. tych od plyty glownej. Sam powinienes wiedziec najlepiej czy instalowales cos nowego przed tym jak pojawily sie te bledy, a moze grzebales w biosie.

W kazdym razie mozemy tylko zgadywac, bo za malo informacji podales.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2005, 13:50 
Cytuj  
Ok, a więc:
- nic nie podkręcałem
- gdy nie uruchamiam netu wszystko normalnie działa
- żadnych nowych sterowników nie instalowałem
- w biosie ostatnio nic nie grzebałem
- mógłby ktoś zarzucić dobrymi darmowymi programikami które sprawdzają winzgroze w poszukiwaniu błedów??
- aha jeszcze jedno. Po restarcie mój komp nie chcę się właczyć. Musze go wyłączyć i włączyć znowu żeby załapał lub też kilka razy zrestartować. Poza tym kty nieraz wyłączałam kompa to słysze jak długo się wyłącz (zasilacz chyba albo procek- nie wiem nie jestem ekspertem w odróżnaniu dźwięków) Możliwe że to złe chłodzenie?? (w końcu ostatnio coraz cieplej)
.


_________________
Obrazek

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 maja 2005, 14:11 
Cytuj  
Jesli bledy pojawiaja sie tylko jak korzystasz z internetu, a tak wszystko dziala Ci sprawnie to mozna wykluczyc, ze sie cos przegrzewa. Jak rowniez wykluczyc mozna problemy sprzetowe (ewentualnie karta sieciowa jesli jest uzywana). Nie wiem jak jestes podlaczony do internetu, ale jak uzywasz jakis programow/sterownikow to mozna zaczac sprawdzanie od nich.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 maja 2005, 16:53 
Cytuj  
No kurdę zapomniałem najważniejszego :) Używam neo 128. Do niedawna miałem 512 i wszystko było git, ale z kaską ostatnio gorzej więc musiałem zmienić. Na początku nie chciała chodzić wogóle, musiałem użyć kreatora połaczeń internetowych i wtedy zadziałało. Sterowników, programów wszystkiego używam z TEPSY.

P.S Jeśli nie jest to błąd sprzętowy to git. I tak od pół roku nie miałem formata, więc czas na niego :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.