mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2008, 23:18 
Cytuj  
Za godzinke instaluje mandrive, jakieś mocne i ważne sugestie podczas instalacji?

Edit:
posiedzialem kilka godzin, poinstalowalem all, fajne themy sa, fajne opcje sieciowe, instalacja sterownikow to jakas makabra, a na dodatek na samym koncu po zrobieniu wszystkiego, wyjebal mi sie caly linux i pojawil mi sie bialy ekran logowania, moglem sobie possac kule. Back to vista.... fajnie bylo ale no thx

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 09:46 
Cytuj  
troche? ;-)
mocno przesadzasz. od zaj... zeby tak naprawde wszystko dzialalo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 11:47 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Za godzinke instaluje mandrive, jakieś mocne i ważne sugestie podczas instalacji?

Edit:
posiedzialem kilka godzin, poinstalowalem all, fajne themy sa, fajne opcje sieciowe, instalacja sterownikow to jakas makabra, a na dodatek na samym koncu po zrobieniu wszystkiego, wyjebal mi sie caly linux i pojawil mi sie bialy ekran logowania, moglem sobie possac kule. Back to vista.... fajnie bylo ale no thx


rotfl

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 11:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Linux nie nadaje sie do rozrywki domowej. Period.

Kazdy zapaleniec, ktory mysli inaczej albo jest idiota albo ma tyle wolnego czasu, ze sobie moze pozwolic na wieczne emulowanie/wirtualizowanie obcych srodowisk.

Linux = server.

Jeesli przez rozrywke rozumiemy gry na directx to masz racje. W pozostalych przypadkach nie ma problemu. Chociaz rzeczywiscie czasem potrzeba wlozyc troche pracy zeby cos zaczelo dzialac. :>


No wlasnie o tym mowie. Od tego jest Windows - install and forget, a bynajmniej taki ma byc kiedys tam :E

Linux - servery. Ostatnio bardzo chcialem zaufac przedstawicielowi handlowemu MS i zgodzilem sie na test Windows Server.

God forgive me.

Nie zrozumie chyba nigdy firm/instytucji/ludzi co do zastosowan serwerowych przedkladaja ms nad unix. Wspolczuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 12:13 
Cytuj  
ojciec ty moze nie.
ale sbs2003 naprawde sprawdza sie w instytucjach, ktore swoje dzialanie w duzej mierze opieraja na poczcie.
exchange umozliwia robienie wielu rzeczy i to w ciagu paru sekund.
nie wybrazam sobie tworzenia grup dystrybucyjnych, access listy, katalogow, kalendarzy itd itd itd w linuxie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 12:42 
Cytuj  
A ja sobie wyobrazam:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 12:48 
Cytuj  
no ok.
ja przy 100-300 osobach juz nie.
ad jest jednak jednym z lepszych wynalazkow ms'a


btw dam buzi temu kto powie mi jak zintegrowac sambe z ad ;-/

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 15:52 
Cytuj  
Mendol google :O


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 16:02 
Cytuj  
Cytuj:
A jaka jest aktualnie szansa na komfortowe odpalanie softu dla windy pod linuxem ?

Prawie 100%.
Odpalasz symulacje winxp i jechane.

Kumple total rebel tak włączają sobie MS studio 2008 - na studiach wymagają od nas znajomości tego dziadostwa :/.Chociaż ostatnio zaczynam doceniać niektóre rozwiązania jakie tam wsadzili.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 16:25 
Cytuj  
Tez jestes rebel nazywajac Visual Studio z marszu dziadostwem tylko dlatego ze jest microsoftu.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 16:28 
Cytuj  
asmax ...
przeczytalem cale ;-p

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 17:54 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
asmax ...
przeczytalem cale ;-p

Tylko Chuck Norris przeczytał całe ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 17:57 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
btw dam buzi temu kto powie mi jak zintegrowac sambe z ad ;-/
O jaką integrację Ci chodzi konkretnie? Bo dodawać do domeny możesz już standardowo SUSE a i resztę dystrybucji również po instalacji odpowiadających pakietów, w ten sposób możesz spokojnie logować się na maszynie kontem domenowym jak i udostępniać i przeglądać zasoby AD. Fakt że obostrzeń domenowych z windowsa w postaci kontroli np. firewalla jeszcze nie uświadczysz ale pewnie i to kwestia czasu. Sam AD to nic innego jak wersja LDAP wieć i tutaj MS ameryki nie odkrywa.

