mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 13:51 
Cytuj  
Potrzebuję jakiś przełącznik (nie rozdzielacz) sygnału audio do karty dźwiękowej. Mam głośniki 5.1 oraz słuchawki i chciałbym móc przełączać sygnał między tymi dwoma urządzeniami. W sieci znalazłem przełączniki ale mają tylko jedno wejście na głośniki, więc to odpada :( Mam nadzieję że ktoś będzie mi w stanie coś doradzić.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 15:32 
Cytuj  
Wersja dla pracowitych: zrobic sobie wlasny, to wszak nijaki problem...
Wersja dla leniwych - kup sobie dwie sztuki dwudroznych, jednym pusc prawa strone, drugim lewa, z kazdego wyciagnij mono i pusc je na sluchawki. Jedyne co bys musial wtedy sobie zrobic to przejsciowke lewy+prawy>>stereo.
Lub w wersji dla bardzo leniwych - zamiast robic wyzej wspomniana przejsciowke kupujesz sobie 2 krotkie kabelki - mono >> chinch zenski i jeden krotki kabelek chinch+chinch >> stereo (zenski jack).
Im bardziej leniwa wersja tym wieksze bedziesz mial zapewne straty w jakosci dzwieku na sluchawkach - o czym z gory uprzedzam.
Chyba, ze - bo tego nie wiem - masz sluchawki 5.1 - wtedy po prostu kupujesz takie dwa przelaczniki i po sprawie.
Wersja dla superleniwych - kupujesz sluchawki 5.1 (np. Genius) z przelacznikiem w komplecie.

Edit: Te sluchawki o ktorych pisalam to HP 5.1 V. Ufff... Pomoglam?


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 15:59 
Cytuj  
ja się zastanawiam nad tym co za przełączniki widział Kang ?
skoro jedno wejście na słuchawki, to co ten przełącznik ma przełączać ?
to chyba włącznik/wyłącznik co najwyżej, a nie przełącznik.

nie widziałem takiego gadżetu, więc albo wyszperasz sobie rozdzielacz jack i do jednego z wejść wepniesz pstryczek on/off własnej roboty, albo bierzesz na allegro "huba" audio:
http://allegro.pl/item126974516_przelac ... 2244_.html
http://allegro.pl/item126502082_przelac ... f_vat.html
+ 2 przejściówki mini jack > 2xchinch
oczywiście przy odsłuchu mp3 różnicy nie odczujesz, ale audiofil to by sie obrzygał na samą myśl jakichkolwiek przejściówek ... a co dopiero na sam widok

ps: czemu nie wpinasz słuchawek do zestawu 5.1 (muszą mieć przecież wejście mini jack) ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 17:03 
Cytuj  
A więc tak - rzeczywiście nie wyraziłem się dość jasno :)
Mam głośniki 5.1 podłączane pod komputer - 3x mini-jack. Do tego słuchawki(chwilowo nic specjalnego ale w przeciągu tygodnia powinny się znaleźć Sennheiser'y HD 555).
Jeżeli chodzi o przełączniki dostępne w sieci to są takie że można podłączyć zarówno głośnik (ale tylko jeden jack - stereo) i słuchawki.
Agat - zbyt wysoko mnie cenisz ;)
Ogólnie rzecz biorąc nie znam się zupełnie na elektronice, a nawet kabelki stanowią problem. Przydałoby się rozwiązanie w miarę bezstratne :( Problemem jest to że nie mam za bardzo jak zmieniać sobie głośników na słuchawki + nie chcę niszczyć wyjść. Niestety moje głośniki nie posiadają wyjścia słuchawkowego - to rozwiązałoby problem :(


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 17:56 
Cytuj  
By nie robic spamu.

