mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 10:09 
Cytuj  
Mam problem :)

Używam od dawna na stacjonarce Visty 64 Premium (full legal) i zachowuje się ona dość dziwnie.
"Od zawsze" są problemy z jej zamykaniem - średnio 50% operacji "zamknij system" kończy się niczym i trzeba resetować + wyłączać kompa manualnie.

Przebolałem to, bo składaki mają swoje humory ale w ostatnich tygodniach pojawił się nowy objaw - system coraz dłużej się odpala.
To "dłużej" to np. 15 minut
Potraktowałem system ccleaner'em, spy_clear_costam, zrobiłem ręcznie defragmentację standardowym narzędziem visty (choć generalnie i tak raz w tygodniu sama się robi) i jakiś postęp jest - teraz potrafi czasami wystartować nawet w 5-7 min.

Ktoś ma może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? (poza /format c: )

P.S. Komp to: C2D 8500, 4 GB RAM, 2x 1TB HDD SATA, Gforce 9800 GX2 (zoltax).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 10:40 
Cytuj  
chyba format c, bo wywołując flame stwierdze że jedna z moich 3 vist jest vistą x64 i na tym kompie głownie gram.

od roku nie miałem nawet pół problemu - z żadną z nich.


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 11:19 
Cytuj  
Ja bym proponował zajrzeć do event viewera, zobaczysz czy problemem jest jakiś lewy sterownik czy inny program działający w tle, zarówno przy starcie jak i zamykaniu. Jeżeli to nic nie da - format. A jak to nic nie da to serwis. Przyznam że nigdy nie zdarzyło mi się mieć, słyszeć, o tak wydłużonym czasie startowania systemu co może wskazywać na hardware.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 11:35 
Cytuj  
ważne jest też czy kiedykolwiek ci sie juz zawiesiła.

ja nawet po jednym kraszu systemu uważałbym system za trafiony, zawsze jak masz zwieche może sie coś uszkodzić w systemie i potem masz kłopoty z rodzaju dziwnych.

generalnie po każdym zawieszeniu się systemu czy blue screenie polecałbym format c :wink:
jeżeli nie zawiesiła się znaczy że da sie naprawić, tak jak kolega radził logi zdarzeń mogą wskazać problem (usługe lub sterownik)


_________________
psn

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 12:06 
Cytuj  
Zawiesić to się zawiesiła wielokrotnie.
Mam słabo wentylowaną obudowę i siada mi grafa - ewetidentnie na sterownikach przy 100-110 stopniach. Nie powoduje to zwisów np. w DFO ale podczas oglądania filmów jest to więcej niż prawdopodobne (pisałem już o tym wcześniej - wpypieprza się przy zmianie wyświetlanego filmu z full screen na okno najczęściej).
Tyle, że ten system po crashu powinien się sam naprawiać, nie? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 12:18 
Cytuj  
sam sie z tego śmiejesz :wink:

chłodzenie to podstawa, załatw wentylacje i wtedy format c: 8)


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 19:34 
Cytuj  
porada jak z help desku lol


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 20:51 
Cytuj  
u mnie było dosyć podobnie.
Sprawdź status "real-time file protection" w swoim antywirusie. Po wyłączeniu tego system mi śmiga, nagorzej, że na stałe wyłączyć tego się nie da, bo po ponownym uruchomieniu kompa opcja znów jest zahaczona.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 20:51 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
porada jak z help desku lol

pogadałbym o chłodzeniu kompa, ale cena tych rzeczy wywołuje na tym forum flame.

zrób taki jak mój o ceny nie pytaj:

Obrazek

jest bezgłosny i chłodny


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 21:28 
Cytuj  
nie cena, tylko styl w jakim informujesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 21:43 
Cytuj  
ninja + hr-03 czy co tam ma desh na gpu to na prawdę nieduża kasa... nie liczę już tych wentylatorków


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 21:52 
Cytuj  
A nie wystarczy że zostawisz obudowę otwartą efekt ten sam ... I o wiele taniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 21:55 
Cytuj  
Wtedy nie będzie cugu. ;)


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 22:16 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Wtedy nie będzie cugu. ;)
dokładnie, nie bedzie cugu i ciszy, ale bedzie od zajebania kurzu.
tak jak piszesz generalnie kompa mam taniego tylko droga obudowa i wentylatory. imo warto raz zainwestować raz własciwie na zawsze.

na GPU mam oryginalny radiator i chamsko przyczepioną taką samą 12stke - takimi plastikowymi sciagaczami do kabli z OBI :P
bajer polega na tym ze kupiłem karte z której da sie zdjac same wiatraki i zostawić radiator


_________________
psn


Ostatnio edytowano 29 kwi 2009, 22:20 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2009, 22:18 
Cytuj  
/facepalm no ale kazdy robi jak tam sobie chce.

Deshroom prosze cie - powstrzymaj sie z wypowiedziami na temat sprzetu czy software albo przynajmniej z dawaniem rad takich jak w tym topicu.

