mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 20:36 
Cytuj  
Jestem graczem Unreala 2k4, gram w klanie, i staje sie coraz lepszy, jednak mój Skill ostatnio zatrzymał sie na pewnym szczeblu i wiem ze to za sprawą myszki.

Jak mozecie to oświeccie mnie informacjami o myszkach.... Musi byc bardzo czuła... ponad 1000dpi, efekt akceleracji wstecznej nie moze występowac w ogóle, i miec co najmniej 6 przycisków.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 20:56 
Cytuj  
Ja mam Logitecha MX510.

Polecam.

Możesz sobie jeszcze kupić kulkową, one równierz się do tego nadają,

wystarczy je regularnie czyścić.

Co do 6 przycisków na co ci one? Żeby przyszpanować znajomemu? :lol:


Czy znasz może przysłowie "Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek na

spódnicy" ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 21:13 
Cytuj  
jasne myszka :/ braku skilla myszka nie nadrobisz...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 21:13 
Cytuj  
też polecam mx510 bardzo fajna , chociaz teraz bym kupił mx518 , 510 bardzo dorbze sprawował mi sie w Counter-Strike'u , pozdro

Eshim napisał(a):
Co do 6 przycisków na co ci one? Żeby przyszpanować znajomemu? :lol:


6 przycisków ma sie po to w FPSach zeby miec wiele bindów pod ręką


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 21:53 
Cytuj  
Ja polecam myszke kulkowa 2 przyciski + dobre czyszczenie raz na tydzien. Gram w q3 i wiem co mowie. Optyki sa do dupy. Jeszcze jak ci wlos wejdze to masakra.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 21:55 
Cytuj  
Razer Diamonback > all

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 22:04 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
Ja mam Logitecha MX510.

Polecam.

Możesz sobie jeszcze kupić kulkową, one równierz się do tego nadają,

wystarczy je regularnie czyścić.

Co do 6 przycisków na co ci one? Żeby przyszpanować znajomemu? :lol:


Czy znasz może przysłowie "Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek na

spódnicy" ?


Jezeli sie nie myle to MX510 ma chyba 6 przycisków :wink:

juz ci mówie po co 6 :

-PPM strzał
-LPM IIstrzał
-Przycisk w rolce Light Gun
-Następny przycisk Flack Cannon
-Następny Rakietnica
-Następny Shock Rifle

Powiedzcie mi jak sie ma sprawa czułosci. Lepiej sie wtedy celuje czy co ?? jakie jest odczucie jak sie dostatnie w łapska taką myszke ?


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 22:25 
Cytuj  
Shaver napisał(a):
Ja polecam myszke kulkowa 2 przyciski + dobre czyszczenie raz na tydzien. Gram w q3 i wiem co mowie. Optyki sa do dupy. Jeszcze jak ci wlos wejdze to masakra.


Panu juz podziekujemy :roll:


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 69
Dołączył(a): 15.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 23:14 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Razer Diamonback > all

Używam i również polecam

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 01:46 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Razer Diamonback > all

Logitech MX510 + Icemat + MICEskatez >> all

:D

Razery sa brzydkie i jeszcze swieca sie jak psu jajca. Pod wzgledem elektroniki nie roznia sie praktycznie od logitechow. No i Logitechy sa o wiele wygodniejsze. Jedyna mycha na ktora zamienilbym swojego MXa to Logitech G5 ktora ma mozliwosc dopasowania ciezaru.

Cytuj:
Ja polecam myszke kulkowa 2 przyciski + dobre czyszczenie raz na tydzien. Gram w q3 i wiem co mowie. Optyki sa do dupy. Jeszcze jak ci wlos wejdze to masakra.


Tak z ciekawosci... uzywales kiedys porzadnej mychy? Optyka wyprodukowanego po powiedzmy '97? Nie wiem skad wziales swoje rewelacje, bo na pewno nie z autopcji. Ja teraz nie wyobrazam sobie mychy z 2 przyciskami bez rolki (nawet moj pierwszy genius mial 3 przyciski, mimo ze byla to mycha podlaczona do IBM XT - pewnie niewiele osob bedzie w ogole pamietac co to takiego :D ). I nie mowie tu nawet o graniu tylko o zwyklej, codziennej pracy z kompem.


pozdrawiam

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 02:37 
Cytuj  
Pomiedzy myszkami klasy MX510, DB nie odczujesz juz raczej roznicy w czulosci itp... Po prostu trzeba sobie wybrac ta, ktora bedzie Ci lepiej pasowala do lapy. Niektorzy wola Razery, inni MX5xx/G5/itp, a jeszcze inni taniego WheelMouse'a 1.1a od MS. Ja osobiscie preferuje ksztalt Razera, do tego pasuje mi to, ze myszka jest lekka. Za Razerem przemawia jeszcze jeszcze fakt, ze zastosowano w niej bardzo fajne nozki/slizgacze, przez co w zasadzie nie trzeba jej podklejac teflonem, pod warunkiem, ze korzysta sie z dobrej szmatki, na ktorej oryginalne slizgacze sie zbyt szybko nie zetra.

Co do najnowszych wynalazkow laserowych w stylu Copperheada i G5, to nie polecam. Wiele osob na roznych podkladkach ma z nimi problemy.

Co do tekstu o myszkach kulkowych pare postow wczesniej, to nawet nie chce mi sie tego komentowac...

*

Posty: 58
Dołączył(a): 4.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 08:29 
Cytuj  
Logitech robi najlepsze myszki i joysticki.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 09:37 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Za Razerem przemawia jeszcze jeszcze fakt, ze zastosowano w niej bardzo fajne nozki/slizgacze, przez co w zasadzie nie trzeba jej podklejac teflonem, pod warunkiem, ze korzysta sie z dobrej szmatki, na ktorej oryginalne slizgacze sie zbyt szybko nie zetra.


