mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 12:07 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Jednym slowem bedziesz praktykowal szamanizm w czystej postaci :)
Jak masz zdrowie to zamien miejscami dyski i zainstaluj system + L2 na tym z ktorym nie miales dotad problemow - pomoc pewnie nie pomoze ale zaszkodzic tez nie powinno :D

P.S. Moze sprobuj spowolnic caly komp i generalnie zjechac do jakiejs "bezpiecznej" konfiguracji.
Tzn wylacz 8xAGP, taktowanie procka o oczko nizej, fizycznie odepnij naped CD i jeden dysk.
Moze zasilacz Ci nie wyrabia (sezon na padanie sie zaczal), moze sie cos przegrzewa, nie wyrabia, zaczyna jebac.
Anyway trzeba doprowadzic do stanu gdy L2 i reszta aplikacji zacznie dzialac (chocby wolno, w najnizszej rozdzielczosci i low details) a potem mozna powoli podnosic poszczegolne parametry/urzadzenia i patrzec kiedy sie zacznie znowu wywalac.

EDIT: a tak btw - na pocieszenie powiem ze mi msn wariuje :)
tzn ZAWSZE przy odpaleniu kompa pisze ze musi sciagnac uaktualnie
sciaga po czym reset kompa i znowu chce sciagac
Nie doszedlem o co mu chodzi - anyway olalem go ;)


Nic nie podkrecalem w moim sprzecie, wszystko na oryginalnych ustawieniach a AGP mam max x4 :) ale dzieki za sugestie..... poszperam
a na poczatek rozbiore go na czynniki pierwsze i wyczyszcze wszystko czesc po czesci.

hehehe ja tez to mialem z tym MSNem tez olalem i przestal sie upominac o aktualizacje :)


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 13:49 
Cytuj  
Tylko L2 Ci sie wiesza czy ze wszystkim masz takie problemy? Jak Ci sie chce pobawic to zainstaluj 3dMark01 i 03 i potestuj czy sie tez wiesza. Moze to jakies problemy sprzetowe. Moze Ci sie poprostu komputer przegrzewa jak nie masz dobrej wentylacji w obudowie (sciagnij blache, troche pomoze).

EDIT: Sprawdz jeszcze sterowniki od plyty glownej czy na pewno wszystko z nimi w porzadku.


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 14:33 
Cytuj  
Mutant napisał(a):
Tylko L2 Ci sie wiesza czy ze wszystkim masz takie problemy? Jak Ci sie chce pobawic to zainstaluj 3dMark01 i 03 i potestuj czy sie tez wiesza. Moze to jakies problemy sprzetowe. Moze Ci sie poprostu komputer przegrzewa jak nie masz dobrej wentylacji w obudowie (sciagnij blache, troche pomoze).

EDIT: Sprawdz jeszcze sterowniki od plyty glownej czy na pewno wszystko z nimi w porzadku.


Wszystko wyglada na ok i zachowuje sie ok (tamte inne opisane problemy zniknely wraz z kilkoma zmianami w uzywanych programach i kilkoma latkami do windy). Kiedy natoomiast w gre wejdzie grafika 3D np przy jakim ostrzejszym doczycie grafiki w L2 wtedy najczesciej konczy sie to zwisnieciem systetmu. W offline nie mam w co pograc zeby sprawdzic - ale pewnie jeszcze troche i cos zainstaluje.

Tak wiec albo grafika albo dysk, zwarzywszy ze w pokoju mam 25 stopni to wpierw sprubuje wyczyscic radiator na radku (dawno tam nie zagladalem).


