mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 gru 2013, 22:12 
Cytuj  
Dzięki za rady, Panowie.

Kupiłem tą Lumię 800 i po prawie dwóch tygodniach użytkowania muszę stwierdzić, że faktycznie - telefon solidny. PDFy śmigają, e-mail śmiga, nic nie ścina, bardzo płynnie. Minus to bateria, która trzyma max dwa dni (Solid nawet do tygodnia).

Póki co polecam (-:


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2013, 08:47 
Cytuj  
cudów nie ma NokiuS - w każdym smartphonie tyle trzyma. Oprócz szajsungów gdzie 2dni to mission impossible ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2013, 22:50 
Cytuj  
T-mobile obecnie nie ma nic innego w sensownej cenie a z racji tego ze bede sie z nimi rozstawal niedlugo to nie bede bral drogiego telefonu. SGS III mają za 200zł a kolejnego iphone'a nie chce (mają 4s w cenie 500zł a imo nie chce kolejnego iphone'a). Wpakuje go w etui i tyle. Znajomi używają i nie płaczą strasznie. Jedyne co ktoś tam narzekał to pekajacy wyświetlacz ale właśnie po to jest etui. Jakby t-debile mieli HTC One/X to bym brał ale nie mają w moim obecnym planie.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2013, 21:54 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
SGS2 miał parę niedociągnięć, ale to była bardzo udana konstrukcja.


No wlasnie mam problem. Mam SGS2 z popekanym wyswietlaczem... i skoro bylem zadowolony z tego telefonu to najprosciej byloby wziac nowszy model, ale opinie sa srednie o 3 i 4.
Chyba pojde w sony teraz. Ludzie chwala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2013, 22:10 
Cytuj  
Jak kupisz coś to zdaj recenzję, ja wciąż na sgs2 i boję się zmieniać. Niby htc one ale brak slota i wyjmowanej baterii. Note to samsung. Sony i nokii nie znam niczego.

Samsung ma coś z softem, mój chodzi idealnie ale bardzo dużo musiałem grzebać żeby nie lagowal i bateria trzymała.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sty 2014, 09:56 
Cytuj  
Sony Xperia Z jest super. Jak ktoś ma uczelenie na iphony to może brać w ciemno.
W sumie ten nowy blackberry też wygląda super - no ale software to już padaka.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 16:10 
Cytuj  
Kupiłem dzisiaj SGS 3 i póki co jestem zadowolony bo w porównaniu do mojego Iphone'a 4 jest spory upgrade :).

Nie wiem jeszcze czy będę rootował i bawił się w custom roomy. Musiałbym się sporo naczytać czy rzeczywiście zastąpienie TouchWizza jakimś innym launcherem daje super boosta. W sumie iphone jailbrejkowałem po to aby zrobić z nego pendrive i nie korzystać z itunes a tutaj tego robić nie muszę :F.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 16:14 
Cytuj  
będziesz. Nawet musisz. Jak ci bateria zacznie padać w okolicy lunchu..
To nie iphone - samo się nie zoptymalizuje.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 16:58 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
będziesz. Nawet musisz. Jak ci bateria zacznie padać w okolicy lunchu..
To nie iphone - samo się nie zoptymalizuje.


Na iphonie po tym roku intensywnego użytkowania też super nie było. Praktycznie co dzień musiałem ładować.
I tak pewnie bym rootował i wgrywał custom romy ale nie mam o tym póki co pojęcia bo nigdy telefonu z andkiem nie miałem. Poczytam to się zorientuje :0.

Jest ktoś w stanie jakies custom romy polecic dla andka ;)?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach


Ostatnio edytowano 2 sty 2014, 17:02 przez zaboleq, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 17:00 
Cytuj  
Jedyna rzecz ktora jest potrzebna w SGS3 to odpalenie TRIMu (program LagFix), ale to wymaga roota.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 17:02 
Cytuj  
NovaLauncher polecam jako ui, może nie mieć roota.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 17:04 
Cytuj  
Rootowanie to nie taka tragedia wiec pewnie i tak to zrobię w weekend jakoś.
Właśnie trimowanie i inny launcher to podstawa podobno, wtedy telefon inaczej działa zupełnie.

