mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2007, 18:38 
Cytuj  
No to troche mnie nie dziwi.
Dokladniej, samym absurdem jest slowo "marzen" i 1600zl.
Druga sprawa, to za taka cene praktycznie nie ma sie duzego wyboru, bierzesz to co jest tanie a nie to co chcesz praktycznie.
Wiekszosc co sie tu wypowiedziala, to nie potrafi sobie wyobrazic konfiguracji za tyle pieniedzy. Albo zauwazyc wiekszych opcji.
Ja ci moge doradzic dwie opcje.
Dla MMO stawiaj na RAM-VGA-CPU
Dla innych gierek to VGA-RAM-CPU
Ofc za taka cene, bo za wyzsza to osobiscie cenie CPU najbardziej, bo im lepszy sie kupi, tym dluzej posiedzi w kompie jak i ram, ale VGA zmienia sie najczesciej czy to high czy mid-end.

PS. U mnie komputer marzen to taki z telebimem za ~300k ;)

*

Posty: 59
Dołączył(a): 31.12.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2007, 19:45 
Cytuj  
ZA około 1600zl mozesz kupic taki komputer:

Płyta główna Asus PSV-VU Ultra 219
Procesor Intel Pentium 3Ghz 289
Pamięć GoodRam DDR2 512MB 677 MHZ x 2 400
Dysk Twardy Seagate Barracuda SATA-II 80GB 170
Karta Graficzna Gigabyte GeForce 7600GS 429


_________________
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lut 2007, 20:58 
Cytuj  
Z Pentiumami 4/D powinno dac sie spokoj - to zabawka do biura nie procesor. Jak sie nie ma kasy na c2d to dobry athlonik nie jest zly


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2007, 23:09 
Cytuj  
quong napisał(a):
heh.. widze tutaj mały absurd. Pisałem posta z prośbą o o cenienie zestawu, doradę co lepsze w cenie 1600zł. Nagle dołączył sie ktoś inny i wszyscy jemu poświecili uwagę :/ ... a ja poszedłem na margines bez żadnej odpowiedzi


Sry ze sie podczepilem pod twoj temat ale nie chcialem robic kolejnego blizniaczego tematu ;)

Wracajac do mojego zestawiku to wykombinowalem cosik takiego:

Asus P5B
E6300
2x1gb Gille 800 cl5
Galaxy Zalman 7900 1.2ns 256ram

Dlaczego tak? Kumpel z gildi ma identyko zestawik i jak mi powiedzial ze podkrecil jednya opcje w biosie i mu smiga na 3gh, ramow nie ruszal, i podkrecil tego galaxy i tez wszystko smiga bez problemow, ogolnie twierdzi ze te czesci sa imba do banalnego i bezpiecznego oc :)

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2007, 23:53 
Cytuj  
No to powiedzial Ci prawde:). Milego uzytkowania:).

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lut 2007, 23:56 
Cytuj  
Domin - dokladnie mam taki zestaw, z tym, ze karta Gainwarda bo potrzebowalem szybko a nic innego nie mieli :)
Smiga ze hej!


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 00:39 
Cytuj  
Ja sie tez dolacze. W jakich temperaturach pracuja karty z serii 7900GT/GTS? Mam dobra obudowe, ale jednak troche sie boje wkladac do niej cos z rodziny osemek, bo z tego co czytalem wynika, ze to dziadostwo strasznie sie grzeje i do tego prad zre jak dzikie. I pytanie za bonusowe goatse ciasteczko: jaki zasilacz pod taki komputer jak ten Domina (+2 dyski i DVD)? ATM mam 360W Chiefteca DF, ale to sie pewnie nie nada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 00:45 
Cytuj  
Ja mam 7800gtx + 500W Chiefteca, także wydaje mi się że poniżej tego nie ma co schodzić, chyba że chcesz wydać 400pln za wyoas 400W ale nie polecam tego. Ogólnie to mam tez bestie i spokojnie ciągne na 500W Chieftecu.

BTW 8xxx

Nie ma totalnie sensu wpłacać teraz 1k za gfx ktory nie ma 8 na początku. Nie inwestujcie w 7xxx bo szkoda kasy, lepiej miesiąc poczekać i wziąć 8xxx. Ja tak żałuje że nie wziąłem 8xxx i amd x2 że nie macie pojęcia. Teoretycznie jestem w stanie spokojnie wsadzić X2 pod moją płytę, ale co do 8xxx to już bym się bał, bo to co cacko musi mieć podstawę solidną jaką jest p. główna.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 02:39 
Cytuj  
Ja bym nie wpadal w paranoje z zasilaczami. C2D E6700 ma pobor mocy 65 W, grafika 7900 GT (48 W maksymalnie), 7900 GTX (84 W maks.). Bardzo mozliwe, ze bez overclockingu taki zestaw pojdzie na firmowym zasilaczu 350 W.