No ja korzystam z Icemata, na ktorej slizgacze niestety trezba wymieniac co pare miechow, ale naprawde, komfortem pracy bije ona szmacianego QcK na glowe (wiem bo z obiema mialem doczynienia). A wydatek 20pln raz na 5 czy 6 miesiecy nie jest wielkim obciazeniem dla budzetu :)

Jesli chodzi o lasery to faktycznie, nie mialem okazji ich sprobowac. Jak juz mowilem jedyny plus ktory przemawia dla mnie za G5 jest mozliwosc regulacji jej ciezaru, co bardzo by mi odpowiadalo (lubie duze i ciezkie myszki), bo jesli chodzi o czulosc 2000dpi to imho jest to jakas porazka :)


pozdrawiam

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 10:13 
Cytuj  
DaveJ napisał(a):
-PPM strzał
-LPM IIstrzał
-Przycisk w rolce Light Gun
-Następny przycisk Flack Cannon
-Następny Rakietnica
-Następny Shock Rifle

Powiedzcie mi jak sie ma sprawa czułosci. Lepiej sie wtedy celuje czy co ?? jakie jest odczucie jak sie dostatnie w łapska taką myszke ?

I czego jeszcze? Wiesz takie coś ze 102 przyciskami to się klawiatura nazywa...

IMO w FPS jesteś w stanie komfortowo kożystać tylko z 3 przycisków: lewy,prawy i 1 pod kciukiem. Aby skożystać z reszty musisz zmianiać położenie fingersów, także spada ci dokładość/celność - dyżo szybciej i naturalniej jest skożystać z klawiatury. Większa ilość przycisków może być pomocna owszem ale nie sprawdza się bardzo szybkich i wymagających precyzji sytuacjach.

Ja używam sobie MX510 i jestem zachwycony gryzoniem (choć przez ładnych kila lat miałem OEM'owego kulkowego Logiecha za 30zł, z 3 przyciskami i rolką i dawał radę). Razor IMO jest za płaski i sprawdzi się tylko i wyłącznie dla ludzi o bardzo małych dłoniach - do tego wygięte na końcach do góry zakończenia przycisków to jakiś chory pomysł.

Skill ma tyle wspólnego z myszką co czas na mecie z kolorem koszulki w jakiej biegniesz. Jesli myszka nie sprawia problemów w użytkowaniu (przeskoki, zacinanie się przycisków) to znaczy że jest OK i nic więcej Ci nie potrzeba.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 15:33 
Cytuj  
Jak juz mowilem jedyny plus ktory przemawia dla mnie za G5

Tak, ale ta cena... Niby z MX5xx tez mozna ciezarek wyjac ;)

Razor IMO jest za płaski i sprawdzi się tylko i wyłącznie dla ludzi o bardzo małych dłoniach

To jeszcze zalezy jak kto trzyma mysz podczas gry. Jedni wola ulozyc lape wygodnie na myszce i operowac nia ruchami calej reki, inni myszke trzymaja palcami i steruja nadgarstkiem :< IE3.0 jest niby wiekszy od MX5xx (chociaz kladac 2 myszki kolo siebie jakos tego nie zauwazylem - jest na pewno bardziej plaski), a bardziej mi pasowal od MX-ow, bo mozna nim bylo sterowac palcami.

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 16:17 
Cytuj  
Dobra... Już wiem że kupie Logitecha MX518 :]

Teraz sprawa tych ślizgaczy i podkładek... Obeznajcie mnie z tym jak mozecie. Jeżeli jakis moderator uwaza ze jest to sprawa ni kolejny temat niech da znac to załoze.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 17:54 
Cytuj  
zaloz osobony topic na temat slizgaczy i osobny o podkladkach...

Ja mam steelpada + mx500 + slizgacze i taki zestaw calkiem mi wystarcza, myszka pchnieta leci przez cala podkladke jak po lodzie,


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 18:24 
Cytuj  
a w tym klanie w ktorym grasz to ci doradzic nie moga, chyba maja jakies doswiadzczenie w tych sprawach..? Chociaz jeszcze jakies 20dni temu pisales, ze nie jestes obeznany w fpsach online i ludzie ci doradzali na tym forum w co grac.. a teraz juz masz taki skill, ze myszka go blokuje :]

Co do tego, ze razer jest za plaski - ja trzymam go palcami i tylko nadgarstkiem rucham :]

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 20:22 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
a w tym klanie w ktorym grasz to ci doradzic nie moga, chyba maja jakies doswiadzczenie w tych sprawach..? Chociaz jeszcze jakies 20dni temu pisales, ze nie jestes obeznany w fpsach online i ludzie ci doradzali na tym forum w co grac.. a teraz juz masz taki skill, ze myszka go blokuje :]


Topic ten załozyłem bo chciałem sprawdzic w co warto grac, w co ludzie graja.

Chciałem sparawdzic czy jest cos bardziej warte uwagi, i majace wieksza scene graczy niz Unreal. A w samo UT gram 3.5 miesiaca a nie 20 dni , jak jest w twoim miemaniu.

Jezeli chcesz sciagnij, załatw demko i sprawdz mój skill, a nie kwestjonujesz moje umiejetnosci i robisz ze mnie jakiegos pyszałka .


Co do wiedzy o myszkach graczy klanu :

Jezeli masz problem to nie odpowiadaj, bo chce sie dowiedziec o myszkach od wiekszej liczby osób, żeby miec pewnosc co do wyboru myszki :]


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 20:42 
Cytuj  
Co do podkładek ja mam żelową poduszeczkę+podkładkę dla myszki

optycznej w jednym. Polecam!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.