mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 14:51 
Cytuj  
Ten monitor ma matrycę Samsunga SVA: https://pcmonitors.info/reviews/asus-mx34vq/ czy to oznacza że ma też te całe "Quantum Dot"? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 14:55 
Cytuj  
Jakby była matryca QLED to by reklama biła w oczy z kilometra :)
QLED do monitorów póki co jest tak samo kiepskie jak OLED, trzeba czekać co wymyślą ciekawego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 17:05 
Cytuj  
dlaczego chujowy do monitorow?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 17:37 
Cytuj  
OLED jest "dziurawy" w kolorze żółtym, QLED w kolorze niebieskim, do tego dochodzą standardowe problemy czyli spadająca rozpiętość tonalna w OLED bliska bieli, w QLED bliska czerni.
Możliwe że będą jakieś konstrukcje nadające się do czegoś więcej niż TV ale ile to będzie kosztowało, może będzie też tak samo jak z IPS że tylko NEC i EIZO budują matryce dobre.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 08:29 
Cytuj  
Teo napisał(a):
OLED jest "dziurawy" w kolorze żółtym, QLED w kolorze niebieskim, do tego dochodzą standardowe problemy czyli spadająca rozpiętość tonalna w OLED bliska bieli, w QLED bliska czerni.
Możliwe że będą jakieś konstrukcje nadające się do czegoś więcej niż TV ale ile to będzie kosztowało, może będzie też tak samo jak z IPS że tylko NEC i EIZO budują matryce dobre.


Czy taki OLED będzie gorszy pod względem kolorów (nawet tego żółtego) od gamingowych Asusów i Acerów?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 08:51 
Cytuj  
OLED obecnie ma problemy z nierównomiernym zużyciem matrycy, rozpiętość tonalna szybko ulega degradacji, po pewnym czasie "wypalają" się ślady po stałych elementach wyświetlanych na matrycy, jednak przypuszczam że czeka nas zalew monitorów oled, obecnie oled w zastosowaniach pro zdobył rynek tam gdzie pojawia się światło dzienne, dlatego filmowcy stosują oledy sony do podglądu i pracy na nich, w warunkach normalnych siadają nadal przy dobrych IPS.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 09:18 
Cytuj  
Od gościa który dość mocno interesuje się audio-wideo słyszałem że tegoroczne oledy są już bardzo spoko. Pierwsze modele mogły mieć problemu, ale teraz to już spokojnie można brać jak kasa tylko pozwala. Poza tym LGkowy OLED to nie taki sam pełny OLED jak Samsungowy AMOLED. W Samsungu, diody emitują bezpośrednio kolorowe światło, ale Samsung ma problemu z produkcją dużych paneli. LG daje radę z dużymi panelami OLED ale to tak naprawdę diody które emitują światło pod pixelami + plus matryca LCD która filtruje światło tak samo jak w obecnych monitorach.


Przypuszczam że dla większości ludzi tutaj, to ze OLEDy przekłamują z żółtym jest mało istotne, o ile nie obrabiają grafiki. Photoshopa w życiu nie użyję, zdjęcia nigdy nie będę obrabiał itp. Interesuje mnie tylko to żeby czerń kosmosu w Elite Dangerous wyglądała zakurwiście i dobrze grało się w Battlegrounda, bez jakiegoś kosmicznego smużenia :P. No i jeszcze kod w IDE i tekst w przeglądarce nie wypalał oczu :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 09:27 
Cytuj  
Tu właśnie jest problem, jak ktoś gra dużo i nagle usiądzie na monitorze ze sprzętowa kalibracją NEC/EIZO nagle ma opad szczeny że w jego ulubionej grze widzi milion detali w cieniach czy jasnych scenach, wiem że pro gracze wyłączają wszystko co się da i podnoszą gamme itp, grają na koszmarnie wyglądających spawarach, a nie monitorach i mają w dupie dobre matryce,kalibracje itd..

Główna zasada, monitor ma wyświetlać, a nie świecić jak latarka, dlatego tak prosto jest zrobić ładny kontrastowy i soczysty monitor, który w tesco na półce zrobi wrażenie i kosztuje 500zł.

