mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 19:24 
Cytuj  
Ja z takim dosc glupim pytaniem. Otoz 4 dni czekalem az panowie przyjde mi neta zamontowac i jak w koncu to zrobili okazalo sie ze cos w kompie padlo :/

Chodzi o to ze ekran monitora zrobil sie nagle czarny a po restarcie nie wlaczal sie monitor ani nie bylo slychac tego bip gdy startuje twardy dysk i diody na klawiaturce nie mrugnely. Po 15 minutach wysiadly mi nerwy i sie wkurzylem i walnelem w kompa ktory o dziwo po wlaczeniu go zadzialal :/ Odlaczylem glosniki wczesniej bo obawiam sie ze to moze byc zasilacz. Czy ktos sie ze mna zgadza? Kiedys juz wymienialem tutaj zasilacz, ale w tamtym przypadku komp wogole sie nie uruchamial.

Moze jest to przyczyna roznego napiecia. Bo komp jest z Polski a ja jestem w Anglii. Moze gdy dolaczony zostal modem komp dostal jakiegos innego napiecia czy cos no nie wiem. Ale przeciez jak by poszedl zasilacz to by sie chyba juz ponownie komp nie uruchomil.

Jezeli macie jakis pomysl to z checia go wyslucham bo nie powiem ze dosc powaznie mnie to wyprowadzilo z rownowagi :/


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 21:39 
Cytuj  
Ja doswiadczylem 2 sytuacji z takimi objawami:
- procesor nie kontaktuje z podstawka (zdarzylo mi sie przy skladaniu kompa)
- karta graficzna padla (niestety, walenie w kompa nie pomagalo)

Mysle, ze moze to byc zasilacz, albo niekontaktujacy proc albo grafika.


Posty: 17
Dołączył(a): 20.10.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 21:44 
Cytuj  
Napisz co sie dzialo przed wystapieniem problemu. Zprecyzuj bo w tej chwili nie wiele mozna powiedziec.

AFAIK w UE parametry energii elektrycznej dla koncowego odbiorcy sa standaryzowane.
Jezeli sprzet pracowal przed montazem modemu, a po jego montazu odmowil posluszenstwa, firma ktora Ci zakladala modem jest za uszkodzenie odpowiedzialna. Spisales jakas note? raport?

Jezeli podczas montazu modemu, miala miejsce ingerencja bezposrednio wewnatrz sprzetu, osoby grzebiace powinny byc obowiazkowo uziemione. wyladowanie antystatyczne bardzo czesto powoduja "blokowanie" pracy regulatora/przetwornicy w systemach ATX. Odlaczenie kabla zasilajacego, lub odczekanie kilkunastu-dziesiat minut pomaga.

Jezeli teraz sprzet chodzi (tak wnioskuje) to nie przejmowac sie i przestrzegac kilku zasad:

Nie pozwalaj by ktos kto nie jest profesjonalista, badz ktos komu nie ufasz grzebal przy Twoim sprzecie.
Nigdy nie korzystaj ze srubokretow magnetycznych majstrujac przy komponentach wrazliwych na wyladowania elektrostatyczne - zmienne pole magnetyczne wytwarza pole elektryczne.
Zawsze sotsuj odpowiednie opaski antystatyczne/uziemiajace

Oraz piszac posty o pomoc:
Podawaj swoja konfiguracje sprzetowa.
Podaj wszelkie zmiany jakie wprowadziles, poprezdzajace wystapienie problemu.
Podaj wszelkie mozliwe informacje na temat problemu.
Podaj status w jakim aktualnie sie "znajdujesz" (dziala, nie dziala).

Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 22:02 
Cytuj  
Jeżeli niepika przy starcie kompa - możliwe że problem to RAM, Karta Graf.

Spróbuj resetnąć cmos przez zworkę.

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 22:11 
Cytuj  
No wiec komp teraz dziala.

No wlasnie sek w tym ze przed instalacja modemu nic sie nie dzialo, a kolesie ktorzy go podlaczali nic nie robili przy kompie a jedynie podlaczyli kabel usb do portu :|

Coz, zobaczymy czy sie znowu wylaczy :/ Oby nie...

Dzieki za odpowiedzi, jesli problem sie ponowi to dam znac.


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."


Posty: 17
Dołączył(a): 20.10.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 22:49 
Cytuj  
Jezeli byl to port USB plyty glownej (tylny panel): sprawdzidz czy sruby dystansowne sa na swoim miejscu i nic nie zwiera od storny punktow lutowniczych.

