mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 15:19 
Cytuj  
Poniewaz z tego co patrzylem na core2duo mnie nie stac... postanowilem sobie kupic athlona64 venice ( albo orleans) 3,5 badz 3,8... to jeszcze do ustalenia.

I teraz, czy warto jeszcze w 939 sie pchac, czy juz przesiadac sie na AM2. Z tego co sie doczytalem i zrozumialem - w 939 nie bede musial od razu pamieci wymieniac ( mam ddr) na ddr2, co ograniczy koszt w dosc duzym stopniu.

Jakies propozycje? Ogolnie nie chcialem przeznaczac za duzo na procek+plyte, bo jeszcze trzeba karte z agp na pci-e wymienic, dysk dokupic.. i za mieszkanie zaplacic:)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 547
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 15:24 
Cytuj  
Ja bym kupił 939 dopiero przy następnym upragu AM2.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 15:30 
Cytuj  
KreMas napisał(a):
Ja bym kupił 939 dopiero przy następnym upragu AM2.



no wlasnie tak kombinuje, bo wole wydac wiecej na grafike najpierw, a nie stac mnie na imba super upgrade wszystkiego na raz za 1 razem ( i nie w najblizszych 6-9 miesiacach)...

Ktos moze polecic ciekawa plyte na 939?


_________________
Nie mam pomyslu na signature

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2006, 16:26 
Cytuj  
Imho bierz jakiegoś Asusa bądź też Gigabyte'a, z n-force (lub n-force ultra) najlepiej na chipsecie nVidi (coś nie mam zaufania do Via'i).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 13:40 
Cytuj  
To ja może odświeżę temat.

Mam podobny dylemat tyle, że 2 stopniowy :)
1) P4 HT (na Duo mnie nie stać) czy Athlon 64?
2) Jeśli Athlon to jaka podstawka 939 czy AM2 i chodzi mi głównie o argumentację takiej a nie innej opinni.

Z jednej strony 939 nie obsługuje DDR2 a z drugiej obsługa w AM2 to z tego co widzę porażka (czy się mylę?).

Możecie zaproponować jakieś płyty pod te różne warianty (jaki chipset bo nie orientuję się od dłuższego czasu)? Generalnie na płytę wolabym nie wydawać więcej niż 350-400zł i musi obsługiwać PCI-E (trzeba uciekać z AGP w końcu :P)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 13:51 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
To ja może odświeżę temat.

Mam podobny dylemat tyle, że 2 stopniowy :)
1) P4 HT (na Duo mnie nie stać) czy Athlon 64?
2) Jeśli Athlon to jaka podstawka 939 czy AM2 i chodzi mi głównie o argumentację takiej a nie innej opinni.

Z jednej strony 939 nie obsługuje DDR2 a z drugiej obsługa w AM2 to z tego co widzę porażka (czy się mylę?).

Możecie zaproponować jakieś płyty pod te różne warianty (jaki chipset bo nie orientuję się od dłuższego czasu)? Generalnie na płytę wolabym nie wydawać więcej niż 350-400zł i musi obsługiwać PCI-E (trzeba uciekać z AGP w końcu :P)



Na pierwsze pytanie odpowiem tak : nie lubie intela:P

A na drugie - bierz 939 ( bo rozumiem o 2core nie myslisz) - tansze plyty, tansze pamieci, i ... tansze athlony:) Ostatnio athlony na am2 poszly o 50zl w gore w przeciagu tygodnia...

Co do chipsetu - nforce4 ( tu do wyboru jaki chcesz normalny ultra albo sli), plyty - polecam asus , asrock ( kij wie czemu, ale sie tym ludzie zachwycaja do OC), DFI lan party( ale to drozsza jakies 450zl). Ja sobie kupilem gigabyte i nie mam najmniejszych problemow.


Ponoc z AM2 czasami sa problemy, ale nie znam szczegolow. Dla mnie najwaznejsze bylo, ze nie musze pamieci wymieniac na ddr2, to mnie skusilo na 939.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 14:21 
Cytuj  
No widzisz cały dylemat polega na tym, że 939 nie jest już rozwojową podstawką:
- Brak obsługi DDR2. A RAM, jak to RAM ma niebagatelne znazenie w grach i a w MMO w szególności. Trochę mnie to niepokoi szczeżę mówiąc.
I dlatego zastanawiam się czy nie zostać przy Intelu, bo AM2 też ma zgimpowaną obługę tych kostek.
- Wkrótce będzie zapewne brak nowych CPU na tą podstawkę. A kupowanie nowej płyty z każdym nowym procesorem to średnio ciekawy pomysł IMO.