OLED najnowszy ma zużycie mniejsze niż podświetlenie w LCD, jednak nierównomiernie traci głownie niebieski, potem zielony, potrafi stałe elementy wyświetlane zostawić jako poświatę i tego nie da się uniknąć bo to Organiczne LED.

Pozostaje czekać bo postęp jest, paru producentów zapewniało o premierach w 2016 roku, a jednak się wstrzymali, sample krążyły po youtuberskich testach i wiele filmów zostało usuniętych, a premiery cofnięte.

Na tą chwilę OLED ma sens w TV ale i tak konsolowcy narzekają że zostają ślady po długim okresie używania.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 10:07 
Cytuj  
Ja bym nawet kupił jakiegoś NECa jakby był 34" z free synciem :p.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 11:15 
Cytuj  
Szkoda, że żaden EIZO nie ma G-synca.. Nawet taki Foris. Na taki monitorek z dobrą matrycą, podświetleniem i kolorami to dałbym spokojnie 5k i myślę, że nie ja jeden. Może kiedyś się doczekamy gamingowej serii u EIZO.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 11:28 
Cytuj  
Jest gamingowa seria, ale nieprzemyślana - drogi monitor dla sprzętów budżetowych zamiast dla high-end.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 11:59 
Cytuj  
Jedyny tani IPS 144Hz krzywy 34" to wspomniany tu LG 34uc79g i do gier to chyba będzie fajna sprawa mimo wszystko.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 12:52 
Cytuj  
powidoki w TV OLEDach w praktyce ponoc calkowicie wyeliminowano - ale statyczny obraz PC moze byc realnym zagrozeniem.
Co do zywotnosci najnowszych paneli to ocenia sie ja na jakies 30 lat codziennego uzywania po 6h. Po tym okresie jasnosc swiecenia spadnie o 50%.
Mimo wszystko zgadzam sie z Embe i tez uwazam ze Oled jako monitorek komputerowy sie nie sprawdzi. Czern/kontrast najwieksze wrazenie robi przy filmach ogladanych w nocy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 13:52 
Cytuj  
Ktoś kupił gsynca/freesynca i zechciałby się podzielić wrażeniami? Chętnie przeczytam.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 lip 2017, 13:09 
Cytuj  
Dla mnie to była kolosalna różnica, ale może też dlatego, że przesiadłem się na IPS.

W każdym razie jak odpaliłem Division to miałem wrażenia, że ta gra chodzi 2x lepiej...

(freesync kupiłem)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 lip 2017, 11:00 
Cytuj  
ja slysze same spusty nad OLED, tym B6 LG ofc

niby do wyrwania za 7k ale ja widze 10k w sklepach (wersja 55 cali)
wiec jak ktos ma wydac 7k to chyba lepiej OLED niz marnowac kase na LED


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2017, 11:43 
Cytuj  
ale to TV alda. Rewolucja jezeli chodzi o odbior filmow.
Kontrast, czern nie ma takiego znaczenia w monitorkach PC. Szkoda kasy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2017, 11:46 
Cytuj  
QLED lub OLED, zwykłego LCD nie brałbym.
OLED tylko najnowsze z katalogu 2016 lub 2017 i tylko LG.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 lip 2017, 12:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ale to TV alda. Rewolucja jezeli chodzi o odbior filmow.
Kontrast, czern nie ma takiego znaczenia w monitorkach PC. Szkoda kasy.


a gry na konsole w forkej?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2017, 12:06 
Cytuj  
Póki co nie wymyślono dla monitorów nic lepszego jak dobra matryca IPS, OLED i QLED nie ma sensu i trzeba czekać co pokażą producenci, Sony produkuje profesjonalne OLED do edycji video w plenerze, jest kosmicznie drogie ale tam kasa się nie liczy, LG coś tam w monitorach czaruje ale wstrzymują się z premierami, Samsung skupia się na AMOLED, Sharp i Matsushita dopiero wchodzą z produkcją swoją w OLED.

Co jeszcze ciekawe, najpopularniejsze OLED czyli LG tak naprawdę nie bazuje w 100% na OLED, jest to rozwinięcie technologii.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.