Mam podobny problem. Mam do podlaczenia sluchawki i iBoxa2+1(w sumie tez jeden kabel idzie do konca). Kupilem sobie rozlaczke
po lewej dlugi maly jack po prawej 2 wejscia na malego jacka

Wszystko jest spoko mam dzwiek i tu i tu tylko ze strasznie trace na jakosci. na glosnikach nie slychac basu a sluchawki graja 2 razy ciszej. Moje pytanie brzmi co zrobic by jakos byla taka sama jak przy podlaczeniu jednego uzadzenia? Moze w/w przelacznik zalatwil by sprawe? Tylko jak go zrobic by niebylo przebicia i jakos dobra (lutownice kable mam przelacznik jakis sie kupi, jack in outy sie kupi)


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 18:46 
Cytuj  
1. joshe - gadasz bzdury jak malo ktory :) Wszystkie takie ogolnie dostepne przelaczniki sa na kilka WEJSC a nie WYJSC. Widzisz roznice?

2. Kang - moja rada - chyba najlepsza choc nieszczegolnie tania. Kup sobie te sluchawki Geniusa i uzyj z nich tylko przelacznik. Bedzie Cie to kosztowalo circa 160 PLN. Zreszta moze i sluchawki Ci sie spodobaja, bo z tego co napisane w specyfikacji wygladaja niezle (ale wiesz jak jest - nie posluchasz - nie wiesz).

3. Shaver - a Ty to nie masz nijakiego problemu. Kupujesz sobie selektor taki na przyklad jak ten RadioShack'a. Kosztuje w sklepach audiofilskich circa 30-40 PLN. Poszukaj na przyklad w sklepach firmy KODA, a jak sie nie da, to mozesz sciagnac sobie z USA na przyklad przez firme USPack.

Sie rozpisalam, ale dzwiek to moj konik. U siebie mam to zrobione na 3 wzmacniaczach Szarotka i wlasnorecznie pokompletowanych kolumnach (to znaczy kupilam pudla, potem dobralam do nich glosniki).


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 19:53 
Cytuj  
Wygląda strasznie nieporęcznie (szczególnie kable wystające na wszystkie możliwe strony) i jeszcze bardziej badziewnie, ale może się na coś komuś nada - Media Hub

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 20:21 
Cytuj  
Kiedys mialem podobny problem. Ja u siebie mialem glosniki 2.1 + sluchawki. Do tego celu uzywalem banalnego rozgalezienia 1 minijack meski na 2 minijack zenskie. Wpinalem w to glosniki i sluchawki i gralo w obydwu urzadzeniach na raz. Na dzien dzisiejszy sprawe rozwiazalem calkiem inaczej. Wyjscia audio z plyty uzywam do glosniczkow komputerowych, a SPDIF swiatlowodem mam podlaczony do wiezy. Sluchaweczki sa wlaczone do wiezy.

Nie mam pojecia czy to Ci pomoze.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 20:42 
Cytuj  
Rozwiązanie jeszcze banalniejsze - panel przedni z wyjsciem na słuchawki i wejściem na mic.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 20:55 
Cytuj  
Dużo dobrych rad ale cholera nic nie pasuje :)
Nie mam wieży żeby tak to podłączyć.
Swen - chętnie, mam panel ale nie mogę go podłączyć bo mam Audigy i niestety nie ma takich pinów jakie zaplanowano w obudowie :(
Co do tego rozgałęziacza - owszem, nawet mam taki, ale impedancja słuchawek i głośników jest na tyle różna że słuchawki są cicho, a głośniki będą źle grały.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2006, 23:15 
Cytuj  
agat@ widzę różnicę, a tobie polecam czytanie
Cytuj:
# Opis urządzenia:przełącznik jest dwukierunkowy - oznacza to, że może działać jako przejście z jednego urządzenia wejściowego nadającego sygnał na cztery urządzenia wyjściowe odbierające lub jednego z czterech urządzeń wejściowych nadających na jedno urządzenie wyjściowe odbierające sygnał.


