mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 12:37 
Cytuj  
Ja mam troche inna opinie. Jesli nie gry to windows bylby mi zbedny. Moge zrobic pod linuxem wszystko co mi potrzeba, a nawet wiecej. Jest za darmo, zapewnia wieksze bezpieczenstwo i kontrole na systemem. Czego chciec wiecej. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 13:48 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tbh linux sux.


To oczywista oczywistosc, jajko jakie jest takie pewnie i zostanie. Sam obecnie czekam na koniec sciagania projektu: Nexenta = OpenSolaris + Ubuntu. Beta sie jakos mi nie podeszla


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 14:20 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
zapewnia wieksze bezpieczenstwo i kontrole na systemem

bullshit.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2008, 20:29 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
zapewnia wieksze bezpieczenstwo i kontrole na systemem

bullshit.


qft. oj trzeba sie nameczyc zeby dobrze pozamykac :/

Co do Ubuntu to mialem z nim przyjemnosc i nie przypadl mi do gustu. Chociaz nadal go ogarniam na vmware ;)

Slack jest trudny do ogarniecia i obecnie devsi tez troche suxoruja ale dla mnie nie ma lepszej alternatywy.

Werewolf to z lenistwa na paru malych maszynach, ktore kontroluja np. laser czy gietarke :>

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2008, 10:04 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Slack jest trudny do ogarniecia i obecnie devsi tez troche suxoruja ale dla mnie nie ma lepszej alternatywy.


hmm a probowales archa?
To taki slack + repozytoria, sam z tego korzystam z jakies 8 miesiecy bez wiekszej ilosci problemow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 mar 2008, 14:27 
Cytuj  
Nope. Nie probowalem. Moze sie temu przyjrze ale dopiero jak dojedzie do mnie nowy sprzet bo jestem na etapie wymieniania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 11:28 
Cytuj  
Czy Linux (wydanie obojętnie jakie) obsługuje 4gb ramu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 11:29 
Cytuj  
Obsluguje.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 11:56 
Cytuj  
taki glupie pytanie do czego ci 4giga ramu na linuxie?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 12:16 
Cytuj  
A wiesz jakie procesy bedzie mial uruchomione?

Jesli to ma byc amatorsko-profesjonalna maszynka serwerowa to 4gb moze okazac sie za malo nawet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 12:38 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Obsluguje.


Ale obsługują wszystkie dystrybucje, czy debiany i inne bardziej koksiarskie? i 32 czy 64 bitowe?

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 12:45 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
A wiesz jakie procesy bedzie mial uruchomione?


Piracki serwer DFO.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 12:55 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Obsluguje.


Ale obsługują wszystkie dystrybucje, czy debiany i inne bardziej koksiarskie? i 32 czy 64 bitowe?


Dystrybucja nie ma nic do rzeczy.

Architektura jak najbardziej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 13:09 
Cytuj  
A jaka jest aktualnie szansa na komfortowe odpalanie softu dla windy pod linuxem ?

Co prawda mozna zastapic wszystko ale przywyczajenia i zwykle lenistwo jest ponad szukanie, aktualizowanie i dostosowywanie, nie wspominajac o nauce nowego softu, ktorego mimo wszystko nie ma tak duzo jak pod winde.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 13:48 
Cytuj  
embe napisał(a):
A jaka jest aktualnie szansa na komfortowe odpalanie softu dla windy pod linuxem ?


Na samo odpalenie bardzo duza.
Natomiast komfort to rzecz bardzo wzgledna, ale jezeli uzywanie samego linuksa ci nie przeszkadza to nie powinno byc problemow.

Mi sie wydaje ze to jest jednak sprawa ktora trzeba sprawdzic empirycznie bo debata o uzywanie linuksa do domowego uzytku jest stara jak swiat i opinie sa mocno podzielone.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 14:42 
Cytuj  
Ja siedzielm na linux kilka razy po pare miesiecy ale niestety wieczne problemy zeby sobie gre wlaczyc czy nawet wtedy karte do tv sat cyfrowej doprowadzaly mnie do szalu.
Ciagnie mnie do linuxa ale boje sie ze ten komfort i wygode jaka mi oferuje vista nie osiagne na linuxach :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 14:48 
Cytuj  
Linux nie nadaje sie do rozrywki domowej. Period.

Kazdy zapaleniec, ktory mysli inaczej albo jest idiota albo ma tyle wolnego czasu, ze sobie moze pozwolic na wieczne emulowanie/wirtualizowanie obcych srodowisk.

Linux = server.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 14:58 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ja siedzielm na linux kilka razy po pare miesiecy ale niestety wieczne problemy zeby sobie gre wlaczyc czy nawet wtedy karte do tv sat cyfrowej doprowadzaly mnie do szalu.
Ciagnie mnie do linuxa ale boje sie ze ten komfort i wygode jaka mi oferuje vista nie osiagne na linuxach :(


MacOSX. Przyjemne srodowisko okienkowe lepsze od windy, wiekszosc programow uzytkowych jest dostepna (MS office, adobe), te co nie sa posiadaja lepsze lub podobne zamienniki. Pod spodem masz BSD wiec mozna dzialac z poziomu terminala.
W ekstremalnych przypadkach posilkuje sie VMware, najnowsza wersja posiada taki gadzet jak unity ktory pozwala przeciagnac okienko aplikacji z vmware na swoj desktop.
Zeby zainstalowac na PC za pierwszym razem jednak trzeba sie troche zorientowac ale w przeciwienstwie do linuksa jest to operacja jednorazowa pozniej wszystko dziala.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 15:07 
Cytuj  
Popieram.

Jednak nadal niszowy produkt w Polsce :/

Sam z checia cale biuro przerzucilbym na Maci.

Co do instalacji na PC mozna w sieci pogrzebac i dokopac sie do konfiguracji sprzetowych, na ktorych np. Leopard spokojnie sie zainstaluje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 22:30 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Linux nie nadaje sie do rozrywki domowej. Period.

Kazdy zapaleniec, ktory mysli inaczej albo jest idiota albo ma tyle wolnego czasu, ze sobie moze pozwolic na wieczne emulowanie/wirtualizowanie obcych srodowisk.

Linux = server.

Jeesli przez rozrywke rozumiemy gry na directx to masz racje. W pozostalych przypadkach nie ma problemu. Chociaz rzeczywiscie czasem potrzeba wlozyc troche pracy zeby cos zaczelo dzialac. :>


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.