mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 17:19 
Cytuj  
Mam wielka prosbe do osob zorientowanych we wszelkich technologiach internetowych.

Moj problem polega na tym, ze po przeprowadzce rok temu do domu na przedmiesciach miasta, gdzie powstalo nowe, male osiedle mam wielkie utrudnienia jesli chodzi o dostep do internetu.

Nie ma tutaj zadnego dostawcy, od ktorego moglbym ciagnac net po kablu i w ciagu najblizszych paru lat zapewne nie bedzie. GPRS / EDGE mialem przez rok - predkosc 56-300 kb/s - kompletna porazka, nie da sie wyslac maila a co dopiero grac w MMO. Aktualnie mam radiowke 1 mb/s, za ktora place ciezka kase, bo 100 zl / miesiac (sic!). Da sie na tym poprzegladac stronki, ale o sciagnieciu czegokolwiek mozemy zapomniec, trwa to wieki. Pograc moge w zaleznosci od pogody / dnia / godziny, nie wiem jakie czynniki jeszcze na to wplywaja, ale czasami mam po 40 ms, czasami natomiast nawet 25 000 (tak, to rekord...).

Tu moja prosba - czy ktos moze poradzic jakis net, ktory nie bedzie :

a) GPRS / EDGE - dlaczego, patrz wyzej
b) radiowka - j.w
c) satelita - szukalem, ceny oscyluja w granicach 200 zl / miesiac za 1 MB lacze - nie do zaakceptowania

Dodam jeszcze, ze niepotrzebne sa rady typu : pogadaj z sasiadami, skrzykniecie sie wszyscy, zlozycie petycje to tepsa/dialog zalozy linie - probowalem. Niestety mieszkaja tu albo starsi ludzie, ktorzy nie potrzebuja netu, albo ludzie, ktorym w zupelnosci wystarcza radiowka.

Jesli ktos ma zamiar zjechac mnie od debili, naiwniakow itp, poniewaz place kupe kasy za gowniany net, ktory mam aktualnie, to nie trzeba. Potrzebne jest mi to do szkoly, wiec musze placic, jestem do tego zmuszony.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 19:50 
Cytuj  
sprawdz netie wimax.
tepsa tam dociera?


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 20:00 
Cytuj  
http://pl.youtube.com/watch?v=1xQRlKTjmu4
przepraszam


_________________
@polygamia

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 21:14 
Cytuj  
kto daje tak tanią satelitę ? O_o
normalka to 3.5-4tys za sam sprzęt + roczny abonament.

anyway, jak już pooma wspomniał sprawdź na witrynie netii czy jesteś w zasięgu ichniejszego wimaxa albo dzwoń na infolinię netii.
Bo jak słyszę o sieciach wifi na ~2.4 ghz to aż mi żal kogokolwiek kto próbuje wyskoczyć poza pocztę przez webmail i padu-sradu.

Pozostaje ewentualna neozdrada + BSA, ale nie każdemu chce się kombinować.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 21:19 
Cytuj  
mapka z zasięgiem WiMax netii:
http://www.netia.pl/informacje,dla_domu,86,924.html

miałem z tym do czynienia u kumpla (chata w lesie pod Poznaniem) i działa ok, w WOWa dać się grało w każdym razie bez większych skoków pingów ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 21:23 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
http://pl.youtube.com/watch?v=1xQRlKTjmu4
przepraszam
sadysta :wink:


_________________
psn

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 paź 2008, 21:32 
Cytuj  
Tepsa tu nie dociera, jakby docierala, to bym wzial od nich po kablu, bo zawsze to lepsze niz radiowka. Bede dzwonil na infolinie Netii, chyba tu jedyna nadzieja na cokolwiek sensownego.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.