mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2006, 18:10 
Cytuj  
A wiec pytanie to kieruje glownie do forumowych grafikow. Mam zamiar sobie kupic tablet. Na kartkach wychodzi mi spoko ale zrobic to myszka to masakra wiec postanowilem zaoszczedzic i kupic. Mam kolo 500 zelotych i zastanawiam sie nad takowym sprzetem

http://1klik.pl/sklep/Tablety_i_piora/T ... 79/p56281/

moze cos takeigo?
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22006

Prosze o opinie itp. Najabrdziej pasowalo by mi cos w tej cenie by sie ostalaly polskie zlote. Jezeli macie jakies lepsze propozycje za rozsadna cene prosze o rade.

Thx


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2006, 19:45 
Cytuj  
Zdecydowanie i bez zastanawiania się Wacom. Każdy, nawet najsłabszy model Wacoma zjada na śniadanie produkty Pentagrama.

Pracuję na Graphire3 i na Intuosie3. Kiedyś testowałem takiego Pentagrama i nie przechodził nawet testu obrysowania płyty CD (linie wychodzily dziwnie poszarpane).


_________________
Browar

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2006, 19:49 
Cytuj  
a jakis konkretny model do w graniach 300-500 zeta? z tego co patrzylem pentagram ma wieksze pole bazgrania patykiem. ;]


_________________
oumn da lololegend

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2006, 20:29 
Cytuj  
W wacomach do 500zeta nie ma wyboru duzego - 2 modele :) Ja mam wlasnie tego Graphire4 class i do mojej amatorskiej zabawy w zupelnosci wystarczy. Pentagramow nie kupuj... ja kiedys sporo czytalem o tabletach, no i z tego co zauwazylem to malo kto poleca P, wrecz przeciwnie. Wacom i tyle...

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 14:40 
Cytuj  
Znalazlem cos takeigo

http://www.sklep.abad.pl/index.php?type ... d&id=18982

Moje pytanie brzmi. Ktos kupywal w tym sklepie? A moze macie jakies tansze zrodla?


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 23:25 
Cytuj  
A4, to moim (i wielu znajomych po fachu) za duży obszar do wygodnego rysowania - po prostu ręka się męczy od takiego machania. Ja w pracy mam Graphira3 A6, w domu miałem takiego samego, a ostatnio zmieniłem na Intuosa3 A5 wide.

Na Twoim miejscu zastanawiałbym się między Graphirem A6 i A5. Jeśli masz możliwość wstrzymania się jeszcze i dozbierania kasy do A5, to warto (chociaż A6 jest też dobre, ale A5 chyba trochę lepsze).

PS. Jak chcesz jeszcze zaoszczędzić, to ja pewnie będę sprzedawał tego Graphira3 A6, ale to już na priv, żeby nie było, że tu handel robię :)


_________________
Browar

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 09:04 
Cytuj  
shaver, nie pierd***bym się w nieznane lokalizacje tylko kupywał bezpośrednio u dystrybutora: www.veracomp.pl/ - i wszystko jasne


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 09:53 
Cytuj  
Wacom volito 2 - sam mam, jezeli masz wiecej kasy do wydania mozesz kupic jakiegos lepszego wacoma, mi wystarczal. Odradzam produkty pentagramu czy innych firemek nie specjalizujacych sie w tabletach, zwykle shit sprzedaja.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 01:31 
Cytuj  
Odkopie sobie temat. Sytuacja na rynku ostro się zmieniła. Mamy teraz:

http://pclab.pl/art35260.html (Artykuł z lutego, więc 6 miesięcy outdated)

http://pclab.pl/art36065-5.html (Artykuł z końca czerwca)

Ale coś mi się to dziwne wydaje.

Tablet Pentagram Virtuoso P 2005 - 782 zł w sklepie naprzeciwko (Przeznaczenie? : P) mnie.

