mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 16:46 
Cytuj  
Jestem ciekaw opinii - co sadzicie o zakupie uzywanego monitora CRT okolo 21 cali?? Warto ryzykowac? Ceny sa atrakcyjne a LCD jak dla mnie nie sprawdzi sie w moich zastosowaniach. Jak myslicie allegro wchodzi w gre?

*

Posty: 69
Dołączył(a): 15.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 17:35 
Cytuj  
Zalezy od oferty na allegro.A czego wymagasz od monitora jesli piszesz ze LCD sie nie sprawdzi?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 18:09 
Cytuj  
W uzywanych monitorach CRT wystepuja 2 problemy, na ktore nalezy zwrocic uwage przy zakupie. Najwazniejsza to geometria, czyli czy ekran nie jest w zaden sposob pofaldowany - latwo sprawdzic to programikiem Nokia Test. Nie nalezy ufac w zapewnienia, ze monitor ma bogata regulacje i wszelkie krzywizny da sie wyliminowac. Jesli nie usiadziesz przed wlaczonym i sam nie sprobujesz ustawic, to kupujesz kota w worku.

Druga sprawa to starzenie sie monitorow CRT, ktore zaczynaja migotac, pomimo wysokich czestotliwosci odswiezania (100Hz ++). Zwroc uwage, czy na monitor jest jakas gwarancja.

Na allegro kupowanie sprzetu najlepiej robic reka w reke, czyli traktowac aukcje jedynie jako forme kontaktu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 18:19 
Cytuj  
Osobiscie kupilem 19" Compaq'a na kineskopie Trinitronie oczywiscie osobiscie na gieldzie, z wymiana problemow nie bylo (pierwszy to byl Sony ale ekran sie rozmywal), takze jak jestes z Wawy to moge ci polecic dobry sklepik z uzywanymi monitorami.


_________________
.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2005, 23:54 
Cytuj  
nie polecam kupna używki >19 starszej niż max 3 lata
te monitory nie są używane przez sekretary w biurach, które nie potrafią zmienić częstotliwości, więc będą lecieć na max obrotach 30h / dobe
ponieważ sam musiałem zakupić ciut większy monitorek, postawiłem na nówke 19', do tego na matrycy Diamond Pro (najnowszy wynalazek mitsubishi - żyleta w każdym calu + 3 tryby wyświetlanai) ale spośród 3 firm które go używały (iiyama, nec, samsung) wybór padł właśnie na samsunga sm 959 nf (1280x1024 ciągnie w 100hz , na 1600 sie nie bawię, chciałbym aby posłużył mi parę lat) , zwłaszcza że chwalę sobie serie syncmaster - polecam troche więcej informacji nt owego monitorka na usenecie i witrynach producenta
(cenię sobie również estetykę i nie chciałem kupić brzydkiego pustaka na biurko)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 07:54 
Cytuj  
Ja tam już tak optymistycznie do Samsunga nie podchodzę. W robocie mam Syncmastera 900 IFT, w żaden sposób nie można złapać ostrości na całym ekranie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 08:17 
Cytuj  
CRT się po prostu rozjeżdżają. Ja mam niemiecki monitorek zakupiony z 4 lata temu za grubą kasę, ze 120Hz w 1024x768 (pewnie poszedłby nawet więcej). Po prostu po około 3 latach monitorek coraz bardziej drgał - mimo wysokiej częstotliwości, zaczął tracić ostrość - najpierw po rogach, potem już wszędzie.
Po 4 latach do niczego się nie nadawał.

Kolega ma z kolei jakiegoś lowend samsunga - po dwóch latach monitor tak skacze, jest tak rozmazany, że do niczego się już nie nadaje.

Moim zdaniem monitor to najważniejsza rzecz w kompie. Jak kogoś nie stać teraz na wyłożenie sensownej kaski, to niech odkłada na przyszłość - okuliści do tanich nie należą (podobno)

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 13:11 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Ja tam już tak optymistycznie do Samsunga nie podchodzę. W robocie mam Syncmastera 900 IFT, w żaden sposób nie można złapać ostrości na całym ekranie.