To co napisales jest nawet gorsze niz blekitna linia TPSA. "Zrob pan format a jak nie pomoze to kup pan nowy sprzet". loleo

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2009, 00:31 
Cytuj  
hm, obstawialbym ze to mobo.
W takich sytuacjach to trzebaby zrobic wszystko. Reg cleany, mem test, super pi, orthos.

Kreciles to to ?
w ogole od kiedy os stoi ?

zapisales gdzies co pokazywaly Blue screeny ?

Deshroom napisał(a):
generalnie po każdym zawieszeniu się systemu czy blue screenie polecałbym format c :wink:


tia

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2009, 10:03 
Cytuj  
Loki napisał(a):
hm, obstawialbym ze to mobo.
W takich sytuacjach to trzebaby zrobic wszystko. Reg cleany, mem test, super pi, orthos.

Kreciles to to ?
w ogole od kiedy os stoi ?

zapisales gdzies co pokazywaly Blue screeny ?



Nie kręciłem choć płytę niby mam od tego (Striker II) - wszystko tam stoi na defaulcie.
System instalowany... z rok temu.
Pamiętam, że w tym samym czasie stawiałem druga Viste64 na laptopie i tam śmiga absolutnie bezproblemowo (ale to firmowa maszyna).

Blue screenów praktycznie nie ma - jest tylko jeden i ten sam objaw:
zwisy sugerujące przegrzewanie się karty grafiki (faktycznie - dotknięcie śledzia od grafy powoduje oparzenia 3go stopnia).
Tyle, że one sie NIGDY nie zdażaja w grach (typu DFO) a praktycznie tylko podczas oglądania filmów. Zmieniałem sterowniki karty, kodeki divx'a - nic nie pomagało i finalnie sie z tym pogodziłem.
Tyle, że najwyraźniej te 2-3 zwisy dziennie (lubie seriale ^^) najwyraźniej zaczęly powodować problem z samym podnoszeniem się systemu (chyba że to zbieg okoliczoności).
To czego w tej chwili szukam to sposobu na sensowne "czyszczenie" systemu po takich opracjach.
Jeśli go nie znajdę - odinstaluję Vistę i zainstaluje XP ale wolałbym tego unikąć bo ja STRASZNIE nie lubie reinstalować systemu :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2009, 18:06 
Cytuj  
nie wiem jak w systemie musialoby byc nasrane zeby sie bootowal 15 minut ;) u zadnej kobity ktora znam nigdy czegos takiego nie widzialem, wiec to chyba niemozliwe

sprobuj na poczatek odpalic te programy ktore Ci napisalem.

Niech pochodza, sprawdz czy przy ktoryms z nich komp sie nie wywali, albo czy program nie wywali zadnych bledow.

Super pi pusc na jakies 8-32mb
Orthos tylko proca
No i mem testa.

btw -> czas 3 Twoich boot'ow i masz system na nowo postawiony ;)

a no i sprobuj cos z ta grafa zrobic zeby sie nie grzala ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2009, 18:21 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Loki napisał(a):
hm, obstawialbym ze to mobo.
W takich sytuacjach to trzebaby zrobic wszystko. Reg cleany, mem test, super pi, orthos.

Kreciles to to ?
w ogole od kiedy os stoi ?

zapisales gdzies co pokazywaly Blue screeny ?



Nie kręciłem choć płytę niby mam od tego (Striker II) - wszystko tam stoi na defaulcie.
System instalowany... z rok temu.
Pamiętam, że w tym samym czasie stawiałem druga Viste64 na laptopie i tam śmiga absolutnie bezproblemowo (ale to firmowa maszyna).

Blue screenów praktycznie nie ma - jest tylko jeden i ten sam objaw:
zwisy sugerujące przegrzewanie się karty grafiki (faktycznie - dotknięcie śledzia od grafy powoduje oparzenia 3go stopnia).
Tyle, że one sie NIGDY nie zdażaja w grach (typu DFO) a praktycznie tylko podczas oglądania filmów. Zmieniałem sterowniki karty, kodeki divx'a - nic nie pomagało i finalnie sie z tym pogodziłem.
Tyle, że najwyraźniej te 2-3 zwisy dziennie (lubie seriale ^^) najwyraźniej zaczęly powodować problem z samym podnoszeniem się systemu (chyba że to zbieg okoliczoności).
To czego w tej chwili szukam to sposobu na sensowne "czyszczenie" systemu po takich opracjach.
Jeśli go nie znajdę - odinstaluję Vistę i zainstaluje XP ale wolałbym tego unikąć bo ja STRASZNIE nie lubie reinstalować systemu :)


To poczekaj na windows7, będziesz miał pretekst do postawienia systemu, jak już tyle wytrzymałeś z tym problemem hehehe.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2009, 18:42 
Cytuj  
Atherius napisał(a):

To poczekaj na windows7, będziesz miał pretekst do postawienia systemu, jak już tyle wytrzymałeś z tym problemem hehehe.


o, dobrze mowi.

Juz z reszta jest RC1, spokojnie mozna instalowac

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.