Tablet Wacom Intuos4 (nowa wersja) rozmiar M - 1500 zł

Różnica cenowa dość spora...Ale jak to jest z quality? Jestem totalnym noobkiem jeśli chodzi o tablety. Więc pytam was ; ) Czy bardziej opłaci mi się kupić Pentragrama? Czy różnica między nimi nie jest duża? A może kupić Intuosa i zapomnieć o istnieniu Pentagrama? A może jest jakiś dobry tablet którego nie wziąłem pod uwagę?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 09:19 
Cytuj  
Kup sobie takiego jak ma Jason z American Chooper ;P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 10:00 
Cytuj  
wacom jest najlepszy ale ten nowy pentagram podobno daje rade w przeciwienstwie do starych wersji:P
Osobiscie mam wacoma i genialnie sie rysuje(tyle ze ja nie umiem rysowac)

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 10:56 
Cytuj  
a ja mam siakiegos pentagrama i jestem bardzo niezadowolona :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 12:03 
Cytuj  
Na pentagramie nie popracujesz. Ot co.
Mamy w firmie 3 Wacomy i moi graficy bardzo sobie je cenią. W domu mieli pentagramy. Za pierwsze pensje wymienili sobie na wacomy. O czymś to chyba świadczy. Nie liczą się tak dane techniczne jak czułość i PŁYNNOŚĆ ruchów w praktyce. Pentagram to taki Roewe, Wacom Graphire4 (nie wpakuj się w bamboo!) to odpowiednik Mercedesa, a Intuos4 to już Porsche.

Pracujemy na Intuos4 Large Wide, Graphire4 A5 i Graphire4 A4. Jak chcesz zrobić coś więcej niż podpis pod dokumentem to nie kupuj Pentagrama. Da się na tym rysować, ale naprawdę szkoda nerwów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 13:50 
Cytuj  
Ale czy ten nowy pentagram nie jest przypadkiem calkiem znosny?
Ten z piorkiem bez baterii takim jak w wacomie 1024 stopnie nacisku bla lba? Bo czytalem calkiem pozytywne recenzje a wacom jednak kosztuje swoje. Te wszystkie pentagramy starsze z piorkami z bateria to o d rozbic to fakt ale ten nowy to nie dam glowy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 14:09 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Bo czytalem calkiem pozytywne recenzje a wacom jednak kosztuje swoje. Te wszystkie pentagramy starsze z piorkami z bateria to o d rozbic to fakt ale ten nowy to nie dam glowy.


That. Czytałem takie opinie na większości stron internetowych...Bo na razie z tego co widzę, nie lubicie Pentagrama za poprzednie tablety i jako całości. (Co jestem w stanie zrozumieć) Jednak, niby ten "nowy" tablet jest po prostu na światowym poziomie ; ) Więc, jeśli ktoś na nim pracował/zna kogoś kto na nim pracował (tym konkretnym modelu) i twierdzi inaczej - ładnie proszę o zaznaczenie tego w wypowiedzi. Bo z oczywistych względów, takie posty mają dla mnie po prostu większą wartość. I dzięki za dotychczasowe odpowiedzi!

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 16:28 
Cytuj  
pentagramy sa fajne do nauki.... Odradzam jezeli ktokolwiek chce robic cos w tym sensownego. Naszczescie po roku uzywania tego gowna zaopatrzylem sie w wacoma a5 ;) Jezeli ktos chce kupic mojego starego pentagrama o'pen xxl (a4) oddam za bardzo niska cene. Mozliwosc wystawienia na alegro. Jest troche ztyrany ale ogolnie jeszcze chula. :)


_________________
oumn da lololegend

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 16:41 
Cytuj  
Nie spotkalem sie z pozytywna opinia o pentagramie innego uzytkownika, wiadomo recki to co innego. Ogolnie zasada prosta, nie stac cie na wacoma kupujesz pentagram.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 23:22 
Cytuj  
Pani grafik, która zażyczyła sobie iMaca testowała tego nowego pentagrama i ni uja - nie jest w stanie dorównać nawet staremu graphire4. Do intuosa nawet nie ma jak podskoczyć.
Tylko na papierze wydaje się być znośny - w praktyce nie nadaje się do zawodowej pracy.

Cytuj:
nie stac cie na wacoma kupujesz pentagram

Nie stać cię na wacoma to idziesz dozbierać. Nie ma co rozmieniać się na drobne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 lip 2009, 23:35 
Cytuj  
tczewiak, a co ty masz do Bamboo, imho bardzo dobry econo model, do obróbki, szparowania i dtp imho wystarczy.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2009, 00:51 
Cytuj  
W porównaniu do graphire4 z tej samej półki cenowej - słaby.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.