Jedyny CR o jakims słyszałem to CyanogenMOD ale czy są lepsze/gorsze dla tego konkretnego modelu to już pojęcia nie mam.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 17:14 
Cytuj  
Ja od siebie polecam SmoothROM razem z kernelem, nie wiem jak to wyglada dokladnie na sgs3, ale od andka 4.4 nie trzeba bawic sie lagfixem itp.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 18:50 
Cytuj  
cyano zainstalowalem bo jest bajecznie prosty. sciagasz, podpinasz telefon, klikasz i po paru minutach jest.
a roznica jednak jest (moze nie jesli chodzi o predkosc dzialania sgs2 ale na pewno bateria trzyma dluzej).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 19:10 
Cytuj  
Bo to chodzi o to że stockowy rom ma dużo serwisów działających w tle które można usunąć lub zamrozić, cyano ich nie ma wcale.

Przykładowy facebook, ja go mam ale używanie go zamiast apki w przeglądarce oszczędza baterię


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 19:45 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Bo to chodzi o to że stockowy rom ma dużo serwisów działających w tle które można usunąć lub zamrozić, cyano ich nie ma wcale.

Przykładowy facebook, ja go mam ale używanie go zamiast apki w przeglądarce oszczędza baterię


Desh to chyba po to jest właśnieta apka żeby przeglądarki nie ruszać ;)?

W weekend się będę bawił na bank to może coś potestuje ale na pewno nie chce za bardzo kombinować bo mi to nie potrzebne jest na tą chwilę. Póki co szukam niezbędnych aplikacji.


Ogólnie to mam pytanie co do Andka. Pamiętam, że było głośno o zbugowanej wersji 4.3 a tu zaraz się w sumie KitKat pojawił. Oczywiście ja mam 4.1.2 i nowszej miec nie mogę chyba, że zrobię roota(a zrobię). T-Mobile pokazało klasę ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 19:54 
Cytuj  
Nie zrozumiałeś. Wywalenie apki i używanie przegladarki do facebooka wydłuża pracę baterii bo nie działa serwis facebooka non stop.
Facebbok to przykład.

Wywal 10 rzeczy i jest efekt. Ja wywaliłem z 15 ale akurat facebook mam.

Warto przejrzeć uruchomione procesy i to co sie synchronizuje w tle.
Synch kont zabija baterie. Można dużo rzeczy wyłączyć np Google Now i reakcje na ruch telefonem.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 20:37 
Cytuj  
Ok fakt, źle przeczytałem twojego posta. Zrootuje i wywale cały ten bloatware od samsunga i t-mobile i zobaczymy ile ramu się zwolni i ile bateria będzie dłużej trzymać. Do CR póki co nie jestem jakoś mocno przekonany - muszę więcej poczytać jeszcze chyba zanim się na to porwę.

Pytanie - wiem, że można odwrócić roota ale jak wygląda sprawa z custom romem? Jest to w zupełności odwracalne czy raczej nie?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 20:41 
Cytuj  
Zostaw custom jako zielony bo zyskasz niewiele w porównaniu z ryzykiem zepsucia czegoś, dodatkowo chyba tracisz gwarancję.

Polecam Ci titanium backup. Tym ogarniesz usuwanie i zamrażanie procesów za 5 eur.

Z samsunga trzeba wywalić wszystko związane z kontem samsunga i wszelkie społecznościowe gowna, jakieś media i music huby.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2014, 21:14 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Polecam Ci titanium backup. Tym ogarniesz usuwanie i zamrażanie procesów za 5 eur.

Jeśli zrootuje. A dla zielonego rootowanie Samsunga bez nabicia licznika to też może być problem.

X.

PS. Każda modyfikacja i flashowanie romu (nieoryginalnego) w S2/3/4/Note powoduje +1 na wewnętrzym liczniku flashowania, a przy stanie wyższym niż 0 w razie problemów tracisz gwarancję. Oczywiście wyzerować się da (root + aplikacja Triangle Away) ;)
PS2. Licznik można sprawdzić w "Download menu": power off -> jednocześnie power + home + volume down.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.