O 2 rdzeniowym CPU nie myślę teraz a co będzie za 6 miesiący to ciężko powiedzieć. Jak będzie zastrzyk gotówki to czemu nie. Choć jest to najmniej istotne w chwili obecnej.

Any other ideas?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 14:24 
Cytuj  
Majac do wyboru p4 i a64 wzialbym a64, co do podstawki am2 i 939 - to juz pod katem ramu, czy ceny bym wybieral. Zauwazalnych roznic w wydajnosci raczej nie ma. Zreszta pewnie am2 dlugo nie pozyje, aczkolwiek w przyszlosci zmieniajac plyte bedzie sie mialo ddr2... ktore pewnie bedzie jeszcze przez jakis czas na topie.

Edit: czy kupisz intela czy amd i tak bedziesz musial zmieniac pozniej plyty

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 14:37 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Edit: czy kupisz intela czy amd i tak bedziesz musial zmieniac pozniej plyty

Tu się nie zgodzę za bardzo. Jasne, że prędzej czy póżniej tak. Ale generalnie moja obecna MB ma ładnych kilka lat i spokojnie nowego Intela w nią wsadzę (sęk w tym, że to AGP - choć na upartego GF 7600GS mozna i na AGP kupić).

Ogólnie wziąłbym AMD martwi mnie tylko ten zakichany RAM.
939 nie wspoiera DDR2 wogóle, AM2 wspiera ale co z tego skoro wydajność dalej jest na poziomie 939 ze starymi DDRami. Także IMO obie serie szybko zakończą swój żywot i AMD wrzuci na rynek kolejną podstawkę.
Narazie potrzebuję coś nie za drogiego (bo jeszcze RAM i karta graficzna czeka na kupienie) ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy procesor pewnie będę chciał wymienić.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 16:08 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Morgul napisał(a):
Edit: czy kupisz intela czy amd i tak bedziesz musial zmieniac pozniej plyty

Tu się nie zgodzę za bardzo. Jasne, że prędzej czy póżniej tak. Ale generalnie moja obecna MB ma ładnych kilka lat i spokojnie nowego Intela w nią wsadzę (sęk w tym, że to AGP - choć na upartego GF 7600GS mozna i na AGP kupić).

Ogólnie wziąłbym AMD martwi mnie tylko ten zakichany RAM.
939 nie wspoiera DDR2 wogóle, AM2 wspiera ale co z tego skoro wydajność dalej jest na poziomie 939 ze starymi DDRami. Także IMO obie serie szybko zakończą swój żywot i AMD wrzuci na rynek kolejną podstawkę.
Narazie potrzebuję coś nie za drogiego (bo jeszcze RAM i karta graficzna czeka na kupienie) ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy procesor pewnie będę chciał wymienić.



Lol, a kto ci powiedzial, ze jak puscisz pamieci nawet 2x szybciej to bedziesz mial 2x szybszy komp... roznica jest 10-15% na ddr2 przy 800+mhz do ddr na 400, tak wiec normalna i tak powinno byc. Nie wiem czemu niektorzy uwazaja, ze jak cos ma 2, to na pewno musi byc lepsze... Wiekszosc rzeczy w komputerach to zabiegi marketingowe, trzeba wynajdywac takie smaczki wlasnie cena/jakosc, chyba ze masz nieograniczone fundusze...

( takie smaczki i w pentiumach sie pojawialy, nei wiem jak to jest teraz bo nie do konca sledze starsze pentiumy)

Jezeli chcesz koniecznie korzystac z am2 +ddr2 , to kup sobie najslabszy core2duo lepiej, doplacisz te 300-400zl za proc+mobo a wtedy naprawde zobaczysz roznice...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 20:41 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Morgul napisał(a):
Edit: czy kupisz intela czy amd i tak bedziesz musial zmieniac pozniej plyty

Tu się nie zgodzę za bardzo. Jasne, że prędzej czy póżniej tak. Ale generalnie moja obecna MB ma ładnych kilka lat i spokojnie nowego Intela w nią wsadzę


a jaka plyte ty masz - ktora ma pare lat i obsluguje core 2 duo?