Ostrosc na ekranie zalezy nie tylko od monitora ale w glownej mierze od karty. Na kiepskich Ge Forcach (czasem nawet na radeonach) w rogach obraz jest rozmyty, ostroscia tych miejsc rowniez nie mozna nazwac.

IFT to baaardzo udane modele Samsunga, sam mam 700 IFT od dawna i nie mialem z nim zadnych problemow.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 13:41 
Cytuj  
znajomy kupywał 2-3 lata temu 19' noname "rubina" .. co przywiózł do chaty to sie zjarał, strzelił, albo w ogóle nie dojechał sprawny ... dopiero 5 egzemplarz działa do dzisiaj
wszystko więc zależy na jaki egzemplarz się trafi ;)
kalibracja monitora to też nie lada wyczyn

wcześniej miałem 17' syncmastera 710s+ za grube 1450pln w 1997r.
działał do stycznia 2005 - aż trafopowielacz h*** strzelił (chyba najczęstsza awaria stawiająca krzyżyk na monitorach)
no, ale też swoje 16h/dobe pracował przez te lata i byłem zadowolony z zakupu
jak już wspomniano tutaj: jak monitor to najlepszy z możliwych
jak brakuje 2 stów to lepiej je uzbierać/pożyczyć/znaleźć/itp. niż potem ładować 5 stów w okuliste
(swoją drogą to już chyba denka od jaboli powinienem nosić)

przychylam się do wypowiedzi asmaxa odnośnie karty graficznej
działam na gf2mx400 (bo w zasadzie rozrywki trzeba zaznać od czasu do czasu) ale jak podpiąłem starego matroxa g 200 (4mb) ... padłem na kolana
elegancka ostrość i soczystość kolorów nie do opisania


Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 14:20 
Cytuj  
Dzieki za rady. Niestety nie jestem z okolic wawy wiec sklep w tamtej okolicy odpada, Powiem szczerze ze troszke sie zniechecilem po waszych wypowiedziach do zakupu kilkuletniej uzywki. Z drugiej strony w obecnej chwili po zakupie kompa nie stac mnie na wydatek 1000zl na nowy monitorek. Karta graficzna na pewno ma duze znaczenie w jakosci obrazu ale akurat z tym nie bedzie problemu bo mam GF6600GT. Coz pozostaje zbieranie kasy na nowke albo ryzyko ze trafie na jakis sensowny egzemplarz...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 14:27 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
IFT to baaardzo udane modele Samsunga, sam mam 700 IFT od dawna i nie mialem z nim zadnych problemow.

sprawdzane na kilku kartach, IFT (a przynajmniej ta 19-tka) ma taką funkcję "FOCUS" co to właśnie rozmywa albo łapie ostrość, ale jak już złapie na dole ekranu to na górze jest mydło lub odwrotnie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 15:01 
Cytuj  
mordred: bodajże za tysiala już teraz jest syncmaster 959nf (zapomniałem dodać że może byś sterowany poprzez USB, oraz posiada złącza BNC)
w zasadzie to jak masz brać płaskiego crt to tylko i wyłącznie na matrycy diamondtron ... bo tak i już ! :]
a w porównaniu do innych flatów, grille na górze i dole są znikomo widoczne
(dodam że posiada tryb: highlight, pokróce możesz ustawić wyższy kontrast na prostokącie (bądź fullscreen) o dowolnej wielkości i położeniu, kontraście, ostrości, kolorze - baaaaaardzo przydatna funkcja -> zwłaszcza przy filmach ) ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 16:41 
Cytuj  
do tego LCD > CRT. Dopóki nie spróbujesz nie przekonasz się ;)


Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 16:44 
Cytuj  
Coz ja poki co nie przekonalem sie do LCD - obraz szczegolnie w filmach nie jest rewelacyjny (nawet na wypasionej 19 LCD u kumpla), poza tym z gory zalozona rozdzielczosc nominalna w tych monitorach tez mnie nie zachwyca. Poki co pozostane przy CRT.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 16:50 
Cytuj  
zabobony to wszystko zabobony.
LCD-ki praktycznie bija CRT na każdym polu. Barwy lepsze, kontrast lepszy, oczojebność mniejsza, kąty do przyjęcia, ciężar 5x mniejszy, smużenie - brak. Ja rozumiem, że ładowanie się w 30kg odważnik i wypalarkę do oczu jest cały czas uważane za pr0, a LCD to sprzęt dla nowobogackich n00bów, ale chyba czas sie przestawić na właściwe tory. XXIw. mamy, od dobrych 5 lat ;)

Zaręczam że po przesiadce CRT -> LCD bedziesz pod wrażeniem jakości generowanego obrazu.


Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 17:05 
Cytuj  
Glownie uzywam kompa do netu, filmow i gierek a w tym temacie LCD jeszcze leza nie oszukujmy sie. Poza tym wydawac 2200zl na wypasna 19 LCD nie mam zamiaru skoro nawet taki model mnie nie zachwycil a troszke czasu na nim urzedowalem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 17:26 
Cytuj  
no to mamy odwrotne wrażenia. Mnie zachwycił model za 1800zł. A stary niemiecki półprofesjonalny CRT (swego czasu za 1400+zł) pójdzie na śmietnik (o ile tylko zbiorę siły by go stachać z II piętra - najchętniej bym go wyje..ał z balkonu, ale sąsiadka pewnie by się pluła...).
Dwa szczegóły:
1. kąty - mój monitorek to szybka matryca TN+ więc kąty ma chujowe, ale da się jeszcze oglądać filmy z wyrka więc przeżyję
2. czerń - zawodzi, nie ma idealnej, ale w ustawieniach nie grzebałem, może dałoby się poprawić, jakoś specjalnie mi nie zależy na idealnej czerni

Cała reszta a szczególnie barwy i "soczystość" obrazu na duży plus dla LCD-ka.

*

Posty: 69
Dołączył(a): 15.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 17:32 
Cytuj  
Ja osobiście tez stawiam LCD wyżej niż CRT.Mam LCD 19 z środkowej półki i jestem zadowolony.Jakosć obrazu, kontrast znakomita.W grach i filmach również spisuje sie bardzo dobrze no i ilość miejsca na biurku...:)Co do wielkosci to wolałbym 17 LCD niz 19 CRT ponieważ (niewiem jak dla innych) ale dla mnie wielkościowo sprawia wrażenie jak 19 CRT

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 18:19 
Cytuj  
porównanie crt i lcd (imo stronnicze)
http://www.google.pl/url?sa=t&ct=res&cd ... iAK-9LWfBw
kłóciłbym się zwłaszcza w kwestii jasności
o smużeniu też nic nie wspominano a mimo wszystko jest to zauważalne dość wyraźnie w lcd
każdy ma jednak swoje przyzwyczajenia, ja wolę crt z najwyższej póły niż tej samej wielkości lcd z najniższej/średniej
kwestia ceny jest oczywista
natomiast następnym monitorem jaki kupię w przyszłości będzie oled (czy tam oled2?) bądź inny jego następca - bo jak patrze na rynki napędów optycznych to nie wiadomo jaki standard będzie jutro

EDIT: ten artykuł bardziej mi się podoba
http://www.pcworld.pl/artykuly/33682.html
(nie wspomniałem że param się grafiką - ciutke więcej niż amatorsko)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2005, 18:44 
Cytuj  
Szczerze watpie, ze kupisz nastepny monitor w technologii oled, gdyz nie jest jeszcze dopracowana. Ta technologia pozwala na tworzenie duzych, cienkich ekranow, jednak nie jest zbyt trwala (jest to technologia organiczna). 3 lata to maks na dzien dzisiejszy dla monitora Oled - potem kolory wyraznie bledna.

Za to sadze, ze kupisz sobie telewizor LCD 32-40 cali, gdyz niebawem stanie sie to powszechne i w cenie dzisiejszych telewizorow kineskopowych.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.