Ja pracuję w firmie której sieć oparta jest o AD a pracuje na Ubuntu i radze sobie bez problemu. W domu na desktopie też mam postawione Ubuntu na którym i odpalisz filmy, muzykę i pograsz np. w EVE Online i inne, wieć z tym rezerwowaniem dla linuxów jedynie roli serwerowych bym nie przesadzał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 18:51 
Cytuj  
o autoryzacje w sambie. podpiac do ad sambe i uzywac l/p z ad, z automatyczna autoryzacja, tzn po zalogowaniu sie uzytkownika do domeny na laptopie w xp - do samby ma juz dostep, nie musi podawac l/p domenowego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2008, 20:29 
Cytuj  
Venan napisał(a):
Mendol napisał(a):
btw dam buzi temu kto powie mi jak zintegrowac sambe z ad ;-/
O jaką integrację Ci chodzi konkretnie? Bo dodawać do domeny możesz już standardowo SUSE a i resztę dystrybucji również po instalacji odpowiadających pakietów, w ten sposób możesz spokojnie logować się na maszynie kontem domenowym jak i udostępniać i przeglądać zasoby AD. Fakt że obostrzeń domenowych z windowsa w postaci kontroli np. firewalla jeszcze nie uświadczysz ale pewnie i to kwestia czasu. Sam AD to nic innego jak wersja LDAP wieć i tutaj MS ameryki nie odkrywa.

Ja pracuję w firmie której sieć oparta jest o AD a pracuje na Ubuntu i radze sobie bez problemu. W domu na desktopie też mam postawione Ubuntu na którym i odpalisz filmy, muzykę i pograsz np. w EVE Online i inne, wieć z tym rezerwowaniem dla linuxów jedynie roli serwerowych bym nie przesadzał.


Moze i nie. Jednak do entertainment jest Windows i MacOS nie Linux.

I nie bawi mnie symulowanie czegokolwiek. No moze poza zabawami w psucie na VMWare :>

EDIT: Mendol np. opengroupware.org

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 25 mar 2008, 08:51 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
o autoryzacje w sambie. podpiac do ad sambe i uzywac l/p z ad, z automatyczna autoryzacja, tzn po zalogowaniu sie uzytkownika do domeny na laptopie w xp - do samby ma juz dostep, nie musi podawac l/p domenowego.
Jeżeli nie chcesz sie grzebać to jak wspomniałem wcześniej SUSE ma tą możliwość wbudowaną, co do innych dystrybucji to "google twoim przyjacielem" :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 19:00 
Cytuj  
nekrofilia level master

troche sie bawie linuxami szukajac ulubionego distro, w sumie sporo jest calkiem niezlych. Mialem zainstalowane obok windy, ale jednak z virtualboxem wiekszy fun ;p
mialem tez rolling release ale niemal kazde takie cos pierdolnelo przy updacie...

http://distrowatch.com/
http://mylinuxexplore.blogspot.com/2014 ... uperb.html fajny blogasek z reviews, a ten świeży netrunner wyglada cool.

niezle tez wyszly zastepniacze windy jak solydxk i zorin os.

a do desktopa mam slabosc xfce i za tym do xubuntu ;)

a sklepy internetowe robicie na centosie?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 19:21 
Cytuj  
Na serwery wyłącznie Debian. Wszystko inne to bluźnierstwo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 19:22 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Na serwery wyłącznie Debian. Wszystko inne to bluźnierstwo.


Ogarnij się, nie tylko Debian.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 paź 2014, 19:27 
Cytuj  
myslalem, ze raczej red hat, czyli tez centos.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.