mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 08:10 
Cytuj  
Pytanie glupie ale co tam.
Potrzebuje zrobic format c: z plyty z WinXP Home Ed. Zawasze uzywalem u siebie plytki z Win98, bo tam latwiej znalesc aplikacje do formatowania. Ale cos pamietam ze jak ktos ma NTFS to Win98 nie widzi dysku.

Moze mi ktos napisac jak znalesc tam (w XP) potrzebna aplikacje do formatu? Kiedys znalazlem ale musialem sporo szukac i juz zapomnialem gdzie toto bylo, a dzis bede mial malo czasu zeby zajomej zrobic kompa i nie chce go tracic na szukanie formata.

Z gory THX


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 sie 2005, 08:43 
Cytuj  
Odpalasz instalacje, dochodzisz do wyboru partycji, wybierasz ta do formatowania, enter i pojawia sie odpowiednie opcje. Po formatowaniu (lub nie, jesli nie chciales) zacznie sie instalacja windowsa ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 08:17 
Cytuj  
To kontunuujac temat mam pytanie troche z innej beczki:

Ww. znajoma miala upierdliwe wirusy na dysku. Miala jeden dysk 40Gb i w cholere danych ktore "koniecznie musiala zachowac". Wymyslilem taki myk, ze zwolnilem tyle miejsca ile sie dalo na c:, zainstalowalem partition magic, zrobilem 9Gb partycje d: i potem dzieki pa zamienilem miejscami partycje (d: zrobila sie primary). Dzieki temu system przestal sie bootowac i zainstalowalem swierzego XP home na tej 9Gb partycji (teraz juz c: )

Po inastalacji systemu wszedlem na d: (dawne c:) i przekopiowalem do jednego katalogu wszystko co chciala zachowac, a reszte potraktowalem shift+del.

I teraz problem. Czesc starego katalogu windows nie chce sie usunac. Jako ze jest to ponad 2Gb a ja lubie porzadek to ma ktos pomysl jak to zrobic? Bo system nawet nie wywala zadnej tabelki. Poprostu nie kasuje czesci katalogow...

Ps. zdejmowalem oznaczenie "read only" i "hidden" ale i tak nie poszlo.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 08:19 
Cytuj  
Sciagnij sobie obraz plyty Knopixxa (taki linux live cd), wypal, zabootuj z tego i skasuj to co chcesz skasowac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 08:39 
Cytuj  
czyli chcesz usunac pliki z d: dawnego c?
format, usun partycje - skoro i tak przekopiowales potrzebne dane na nowa partycje. Najprostsze rozwiazania sa najlepsze :D


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2005, 09:01 
Cytuj  
@malek
no wlasnie nie bo w tej chwili na d: jest jakies 20Gb jej muzyki i innych pierdol a partycja systemowa ma tylko 9Gb
pozatym chodzi tylko o usuniecie kilku katalogow...
myslalem o formacie ale nie chce mi sie juz bawic z partycjami a i zgrywac na cd tez mi sie nie chce, a pozatym nie mam czasu, a znajoma ma "nieduze" pojecie do komputerach...
klika, dziala to ok
klika nie dziala to o_O

:)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 00:41 
Cytuj  
Nie mozesz usunać tych katalogów bo prawdopodobnie system trzyma tam jakieś swoje dane. Jeżeli potrafisz to opróżnij cache partycji, czasami tam zostają jakieś śmieci. Albo załaduj system w trybie awaryjnym (dla WIN_XP to klawisz F8 przy starcie). Wtedy powinieneś bez problemu usunąć wszystkie śmieci... Tryb awaryjny ładuje same stery, nic zbędnego.
Jeżeli korzystasz z którejś z powyższych rad, chyba od Xanth'a dotyczącej użycia botowalnej płytki Linuxa to ściągaj Knoppixa powyżej 3.2 albo Mandrake Move! Niższe wersje wymagają kopania w ustawieniach dostępu do danych (chmod), który domyślnie jest ustawiony tylko na odczyt.

P.S. Jeżeli twoja znajoma miała dużo wirusów to polecam ci teraz wziąść dobrego antyvira i przeskanować obie partycje. Przy takich "mykach" jak zrobiłeś połowa świństw niestety mogła zostać...

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 14:26 
Cytuj  
Ja bym w ogole inaczej to zrobil, o ile bylaby dostepna jakas nagrywarka dvd. Zgrałbym te 20 gb na plytki dvd, sformatowal caly dysk, podzielil elegancko na partycje i FINITO. potem tylko sprawdzil plytki antyvirem i wszystko.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 10:10 
Cytuj  
Hm... nie mam nagrywarki zewnetrzej dvd do jej laptopa :)

Pewnie ze z dvd to by nie bylo az takie straszne. Zgrac dane nawet na 10 plyt to nie to samo co na 100 :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.