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 18:07 
Cytuj  
Strzala napisał(a):
Nic nie podkrecalem w moim sprzecie, wszystko na oryginalnych ustawieniach a AGP mam max x4 :) ale dzieki za sugestie..... poszperam
a na poczatek rozbiore go na czynniki pierwsze i wyczyszcze wszystko czesc po czesci.

hehehe ja tez to mialem z tym MSNem tez olalem i przestal sie upominac o aktualizacje :)


Moj jest uparty i sie upomina :)

A co do ustawien.
Ja mialem tak na starej plycie ze zeby L2 chodzilo musialem:
- zmniejszyc FSB ze 133 na 100 (procek byl na 133 wiec defacto go "spowalnialem" a nie podkrecalem)
- wylaczyc totalnie AGP (plyta obslugiwala x8 ale nawet na x4 sie wieszalo)
- pamieci odpalic normalnie w nie w dual chanelu (faktem jest ze syfiaste kostki mam)
- ustawic tekstury etc na low

Po wymianie plyty (stara padla po jakims czasie) moglem juz odpalic AGPx4 (przy 8 tez chodzilo ale generalnie czesciej sie wieszal), pamieci chodza w dualu i nie powoduje to crashy ale tekstury dalej musze miec na low bo karta sie przegrzewa na high.
Czekam na nowe wentylatory + wiatrak na karte i wreszcie wroce do high.
Anyway - L2 jest strasznie upierdliwe jesli chodzi o sprzet/system - wystarczy mala niestablinosc systemu i idzie wkrzaki.

Cytuj:
Tak wiec albo grafika albo dysk, zwarzywszy ze w pokoju mam 25 stopni to wpierw sprubuje wyczyscic radiator na radku (dawno tam nie zagladalem).


Jak ja mam z grafa problemy objaw jest ten sam niezalenie od gry (w DAoC bylo to samo) - zwis na twardo, brak reakcji na ctrl+alt+del - tylko twardy reset.
Przy czym raz "problem karta" polegal na tym, ze padal zasilacz i jak radeon zaczynal pracowac na wyzszych obrotach to on nie wyrabial.

Nie wiem czy to pocieszy czy zmartwi ale te Twoje problemy musza miec zrodlo w geriatrycznych klopotach kompa - cos w nim pewnie niedlugo "zejdzie" i po wymianie na nowe wszystko bedzie ok :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 19:04 
Cytuj  
Spróbuj usunąć messengera z autostartu może to na pewien okres doprowadzić do używalności

Ja też miałem [roblemy z dyskiem...smutna sprawa, przekopiowywanie 10giga mi zajeło 5dni i 5nocy...

mi format kompa zajmuje około 1-2h. trzymam WSZYSTKO WARTOŚCIOWE na jednym dysku na drugim winda + stery.

Czy w "trybie awarynym" też się psuje??

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 20:18 
Cytuj  
ciocia eusta napisał(a):
Spróbuj usunąć messengera z autostartu może to na pewien okres doprowadzić do używalności

Ja też miałem [roblemy z dyskiem...smutna sprawa, przekopiowywanie 10giga mi zajeło 5dni i 5nocy...

mi format kompa zajmuje około 1-2h. trzymam WSZYSTKO WARTOŚCIOWE na jednym dysku na drugim winda + stery.

Czy w "trybie awarynym" też się psuje??


Niestety jak juz mowilem messengera usunac nie moge - ale nie dla tego, ze nie chce lub nie umiem ;)

Mam podobnie 2 x 40 GB - system i duperelki na jednym (partycje C i D) reszta na drugim (E).

Doprowadzilem go do takiego stanu ze juz w windzie jest ok. Po czyszczeniu temperatura procka (Athlon XP 1,7) spadla o jakies 5 stopni (teraz ma okolo 42) a systemu o ponad 10 stopni :o (teraz ok 36-37 stopni).

Karol ja wiem ze cos sie sypnie i bedzie to najprawdopodobniej plyta glowna (Abit K7 Lite) ale plz jeszcze 3 miesiace niech wytrzyma :)
W koncu mazury i zeglowanie za pasem ;)

Podsumowujac zmienilem w biosie AGP na x2, procka na Athlona XP 1,6 - 100.
W efekcie wykryl mi go jako procek 1,1 GHz ale w L2 pogralem ze 2 godziny i wyszedlem bez zwisniecia komputera.