http://allegro.pl/item126974516_przelac ... 2244_.html

a poza tym nie jestem idiotą i nie wiem po jakiego diabła miałby ktokolwiek zamieszczać w takim pudle diodę aby kierunkować przepływ sygnału tylko w 1 stronę (piszę pudle, bo to nie sprzęt za 400zł)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2006, 01:14 
Cytuj  
Hmm, a jak to działa ? http://www.allegro.pl/item124818733_a4t ... sb_fv.html
ma podłączenie tylko z USB a w klawiaturze jest wyjście słuchawkowe i wejście na mic. Sam się zastanawiam żeby sobie to kupić.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2006, 05:43 
Cytuj  
joshe napisał(a):
agat@ widzę różnicę, a tobie polecam czytanie

Heh... Naprawde wiem co mowie, bo sie na tym nieco znam... A Ty nie wierz w nieprawdziwe reklamy... TU masz opis ze strony producenta i znajdz tam choc slowo o dwukierunkowosci... To zreszta w miare oczywiste, bo zeby zrobic przelacznik z kilku IN w jedno OUT - wystarczy poustawiac glosnosci w urzadzeniach wejsciowych, zeby wszystko bylo w porzadku. Przy przelaczniku z jednego IN w kilka OUT - trzeba wziac pod uwage roznice w impedancji* urzadzen OUT coby miec zblizona glosnosc. Dlatego tez te urzadzenia sa bardziej skomplikowane i jakies 3-4 razy drozsze.

*Impedancja - wypadkowa oporu czynnego (R) i biernego (X) liczona wzorem I=(R^2+X^2)^(1/2)

Wytlumaczylam?


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2006, 06:07 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Hmm, a jak to działa ? http://www.allegro.pl/item124818733_a4t ... sb_fv.html
ma podłączenie tylko z USB a w klawiaturze jest wyjście słuchawkowe i wejście na mic. Sam się zastanawiam żeby sobie to kupić.


Niestety musze Cie rozczarowac :) Ta klawiatura ma tylko PRZEDLUZACZ audio. To znaczy musisz ja podlaczyc do komputera i po USB i po kablach audio. Zreszta spojrz na stronie producenta to jest "Headset extension port". A i kabelek podlaczeniowy odnosne wtyczki posiada...


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2006, 07:35 
Cytuj  
ja mam audigy, glosniki 5+1 i do tego senheiserki, tak wiec sprzet nie najtanszy. Podlaczylem to sobie za pomoca wlasnie rozgaleziacza, ktorego grzecznie wpialem w gniazdo nr 1 - tego na stereo przednich glosnikow. Do tego podlaczylem przednie glosniki + sluchawki. Wszystko gra dobrze, nie slysze zadnych strat, nie rzezi ( a naprawde sluch mam czasami za dobry i wszystkie ultra dzwieki mnie baaardzo irytuja)... nie wiem jaki masz problem, ze to nie bedzie dzialac.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 07:39 
Cytuj  
Ok, kupiłem tą klawiaturkę. Całkiem niezłe rozwiązanie. Od klawiatury odchodzi JEDEN kabel, który przy wtyczkach się rozgałęzia na USB, PS-2, mic i przelotkę do słuchawek. Nie ma problemu, żeby podłączyć wszystko na raz.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 11:09 
Cytuj  
SwenG a mata do tanczenia to po co ci? Startujesz w nastepnej edycji tanca z gwiazdami?:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 11:14 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
SwenG a mata do tanczenia to po co ci? Startujesz w nastepnej edycji tanca z gwiazdami?:)


Mata do tanczenia ftw :) Naprawde swietna zabawa szczegolnie jak sie zapusci jakis metal do wytanczenia hehehe.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 14:09 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
SwenG a mata do tanczenia to po co ci? Startujesz w nastepnej edycji tanca z gwiazdami?:)

No masz. Powoli się uczę, na razie na begginerze mało się nie połamałem ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 14:16 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Naprawde swietna zabawa szczegolnie jak sie zapusci jakis metal do wytanczenia hehehe.


Jak się tańczy metal ? :o


_________________
Rage RIP.

The rage I release on a page is like a demon unleashed in a cage.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.