mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 16:29 
Cytuj  
wyglada na to ze mnie i marka podobne tematy interesuja w podobnym czasie.
musze sie szybko na cos zdecydowac ten Samsung Syncmaster 226BW wyglada zeczywiscie kuszaco ale moze lepiej wziac to cudenko:
http://www.morecomputers.co.uk/extra.as ... icegrabber

tez samsung tylko ze 21 cali ale za to w matrycy pva i rowniez ma reelacyjne opinie. I cena jak widac bardzo zdrowa 222 kwity czyli ~ 1250 zl, w kraju chodzi raczej drozej.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 20:20 
Cytuj  
tylko ciekawe jak tam ze smużeniem


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 20:44 
Cytuj  
Myślę, że przy 8ms nie ma sensu - BA! nawet grzechem jest myśleć o tym pojęciu. Co innego matryce stateczne, do grafiki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 21:20 
Cytuj  
ja tam nawet przy swoim Benq w sumie nie widze smuzenia, no i nawet wszystko z boku ladnie widac a te co piszecie to sa jeszcze lepsze ;p ale mam chociaz mva ;p

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 21:23 
Cytuj  
z tego co czytalem matryca super sobie radzi z dynamika gier, ponizje cytat z testu monitora z tej strony :

http://www.trustedreviews.com/displays/ ... Monitor/p1

"...Samsung quotes an 8ms grey-to-grey response time, which is not as low as some of the ridiculous numbers that other manufacturers are quoting. But then Samsung has tried to ensure solid image quality by sticking with an 8-bit panel, rather than dropping to a 6-bit panel in an attempt to lower the response time. The result is a full 16.7million colours, as opposed to around 16.2million offered by a 6-bit panel employing dithering.

I’ve never been particularly obsessive about response time anyway, especially since the quest for the lowest possible number often results in a degradation of image quality. But if you are worried about the 215TW’s ability to switch fast enough, don’t be. I played a lot of games on this monitor using both a PC and an Xbox 360 and it coped admirably. The Xbox 360 looked particularly good, and if you want an affordable screen that can double as your PC and console display, the 215TW should definitely be a contender for your cash..."


hmmm 21 cali w 8 ms pva matrycy vs 22 cale z 2 ms i matrycy tn III - dalej nie jestem pewien bo w sumie nie wiem jak dobre sa te nowe matryce tn i czy te 8 ms robi w koncu czy nie robi znaczacej roznicy :).


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2007, 22:53 
Cytuj  
byłem zdecydowany na tego samsunga, ale teraz trigger zabił mi ćwieka. Już bym kupił, ale 2 osoby z allegro odpisały, że nie wyślą zagramanicę, podobnie 2 sklepy. W UK ten monitor jest droższy (około 300 funtów), na ebay.co.uk mozna go kupić w normalnej cenie - około 220 funtów, problem w tym, że go praktycznie nikt nie sprzedaje. W ogóle samsung tutaj jest mało popularny...
Przeglądałem ebay.com (USA) tam jest tego sporo i w rozsądnej cenie..

Z drugiej strony to monitor a nie karta graficzna czy zasilacz. Najchętniej bym go obejrzał przed kupnem bo święcący bad pixel w centrum ekranu mnie rozwali. A w związku z tym, że w UK go raczej nie kupię - reklamacja będzie uciążliwia :evil:

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2007, 23:52 
Cytuj  
marku da sie kupic te monitory online w dobrej cenie ale fakt ze duzo tego nie ma.
tu np ten 22" w dobrych cenach :

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI ... /ref=nosim
http://www.morecomputers.co.uk/extra.as ... ricerunner

a tu ten 21" :
http://www.ebuyer.com/UK/product/118987 ... EAodVwZmYw

tu masz na ebay :
Samsung 22" 226BW


_________________
Obrazek

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sie 2007, 12:07 
Cytuj  
Samsung SM215TW 21" na ebay w oszalamiajaco niskiej cenie


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 09:13 
Cytuj  
właśnie kupiłem i zapłaciłem za tego 21-calowego samsunga. Teraz tylko czekać na przesyłkę :)

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 18:43 
Cytuj  
tez go kupilem na tej aukcji, w sobote juz go dostalem.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 21:10 
Cytuj  
mam nadzieje, ze nie bedzie problemów z przesyłką, bo mam uncorfirmed adres na paypal-u - nie chciało mi się zmienić adresu w banku, a przeprowadzałem się ze 4 miesiące temu :/

