mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 12:56 
Cytuj  
Taka bolączka, nawet nie wiem jak to w sumie nazwać.
Otóż, wyjeżdżając na weekend zostawiłem włączony kompik z emulem z fajną listą interesujących rzeczy do zassania. Po przyjeździe okazało się, że lipa, bo emule pracował do piątkowego popołudnia mniej więcej. Net nie działał, poczta, www - wszystko martwe. ISP można wykluczyć (chyba?) bo zrestartowanie komputera pomogło i wszystko zaczęło hulać.

Jakieś sugestie co może być zwalone? Nie jest to efekt jednorazowy - po prostu jak komp pochodzi ze 2+ dni bez wyłączonia (do tego z torrentami, emule) to mam blokadę na net do czasu restartu kompa. By tego uniknąć muszę robić co te ~2dni restarty komp-a.. w sumie i tak muszę bo po 2 dniach z emule/torrentem windows całkiem nieźle się zapycha, ale problem jest jak gdzieś wyjeżdżam.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 13:05 
Cytuj  
tez mam takie cos, ale ja znam przyczyny, to moj "wladca sieci" czyli Admin, blokuje mi neta, nie wiem dokladnie jak to dziala, ale po restarcie adres sie odswierza i net wraca do pracy :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 13:13 
Cytuj  
kurcze pewnie mam to samo w takim razie :/

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 13:42 
Cytuj  
a macie net ze stalym IP czy zmiennym?
Bo ja mialem kiedys taki patent ze mi wygasala dzierzawa IP regularnie o okreslonej porze (chyba 2 AM to byla) => tyle ze u mnie efektem byl chwilowa (30 sek) niedostepnosc lacza.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 13:53 
Cytuj  
stale, mnie normalnie dziala w nocy, w dzien wogule nie moge wlaczyc zadnych programow typu Torent, emule czy DC. Nie lacza sie z netem, w nocy jest ok, ale jak zostawie na dzien to mi caleg netwa wylaczaja :P buroki zakichane


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 14:22 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
a macie net ze stalym IP czy zmiennym?
Bo ja mialem kiedys taki patent ze mi wygasala dzierzawa IP regularnie o okreslonej porze (chyba 2 AM to byla) => tyle ze u mnie efektem byl chwilowa (30 sek) niedostepnosc lacza.


No jak masz dynamiczne IP w np. Neostradzie to sie resetuje co 24h zawsze.

Ja akurat jade teraz na 2+2 mbit DSL i nie mam takich problemow w koncu (pheeew). Zero zrywania, 10 IP do wykorzystania :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 14:27 
Cytuj  
Oyci3c napisał(a):
No jak masz dynamiczne IP w np. Neostradzie to sie resetuje co 24h zawsze.

Poważnie? Jakiś czas temu miałem komputer włączony praktycznie przez tydzień non-stop i chyba się nic nie resetowało (nie korzystam z tego shitowatego programu dostępowego neo - może to dlatego).


_________________
Obrazek

*

Posty: 83
Dołączył(a): 28.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 14:29 
Cytuj  
IP w sumie stałe, tylko, że to sieć osiedlowa, więc jak włączam kompa to sprawdza mac address sieciówki i przydziela mi moje IP.
Teraz siedzę w pracy - sieć firmowa w sumie i tutaj jest dzierżawa na 24h, potem wygasa.
Jak się zachowuje system w momencie wygaśnięcia takiej dzierżawy? Próbuje odnowić?

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 15:31 
Cytuj  
Ludzi zarzucajacych w sieciach osiedlowych P2P kiedy akurat maja takie zyczenie i zapychajacych lacze, powinno sie kastrowac. W sumie w duzej mierze odpowiedzialny jest takze admin, ale nie zawsze jest to takie proste, aby pogodzic interesy wszystkich uzytkownikow. Twoj widocznie podjal jakies rozsadne kroki.


_________________
Mark24 napisał(a):
(...)ja nie lubię komuś lizać tyłka, nie lubię też jak ktoś mi próbuje pomachać w tej okolicy jęzorkiem - zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie chciał bym ja ze swojej strony się zrewanżował 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 15:35 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Oyci3c napisał(a):
No jak masz dynamiczne IP w np. Neostradzie to sie resetuje co 24h zawsze.

Poważnie? Jakiś czas temu miałem komputer włączony praktycznie przez tydzień non-stop i chyba się nic nie resetowało (nie korzystam z tego shitowatego programu dostępowego neo - może to dlatego).


Nie nie, ja tez z niego nie korzystam. Po prostu to lacza ADSL.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 15:58 
Cytuj  
Ok, wierzę na słowo, chociaż nie byłem chyba jeszcze świadkiem, aby to stało się "przy mnie" ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 18:47 
Cytuj  
Jak masz dobrze skonfigurowane polaczenie (auto reconnect), to w zasadzie tego nie odczujesz... A do tego wcale nie trzeba instalowac tej smieciowatej aplikacji dostepowej od tp.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 19:08 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Oyci3c napisał(a):
No jak masz dynamiczne IP w np. Neostradzie to sie resetuje co 24h zawsze.

Poważnie? Jakiś czas temu miałem komputer włączony praktycznie przez tydzień non-stop i chyba się nic nie resetowało (nie korzystam z tego shitowatego programu dostępowego neo - może to dlatego).


"Jakiś czas" temu też tego nie mialem, jednak aktualnie "od jakiegos czasu" co 24h (plus minus kilkanascie sek) restartuje sie ip i rozlacza sie neo. Skutecznie uniemozliwia to download kilka dni :|

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 19:13 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
"Jakiś czas" temu też tego nie mialem, jednak aktualnie "od jakiegos czasu" co 24h (plus minus kilkanascie sek) restartuje sie ip i rozlacza sie neo. Skutecznie uniemozliwia to download kilka dni :|


Jak mogles nie miec czegos co wystepuje ZAWSZE w usludze Neo?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 19:19 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Jak masz dobrze skonfigurowane polaczenie (auto reconnect), to w zasadzie tego nie odczujesz... A do tego wcale nie trzeba instalowac tej smieciowatej aplikacji dostepowej od tp.

True, Tiny Dialer ftw.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 20:04 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jak mogles nie miec czegos co wystepuje ZAWSZE w usludze Neo?

Nie mam pojecia, ale kiedys neo+ chodzila mi 40h bez przerwy :| Ale to bylo dawno temu (az sie chce powiedziec "i nie prawda").

"Dawno temu" w tym poscie znaczy jakies 2 lata i neo 640/128 bez limitu.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2006, 02:10 
Cytuj  
True, Tiny Dialer ftw.

Do czego ci ten Tiny Dialer potrzebny? Wszystko mozna skonfigurowac tak, ze sam Windows poradzi sobie z reconnectowaniem sie w przypadku utraty polaczenia i laczeniu sie przy starcie systemu :|

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.