kazda generacja procesorow pociaga za soba kupno nowej plyty - roznica miedzy AMD a Intelem jest taka - ze amd zmienia podstawki pod nowe procki - zas Intel nie - za to zmienia chipsety obslugujace te nowe procki


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2006, 20:56 
Cytuj  
Wtrace swoje 2 grosze. Nie ma najmniejszego sensu kupowac plyty glownej z mysla o wymianie procesora w przyszlosci. Jesli taka wymiana nie nastapi w ciagu 6 miesiecy, maksymalnie 12, to przewaznie sie nie oplaca. W ciagu dluzszego czasu zdazy wyjsc nowoczesniejsza linia prockow o przystepnych cenach, ktora nawet jesli bedzie na tym samym gniezdzie, to najpewniej bedzie wymagac innego chipsetu. Nowsze procki beda pracowac na wyzszym FSB, wiec nawet jesli starsza plyta cos takiego obsluzy, to nie uzyskasz 100% wydajnosci.

Przy kupnie plyty trzeba patrzec na PCI-E (obowiazkowo) i warto sie zastanowic nad DDR2, ktore staja sie juz standardem. Standard pamieci sie tak szybko nie zmienia. Nawet jesli produkcja DDR3 ruszy lada chwila, to zanim sie upowszechnia mina minimum 2-3 lata. Pamieci sie zmienia z musu, bo duzego przyrostu wydajnosci calego zestawu nie daja a sporo kosztuja.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 08:32 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Lol, a kto ci powiedzial, ze jak puscisz pamieci nawet 2x szybciej to bedziesz mial 2x szybszy komp... roznica jest 10-15% na ddr2 przy 800+mhz do ddr na 400, tak wiec normalna i tak powinno byc. Nie wiem czemu niektorzy uwazaja, ze jak cos ma 2, to na pewno musi byc lepsze... Wiekszosc rzeczy w komputerach to zabiegi marketingowe, trzeba wynajdywac takie smaczki wlasnie cena/jakosc, chyba ze masz nieograniczone fundusze...

( takie smaczki i w pentiumach sie pojawialy, nei wiem jak to jest teraz bo nie do konca sledze starsze pentiumy)

Jezeli chcesz koniecznie korzystac z am2 +ddr2 , to kup sobie najslabszy core2duo lepiej, doplacisz te 300-400zl za proc+mobo a wtedy naprawde zobaczysz roznice...

A gdzie ja napisałem, że wydajność wzrośnie 2x? Zdaję sobie sprawę że przyrost jest rzędu 5-10% to już max - ale niech będzie. Po co mi płyta w którą można wsadzić DDR2 skoro nic za tym nie idzie?
A pamięć jest w MMO dużo bardziej istotna niż w innych grach dletago uważam że jest to ważna rzecz. I nie chodzi o ilość czy numerek za nazwą tylko o szerokość magistrali po jakiej przesyłane są dane.
Cytuj:
a jaka plyte ty masz - ktora ma pare lat i obsluguje core 2 duo?

kazda generacja procesorow pociaga za soba kupno nowej plyty - roznica miedzy AMD a Intelem jest taka - ze amd zmienia podstawki pod nowe procki - zas Intel nie - za to zmienia chipsety obslugujace te nowe procki

Gezz a gdzie ja napisałem, że dwu-rdzeniowy procek wsadzę? Mowa o P4 z HT wystarczy poczytać z uwagą.

Cytuj:
Wtrace swoje 2 grosze. Nie ma najmniejszego sensu kupowac plyty glownej z mysla o wymianie procesora w przyszlosci. Jesli taka wymiana nie nastapi w ciagu 6 miesiecy, maksymalnie 12, to przewaznie sie nie oplaca. W ciagu dluzszego czasu zdazy wyjsc nowoczesniejsza linia prockow o przystepnych cenach, ktora nawet jesli bedzie na tym samym gniezdzie, to najpewniej bedzie wymagac innego chipsetu. Nowsze procki beda pracowac na wyzszym FSB, wiec nawet jesli starsza plyta cos takiego obsluzy, to nie uzyskasz 100% wydajnosci.

