mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2005, 23:33 
Cytuj  
Nagrywalem cd i przy 100% wywalilo blad od tamtej pory naped nie czyta i nie nagrywa plyt cd <czyta jedynie dvd>. Co moze byc powodem mojego problemu? Czy jedynym wyjsciem jest serwis/gwarancja? :(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2005, 23:46 
Cytuj  
A uzyles innych programow do sprawdzenia?
Bo cos dziwne ze czyta DVD, a CD ma gdzies. Wogole to jest mozliwe? :o

EDIT: Wykasuj jeszcze z listy urzadzen LITE-On'a i zainstaluj jeszcze raz. Moze to pomoze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 cze 2005, 23:54 
Cytuj  
Mysle, ze to mozliwe. Ja mialem kiedys nagrywarke, ktora sie zepsula i potrafila tylko czytac plyty, nic ponad to.

Jako przyczyne upatrywalbym jakosc produktow firmy Lite-On. Na poczatek sprobowalbym 'przedmuchac' powietrzem soczewki, albo po prostu naped. Moze sie zabrudzily.

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 00:15 
Cytuj  
w nero nie moge zmienic szybkosci nagrywania, wkladam plytke i nero nie widzi jej, to samo dzieje sie w standardowym windowsowym wypalaczu :/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 00:25 
Cytuj  
Masz jeszcze do wyboru pare innych programow zeby przetestowac, ale to chyba nie ten problem.
Mozliwe ze musisz jednak sobie go przeczyscic (jak nie da sie tego zrobic nie naruszajac gwarancji to oddaj do serwisu). Jednak dla pewnosci spytam, a uzywasz do sprawdzania ciagle tej samej plyty CD?

PS.Co do Lite-On'a to firma robi dobre nagrywarki :wink: Ja na swojej nowej DVD9 wypalam DVD co maja do 2x/4x z predkoscia 8x. Jak narazie zadnych problemow :D

EDIT: Poza Lite-On to mysle ze lepiej jest tylko kupic Pioneera i Plextora.

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 00:51 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Jednak dla pewnosci spytam, a uzywasz do sprawdzania ciagle tej samej plyty CD?
:o ...probowalem wielu plyt :/

/plytka, ktora nagrywalem ostatnia miala male zadrapanie(przypominam ze cd przy 100% wywalil blad), myslicie ze to przez to zadrapanie? :lol:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 01:07 
Cytuj  
Jezeli byla zadrapana w miejscu gdzie nagrywarka wypalala "Lead-Out" to pewnie przez to.
No coz, pozostaje ci jedynie proba przeczyszczenia, a jak to nie pomoze to serwis. Do 2 tygodni powinni ci to zrobic/wymienic (takie sa zasady) ale tez moze sie okazac ze nagrywarka jest dobra a ty mozesz miec cos skopane ze sprzetem czy windowsem.
Sprawdz na innym komputerze jak masz okazje, ostatnio znajomemu sprawdzalem i dzialala.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 07:12 
Cytuj  
Ja też mam problem z CDROMem. Dosyć przykry i nie naprawiony chyba od 5 lat.
Od czasu kupienia kompa miałem problemy z CDROMem. Bardzo cięzko było coś zainstalować, zacinał się, zwalniał, przerywał. Testy pokazywały mi prędkość x4 podczas gdy był x52.
Zmiana czytnika nic nie dawał, zawsze ten sam kłopot. Badał to serwis, badali znajomi eksperci i nic.
Do tego, jeżeli w czasie instalacji zaciął się na dobre to cały system wysiadał. Od tego momentu, wszystko siadało. Komputer miał 5 sekundowe freezy co minutę.
Teraz na szczęście trafił do lamusa (czyt. do pracy) ale do tej pory śnią mi się koszmary i jak myslę, że miałoby się to kiedyś powtórzyć to się pocę.
Dużo bym dał, zeby dowiedzieć się co to było.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 07:14 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Dużo bym dał, zeby dowiedzieć się co to było.

Trzepniety kontroler na plycie i/albo uszkodzony chipset.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 08:01 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
PS.Co do Lite-On'a to firma robi dobre nagrywarki :wink: Ja na swojej nowej DVD9 wypalam DVD co maja do 2x/4x z predkoscia 8x. Jak narazie zadnych problemow :D

EDIT: Poza Lite-On to mysle ze lepiej jest tylko kupic Pioneera i Plextora.


Prędkość nagrywania w DVD-RW zależy od biosu, dopiero pośrednio od jakości nagrywarki czy jakości płytek. Jak bios dopuszcza daną prędkość przy danym nośniku to nie ma problemu. Problem może być potem z odczytem.

DVD-RW Liteon-a mam w pracy, w domu DVD-RW NEC-a. I na niektórych moich płytkach w pracy mam tylko 4x, a w domu 2x, 4x, 8x. Na innych odrwotnie. Generalnie Nec jest uważany za jedną z najlepszych wypalarek (ostatnio na cdrinfo oddał palmę pierwszeństwa jakiemuś Benq (podobno genialna nagrywarka z genialnym softem), za to za średni czytnik. Na szczęście ja nim głównie nagrywam ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 11:40 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Dwutlenek napisał(a):
Dużo bym dał, zeby dowiedzieć się co to było.

Trzepniety kontroler na plycie i/albo uszkodzony chipset.

X.


Jest jeszcze mozliwosc ze to byla tasma, ale ogolnie wszystko wskazuje jednak na kontroler IDE.
Wystarczy o2 ze se zadasz pytanie "ile kosztowala ta plyta glowna", jak w granicach 200-300zl to masz odp :wink:

Prędkość nagrywania w DVD-RW zależy od biosu

Jestes pewien? Bo w moim przypadku na kazdej nagrywarce moglem nagrywac na roznych komputerach z predkoscia jaka mi odpowiada. Wystarczy miec program co nie ogranicza predkosci nagrywania do "oficjalnych" mozliwosci plytki.

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 12:05 
Cytuj  
naped wymieniony :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 13:17 
Cytuj  
tak pieszczoch w biosie nagrywarki masz typ płytki i prędkości z jakimi może tą płytkę nagrać.
Hmm... pod jakim programem masz odblokowane wszystkie prędkości? Ja używam DVD Clone, Nero i Roxio Easy DVD Copy i pod każdym z nich mam identyczne prędkości.

Aha i już się nie sprawdza ogólne pojęcie:
mniejsza prędkość zapisu = lepsza jakość.

Ani w przypadku CD - nośniki dzisiaj robione są robione pod ~32x i ta prękość jest dla nich optymalna. Więc nagrywając taką płytkę 8x mamy dużo gorzej ją wypaloną niż szybciej i lepiej 24 czy 32x.
Przy nagrywaniu DVD dochodzą jeszcze jakieś strategie zapisu w zależności od nośnika itp. itd. Generalnie sama procedura zapisu mimo, że z poziomu użytkownika niczym się nie różni od nagrywania CD jest dużo bardziej skomplikowana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 14:38 
Cytuj  
Sorry myslalem ze chodzi ci o bios plyty glownej.
A jak chcesz nagrywac szybciej DVD niz 8x to musze ci powiedziec ze jest to prawie niemozliwe.
8x=11,5mb\s, czyli inaczej mowac dyski 7200rpm przy tej predkosci dzialaja prawie na granicy mozliwosci.
A program co pozwala mi nagrywac DVD wyzsza predkoscia niz pozwala "speed detect" na plytkach to DVD decrypter,DVD shrink, Sonic Record Now.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 cze 2005, 18:25 
Cytuj  
kontorler raczej... sprawdzałem na innych taśmach i był nadal bajzel.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.