Zrobilem nawet wstepne wyliczenia i wyszlo mi, ze w szczytowym punkcie podobna konfiguracja zre okolo 280 W.

Proponuje sprawdzic tu:
http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 08:00 
Cytuj  
Hmm mam chiefa 360W, dysk bedzie tylko jeden, nagrywarka dvd tez tylko jedna wiec powinnien pociagnac, nawet z oc. Nie wiem jak ten procek najlepiej podkrecic tzn ile voltage pobierze o/c procek, wrzucilem do tego kalkulatorka grafike juz podkrecona i wyszlo ze cos ~300 W recommended....Tylko jak z tym cpu o/c bedzie to nie mam pojecia, moze jakis doswiadczony uzytkownik sie wypowie :D Jak tego procka najlepiej ustawic :)

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 09:13 
Cytuj  
Tak, wszystko pojdzie na malym poborze, w zasilkach chodzi raczej o prad staly bez wychylen i o spory amperaz w przypadku c2d i nowych kart GF. Otoz dam przyklad ze 400W/20A - jedna linia, nawet nie potrafila odpalic karty HIS Radeon 1800 GTO IceQ, po prostu po zaladowaniu pradu, brakowalo go, a co za tym idzie znikal obraz i pojawiala sie czerwona diodka na karcie. Przy kreceniu c2d, rowniez zajebiscie wazne sa napiecia stale, aby nie bylo wychylen, bo na forum ocerow ludzie pisali jak im jaralo zasilki z powodu niby 600watowego zasilacza, ale z np 1 linia 21 amperowa:). Wg mnie 34A mocy maxymalnej jest minimum i do tego na 2 liniach wystarczy. Ja uzywam seasonic E+ cos jak m12, spora zabawka ale nawet przy najwyzszych obiciazeniach zasilka ta nie robi wiekszych wychylow niz 3%, dla porownania chief potrafi sie migac o 40% na max obciazeniu, a to juz jest zajebiscie duze obciazenie:).

Aha, co do procka, musisz miec zasilke ktora bedzie trzymala stale napiecie pomimo wzrostu amperazu <OC proca> bo inaczej nie bedzie sobie radzil, co prowadzi do zawieszek itp.

Co do serii nvida 8xxx, zajebiscie sie grzeja i zajebiscie sa glosne afaik, kumpel wcale nie zachwala, bo po prostu i tak mu nic nie daje ta karta, a mial 7900Gt zalman BFG. Mi jednak sie wydaje ze wyrzucanie kasy teraz na 8xxx w wersji jakiejs gtx to bezsens, bo i tak nie wykorzystamy mocy tej karty:) przez jeszcze spory okres czasu.

Troche to wyszlo jak belkot, ale troche nie wyspany jestem, wlasnie przyszedlem do pracy, wiec soz jak ktos nie rozumie:P.

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 11:45 
Cytuj  
Dobra ostatnie info, jaki system dac? w Viste nie chce sie bawic jeszcze wiec zwykly XP 32 bit?

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 12:06 
Cytuj  
Ja tam uzywam winde xp pr sp2 i nie narzekam:).

*
Avatar użytkownika

Posty: 82
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 13:39 
Cytuj  
a ja linuxa - też nie narzekam ;)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 14:06 
Cytuj  
OMG, mam nadzieje ze nie przerodzi sie to w dyskusje Linux vs Windows :/ quong, nie prowokuj!! :)

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 14:10 
Cytuj  
a ja uzywam DOS , zownowalem was wszystkich :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 82
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 14:23 
Cytuj  
a ja jeszcze mam pytanie. Bo jak tak patrze i widzę, to wszyscy ostatnio biorą płyty główne asus'a. Dlatego pytam... czy asus jest naprawde o wiele lepszy od Gigabyte'a, czy epoxa? Bo zastanawialem sie nad gigabytem jesli chodzi o mainboard, ale widze ze tutaj Asus żądzi? Moglibyscie mnie przekonać, czym taki asus sobie zasłużył na takie "szanowanie" ;) ?