Przy kupnie plyty trzeba patrzec na PCI-E (obowiazkowo) i warto sie zastanowic nad DDR2, ktore staja sie juz standardem. Standard pamieci sie tak szybko nie zmienia. Nawet jesli produkcja DDR3 ruszy lada chwila, to zanim sie upowszechnia mina minimum 2-3 lata. Pamieci sie zmienia z musu, bo duzego przyrostu wydajnosci calego zestawu nie daja a sporo kosztuja.

Coval no właśnie o to chodzi. Teraz nie mam funduszy żeby kupić potwora bo sporo rzeczy naraz muszę powymieniać. Aczkolwiek bardzo możliwe że w ciągu 6 miesięcy wymienię procek, dołożę RAM'u, k.graficzna może poczekać nawet dłużej.
Zdaję sobie sprawę, że nowe procki to nowe płyty ale czasem wystarczy że za 1,5 roku kupi się top'owy procek ze starszej linni i przyrost wydajności jednak jest a nie jestem zmuszony do wymiany wszystkiego naraz (MB, CPU, RAM i k.graficzna). Dlatego chcę uciec od AGP i DDR. Bo za rok czasu mogą przestać być dostępne najzupełniej w świecie albo ich ceny będą 2x droższe niż odpowiedników DDR2 (nie raz nie dwa już tak było) a druga sprawa to już sama szerokość szyny i IMO głupotą jest nie wykorzystywać tego.

To czego potrzebowałem to jakiś sensownych argumentów, ktore przeważą szalę na którąś stronę. I o ile chciałem przesiąść się na Athlona (niższe temperatury pracy, niższa cena/lepszawydajność) o tyle cała otczka sprawia, że nie bardzo mi się to uśmiecha.
A generalnie każdy idiota potrafi złożyć komputer z prockiem dwurdzeniowym, 8GB RAM'u i SLI na pokładzie. Jak bym miał pieniądze, żeby kupić taki sprzęt to o radę bym nie pytał. Tu chodzi właśnie o te zakichane 5% wydajności na tym, czy na tamtym + ew. możliwości rozwoju w przyszłości.i Znów nie jakieś kosmosy tylko drobne rzeczy.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 09:26 
Cytuj  
no wlasnie mi o to chodzi, zebys jak najmniej wydal... a mowienie ze ddr2 bedzie lepsze od ddr w mmorpg'ach... 2gb bedzie lepsze od 1gb, szyna ma tu mniejsze znaczenie.

Co jest najwazniejsze w mmorpg ( i innych grach tak samo) :

karta grafiki - podstawowa czesc, ktora spowalnia
pamiec - jej ilosc od 1gb w zwyz
procesor - i to zostawiamy na koncu , nie jest potrzebny top-end procek, lepiej pieniadze przeznaczyc na zakup lepszej grafiki, badz wiekszej ilosci pamieci


Mowisz ze intel - intel ma drozsze plyty, procki. Mozesz kupic tanszego amd i dac wiecej na karte grafiki. Tak samo wyglada z AM2 vs 939 - am2 procki poszly w gore, plyty kosztuja wiecej ( nie wiele, ale zawsze), no i jezeli do tej pory miales pamieci ddr - to odpada ci koszt wymiany pamieci w tym momencie. Poniewaz przesiadka z agp na pci-e jest chyba najbardziej kosztowna rzecza w ostatnich latach ( bo trzeba zmienic mobo, wypadalo by procka, oraz nowa karte graficzna), uwazam, ze przyoszczedzenie na pamieciach ( szczegolnie jezeli nie masz jakiegos znajomego co by po dobrej cenie wzial te "stare" ddr) a wykorzystanie tej kasy na lepsza grafike przyniesie ci wiecej korzysci.

Przynajmniej ja tak zrobilem.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 09:44 
Cytuj  
Bylem wierny AMD przez 5 lat.
Przesiadlem sie na Intel i nigdy do AMD nie wroce:)
Nie chce mi sie rozpisywac dlaczego. Tak tylko male wtracenie sie do dyskusji.