Jezeli byl to port USB na karcie rozszerzen: sprawdz czy karta poprawnie znajduje sie w slot'cie i jest stabilnie przykrecona do obudowy.

Jezeli byl to port USB na panelu obudowy: sprawdz opierajac sie o instrukcje obslugi ( manual), czy przewody laczace dodatkowy port USB z plyta glowna sa poprawnie podlaczone.

we wszystkich wypadkach sprawdz (np neonowka) czy gniazdko, pod ktore podlaczony jest komputer i modem (jezeli ma zewnetrzne zasilanie), nie posiada fazy na "bolcu" (uziemieniu).

Jezeli bardzo Ci sie chce, wykalkuluj sobie wydatek pradowy odpowiednich napiec (maksymalne obciazenie konkretnymi napieciami zasilacza powinno byc podane na "etykiecie", znajdujacej sie prawdopodobnie na wierzchniej (gornej) scianie. Prawdopodobnie bedziesz musial w tym celu zasilacz wyciagnac z obudowy).
Dolicz +10-15%
Watpie by powodem byla zbyt mala wydolnosc pradowa - w takim wypadku stracil bys jedno z urzadzen peryferyjnych, i napewno nie naprawil bys "uderzeniem"

Pozdrawiam
ps. nastepnym razem lykni sobie jakies relaxing pill, bo dawno minely czasy, gdy obraz w TV naprawialo sie piescia ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2005, 23:32 
Cytuj  
Norgof napisał(a):
ps. nastepnym razem lykni sobie jakies relaxing pill, bo dawno minely czasy, gdy obraz w TV naprawialo sie piescia ;)


E... tam, to zawsze skutkuje.
Niedawno przywiozlem do klienta serwisanta ktory mial naprawic szwankujacy serwer. Nowy nasz pracownik, wszystkie mozliwe certyfikaty z cisco, ms, vendorow od sprzetu, pracowal wczesniej w CSS wiec teoretycznie w jednej z lepszych firm zajmujacych sie outsourcingiem uslug IT i spraw sprzetu - jednym slowem geniusz.
Klient zaprowadzil nas do serwerowni, pokazal ktory serwer nie widzi zewnetrznej macierzy i moj gosc zaczal dlubac.
Mialem pare prot. i faktur wiec zostawilismy go tam samego i poszlismy zalatwic papierkowe sprawy.
Po jakis 5 min pojawia sie serwisant i mowi ze all ok.
Klient sprawdza all, jest zachwycony ze tak szybko i sprawnie... wychodzimy.
Idac do samochodu taka rozmowa:
JA: niezle Ci poszlo... jak Ty wogole to tak szybko rozkreciles
ON: wogole nie zagladalem do srodka
JA: ?? to jak to naprawiles?
ON: (z rozbrajajacym usmiechem) przyjebalem... :D



A wracajac do tematu - ja mam podobne sytuacje bardzo czesto.
Powod jest zazwyczaj ten sam - oszczedzam na srobkach :D
Wystarczy ze zona czyszczac kompa przesunie go, przekreci albo po prostu przejdzie za blisko i juz black screen z pikaniem na starcie albo bez.
W takim wypadku wypracowalem sobie procedure:
1. Docisniecie SVG (2kg wiatrak na takiej malej karcie powoduje ze sama wychodzi ze slota)
(jesli nie pomaga...)
2. Wyjecie kosci pamieci, przetarcie stukow, dmuchniecie sprezonym powietrzem na na sloty, wstawienie pamieci back.
3. Docisniecie zasilania na plycie i innych kart (tunera TV etc)

Z prockiem nigdy nie mialem takiego problemu zebym go musial dociskac - gniazda sa na tyle dobre ze predzej wyrwe procka plyta z gniazdka niz jego samego ale... moze po prostu u mnie tak jest.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2005, 00:06 
Cytuj  
Wilkie dzieki....

Jak sie problem tylko powtorzy to sprobuje wszystkich metod i powiadomie o skutkach ;)


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2005, 09:14 
Cytuj  
wszystkie mozliwe certyfikaty z cisco

ze tak zapytam z ciekawosci ...CCIE tez ma? (najtrudniejszy egzamin z sieci komputerowych na swiecie z tego co sie orientuje ma go tylko ok 88 polakow )

jak tak to chyle czola bo jest przed czym :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.