Co dziwniejsze jak wszedlem na swoja postac to mialem inna glowe
:wtf: serio sam siebie nie poznalem - takiego wygladu postaci to ja nie robilem natomiast reszta sie zgadza. Poza tym kazdy item jaki posiadam opisany jest jako "no Item Name" i tak np. Full Plate Shield w inventory widnieje jako "no Item Name". Ciekawe czy mi to naprawia bo petycje napisalem i teraz tak sobie mysle ze moze to jednak wina byla mojego ACC ze mnie tak wywalalo z gry a ja sobie dorobilem inne problemy :lol: no nic jak bede mial chwile to sprawdze :)

Na razie dziekuje za pomoc wszystkim i wracam do testowania czy to aby nie przedwczesnie sie ciesze .........


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 20:34 
Cytuj  
To z no name item to Ci sie samo L2 porypalo - full check zrob choc to tez nie zawsze pomaga niestety :(

"Przedwczesnie" powiem ze mi to wyglada na podobna sytuacje jak ja mialem - przed padem zasilacza i plyty glownej za jednym zamachem :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2005, 20:42 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
To z no name item to Ci sie samo L2 porypalo - full check zrob choc to tez nie zawsze pomaga niestety :(

"Przedwczesnie" powiem ze mi to wyglada na podobna sytuacje jak ja mialem - przed padem zasilacza i plyty glownej za jednym zamachem :D


Spoko z "no name item" - tym sie nie martwie ale co z moja stara glowa ?? :evil:
Full check nie pomaga pozatym zasysalem nowa instalke i dzis instalowalem l2 od nowa i bylo ok moze to im cos sie walnelo w moim koncie.

Ech dobrze ze nie karta. 500 pln na nowa plyte i zasilacz wygrzebie a i tak mialem zmieniac plyte i procek tylko nadal sie waham nad Athlonem 64 i P4 a czytanie watku na forum gdzie byl ten temat poruszany tylko zagmatwalo mi obraz :P. Poczytam, poslucham wsrod znajomych i zobaczymy puki co L2 dziala, mazury za pasem i oby 3 miechy komp wytrzymal :)


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 17:23 
Cytuj  
Moze mi ktos doradzic co jest z kompem?
Komputer Athlon XP 1,3GHz, 128/256 RAM Kingston ValueRam, Seagate 40GB, ASRock :o Obudowa TRACER TRO-575 PINE - 350W
G2/4 MX400
Po włączeniu systemu ukazuje mi się że plik systemowy w Katalogu Windows/System32 nie działa/nie ma i jedynie co można to restart.
Daje instalke XP->format->instalacja->stery i tym podobne, wszystko piknie, daje restarta kompa i to samo nie ma pliku :evil:
Najlepsze jest to że pokazało mi się to na trzech kompach w podobnych odstępach czasu (1 tydzien) i jakos nie daje sobie rady z naprawa tego.
- Memtest - ok
- Scandisk - znajduje pare błędów (ale nie mechanicznych)
- Wirusy/Trojany - hmm...mam Avast,Adware oraz Mks Online, zresztą format powinien większość usunąć. Oczywiście jeszcze pozostaje BIOS, RAM?...
- Firewall - systemowego oczywiscie brak, programowy także gdyż mam router
- Napięcia/Zasilacz - są dość niskie ale w granicach normy
Wszystkie kompy są ze sobą podłączone siecią i z niej korzystają net-a.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 12:31 
Cytuj  
ok...poradzilem sobie jakoś za pomocą kolejno włączanych Antywirów oraz spr procesów...zresztą podstawowe czynności... :roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 21:30 
Cytuj  
.... a moj komp znowu powrocil do zachowywania sie w sposob wkurzajacy :/
Zakupilem Windowsa XP oryginal z SP1 i SP2 i zobaczymy.


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.