Gadanie, ze lepsza karte graf. kosztem procesora jest bzdura.
Ja wole za jakis czas wymienic karte graf. niz kombinowac z wymiana procesora + mobo + ram.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 13:11 
Cytuj  
Z tego co pamietam duzych(zauwazalnych) roznic w wydajnosci ramu miedzy ddr na a64 i ddr2 na p4 nie ma. Najlepiej skladac kompa pod siebie, poswiecajac nieco czasu na poczytanie o danym sprzecie i zorientowaniu sie w produktach - zadowolenie gwarantowane, aczkolwiek trzeba miec troche tego czasu :)

Swoja droga jakis rok temu byly newsy, ze intel sie przymieza do ddr3 (pierwsze testy) jako, ze ich produkcja nabiera tempa, moze sie tak zdazyc iz za 1-1,5roku beda wymagane dla najnowszych produktow <- moje czyste toretyzowanie. Wiadomo, glupio tak intelowi siedziec na ddr2 skoro amd tez juz je ma ;)

Lepsza karta i gorszy proc to niebardzo rozwiazane, po co karta ktora w takim wypadku nie bedzie mogla wykorzystac swych mozliwosci jako, ze ten slaby procek bedzie ja spowalnial.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2006, 13:31 
Cytuj  
Nie mowilem slaby, ale zamiast kupowac procek 4,2 + np. 6600gt, lepiej kupic nawet 3000 i 7900gs ( albo 7600gs, albo jak ktos lubi ati).

Zreszta, kazdy ma wlasne zdanie, inne preferencje - kompa trzeba skladac pod siebie ( jak to ladnie Morgul napisal) :)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2006, 19:42 
Cytuj  
Mam podobny dylemat, obecnie posiadam:

Athlon 1800+ XP
p.g soltek SL-75DRV5
1gb Ram DDR (2x256 (226mhz), 1x512(400mhz))
ati radeon 9000 64mb

Przymiezam sie do zmiany i nie wiem co wybrac pod procesor AMD, planuje wydac 1000-1200zl. Komputer bedzie uzywany do internetu, ogladani filmow i jedyniej gry L2 :P


_________________
Bishop - Teon

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2006, 20:11 
Cytuj  
Jesli komputer ma byc przeznaczony do gier i glownie gier, to rzeczywiscie lepiej dac slabszy procek i mocna karte graficzna. Ramu zawsze mozna dolozyc w pozniejszym terminie.

Wystarczy spojrzec tutaj:
http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz ... na-12.html

Oczywiscie, ponizej pewnej granicy FPS zaczna spadac, ale to glownie zalezy od karty graficznej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2006, 22:06 
Cytuj  
bez wiekszego rozpisywania sie , wczoraj kupilem po krotkich przemysleniach

Athlon 64 3000+ s.939 Venice oem 235,00
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A ... 2B+VEN+OEM

Thermalright XP-120 Intel i AMD64 89,00
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=TR+XP-120

Asrock K8 939DUAL-VSTA Uli-1695 PCX/AGP 225,00
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A ... 939DUAL-VS

Kingston DDR 1024Mb/400Mhz 435,00
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=K ... 024DDR+400

Arctic Cooling Case Silentium T1 315,00
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AC+SILENTIUM+T1

całość 1299 zł xD - cena jak na promocji w MM lol

karte przekladam ze starego kompa (jeszcze agp ) za 2-3 miechy dokupie GF7600 GT który juz obecnie mozna dostac na allegro po okolo 520 zl , ale i tak nie mam czasu

mysle ze procek na troszke starczy i ram (docelowo tez 2gb+) starczy na mmmo jeszcze bardzo dlugo (w polaczeniu z tym gf) , mysle tez ze nawet jesli za rok niczego nie dokupie (a nie wierze ze za rok wyjda mmo ktore nie pociagne na 1200x1024 na tym kompie) to i tak nic zalowal niebede bo 1,3 k zl to nie takie cholera wie jakie pieniadze pieniadze : P

edit ... a MA2 to niewypal jakich malo , jeszcze rok temu wydawalo sie ze amd po bardzo dobrych prockach z serii althon xp i te wszystkie bartony wyda kolejna zajebista platforme ( ba zintegrowany kontroler pamieci w procu itd) do tego przesiadka ddr2 wydawalo sie ze kompy beda po chmurach lataly a tu testy sprowadzily wszystkich na ziemie ... chlam w ktory nie warto isc , teraz wyglada to tak jak by amd nie ma za bardzo wie co z tym zrobic ... i pewnie ucieknie do przodu w kolejna podstawke ...


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.