EDIT: aha zapomniałem dodać Asus, rozumiem pod Athlony X2 jak i C2D ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 14:45 
Cytuj  
Asus i Intel robia najlepsze plyty na chipsetach intela, albo inaczej, pod procki intela.
W dodatku Gigabyte tak ostatnio zszedl na psy, ze nawet ich support site podaje bledne parametry niektorych plyt jak i zle sterowniki (czesto nawet ich nie ma na serwerach, albo leca po 2-5kb/s).
A MSI, nie jest zle, poprostu ostatnio niczym sie nie wyroznia, szare, srednie, plytki.
Epox sie nie przyjol na Polskim rynku, wiec dostepnosc jest ciezka. A na tym sie zawiodlem, bo dlugo czekalem az sie pojawi szerzej oferta tej firmy na naszym rynku.

Jest jeszcze nowa seria plyt EVGA dla hardcorowych graczy.
Poza odrazu rzucajacymi sie mozliwosciami OC SLIx16, procka itp. Mamy mozliwosc przetaktowania c2d i c2q na 1333FSB, co pozwala na w pelni uzytkowanie kosci DDR2 667mhz w dual channel.
Tak czy siak, sezon EXPO na wiosne zapowiadaja ciekawy marzec, bodajze pierwsze bedzie 5go marca.

EDIT: Chyba w Illinois?

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 15:03 
Cytuj  
quong napisał(a):
a ja jeszcze mam pytanie. Bo jak tak patrze i widzę, to wszyscy ostatnio biorą płyty główne asus'a. Dlatego pytam... czy asus jest naprawde o wiele lepszy od Gigabyte'a, czy epoxa? Bo zastanawialem sie nad gigabytem jesli chodzi o mainboard, ale widze ze tutaj Asus żądzi? Moglibyscie mnie przekonać, czym taki asus sobie zasłużył na takie "szanowanie" ;) ?

EDIT: aha zapomniałem dodać Asus, rozumiem pod Athlony X2 jak i C2D ?


Sam się w takim wypadku przekonaj: ASUS - ROG (Republic of Gamers)

ASUS Commando - overclocking na najwyższym poziomie
http://pclab.pl/art24779.html

ASUS Striker Extreme - nie tylko dla overclockerów
http://pclab.pl/art24173.html

ASUS Crosshair, czyli wzorowa płyta główna Socket AM2
http://pclab.pl/art21992.html

Najlepsze plyty glowne wedle Benchmark.pl oraz uzytkownikow - ASUS:
http://www.benchmark.pl/ankieta.php?id=29

Pozdrawiam,

Beast


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

*
Avatar użytkownika

Posty: 82
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 16:13 
Cytuj  
Beast napisał(a):
quong napisał(a):
a ja jeszcze mam pytanie. Bo jak tak patrze i widzę, to wszyscy ostatnio biorą płyty główne asus'a. Dlatego pytam... czy asus jest naprawde o wiele lepszy od Gigabyte'a, czy epoxa? Bo zastanawialem sie nad gigabytem jesli chodzi o mainboard, ale widze ze tutaj Asus żądzi? Moglibyscie mnie przekonać, czym taki asus sobie zasłużył na takie "szanowanie" ;) ?

EDIT: aha zapomniałem dodać Asus, rozumiem pod Athlony X2 jak i C2D ?


Cytuj:
Sam się w takim wypadku przekonaj: ASUS - ROG (Republic of Gamers)

ASUS Commando - overclocking na najwyższym poziomie
http://pclab.pl/art24779.html

cena 770zł

Cytuj:
ASUS Striker Extreme - nie tylko dla overclockerów
http://pclab.pl/art24173.html

cena: 1240

Cytuj:
ASUS Crosshair, czyli wzorowa płyta główna Socket AM2
http://pclab.pl/art21992.html

cena: 880

Cytuj:
Najlepsze plyty glowne wedle Benchmark.pl oraz uzytkownikow - ASUS:
http://www.benchmark.pl/ankieta.php?id=29


no fakt tutaj Asus jest liderem aczkolwiek drugi jest Gigabyte. Jednak w kartach graficznych gigabyte wiedzie tutaj prym.

Szkoda, że Asusy sa takie drogie... widac faktycznie ze jest to porządny towar ale też cena jest porządna szczególnie kiedy ma sie do dyspozycji 1600zł. Chmm... kurcze mam juz mentlik w glowie. Gdyby mi sie udało zebrać 2000zł to w tedy bym pomyslał o takiej płycie Asusa, moze nawet najtańsze C2D by się do tego doczepiło w przypadku modelu pod procesory intel'a. Ale za to znowu pewnie sie spotkam z opinia ze 1GB (2x512 667Mhz) GoodRamów to albo za mało albo zły producent. To znowu podniesie koszty i dupa blada. Powrócimy do punktu wyjscia. Macie jakiejs porady?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.