No i kuźwa problem jest. Adres zmieniłem dzisiaj rano w banku, a paypal nie chce zaakceptowac mi karty. Co dziwne na stary adres też nie chce zaakceptować (adres który mam confirmed jest 3 licząc od tyłu). Kurwicy można dostać z tymi angolami.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2007, 20:43 
Cytuj  
monitor mam w domu ale nie wiem czy mam być zadowolony.
Działać - działa, ale po ekranie biegają poziome pasy które najlepiej widać jak się patrzy na monitor pod pewnym kątem. Tak jakby podświetlanie było spieprzone. Jeżeli patrzę idealnie na wprost to ich nie widać jeżeli patrzę z bliska i trochę z góry są już dosyć wyraźnie widoczne :/ Najlepiej je widać na czarnym tle.
Tak ma być? Na starej IIyamie nic takiego nie miałem... :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2007, 21:45 
Cytuj  
zobacz w specyfikacji pod jakim kątem panel gwarantuje stabilny obraz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2007, 22:13 
Cytuj  
hmm,ja nie mam zadnych pasow z ktorejkolwiek strony pod dowolnym katem, chyba ze juz niedowidze.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 sie 2007, 23:20 
Cytuj  
no wlasnie marku , wiesz jaka czynnosc powoduje slepote ? :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2007, 06:43 
Cytuj  
te paski widać nawet przy oglądaniu filmu z dosyć daleka. to takie jakby delikatne pływanie tła, może wieczorem zrobię fotkę... Co więcej widać jakieś cienie lub mocniejsze podświetlenie w rogach monitora... tego praktycznie nie widać na jasnych tłach, za to zwraca uwagę na bardzo ciemnych (czerń) nawet jak patrzysz obok masz wrażenie że na monitorze coś się rusza..
Muszę go dzisiaj podłączyć do czegoś innego, bo na razie podłączony jest do laptopa jako drugi monitor i sprawdzić czego to jest wina. Może ta karta graficzna w lapku daje taką chujnię na drugi monitor daje taką chujnię.

P.S. Monitor jest OK. Właśnie odłączyłem zasilacz do laptopa i obraz zrobił się stabilny. Zasilacz do lapka "sieje". Da się coś na to poradzić? Teraz jest w prawie maksylnej odległości? Może monitor podłączyć na oddzielnej listwie z filtrami?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2007, 06:52 
Cytuj  
Podłącz go do PC @ DVI.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2007, 17:08 
Cytuj  
nie omieszkam jak tylko dokupię PC-ta. Na razie podłączam go do laptopa ktory ma wyjscie tylko analogowe.

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2007, 17:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie omieszkam jak tylko dokupię PC-ta. Na razie podłączam go do laptopa ktory ma wyjscie tylko analogowe.


marku kiedy kupujesz pcta ? ja mysle ze w ciagu naiblizszych tygodni sie spreze. Na razie jakos tak idziemy leb w leb ze sprzetem hehe, moj monitor tez z notebookiem chodzi atm. Gier na razie wiarygodnie nie potestuje mimo dosc ciekawej jak na notebooka grafy (gf go 7300) ze wzgledu na wysoka rozdzielczosc natywna monitora. troche sobie biegam w wow rekreacyjnie i generalnie dosc zdrowo to wyglada niemniej jest pewna latencja taki efekt plywania, ale to chyba nie jest wina czasu reakcji monitora tylko raczej efekt meczarni 7300 przy 1680x1050 (i hope so :p).


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2007, 18:12 
Cytuj  
za 2-3 tygodnie coś pewnie kupię - nie chcę drażnić dziewczyny takimi wydatkami ;) Atm mam dwa laptopy - w jednym jest zalana klawiatura, więc muszę dokupić pasujący keyboard i go opchnąć bo i tak tylko zagraca. Tego Asus-a bym sobie zostawił, ale mnie już drugi raz Asus wkur%^&ł (2 lata temu walczyłem z ich płytą główną), że więcej gówna jednak nie kupię. Mam nadzieję, że jak kupię stacjonarny komputer to wszystko będzie OK.
Trigg oblookaj ebay-a pls pod kątem jakichś listw zasilających z mocnymi filtrami bo szukałem i znalazłem tylko 3 jednej firmy za ponad 30 funtów sztuka, a zajęło mi to ze 20min... Na allegro bez problemu wywala tego setki.
Chyba, że jest jakiś inny sposób by pozbyć się tych pasków :/ Generalnie w pokoju mam 4 gniazdka, ale wszystkie z jednej linii, a monitor paskuje nawet odsunięty na drugi koniec pokoju. Podejrzewam, że to jednak na wyjściu lapka sygnał jest już niestabilny..
Generalnie byłem dzisiaj w curry's stała ściana monitorów, druga ściana laptopów i wszystko było cacy, a u mnie 1 laptop + 1 monitor i chujnia :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.